Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epizoda 25, 26: Twilight’s Kingdom
I když to normálně nedělám, rozhodl jsem se minulé úterý, že si dám spoil ve formě prvního songu. A ono to ve skutečnosti bylo pro mne velmi dobře. Byla tam totiž jedna věc, ve kterou jsem už před dvěma lety doufal, že bude. A to že někdy uslyším Lunu zpívat. Nejlépe duet s Tiou. No a stalo se. A dokonce kvartet. Pinkiesmile Ta první vteřina, když Luna začala zpívat, pro mne byla pak hodinovým zážitkem a nevnímal jsem nic. Jen to, že jsem ji konečně slyšel v MLP. Pinkiesmile Díky tomu jsem se při promítání na Strahově mohl soustředit i na děj. Pinkiesmile

Co napsat k tomu dvojdílu?
Snad to, že nevím, kam až zajdou tvůrci s budoucími padouchy v jejich zlém počínání v Equestrii. Samotný Tirek byl totiž podle mne ten strop přípustného škodění a hodně dlouho to šlo s celou Equestrií z kopce. Zde bylo moje druhé šokující zjištění, že Tirek se v podstatě zdokonaluje stejným způsobem, jako jsem psal do jedné mé povídky před dvěma lety, kterou jsem bohužel nedokončil. ( jistí bronies o tom vědí. ) Tam můj záporák jménem Marcon totiž vysával sílu a CM poníků a tak se zdokonaloval. PS: O Tirekovi jsem se dozvěděl opravdu až v tuto sobotu.

Musim se přiznat, že jsem se poprvé strachoval o poníky, jak dopadnou a doslova jsem cítil jejich bezmoc, to když jim vysával sílu. Zvláště u Shininga, když ho popadl dlaní za tlamku a chudák SA třepal nohama.

Veliké emoce jsem prožíval, když se princezny vzdaly své síly a vložily ji do Twili. Vidět pak Tiu, Lunu a Cadance bez moci a CM, bylo moc dojemné.
Twilight to ale napravila svojí doslova sršící energií a hodně jsem se bavil při tom, jak měnila noc za den Rainbowlaugh ( Já si tak nějak vzpoměl na náš film Chobotničky z druhého patra, jak se tam jedna druhé ptala " Taky jste tak krásně nabitá?" A ta druhá na to " A jak!!" ) Rainbowlaugh

Finální souboj byl tedy hukot. Po tom co Twilight viděla zničit svoji knihovnu a tím se naštvala tak, že šla do boje proti Tirekovi opravdu mu zasadit co největší magickou facku, začalo to gradovat na ten největší boj, co jsem viděl. Trochu jsem v tom viděl jednu parodii jménem Kung-fu mela, ale výpady a mocná síla magie byla opravdu skvělá. Pinkiesmile

No a Discord. Asi každý z nás od jeho napravení čekal, zda bude držet nový směr, či to jen hraje. No. nehrál to. Chtěl opravdu pomoci. Dal Twilight směr v podobě deníku a pak šel na Tireka. Ovšem se nechal zlákat tou druhou stranou za což pak zaplatil a poznal, že jeho noví přátelé to s ním mysleli dobře a že to přátelství má opravdu něco do sebe. Pinkiesmile Nikdy bych však nečekal, že Twilight dostane darklíč zrovna od Discorda. Rainbowlaugh

Když jsem na Pragofestu slyšel přednášku od Janose s jeho následným vybalením figurek poníků z nové serie, které měli na sobě nějaké divné duhové flitry, byl jsem na rozpacích a s tím jeho tvrzením, že jde o duhový mor se tak nějak ztotožňoval. Avšak, když strom harmonie uvolnil tu duhovou sílu, která obklopila Mane6 a tím porazili Tireka, už mi to tak morově nepřipadá a musím podotknout, že mi to k nim už sedí. Pinkiesmile Pochopitelně jen po určitou dobu, když mají aktivní tento druh magické hamonie. Mít to natrvalo, tak by to asi bylo trochu divné no.

No a vida, co se z truhličky stalo. Z tohohle semínka harmonie se stal hrad pro Twilight a její kamarádky a přímo v Ponyvillu a myslím si, že to tvůrci udělali tím nejlepším způsobem. Twili má svůj hrádek ( spíše klubovnu Mane6 ), je to v místech, kde to miluje a odkud se můžeme těšit na další nové věci, které spolu holky prožijí. Element harmonie tak bude žít dál i v další serii. Pinkiesmile

Tento dvojdíl jsem si užil náramně a poprvé tomu dávám 10/10 Bylo tam všechno, co jsem chtěl vidět. Humor, vzrušení, akce, síla přátelství, náádherné songy.
Jednu velikou chybu to však přeci jen má. Že skončila serie a já už po třetí budu muset čekat na další serii nekonečně dlouhou dobu. Pinkiesad2

No snad to uteče co nejrychleji a pak si opět užijeme další dobrodružství poníků, kteří nás tak učarovali. Pinkiesmile
Věřím, že pár pestrobarevných poníků dokáže udělat svět alespoň trochu lepším. Pinkiesad2
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Epizoda 25, 26: Twilight’s Kingdom - od Sójový lecitin - 10.05.2014, 20:26
RE: Epizoda 25, 26: Twilight’s Kingdom - od Blue Storm - 11.05.2014, 23:33

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)