Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sc@lixovy rozhovory s vytvarníky
#11
Do dalšího rozhovoru jsem si pozval Koxi, která se nás rozhodla opustit. A tak než nás definitivně opustí, jsem s ni udělal rozhovor.

Tak klasika na úvod. Jak si přišla ke své přezdívce? Stojí za ni nějaký větší příběh?
K přezdívce mě přivedl můj kamarád, když zkomolil pár slov dohromady a vzniklo z toho Koxi. Jinak to žádnou jinou spojitost s drogami nemá, jak si někteří myslí.
To si opravdu někdo myslí. Já na tom nevidím nic, proč bych si to měl myslet. Úplně normální přezdívka. Jak si se vlastně dostala k MLP a k Bronies komunitě?
K MLP jsem se dostala už v roce 2010 když jsem prohledávala youtube. Potom jsem začala v roce 2013 vyhledávat s českými titulky. A ke komunitě jsem se taky dostala přes youtube, konkrétně při jednom rozhovoru ,do nějakého rádia myslím.
Takže si jedna z těch, která je se seriálem už od začátku. Čím tě tak oslovil? A změnil se nějak potom tvůj pohled na svět?
Seriál mě oslovil příjemnou atmosférou, stylem kterým je kreslený, barvami a propracovaností postav.  Ale nejvíc dějem jednotlivých dílů. Můj pohled na svět seriál změnil, začala jsem víc vnímat svět okolo sebe. A navíc jsem víc ''usměvavý člověk''.
Takže říkáš, že se z tebe stala taková Pinkie Pie  Pinkiesmile  . Jak reagovalo tvé okolí, když se dozvěděli, že sleduješ seriál, který je primárně určený malým dětem.
Okolí moc nereagovalo, ani nereaguje. Všichni jsou zvyklí že se ještě teď s klidem podívám třeba na Hurvínka Rainbowlaugh .
Ptám se na to každého výtvarníka, tak se na to zeptám i tebe. Jak si se dostala ke kreslení a jak dlouho už se tomu věnuješ?
Kreslení mám tak říkajíc v rodině, ale nejvíc mě ke kreslení dostal můj pra děda, takže se kreslení věnuju od mala. Aktivně ale kreslím 5 let.
Takže pokračuješ v rodinné tradici. Velmi zajímavé. A zkoušela si kromě kreslení i něco jiného?
Krom kreslení jsem zkoušela vyřezávání, ale to mi moc nešlo a častokrát se mi při tom něco stalo.
Kde hledáš inspiraci pro své obrázky? Pouze v seriálů a nebo i někde jinde?
Inspirace je všude kam se člověk podívá. Třeba i obyčejná brambora může být inspirací. Ale inspiraci beru hlavně ze všedního života-škola, přátelé a další.
Máš nějakého oblíbeného autora?
Z cizích autorů to určitě bude Yakovlev-vlad který má velmi kvalitní a propracovanou digitální tvorbu. Dále třeba  i PitterPaint který má zase povedenou práci s fixy a pastelkami a krásné desingy poníků.
Z těch českých to bude Baterka pro úžasnou práci s vodovkami a digi tvorbou. Z českých je jich samozřejmě mnohem víc, ale to bych tu byla do půlnoci.
Jak vůbec pohlížíš na českou a slovenskou Bronies tvorbu? Myslíš si, že je něčím unikátní?
Podle mě je CZ/SK tvorba unikátní v tom, že je i mnohdy kvalitnější než u zahraničních autorů. A taky má většina tvůrců tak unikátní styl že jde hned poznat od koho je obrázek.
Tak s tím musím s tebou jenom souhlasit. Někteří opravdu mají hodně jedinečný styl. Kdyby si měla ze svých obrázků vybrat jeden který se ti povedl a jeden, který se ti nepovedl, tak jaké obrázky by to byly? A proč?
Nejvíc se mi povedl asi obrázek Dark Celestie- http://sabilicz.deviantart.com/art/Dark-...-531597339
Asi protože jsem na něm pracovala strašně dlouho a výsledek vypadá líp než jsem doufala.
A nepovedl? To bude asi tento z roku 2014- http://sabilicz.deviantart.com/art/LOL-pony-464533273
Protože ta hříva...bleh
Ten první je opravdu nádherný, ale ten druhý také není zas tak špatný. Ovlivnil nějak tvou tvorbu začátek 5. sezóny? A jaký máš zatím na ni názor?
Začátek sezóny mou tvorbu ovlivnil docela dost, co se týče skic nových poníků (které by jsem chtěla ještě někdy nakreslit.)
Sezóna se mi zatím zamlouvá. Plno nových poníků, nové výrazy ve tvářích a skvělé písničky. Komu by se to nelíbilo?
Co se ti na kreslení líbí nejvíc? To, že se dá u toho dobře odpočinout a nebo úplně něco jiného?
Velmi dobře se při něm relaxuje a mám při něm klid. A taky se mi na něm líbí že mám skrz něj podporu ze strany přátel a rodiny.
Na tuto otázku budou chtít znát odpověď určitě všichni. Proč ses rozhodla opustit fórum? A znamená to, že končíš úplně s pony tvorbou?
S pony tvorbou rozhodně nekončím a  za pegasister se stále považuji. Fóru jsem se ale rozhodla opustit z osobních důvodů.
Jaké máš další koníčky kromě kreslení? Co ráda posloucháš za hudbu...apod. ? Co by si ještě ráda o sobě prozradila?
Do koníčků bych zařadila fotbal.......a spaní. V hudbě jde hlavně o rock a podobně. Dál bych o sobě asi nic víc neprozrazovala, víc si ten koho něco zajímá bude muset zjistit sám : P .
A máme zde poslední otázku. Co by si chtěla vzkázat svým fanouškům?
Pokud tedy nějaké mám, tak bych chtěla jen říct že je mám všechny ráda a jsem ráda za každého člověka kterému se má tvorba líbí.

Já si myslím, že jich máš určitě hodně. Tímto bych ti chtěl poděkovat, že sis udělala čas na tento rozhovor a popřát ti, ať se ti, nejen v tvorbě, ale i v životě vydaří vše, co si přeješ.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Sc@lixovy rozhovory s vytvarníky - od sc@lix - 24.05.2015, 18:58
RE: Sc@lixovy rozhovory s vytvarníky - od sc@lix - 30.05.2015, 21:29

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)