Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pravidla pro formátování textu
#29
Proto jsem dala ty další informace do spolerů, aby byly vidět poznámky o odstavcích. Nic jiného po nich nechci, jen odstavce, které by neukazovaly odfláknutou práci. Je hrozně jednoduché psát jednolitý text, ale ve mně to vzbuzuje dojem neúcty ke čtenáři.
Ovšem pokud si všimnete, tak mnoho povídek je penalizováno kvůli nedostatkům ve formátování. Jen chci, abyste si uvědomili, že i tohle je důležitá věc. A pokud se někdy rozhodnete posílat povídku do soutěže, ráda bych, abyste to dodrželi. Sami vidíte, že tahle pravidla, co jsem dala do spoilerů, mají smysl. A jak řekl Elevea o pár příspěvků níž - normostrana A4 slouží k tomu, aby sazeči mohli správně formátovat text na stránku A5 (jedna normostrana A4 odpovídá A5). Soutěže si to nevymyslely pro srandu králíkům. Mnohé z nich mají ve výsledku tištěné sborníky a naformátovaná povídka usnadní práci.
Hromada autorů má ambice vydat knížku. A přitom nezvládají naprosté základy - odstavce a zarovnání do bloku. Jak potom chtějí psát? Vždyť i v nakladatelství by tohle po nich chtěli. Odstavce a zarovnání. A co teprve Triumvirát? Ti by jim to omlátili o hlavu dvojnásob. Ti by to do své kritiky ani nepřijali.
Proboha, vždyť to není tak složité. Bez snahy o tenhle naprostý základ je autor jen flákač a lenoch. Rwakk se mě sice snaží krotit, ale já na to fakt nemám nervy. Nehodlám se soustředit na něco, s čím si ani nedá autor práci a co mi rve oči z důlků.
Odstavce, odstavce, odstavce. Nic víc od nováčků neočekávám. Mohou u jedné své povídky dokázat, že pravidla formátování chápou a zvládají, ale ve výsledku od povídky očekávám alespoň to, aby měla odstavce. Je to naprostý základ, který by měl autor zvládat. A pokud si chce hrát experimentálně na Hrabala, tak ale ať to řekne na rovinu.

Jinak, Antarie, měl by sis vybrat jednu variantu. Buď odsazení a žádná vynechaná mezera mezi odstavci, nebo mezera mezi odstavci bez odsazení prvního řádku. Tohle je "každý pes, jiná ves". Nelze kombinovat obojí. Tohle se nedělá v oficiálních dokumentech, diplomových nebo bakalářských pracích a neviděla jsem to ani v knížkách. Nebo ty snad ano?

Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Pravidla pro formátování textu - od Aidrien Assagir - 20.01.2014, 09:23

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)