Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chtěli byste žít v Equestrii?
(29.10.2012, 10:31)Martin Napsal(a):
(28.10.2012, 02:08)Schimansky Napsal(a): Samozrejme by sa vynechali fatálne vynálezy ľudstva - Auto, lietadlo, jadrová fúzia... televízia a internet by sa nechala výlučne za účelom informovanosti a nadobúdania vedomostí

Tak fatální vynálezy, j? Pinkiesmile V čem je třeba jaderná fúze fatální? Na jakém principu by fungoval pohon televizí a počítačů bez čisté energie? Postavili byste další hromadu vodních elektráren, čím byste nejen znemožnili migraci vodním tvorům, ale také zaplavili rozsáhlá území, nebo byste postavili hromadu větrníků více či méně spolehlivých?

Tak nad otázkou získávání energie jsem přemýšlel už hodněkrát a nikdy jsem k ničemu nedošel. Jádro? Vypadá to na první pohled čistě, hodně dlouho to vydrží, ale pořád ještě není úplně vyřešená otázka, co s jaderným odpadem. Samotná těžba uranu může taky někdy poškozovat životní prostředí. Ale hlavně, když se s jádrem zachází neopatrně (Černobyl), nebo zasáhne příroda (Fukušima), tak to dokáže udělat pěknou paseku...
Ekologický zdroje - zní to pěkně, ale realita zas tak růžová není. Nevýhodou je to, že jedou, jen když se jim (resp. přírodě) zachce. Nejlíp z nich vycházej vodní elektrárny, ale kvůli nim se musí zatopit velký území, často včetně vesnic, a to taky není dobře.
Tak mě napadá, z čeho vlastně získávají elektřinu v Equestrii? Elektřina tam evidentně je, maj tam světla, reflektory, reproduktory a spoustu dalších spotřebičů. Ale asi to tam maj vyřešený nějak šetrně, navíc taky nemaj takovou spotřebu jako my, když tam nemaj televize, počítače a další věci (aspoň v Ponyvillu). Ajsmug

Pokud jde o ty vynálezy, tak já jako zastánce hromadný dopravy považuju auta taky spíš za špatnou věc. Samozřejmě, k něčemu potřeba jsou, jako k přepravě nákladů, hasičský/policejní/záchranářský vozy atd., ale především způsobujou znečištění životního prostředí, ucpání měst a spoustu nehod.
K dopravě - vlaky v EQ jsou, auta bych tam viděl velice nerad, a MHD? V menších městech není potřeba, ale pokud by tam bylo nějaký větší město, tak to už by se bez ní neobešlo. Twilightsmile
If you depend on others, you'll never find your place
DeviantArt
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Chtěli by jste žít v Equestrii? - od Mondrogar - 24.05.2012, 11:34
RE: Chtěli by jste žít v Equestrii? - od Mondrogar - 24.05.2012, 18:24
RE: Chtěli by jste žít v Equestrii? - od Tails - 29.10.2012, 19:28
RE: Chtěli by jste žít v Equestrii? - od Cailean - 13.11.2012, 22:52
RE: Chtěli by jste žít v Equestrii? - od Mr.LaLike - 06.07.2013, 17:43
RE: Chtěli byste žít v Equestrii? - od Ruw - 29.12.2019, 22:38

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 4 host(ů)