Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pravidla pro formátování textu
#7
Co máš Pacholíčku furt s tím Potterem? Já vím, je to fajn série, ale těch knih takhle dobře zformátovaných jsou miliony Rainbowlaugh

Podíval jsem se na některé své starší práce z google docs a pak na ty, které mám na své stránce. Na té z googledocs je to takové neforemní, ale při správné formě je to i čitelné. Písmo je sice Arial 11, což může někomu vadit, ale je použitelné.

Odstavce dělám zásadně tabem, s tím, že pro přímou řeč odstavec nedělám, ale dám vždy jednu osobu na nový řádek. Je to taková kombinace pravidel, ale je dle mého názoru funkční.

Na mé stránce to funguje trochu jinak. Jsou tam větší mezery mezi řádky, takže najednou z řádkování 1,0 je 1,5, což je pro někoho čitelnější.

Všechno píšu ve Wordu a pak to jen překopíruju na stránku. Ne kvůli chybám, ale protože jen zřídka napíšu celou kapitolu najednou a nechce se mi kvůli tomu přihlašovat do systému, když mohu jednoduše otevřít jeden dokument.
“Where must we go… We who wander this Wasteland in search of our better selves?“ The First History Man
"Přátelství může trvat jen mezi dobrými lidmi." Cicero
Vir Ilustris

Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Pravidla pro formátování textu - od Frolda - 13.08.2013, 12:56

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)