Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Líbíl by se vám film/seriál v CGI/3D?
#27
Viděl jsem, jak se dělají Disneyovky - herci nejdřív hráli před kamerou, pak se vzal snímek po snímku, překreslil se, pak se to naskenovalo, dobarvilo, opravily vady...
3D má samozřejmě své výhody. Odpadly by třeba chyby typu "mizející pihy". Jenže...
Zatímco pro 2D stačí vytvořit prostředí pomocí pár tahů štětcem, přidáte pár generických objektů ze zjednodušené grafiky do jiné vrstvy a voilá, máte pohyblivé prostředí, 3D potřebuje komplexní scénu, pokud nechcete, aby nevznikla nekonzistentnost detailnosti prostředí a postav. Ve 3D je potřeba vytvořit každý šutýrek, každý strom. Neexistuje pojem "hluché místo".
Nevím, jak ostatní, ale já u většiny filmů zůstávám až do úplného konce - shlédnu si titulky, poslechnu si muziku, občas je skopičina na konci. S každou novou sezónou se u animáků zvětšuje tým grafiků a animátorů. Bavíme se o desítkách procent ročně.
Taková investice se určitě vyplatí u trháků, které na jeden zátah během pár měsíců vydělají stovky milionů dolarů. Máte ale představu, jaká investice by to byla u seriálu, který se odehrává v různorodém prostředí, s fluktuací postav a s neustále se posunujícím dějem?
MLP:FIM je především důsledek dobrého poměru cena/výkon. Kdyby se měl seriál dělat ve 3D, dopadl by graficky nejspíš velmi blízko budgetovkám typu Reboot a nebo TF2 produkci. Já těm klukům (holkám?) samozřejmě fandím, protože to je fakt skvělé. Obdivuju je za jejich práci a chtěl bych umět to, co oni. Musíme si ale položit otázku, jestli toužíme zrovna po takovéto podobě původního seriálu.
Popravdě, když se proslechlo, že Hasbro chce koupit Dreamworks, spousta kritiků se zděsila a já jim musím dát za pravdu, protože by to dopadlo stejně, jako Disney s Lucas Arts, či Pixarem. Vlk se nažral a z kozy zůstala kůže, která se vystavuje.
Elevea zdejší, Elevea webový
Ten, kdo historii nezná, je nucen ji opakovat. Ten, kdo historii nemaže, je nucen ji vysvětlovat.
Sborník, sborník, sborník!
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Líbíl by se vám film/seriál v CGI/3D? - od Elevea - 02.12.2014, 16:40

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)