Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 2 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obrázky na vlastní nebezpečí!
#6
Ahoj, večer editnu tenhle příspěvek a napíšu co a jak bych udělal já. Neztrácej hlavu, nějak to nakreslíme. Rainbowlaugh

Dobře, možná ne večer, ale jsem tady. Máš pravdu, naučit se kreslit/malovat trvá věčnost, já už se tomu věnuju přes dva roky a pořád jsem začátečník. Chceš se zlepšit, budu upřímný - tvůj obrázek nemá perspektivu, některé barvy jsou podivné (jako kdybys nebrala v potaz vodu, která mění světelné podmínky a tím i odstíny předmětů okolo), kompozice musí být promyšlená. Dost kritiky,tady jde o to jak obrázek zlepšit konkrétně.

Pro ilustraci jsem namaloval rychlou verzi, jak bych to asi viděl.

Počáteční skica (důležité, dobré si jich udělat i víc a vyzkoušet různé možnosti a tu nejlepší pak zpracovat dále):
[Obrázek: XQR345y.png]
Finální rychlorender:
[Obrázek: dbIQeUb.png]

Nejdříve si musíš stanovit horizont a polohu diváka (jestli se na scénu bude dívat shora nebo zdola). Já zvolil možnost zdola, zdálo se mi to vhodnější. Když se na věci díváš zdola, vidíš spodní plochy (když si třeba dřepneš před lavici ve škole, uvidíš nalepené žvýkačky na spodku desky atd.). Ve tvém obrázku není hloubka, všechno působí ploše. Já tohle vyřešil vrstvením a překrýváním. Domek v popředí a útesy, trochu dál další útesy a příkop, další vrstva útes atd. až jsem došel k poslední vrstvě, což je silueta korálů/domů a voda. Vrstva, která je blíže, překrývá vrstvu na pozadí + je více vyrenderovaná (více detailů) a má větší kontrast a sytost. S narůstající vzdáleností všechno tohle klesá. Když se například podíváš na hory, jsou to modré kopce v mlze, ale zblízka vypadají normálně, tohle se děje kvůli atmosféře, která je mezi tebou a horami. Tady je tento efekt znásoben, protože voda je daleko horší v pohlcování světla. Vrstva vody taky všechny barvy posouvá do modrého spektra, což jsem třeba u tebe moc neviděl. Nemusíš s tím moc počítat při malování, stačí ve finále vložit novou overlay vrstvu s modrou barvou.

Zkus si na DA najít nějaké tutoriály na barvy/perspektivu, to bude o něco stravitelnější než literatura, ale kdybys přece měla zájem, doporučil bych Perspective made easy od Norlinga a Color and Light od Gurneyho.

Promiň, jestli tady píšu věci, kterým nerozumíš, na jakékoliv dotazy odpovím.

"Don't cry because it's over, smile because it happened."
"Kdo tě jednou v srdci měl, ten nezapomene, i kdyby chtěl..."
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Obrázky na vlastní nebezpečí! - od Jita32 - 25.11.2016, 21:07
RE: Obrázky na vlastní nebezpečí! - od Eugene - 03.03.2017, 22:06

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 7 host(ů)