Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 3.67 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Headcannon, aneb sdílejte své teorie ohledně MLP
Už jsem někde nadhazoval myšlenku, že v seriálu dochází oproti "reálnému" obrazu k "vizuálnímu překladu" věcí a symbolů (třeba cutie mark) tak, aby byly pochopitelné pro diváky.

Ilindorova představa mi příjde hodně přitažená za hřívu, pokud jsem ji vůbec dobře pochopil. Zpočátku mi to nesedělo vůbec, po čtvrthodině psaní příspěvku mi něco secvaklo. Brát to jako "vnímání nadstavby světa okolo" má něco do sebe, ale znamenalo by to zastavěnější a obsazenější Equestrii. Brát to jako vlastní představy už naráží na momenty při interakci, kdy každý má svůj obraz a je nezanedbatelná pravděpodobnost, že jejich představy nejsou stejné (jak vidí sebe, představa rychlého letu vs. teleportace, ...).



Nakonec drobnost, opravdu nikterak hluboká, po tom, co jsem si toho všimnul:
Emblém slunce, co má Twilight na stropě v knihovně, slouží jako lustr. Některé scény to i naznačují (náhlá rozsvícení, např. s1e1 při surprise party, s1e3 u konce). Jenže elektřina (nebo její obdoba) je neskutečně drahá a dlouhodobě je výhodnější zůstat při svíčkách.
Quint the Wanderer, professional amateur, at your service.
Ničit mi tam fény!

Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Headcannon, aneb sdílejte své teorie ohledně MLP - od Sójový lecitin - 28.01.2013, 23:15
RE: Headcannon, aneb sdílejte své teorie ohledně MLP - od Quint-t-W - 22.05.2013, 20:50
RE: Headcannon, aneb sdílejte své teorie ohledně MLP - od Sójový lecitin - 17.08.2013, 23:22
RE: Headcannon, aneb sdílejte své teorie ohledně MLP - od Sójový lecitin - 07.01.2014, 19:59

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 5 host(ů)