Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hackeři,smutná nákaza herího průmyslu
#90
2xsoft:
Co se týká tvého názoru na svět, nezdá se ti, že až moc rád obhajuješ chování, které už dost vybočuje ze slušnosti vůči ostatním lidem? (teď rozhodně nemyslím mě, protože mi přijde, že tady máme hodně produktivní diskuzi) Možná si myslíš, že obhajuješ lidi, kteří se snaží vyniknout a vymykat ze svého okolí. Já už pár lidí tohoto typu potkal. Třeba na vojně. Lidi, co se schovali za uniformu (tedy za nějakou anonymitu), najížděli o vycházkách do civilistů, naháněli jim strach, alespoň do té doby, než se nějaký jiný voják do toho vložil a nezesměšnil je před jejich vlastní obětí.
Na jednu stranu tady říkáš, že ses vykašlal (no, možná to je silný slovo, určitě jsi ho zahrnul slovy morální podpory, že?) na svýho kámoše, na druhou stranu jsi ochotný tolerovat cizí lidi, kteří se vetřou do nějaké komunity s tím, že ji záměrně poškozují (jako když přijde hráč s aimbotem na server, kde si lidi v klidu paří a kvůli němu odejdou pryč víceméně všichni, až na pár vytrvalců. Dotyčný se potom sebere, jde si škodit jinam, ale ten server v daný okamžik už nefunguje; divíš se mi potom, že souhlasím s tím banem, banem, banem?).
Jak tu už bylo zmíněno v nějakém předchozím příspěvku, internet je jednou velkou anarchií s velkým množstvím malých království (asi bylo míněno diktaturami, ale do hlavy dotyčnému nevidím). Abys pochopil, já nejsem nelida. Jsem hodně tolerantní člověk a dost toho snesu, i když mě některý věci vyloženě serou. Ale pokud je nějaký jednoduchý a relativně bezbolestný způsob (pro obě strany), jak vytrestat provinilce, nemám problém v tom zabanovat cheatera. Rozhodně to není srovnatelné s pogromem.
Pokud jde o možnost volby, zda cheatovat nebo ne, ta tu samozřejmě je. Taky máme možnost zabít/nezabít, ukrást/neukrást, nebo být sprostý/nebýt sprostý (abych to zjemnil)... Já tu možnost volby nezpochybňuji. Já tvrdím, že cheateři "nevidí" tu světlejší stránku hraní (učení, zábava, pilování, mistrovství) a soustředí se jen na skóre a jak ho jednoduše dosáhnout. Možná si někteří lidé myslí, jací jsou úžasní trolové, jak se dnes rádoby revolucionářům říká. Z rádoby revolucionářů ale snadno vyrůstají despotové. A ne každý cheater má koule na to vytvořit si vlastní server, kde bude na vývěsce napsáno - cheatování povoleno. Jo aha, ono jich moc není. Vlastně si nepamatuji, že bych někdy na něco takového narazil.

Jo, to video je luxusní. Možná si ten moderátor díky tomu najde lepší práci.

Co se týká těch protichůdných otázek, už jsem je ocitoval asi dva příspěvky zpět. Snadná pomoc. Stačí nakliknout stránku 9 a projet si čtvrtý odshora.

A nakonec odpověď v OT:
Samozřejmě, že dokud jsem na to neměl, tak jsem měl vše nelegální. Asi tady došlo lehce ke špatnému výkladu slova cracker z mé strany. Myslel jsem tím člověka, který prolamuje mechaniku hry. Ne člověka, který "krade" software.

Ale jinak, když jsem začal vydělávat, postupně jsem si zlegalizoval vše, co jsem kdy měl nelegálního. Jak řekl kdysi Steve Balmer - Budu mít radši člověka, který používá nelegální windows, než člověka, který legálně používá linux.
A myšlenku to má. Když jsem našetřil penízky, tak jsem šel do obchodu a koupil widle. Proč widle? Protože jsem byl na ně zvyklý. Během posledních pěti let jsem koupil všechny hry, které jsem kdy nelegálně hrál. I když vím, že je asi už nikdy nespustím. Ano, bylo to ve slevách na steamu. Ale koupil. Nějakým způsobem se autorům nakonec revanšuju. Stejně tak, když jsem si stáhnul z netu knížky Prattcheta, tak jsem je potom začal kupovat. Mám tu pěknou knihovničku, která se rozrůstá, když je chuť.
Nikomu nevyčítám, když bere torrenty útokem, protože z vlastní zkušenosti vím, že kvalitní tvorba bude odměněna (už jste někdy byli v kině a film stál tak za prd, že byste nejradši chtěli peníze zpět? Divíte se mi proto, že si filmy stahuju a pak chodím jen na ověřené režiséry?). Proto si taky vážím toho, jak jsi poslal svého času do OSA odpověď, když po tobě chtěli poplatky za tvé rádio.
Elevea zdejší, Elevea webový
Ten, kdo historii nezná, je nucen ji opakovat. Ten, kdo historii nemaže, je nucen ji vysvětlovat.
Sborník, sborník, sborník!
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Hackeři,smutná nákaza herího průmyslu - od Flogron - 04.05.2013, 13:12
RE: Hackeři,smutná nákaza herího průmyslu - od Flogron - 06.05.2013, 14:26
RE: Hackeři,smutná nákaza herího průmyslu - od Elevea - 05.12.2013, 23:29

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)