Hodnocení tématu:
  • 9 Hlas(ů) - 4.44 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností)
(13.06.2013, 16:27)Azuliana Napsal(a):
(13.06.2013, 15:09)Hotsteppa Napsal(a): Martin, ak to mám povedať po lopate, niekomu možno bronies zrazy pomohli nehniť a nefňukať doma, pohnúť zadkom, vyliezť konečne vonku a ísť medzi ľudí.

Což ale platí i pro jakýkoli jiný fandom. To není výsada bronies. To je věc těch samotných lidí, že k tomu potřebují nějaký katalyzátor (ať už poníky, Tolkiena, LARPy nebo třeba kroužek vyšívání).

Pro jakýkoliv ne, protože přesně jak píšeš. je to věc samotných lidí a pro různé fandomy existují různé důvody proč se družit, obvykle spojené s obdivovaným fenoménem - kroužek vyšívání a LARP Tolkienistů dávají dohromady obvykle jiné hodnoty Ajsmug

(13.06.2013, 16:27)Azuliana Napsal(a):
(13.06.2013, 15:22)Hotsteppa Napsal(a): Lauren Faust nie je mesiáš a MLP by sa nemalo brať ako náhrada za LSD ("kašlem na túto realitu, ja budem žiť v Equestrii" - iste, mnohí z nás by to brali, no...). Skôr by som to bral tak, čo si môže človek z tohto seriálu vziať a aplikovať do života.

Vidíš, a já si třeba myslím, že v takovém Harrym Potterovi je poučení do života až až, včetně témat, kterých se MLP ani nemá šanci svým zaměřením dotknout (smrt nejbližších a vyrovnání se se ní, např.), ale nikdo to nikomu necpe...
Zatímco někteří jedinci z bronies dělají málem náboženství, jedinou pravou víru a kdo se jí neřídí je v jejich očích méněcenný...

Ano, každý fenomén má svoje a každý si hledá to své. Někdo to bere vážněji, někdo míň a ty skupiny se i v rámci fandomu sem tam oddělují, i když je to dost často zbytečné - jsou to prostě dva pohledy na stejnou věc a dokud jedno dokáží pochopit, že druzí mají jiný názor na totéž a akceptovat to, tak v tom nevidím problém.

A abych tu jen obecně nekecal, tak něco čistě z reality:

Patřím k těm, kteří MLP berou "vážněji", snažím se odnést si z příběhů v seriálu něco pro sebe a řídit se tím, protože to považuju za správné, ale lidem okolo to pořád necpu jako za každou cenu jediné správné. Krom toho jsem se na pár conech (a pak i v televizním vysílání Rainbowlaugh ) objevil ve Fluttershy kostýmu (někteří zde viděli), za což jsem z brony fandomu schytal širokou škálu poměrně různorodých reakcí, často spíš negativních než pozitivních. A podle toho co čtu tady, jsem ten "těžký extremista, co by se měl ve svých projevech krotit" Pinkiesmile

Krom MLP se věnuju hlavně sci-fi a Star Treku - mezi trekkies se pohybuju už hodně dlouho. Včera jsem byl na oslavě narozenin právě s nimi a od prvního okamžiku, co jsem se objevil, tak se ze všech stran rozjely vtipy na mou adresu (uvítání "Pěknej kostým člověka hele - jak dlouho jsi ho dělal?", "Koukám poníkovský civil si nechal doma..."). Ale nikdo z těch lidí s tím neměl problém - byla to prostě zábava. A i když se mě hrozně často lidé ptají proč na MLP koukám, tak jim to v klidu řeknu (sám o tom nikdy nezačínám, pokud se nezeptají) a nikomu to nevadí.

Další věc se stala hned pro PragoFFestu, kam zavítal i můj kolega z práce, který do té doby netušil (ostatně jako nikdo další v práci). Z toho setkání máme společnou fotku pořízenou se slovy kolegy "... protože tohle mi v práci nikdo neuvěří". Následující týden jsem našel tuhle fotku vytištěnou na nástěnkách v naší firmě Rainbowlaugh ale pohoda - byť mě čekalo zas vysvětlování (odpovědí jsou vždycky výše zmíněné důvody), tak krom toho, že se kolegové občas baví na můj účet (kolega1 (ke mě): "Chrápeš?"; kolega2: "Jarda nechrápe, jenom řehtá Rainbowlaugh "), tak ani s tímhle mým "vážnějším" přístupem nemají lidé okolo problém.

Při všech těch řečech o haterech mi připadá zvláštní, že na největší odpor s tímhle postojem jsem narazil právě mezi bronies samotnými.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - od Mondrogar - 16.04.2012, 20:50
RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - od Mondrogar - 26.04.2012, 19:22
RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - od Mondrogar - 04.05.2012, 20:41
RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - od Mondrogar - 04.05.2012, 20:58
RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - od Mondrogar - 09.05.2012, 01:14
RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - od Mondrogar - 03.07.2012, 13:16
RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - od Mondrogar - 02.07.2012, 03:58
RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - od Mondrogar - 02.07.2012, 20:45
RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - od Mondrogar - 02.07.2012, 23:30
RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - od Mondrogar - 02.07.2012, 23:41
RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - od Mondrogar - 03.07.2012, 15:56
RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - od Mondrogar - 04.07.2012, 00:54
RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - od Mondrogar - 04.07.2012, 20:17
RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - od Jamis - 14.06.2013, 11:08
RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - od Sójový lecitin - 16.09.2013, 22:10
RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - od PonyMetalhead - 31.01.2017, 21:18
RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - od PonyMetalhead - 31.01.2017, 22:35
RE: Istrocon 2013 - CZ/SK v Bratislavě - od Sójový lecitin - 16.09.2013, 00:09

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 36 host(ů)