Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BronyDays 2013 - Draw me like one of your French cons!
#43
Chytnul mě depcon z Gala a tak sem začal zkoumat možnosti dopravy po Paříži.
Pokavaď budeme mít hotel blízko tak žádný lístky na víkend řešit nemusíme. Dny co si chceme projít město ale lístky na dopravu určitě budeme potřebovat. Plán metra mi nepřijde nijak extra složitej.
[Obrázek: plan-metro-rer-paris-ile-de.png] (Představte si v tom plán pražský dopravy zahrnující všech pět dopravních prostředků)
Cena lístků je taky celkem fajn. Po prolezení pár stránek v žabožroutštině (a následném zištění, že se to dá přepnout do angliny) sem zistil, že jedna jízdenka na hodinu a půl stojí 1.70EUR a pokud jich koupíme 10, tak to vyjde na 13.3EUR. Ale pozor. Tyhle jízdenky umožňujou přestup z vlaku RER (na který platí jen v zóně 1) na metro a z busu na tramvaj. Ovšem pokud bysme potřebovali přestoupit třeba z metra na autobus tak si musíme označit novou jízdenku!
BD probíhají v
Citace:International Med Center
23-25 rue Émile-Zola
93100 Montreuil
a poblíž jsou dvě stanice metra. Jednak Porte de Montreuil, která je v zóně 1 a je vzdálená cca 900m od BD a pak Robespierre, která je sice jen 500m a je v zóně 2. Pokud ovšem pojedeme jen metrem tak jsou nám zóny, dokud nepřekročímě 1:30h ukradený.

Slevy:
jediná sleva která nás (minimálně mě) zajímá je popsaná na Eurobronies (a na žabožroutskejch stránkách sem o ní nenašel ani zmínku)
Citace:If you are less than 26 years old, you can buy a special ticket for young people ("ticket jeune") that costs about 4€ for zone1 to 3 and 8€ for zone1 to 5. You can go everywhere in Ile de France only with this ticket during the whole day.

Alternativní možnost:
Skoro všude po Francii je možnost půjčit si kolo (to jsem zistil a zažil sám). To funguje tak, že přijdete k půjčovací stanici, strčíte kartu, ono vám to strhne 150EUR jako zálohu a při vrácení vrátí 150 mínus půjčovné. Ovšem co jsem nevyzkoumal je to, jestli to 150EUR opravdu strhne a pak vrátí, nebo jen vytvoří blokaci kterou to pak nestrne celou. V případě první možnosti by to bylo, vzhledem k převodům měn, pěkně nevýhodný.

Vim že to řešim hodně dopředu, ale why the hay not Pinkiehappy

PS: V Paříži jsem nikdy nebyl, všechno mám z internetu a všechno jsem přelouskal se svou ne nic extra francoužštinou sám. Takže prosím omluvte chyby Twilightsmile
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: BronyDays 2013 - Draw me like one of your French cons! - od Sójový lecitin - 12.07.2013, 14:30
RE: BronyDays 2013 - Draw me like one of your French cons! - od Tom0147 - 08.08.2013, 22:31

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)