Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Broníci zahradničí
Změna plánu Pinkiesmile Nevydržel jsem čekání, o víkendu se sebral a zajel si do Kruhu hned (takový výlet do podkrkonoší). No, něco málo jsem tam utratil, ale hlavně, že už mám vše, co jsem chtěl mít (plus jsem koupil i čajovník).

Ale víte, čeho jsem si všiml? Jak ti lidé dneska fakt nemají čas zahradničit Pinkiesmile. Plocha jak fotbalové hřiště, 6 skleníků cca. 20x5 metrů, a nebylo tam pomalu k hnutí, jak tam "nikdo" nebyl. U spousty lidí jsem si dovolil odposlouchat jejich rozhovor, jak si odškrtávali položky ze svého seznamu, a světe div se, téměř všechno užitkové rostliny (hlavně klanopraška jde docela na odbyt). U pokladny fronta jako kdyby přivezli za komunistů banány, a každý druhý v ruce svazek broskvoní/meruněk nebo alespoň jabloní.

- takže skleník je konečně plně dosázen

- sklidili jsme při protrhávání první letošní ředkvičky (z květináče ve skleníku), i když si myslím, že jsou dost pozdě (naproti tomu, ty na záhoně budou ještě za dlouho) - v zimě už budu mít snad doma LED osvětlení, tak vyzkouším, zda vyrostou v zimě v bytě.

- čas do času ještě ve skleníku zase svítím (když je celý den zataženo a je pod +25 uvnitř)

[Obrázek: elfmanojo.jpg]

- brzy již možná bude pro většinu lidí běžné si spoustu věcí doma tisknout sám (3D tiskárna za 7-9 tisíc je už slušně vypadající stroj), např. co se týče zahradničení, třeba některé atypické nebo těžko sehnatelné (či drahé) plastové věci, jako Téčka s delším vedením pro 3/4 hadici tak, aby to fakt těsnilo bez nutnost používat stahovací pásky (tj. atyp rozměr), nebo rozstřikovače (teď je cena 1 kg materiálu do tiskárny tak okolo 829 Kč, zatímco třeba 2 kusy T mohou stát i 80 Kč a váží 8g, takže z 1 kg si jich natisknete v ceně skoro 10 tisíc Kč, když budu velký optimista, aneb 8g z tiskárny=7Kč) . Kdo ví, za jak dlouho přijde doba, kdy bude si možnost i v domácích podmínkách "vypěstovat" i maso nebo mléko či dokonce vejce bez nutnosti chovat zvířata (protože to je drahé). A bude to stejně běžné, jako si vyrobit vlastní elektřinu (fotovoltaika) nebo čistou vodu (filtry a dešťová voda).http://biomikro.vscht.cz/vyuka/b2/Biologie_potravin_a_surovin_zivocisneho_puvodu.pdf

- apropo, co se týče té elektřiny, už se dá koupit 250Wp panel za 6105 Kč včetně DPH: http://www.sticka.cz/kategorie/mikromeni...nvertorem/ Výhodou tohoto kousku je, že přímo produkuje napětí 230V (má vlastní invertor). Což je dobré, ať už budete chtít jeden nebo jich později přidat víc (nemusíte řešit výkon invertoru). Vhodné prakticky na cokoliv, od napájení čerpadel zavlažování, osvětlení zahrady či skleníku, čerpadla fontánek, napájení ventilátorů, atd. protože 230V zařízení jsou většinou levnější než 12V. Vyplatí se? Životnost panelů je udávaná na 30 let při koncové účinnosti 55% (ale mohou vydržet i 2x tak dlouho, jen dále klesá účinnost). http://www.ekobydleni.eu/solarni-elektra...vyplati-se Takovýto panel za 1. rok vyrobí cca. 160kWh (a za poslední 88 kWh), tzn. že za 30 let to bude 3700 kWh, při ceně 2.5 Kč/kWh to vychází na 9+ tisíc Kč. Takže, toto se už vyplatí si koupit (navíc instalaci zvládne prakticky i děcko). Při ceně 3Kč (VT, protože můžete jet právě i v době špičky, stačí aby svítilo Slunce) až 11 tisíc Kč (takže po 30 letech si můžete za uspořené peníze koupit tyto panely skoro 2, i kdyby se nezlevnily). Samozřejmě, musíte ten proud nějak využít. Výhodné je to např. pro ventilátory, protože tím odpadá i nutnost kupovat nějaká čidla a regulátory (pokud bude svítit slunce, poběží ventilátor, jinak ne). Pro skladování energie byste potřebovali baterie. Popř. si uzavřít smlouvu s distrubutorem elektřiny a připojit se do sítě. Na instalaci FV elektrárny můžete získat i dotaci od Zelená úsporám (pokud ovšem neplánujete elektřinu převážně prodávat - musíte si zřídit nějakou formu akumulace přebytků, byť by šlo o blbý boiler na teplou vodu). Průměrně dostanete za 1kWh asi 4 Kč. Tzn. že za 30 let byste "vydělali" z každého 1kWp výkonu (4 panely) necelých 60 tisíc Kč (čistý zisk: 35 tisíc před zdaněním - velkou část můžete spotřebovat rovnou sami, většina domů za hodinu dokáže klidně tu 1kWh spotřebovat - my máme průměrně ročně asi 0.7/h, v létě to bude ale o hodně méně, protože teplou vodu vyrábí solární kolektor, ale i ten potřebuje v našem případě čerpadlo). PRE i ČEZ nabízí, že vám vše potřebné vyřídí (včetně dotace, úvěru a výkupu). Tento výrobek mi docela nasadil brouka do hlavy. Takový 1kWh by se mi docela líbil. A bude nutné si spočítat, zda se vyplatí si to nechat udělat od distrubutora nebo si to koupit sám a pak si jen vyřídit papírování. Ono, i kdyby to byla teď "nula od nuly pojde", tak Slunce nám alespoň případně elektřinu těch 30 let zdražovat nebude Pinkiesmile

- v obchodě měli zlevněné avokádo (což je jedna potravina, o které často mluví vegani). Koupili jsme, zkusili jsme, a nic moc. Ani pomazánka na rohlík nebyla zrovna moc extra. No, alespoň nebudu mít pocit, že jsem o něco přišel. Ale jako, kurňa, ten plod má na sobě víc plastu (resp. ekvivalent ropy), než sám váží! Ekologie hadr. Proč balit něco, co se loupe (vyjídá)? Měli tam i ta slavná Chia semínka, tak je zkusíme někdy také. Také se tam snažili prodávat vejce. Klecový chov 2.6 Kč/ks, s podestýlkou 3.5 Kč, volný chov 6 Kč, ekovejce 8 Kč/ks. Kreténa ze mně dělat nebudou (to zvládnu klidně sám)! No, nekoupili jsme žádná.

- náhoda je blbec, a ten obchodní dům Albert (v Hradci Králové, kdybyste chtěli jakožto místní vyzkoušet) byla náhodou ta samá budova, kde jsem našel na netu veganskou restauraci (ale pamatoval jsem si jen, že byla na nějakém "balkóně", ne adresu). Tak co, když jsem jel kolem a dělali nákup, tak jsem se tam stavil. Nakonec to byla jen RAW veganská restaurace, ale jídla tam byla. No, drahá jako prase, o tom žádná (nebudu ani lhát, spolu s námi tam bylo v tu chvíli celkem 6 lidí, z toho 2 prodavači, zatímco naproti u grilu narváno). Resp. třeba to jsou normální ceny za jídlo v HK, 90 Kč na 300 ml koktejlu nebo 120 Kč +/- za tortilu v restauraci. Pro mne to jsou ceny, které nejsem ochoten platit za žádné jídlo. Ale zkusili jsme chili tortilu. I když byla studená (snad až na teplý talář), tak nebyla špatná (jen trochu ostrá). Já jsem si dal ještě ovocný dort a borůvkový koktejl. Jak jsem zjistil ze složení, ani v jednom nebylo ani zrníčko cukru. A nechyběl mi tam. Bylo to fakt dobré. Vlastně, přežral jsem se jako prase. Měl jsem co dělat, abych to do sebe dostal, a do večera jsem už neměl na nic dalšího ani pomyšlení. Zajímavá zkušenost, že se dá připravit dezert absolutně bez cukru (ovoce mi vyroste, a cukr teda nemusím platit). V tomhle třeba já vidím smysl, se zajímat o vše související, protože tady jde mimo jiné i o mé peníze. Ještě stále hledám něco, kde by dělali veganské burgery.

- btw. tam měli docela hezkou tabulku, kde 100 ml mléka obsahuje 2x méně vápníku, než květák či ořechy, a asi 10x méně vápníku než mák Ajsmug Mák můžu na rohlíku či v buchtách, květák jím třeba smažený nebo v polévce. Opět, mléko je něco, co mi na záhoně nevyroste (i rajčata mají víc vápníku než maso, a přitom sama jsou na tom dost bídně). http://ona.idnes.cz/sedm-potravin-pro-zd...zdravi_pet http://www.vegan-fighter.com/vyziva/vapn...trave.html a zajímavé, že tady se tvrdí opak, že 250 ml mléka má tolik vápníku, co 500g květáku: https://www.cpzp.cz/clanek/305-0-Zdroje-vapniku.html (i když nejste vegan, měli byste o vápníku něco vědět, jde konec konců o vaše kosti a zuby) http://www.prvky.com/vapnik-potraviny.html (zajímavé je zamyšlení, kde berou slepice - třeba ve velkochovech - vápník na tvoření vejce, když ho tolik ztrácí, a nikdo ne nekrmí sýry ani mlékem: http://www.priznakytransformace.cz/index...nich-dil-3 ) (P.S.: Tak sloni získávají vápník z kůry stromů a B12 tím, že prostě semtam s trávou sežerou část půdy - v našem, lidském, případně to většinou jen vyžaduje hnojit rostliny hnojem, případně fekáliemi, kde už B12 je dostatek, a tímto se dostane do rostlin - podmínkou je, že půda není kvůli pesticidům prakticky sterilní, protože nikdo jiný než bakterie B12 v přírodě nevyrábí - a je k zamyšlení, zda maso zvířat, která se chovají ve sterilním prostředí, a krmí stravou, která se prakticky půdy pomalu nedotkne (myšleno ty plody), skutečně B12 má v dostatečném množství, a zvláště to platí u starších lidí, i když maso třeba jedí, takže není na škodu, aby se každý na to podíval sám za sebe - https://www.klubzdravi.cz/clanky/769_pro...stove.aspx )

- z veganského jídla jsme doma dále zkoušeli zahradní řízečky. S bramborem docela dobré jídlo.

- nevařené sójové "maso" chutná tak trochu jako tvrdý chléb (ostatně je to spíš mouka)

- vařená sója ("maso") docela připomíná strukturou hovězí a vypadá jako kuřecí, ale chutná o něco hůř. Nicméně, ani pravé maso není chuťově nic extra. Zkoušel jsem to porovnat v guláši, a spíš než chuťově je to sójové spíš horší po stránce konzistence (víc gumové). Většina levného hovězímu mu ale spolehlivě konkuruje svou "tlustou" variantou. Každopádně, sója jako taková můj favorit nebude. Jak jsem se ale mohl přesvědčit, mohu jíst RAW a nehrát si na nějakou náhražku masa (koupíme si kuchařku pro "syrové vaření").

- zkusil jsem ještě ochutnat to sójové mléko v prášku tak, že jsem ho přimíchal k ostatním surovinám. Vzal jsem kyselé mandarinky z obchodu, přimíchal cukr, vodu, sójový prášek a rozmixoval. A ono to bylo kupodivu docela k pití. Což mne ale přivádí k hypotéze, která se netýká jen masa, že kdyby mi někdo posypal lejno glutamátem a hromadou koření, že by se dalo sežrat taky. To z něj ale nedělá kvalitní nebo chutné jídlo. A jistě ho také dovedu strávit. Ale alespoň víme, že nejsme alergičtí ani na sójů, ani na ořechy.

- čaj ze saturejky horské chutná docela zajímavě (upadla větvička, tak jsme si dali). K čemu je dobrý? http://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-k...ti-uzivani http://bylinkovyraj.net/saturejka/

OT: Našel jsem jedno zajímavé video ohledně psychologie, a protože ta se dá použít prakticky na všechno, možná by Vás mohlo zajímat:
Trvá 2 hodiny (tak čau Pinkiesmile stejně, tohle je perfektní palivo pro konspirátory: ilumináti mohou snadno ovládat svět, protože na všechno, co je delší než 2 řádky nebo 5 minut lidi řeknou "nemám na to čas" Pinkiesmile). Přestože jsem se tam dostal přes zahradničení (paradoxně jsem zrovna vegany nehledal, ale hodí se to sem), tak je to krásná ukázka psychologie, která se dá použít prakticky na všechno (svědci jehovovi, bronies vs. ostatní lidi, masožravci vs. vegani, atd.):

https://www.youtube.com/watch?v=clUtDGIRqSg

Snad mi bude prominuta tato část (ostatně ji číst nemusíte, i proto ji odděluji od ostatního textu), ale veganství souvisí se zahradničením, resp. se zemědělstvím, a obojí souvisí s ekologií, a financemi, a vše souvisí s lidmi.

A klidně bychom mohli video nazvat "Psychologie efektivního šíření MLP:FIM" a každé slovo "vegan" nahradit slovem "brony" a "masožravec" slovem "hater" nebo "ostatní lidé", a vyšlo by to na stejno (správný muž jí maso, správný muž se nedívá na růžové poníky, neexistuje umírněný muslim.. není vám to povědomé?):

Ve spojení s TotálněRetardovaným videem ohledně muslimů to, alespoň mě subjektivně, dává smysl a hezky to do sebe zapadá. Holt bronies útočí na víru některých normálních lidí, která zní asi "bronies jsou pedofilové", takže nesprávné "vnucování" nebo výroky jen vyvolávají obrannou reakci lidí, co se "bojí", že se jim hroutí svět, který doteď dával smysl, a začnou útočit (nedávno jsem zrovna viděl takový "krásný" obrázek: Bronies budou šťastnější, než ostatní lidé kdy mohou být", což se dá hezky vyložit "neútočně" jako "pokud nejste brony, Váš život bude stát za.." a reagoval jsem taky útočně, ani jsem o tom nepřemýšlel = byl jsem kretén, nikdy ale není pozdě na změnu - pořád si ale myslím, že to sdělení je sebestředné). A podobně to dělají vegani. A nebo svědci Jehovovi (mimochodem, dal jsem jim šanci a dá se s nimi docela hezky pokecat). Podobně jako to podle některých lidí dělám já (já jen zastávám názor, že jak u zvířat, tak třeba u G3, je lepší lidi na začátku nejdřív krátce naštvat, a pak už se tomu věnovat po svém, jako kdyby už ostatní lidi neexistovali - a nebudu si činit nějaké nároky na to, že bych byl já tou příčinou (protože to tak dělalo hodně lidí Pinkiesmile ), ale kdepak jsou dneska všichni ti hlasití hateři starších generací? A komu se po nich stýská?).

Zkrátka, už v dokumentu Duch doby mne docela ta část o psychologii zaujala, a i když nemusí být vše nutně pravda, vždycky tak nějak ať počítám jak počítám, mi vyjde, že hlavní problém je peněžní systém (a s tím souvisí ekologie - argument vegetariánů: "budu pít mléko, pokud se krávě nebude ubližovat a nechá se dožít", argument penězmi: "nechat dožít krávu znamená, že to mléko bude mnohem dražší", argument ekologií: "pokud bychom brali mléko od krávy přirozeně, znamenalo by to, že by se pásly někde na pastvinách s býky, a otelily se až by se jim chtělo, a my bychom si brali jen část toho mléka, třeba 10%. Ale to znamená, že k uspokojení poptávky bychom museli těch krav chovat 10x tolik, což znamená 10x tolik skleníkových plynů. Na druhou stranu by to znamenalo 10x větší hnojení polí, a tedy by odpadla nutnost používat chemická hnojiva").

Zvláštní, třeba mě zrovna kritika a útoky na mě spíš vyhovují, než že by mne vadily. Je to nejrychlejší způsob, jak zjistit, že je člověk pitomec (můj děda, který maso jedl, vesničan, říkal: "vrahem není ten, kdo vystřelil, ale ten, kdo mu dal rozkaz" a nemám sebemenší problém v tom, když to někdo vytáhne na mne, pokud vše nasvědčuje tomu, že to je pravda). A věřím, že i pro spoustu dalších lidí, co nemají na nic čas, je to i rychlejší než vymýšlet něco konstruktivnějšího (byť teda mám rád spíš sáhodlouhé debaty, protože se často zabředává i do úplně nesouvisejících témat, a dozvídám se další a další nové zajímavé věci ke studiu).

Nejspíš jsem asi nějaký deviant Pinkiesmile A to nejspíš proto, že i nekonstruktivní kritiku přijímám s radostí, protože byť je někdy jednodušší, pokud ke kritice dostanu i návod ke zlepšení, častokrát jsem raději, když mi jen odhalena chyba, a správné řešení si musím najít sám (je to pak komplikovanější, ale trvalejší). Všude čtu jen že nekonstruktivní kritika je na nic, že hádat se o detailech s kritizujícím je často na nic, protože nezná okolnosti.. takže jsem vlastně jistou formou masochista.

A propo, doma nejsme vegani a nejspíš ani nebudeme, ale máma mi teď v té souvislosti řekla, že když jsem chodil do školky, systém (ve formě učitelek) mne nutil jíst maso, a já to odmítal (nejspíš mi jen nechutnalo) stylem "prostě to jíst musí". Nakonec to maminka vyřešila "já to platím, já rozhoduji, jíst to nebude!" a bylo to vyřešeno (nakonec jsem maso v menší míře stejně postupně začal jíst sám během dospívání). Ostatně, moje maminka byla vždycky taková ta "politička", co neměla problém naklusat do školy, a s každým se "domluvit", případně se i pohádat, když měla pocit, že se děje něco, co by se dít nemělo.

Krása toho všeho je, že když důkladně podrobím každou novou informaci, hlavně tu kritikou, analýze a seženu si o tom další info, nebude mi nikdy vadit vegan, který mne prohlásí za nacistu a vraha. Kdyby se tak nestalo, nezačal bych se tím zabývat a nenašel levnější způsob, jak se stravovat, který možná bude i zdravější. Rovněž i ona růstová světla, což bylo super se tady o tom zmínit, stačí řádně rozpytvat, pročíst si o tom vše možné i nemožné, až si člověk najde nejoptimálnější řešení, které se ještě hodí i do bytu, takže jsme opět u penězí, protože co mi vyroste v zimě doma, to si nemusím kupovat Ajsmug A nemusím za to ani utratit majlant. Možná mi hodně pomohlo, že jsem tady dřív ve vláknech o vesmíru atp. získal větší zájem o fyziku a matematiku, takže mi nedělá problém zkoumat tyhle věci i po jiné stránce než, že se musím spoléhat na to, co řekne reklama. Vlastně, ani to, co řeknu já, by pro vás nemělo mít žádnou váhu. Stejně jako vám neříkám, jakou hudbu máte poslouchat, neměli byste mě poslouchat ani když vám říkám, co je pro vás ekonomicky levnější nebo etičtější. Protože třeba vůbec není. Vaše rozhodnutí je to, co je hlavní. Jen byste si ho měli podložit (opět vaším vlastním) výzkumem a nějakými daty.

Zkrátka, není nikdy vůbec špatné si na chvíli připustit, když mi někdo řekne, že jsem kretén, že jím fakt jsem. Při hledání pravdy můžu najít hromadu užitečných věcí, po kterých se mi dřív ani nestýskalo. Taky můžu ale zjistit, že fakt kretén nejsem. Dobré je v tom, že tentokrát už to vím, mám pro to podklady, a nemusím se vůbec cítit nějak provinile, když mi to někdo začne vnucovat. P.S.: Vždycky budete kretén (alespoň dle mé osobní zkušenosti). Jediné, co pak můžete udělat, je snažit se být menším kreténem, což je osobní růst Ajsmug A je fuk, jestli jste vegan, "divný" homosexuál, emo, nebo brony. Ostatně ono i to alespoň povrchní studium psychologie chování lidí ve vás může vyvolat pocit, že když na vás někdo začne útočit, že vlastně ve skutečnosti vy můžete být ten, co má navrch, je zkrátka jistější. A to je docela uklidňující pocit, no ne? (a schválně používám podmiňovací způsob, protože bez toho, abyste si o tom udělali nějakou rešerši, stále může platit, že jste prostě kretén Pinkiesmile ).
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 22.04.2016, 11:41
RE: Broníci zahradničí - od Discordian - 22.04.2016, 13:09
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 22.04.2016, 15:49
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 22.04.2016, 17:59
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 25.04.2016, 10:12
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 25.04.2016, 11:29
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 25.04.2016, 15:02
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 25.04.2016, 15:35
RE: Broníci zahradničí - od Melgarh - 25.04.2016, 16:23
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 25.04.2016, 16:34
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 26.04.2016, 17:55
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 28.04.2016, 15:28
RE: Broníci zahradničí - od Blossom - 28.04.2016, 15:49
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 28.04.2016, 15:53
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 28.04.2016, 17:25
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 30.04.2016, 12:08
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 02.05.2016, 11:36
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 04.05.2016, 10:14
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 04.05.2016, 16:06
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 09.05.2016, 09:15
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 09.05.2016, 09:50
RE: Broníci zahradničí - od Mácaman - 09.05.2016, 09:58
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 09.05.2016, 10:43
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 24.05.2016, 13:24
RE: Broníci zahradničí - od Mácaman - 24.05.2016, 13:25
RE: Broníci zahradničí - od Jamis - 24.05.2016, 13:33
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 24.05.2016, 13:49
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 26.05.2016, 16:25
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 30.05.2016, 10:59
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 30.05.2016, 12:15
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 30.05.2016, 14:25
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 31.05.2016, 18:49
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 01.06.2016, 21:34
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 02.06.2016, 13:30
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 06.06.2016, 09:24
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 10.06.2016, 17:17
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 13.06.2016, 11:40
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 20.06.2016, 09:23
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 24.06.2016, 20:20
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 27.06.2016, 11:07
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 27.06.2016, 11:45
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 27.06.2016, 12:52
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 28.06.2016, 09:03
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 11.07.2016, 11:12
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 19.07.2016, 12:06
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 22.07.2016, 12:40
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 25.07.2016, 14:05
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 25.07.2016, 16:42
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 26.07.2016, 11:31
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 27.07.2016, 10:04
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 27.07.2016, 14:22
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 01.08.2016, 13:09
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 05.08.2016, 08:28
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 05.08.2016, 08:33
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 05.08.2016, 15:02
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 06.08.2016, 19:34
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 08.08.2016, 13:01
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 10.08.2016, 15:38
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 15.08.2016, 13:55
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 22.08.2016, 18:01
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 23.08.2016, 12:49
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 24.08.2016, 12:19
RE: Broníci zahradničí - od Jofa - 24.08.2016, 12:52
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 24.08.2016, 13:35
RE: Broníci zahradničí - od Jofa - 24.08.2016, 21:00
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 25.08.2016, 08:54
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 08.09.2016, 08:54
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 12.09.2016, 16:21
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 13.09.2016, 08:28
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 15.09.2016, 10:45
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 19.09.2016, 12:22
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 26.09.2016, 15:46
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 03.10.2016, 17:31
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 10.10.2016, 17:10
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 17.10.2016, 12:10
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 31.10.2016, 18:31
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 14.11.2016, 20:54
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 28.11.2016, 18:44
RE: Broníci zahradničí - od Volatile - 05.12.2016, 21:00
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 05.12.2016, 21:20
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 06.12.2016, 17:05
RE: Broníci zahradničí - od Volatile - 08.12.2016, 20:21
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 09.12.2016, 10:46
RE: Broníci zahradničí - od Volatile - 09.12.2016, 17:20
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 09.12.2016, 18:35
RE: Broníci zahradničí - od Volatile - 11.12.2016, 00:00
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 12.12.2016, 11:01
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 15.12.2016, 13:31
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 15.12.2016, 16:24
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 19.12.2016, 15:03
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 02.01.2017, 09:32
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 02.01.2017, 13:35
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 02.01.2017, 17:03
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 02.01.2017, 18:07
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 09.01.2017, 11:45
RE: Broníci zahradničí - od Volatile - 13.01.2017, 02:40
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 13.01.2017, 10:22
RE: Broníci zahradničí - od czAdamV - 13.01.2017, 12:21
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 13.01.2017, 18:13
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 16.01.2017, 10:52
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 20.01.2017, 18:19
RE: Broníci zahradničí - od Volatile - 21.01.2017, 13:40
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 23.01.2017, 15:51
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 23.01.2017, 17:52
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 25.01.2017, 12:12
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 30.01.2017, 13:06
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 01.02.2017, 13:05
RE: Broníci zahradničí - od Volatile - 01.02.2017, 22:32
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 02.02.2017, 11:18
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 03.02.2017, 20:32
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 06.02.2017, 16:18
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 07.02.2017, 15:04
RE: Broníci zahradničí - od Volatile - 08.02.2017, 03:22
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 10.02.2017, 11:53
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 08.02.2017, 10:41
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 09.02.2017, 15:08
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 10.02.2017, 13:29
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 14.02.2017, 14:24
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 15.02.2017, 17:30
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 16.02.2017, 11:29
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 20.02.2017, 10:12
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 20.02.2017, 17:43
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 22.02.2017, 14:45
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 23.02.2017, 15:17
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 27.02.2017, 15:57
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 01.03.2017, 10:21
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 02.03.2017, 13:45
RE: Broníci zahradničí - od Volatile - 02.03.2017, 18:29
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 03.03.2017, 12:55
RE: Broníci zahradničí - od Volatile - 04.03.2017, 09:26
RE: Broníci zahradničí - od Volatile - 04.03.2017, 10:32
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 05.03.2017, 19:37
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 06.03.2017, 11:32
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 06.03.2017, 15:43
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 07.03.2017, 09:45
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 07.03.2017, 15:03
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 08.03.2017, 20:43
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 13.03.2017, 10:16
RE: Broníci zahradničí - od Plum_Jimmy - 14.03.2017, 22:10
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 15.03.2017, 12:37
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 17.03.2017, 11:35
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 23.03.2017, 11:27
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 27.03.2017, 09:40
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 28.03.2017, 11:19
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 06.04.2017, 10:56
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 07.04.2017, 18:32
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 10.04.2017, 11:53
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 19.04.2017, 14:24
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 19.04.2017, 16:57
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 20.04.2017, 16:36
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 21.04.2017, 13:26
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 24.04.2017, 18:13
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 09.05.2017, 10:44
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 09.05.2017, 10:45
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 18.05.2017, 10:35
RE: Broníci zahradničí - od DominikNik - 18.05.2017, 15:28
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 18.05.2017, 16:46
RE: Broníci zahradničí - od DominikNik - 19.05.2017, 18:09
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 23.05.2017, 13:28
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 25.05.2017, 16:12
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 25.05.2017, 17:42
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 26.05.2017, 11:02
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 26.05.2017, 16:26
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 29.05.2017, 09:19
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 30.05.2017, 09:48
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 31.05.2017, 09:34
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 01.06.2017, 13:38
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 07.06.2017, 17:09
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 16.06.2017, 11:32
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 23.06.2017, 13:11
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 26.06.2017, 10:12
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 29.06.2017, 11:34
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 03.07.2017, 16:40
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 04.07.2017, 18:43
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 07.07.2017, 16:25
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 13.07.2017, 14:44
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 21.07.2017, 15:09
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 31.07.2017, 12:10
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 04.08.2017, 12:30
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 11.08.2017, 10:03
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 17.08.2017, 10:23
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 21.08.2017, 08:39
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 28.08.2017, 15:35
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 30.08.2017, 13:54
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 04.09.2017, 10:55
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 06.09.2017, 12:35
RE: Broníci zahradničí - od Melgarh - 06.09.2017, 17:04
RE: Broníci zahradničí - od niemand - 06.09.2017, 19:23
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 07.09.2017, 11:22
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 15.09.2017, 11:00
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 30.10.2017, 11:09
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 10.11.2017, 11:23
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 27.11.2017, 13:20
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 30.11.2017, 17:03
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 08.12.2017, 12:17
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 19.12.2017, 13:29
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 26.01.2018, 11:45
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 26.01.2018, 12:41
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 30.01.2018, 14:58
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 17.04.2018, 09:38
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 17.04.2018, 09:38
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 23.04.2018, 09:11
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 28.05.2018, 08:01
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 28.05.2018, 20:52
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 29.05.2018, 09:03
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 25.06.2018, 16:57
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 16.07.2018, 11:41
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 10.08.2018, 09:47
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 29.08.2018, 11:30
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 29.08.2018, 13:28
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 30.08.2018, 10:18
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 24.09.2018, 16:54
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 22.10.2018, 17:39
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 10.12.2018, 18:46
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 17.12.2018, 18:44
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 19.03.2019, 09:54
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 19.03.2019, 18:01
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 21.03.2019, 18:23
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 29.07.2019, 12:53
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 29.07.2019, 15:56
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 16.02.2022, 17:42

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 4 host(ů)