Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozdíly mezi obrázkovou a literární sekcí
#10
Koukám, koukám po flamu a najednou vidím, že mám nové vlastní vlákno...

No ale k tématu -
Jsou obrazy, ke kterým se vracíte stále dokola a můžete na ně civět celý dny. Psané umění sice čtete taky dlouho, ale ve většině případů je to průtoková spotřeba. Často u obrázků dělám to, že když se shledám dokonalými, stáhnu si je, ale pak se na ně nemusím dívat, protože je mám v hlavě. Pomalu to dohasíná. A jednoho dne sám sebe překvapím, když je náhodou objevím.

U literatury se snažím psát tak, aby mělo smysl číst ji podruhé. Je to sakra těžké. Povedlo se mi to jen jednou - a to ještě možná (to byste museli být moc velcí kamarádi a museli být extrémě odolní čtenáři, abych vám to dal k přečtení). Prostě ke psané tvorbě se špatně vrací. Jak ji jednou přefiltrujete, často nemáte potřebu se k ní vracet. Určitou výhodu mají básně, ale ty neumím.

Vlastně se docela divím, že ještě nikoho nenapadlo udělat komix. Osobně doufám, že to bude další vývojový krok po dokončení sborníku. Literálové se alespoň naučí pořádně popisovat scénu, kreslíři se zase zaměří na cílený výsledek, takže to nebude, jak jim to vyjde, ale půjdou do kresby s určitým plánem, jež jim bude zadán. Obě stránky budou rovnoměrné - a může vzniknout něco nádherného.
Elevea zdejší, Elevea webový
Ten, kdo historii nezná, je nucen ji opakovat. Ten, kdo historii nemaže, je nucen ji vysvětlovat.
Sborník, sborník, sborník!
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Rozdíly mezi obrázkovou a literární sekcí - od Elevea - 02.01.2014, 17:02
RE: Cocosčina skládka odpadu - od Rwakk - 02.01.2014, 02:07
RE: Cocosčina skládka odpadu - od Tuxik - 02.01.2014, 03:06

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)