Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BronyDays 2013 - Draw me like one of your French cons!
#45
Jo, maj tam spousta kol, ale ja na kole neumim Rainbowlaugh ... Kazdopadne bych se chtel hrozne podivat do moderni ctvrti "La Défense" pokud by to bylo aspon trochu mozne :3 Z cele Francie (kde jsem zatim byl) se mi nejvic libila prave moderni ctvrt, eiffelovka a zahrada ve Versailles. Na architekturu moc nejsem, takze me veci typu Louvre nebo Moulin Rogue Pinkiecrazy neberou.

Kazdopadne veci co IMHO stoji v Parizi za shlednuti:
  • Eiffelovka
    • Je nutno pocitat s nemalym vstupnym. Az na vrchol vytahem se cena pohybuje neco kolem 15 euro (nevim presne, nemuzu to hledat kdyz nemam fup Rainbowlaugh) a jest mozno si cestu na vrchol o neco slevnit vyslapem do druheho patra po schodech.
    • A ty fronty...
  • Viteznej oblouk
  • Louvre
    • ... ale jenom z venku. Prave ta pyramida je na tom nejvic super a uprime, cely to misto je super ale proste kdyz jsem tam byl posledne, stihly jsme s kamosem za 3 hodiny doslova probehnout expozici Egypta. Ty prostory jsou tak obrovske ze si to v klidu projit v nejake rozumne dobe neni realizovatelne
    • Krom toho se musi take pocitat s tim ze se musi projit pres kontrolu batozin a prolezt bezpecnostnim ramem. Je to dalsi zdrzeni nez se clovek jenom dostane dovnitr a je to dalsi cekani ve fronte navic.
  • Moulin Rogue
    • a prilehle ulicky. S tim je spojena i ctvrt umelcu Montmartre.
  • Bazilika Sacre-Cœur
  • Katedrala Notre-Dame
  • a v neposledni rade i jiz zminena La Défense

A moje nejvetsi zazitky?
  • Vyjednavani s lidmi tmave pleti o cene jejich zbozi. Jsou u kazde pamatky a obcas umi i cesky Pinkiecrazy
  • Nocni plavba lodi po Seine, rozsvicena Eiffelovka...
    • Vazne, mesta v noci jsou moje uchylka a Pariz patri k tem nejuchvatnejsim co jsem zatim videl. A z lodi budu mit vzpominky nadosmrti.
  • Metro (?)
    • ve Francii maj vubec nejlepsi metro jakym jsem kdy jel. Kdyz se zavrou dvere je v kabine absolutni ticho a clovek tam muze i premejslet. To neni jako v Praze nebo Londyne kde clovek pres sami kraval neslysi vlastni myslenky Raritystarry

Uhm... nejak moc se rozepisuju, mel bych toho nechat...
(na pravopisne chyby nehledte, nevidim je kdyz nepouzivam interpunkci xD)
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: BronyDays 2013 - Draw me like one of your French cons! - od Sójový lecitin - 12.07.2013, 14:30
RE: BronyDays 2013 - Draw me like one of your French cons! - od BlaX - 09.08.2013, 21:24

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)