Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epizoda 17: Somepony to Watch Over Me
#41
No, tak pro mě asi nejhorší epizoda z S4.


+ 2 nové, pěkné lokace (Lávová pole a bažinná vesnička)

+ Líbil se mi ten systém doručování koláčů

+ Pár Rainbowlaugh momentů (přilby, Apple Bloom odstrkávající vozík Applejack)


- Overprotective Applejack: Tohle jsem nemusel z několika důvodů - 1) Přišlo to tak znenadání. Po celé trvání MLP se Applejack chová relativně normálně, a najednou tohle (když teda nepočítám její strachování se o Apple Bloom, když se poprvé vydala k Zecoře, jenže takhle tehdy reagovala celá Main 6). 2) Už jako divákovi se mi přehnaná péče Applejack hnusila, co teprve Apple Bloom... 3) Kdosi kdesi kdysi popsal Applejack jako "silnou a nezávislou", s čímž souhlasím. Jenže kdyby tohle pokračovalo, co by se asi stalo s Apple Bloom ? Dejme tomu, že by z té přehnané péče nezešílela, vzdala se a zvykla by si. To by pak byla ve farm životě prakticky nepoužitelná, a nejen tam. Applejack si měla uvědomit, že jí takhle vůbec nepomáhá, nýbrž ubližuje.

- Apple Bloom: U ní mě zase štvala její neschopnost cokoliv udělat. Jak tu přehnanou péči řešila ona ? 1) Neustálé opakování, že je v pohodě (nepřesvědčivé-neúčinné). 2) Naštvané zvuky (to samé). 3) Snaha dokázat jí svoji samostatnost (dobrý nápad, hrozné provedení - zvlášť, když to málem nepřežila). Nemohla přijít Apple Bloom na nějaký lepší způsob řešení ? Na jejím místě bych se pokusil zatáhnout Applejack do vážné debaty, kde bych se jí snažil vysvětlit, co svým chováním způsobuje, a jak zbytečné je. Pokud by to nezabralo, sehnal bych si pomoc odborníků - v tomto případě ne zbytek CMC, ale Twilight (jako hlas rozumu) s Rarity (jako hlas další starší sestry). Pokud by selhaly i ony, až pak bych teprve sáhnul po krajních řešeních (které by ale nezahrnovaly smrt).

- Scootaloo musí být strašná ve hře na schovávanou.

- Chiméra: Vysvětlení Azu ohledně mytologických souvislostí zní sice dobře, ale ten estetickej dojem to nezachrání - prostě to vypadá jako splácanina zvířat (mantikora z prvního dvojdílu vypadala o dost líp).

- Logika Applejack: Apple Bloom se zvládla dostat s koláči až tak daleko. Už ji nemusí chránit, protože dokázala svoji zodpovědnost. Co na tom, že se málem nechala sežrat... Ajbemused

- Poučení nebylo zapsáno. Moment, jaké poučení ? Ze všech předchozích byla vždy vyjádřena nějaká rada, kterou by se mělo řídit, a tady jsem žádné nenašel. Snad jen "Nebuďte přehnaně starostliví", což jednak Applejack neřekla, a navíc mi obecné uplatnění této rady připadá kapku nelogické.


Pro: "1) výše uvedené nedostatky 2) nevýraznost epizody 3) žádný obecný pokrok" se z téhle epizody ze S4 stane asi jediná, na kterou se podruhé nepodívám. Doufám, že další díl si příští sobotu užiju podstatně více.
It is going to be Celestia who will judge you, not me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Epizoda 17: Somepony to Watch Over Me - od Krawik - 09.03.2014, 14:41

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)