Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epizoda 14: Fame and Misfortune
#17
Zdravím dvě hvězdičky večera dnešního dílu (no trvalo sice déle, než jsem čekal, ale způsob uvedení jsem trefil docela dobře).


Ah, tento díl zase budu těžko vstřebávat, protože z výše uvedeného dělám všechno, ale v takové míře, že vlastně nedělám nic.


Snažil jsem se přistoupit na informaci, že je to tvůrčí kritika extrémních bronies, resp. fanoušků, ale mám poslední dobou chorobnou snahu hledat "vinu" ze všech stran a musel jsem tu fandovskou část prostě.. nechat plavat..


Mám proto spíš pohled i z druhé strany. Pokud napíšete knihu nebo uděláte díl seriálu, který lidi nepochopí nebo se začnou hrabat v něčem úplně jiném, jsou v zásadě dvě možnosti: buď je něco špatně s lidma a nebo něco s tím dílem. Pokud jste nedokázali oslovit populaci, je sice hezké si pak stěžovat, ale v prvé řadě jste měli lépe zpracovat tématiku. Plus, těžko oslovíte všechny lidi stejně, je-li to vůbec možné.

Příčina a následek. Jak řekla Twilight, kdyby neexistovalo FIM, lidi by se kvůli němu nehádali, takže to je vaše vi.. přínos.

A pokud jde o Mane6, tak snad kromě Rarity, která v tom má prachy, narážím na problém, že slova mohou sice bolet víc než nůž, ale v obou případech se nejprve sami musíte nechat zranit Ajsmug

Jo, s tím už je třeba počítat. Nikdo není perfektní, natož pak svět, který se snažíte oslovit. Nikdy se nemůžete zavděčit všem, tak proč se stresovat z těch pár jedinců, u kterých se to nepovedlo. Leda byste je vzali jako výzvu se.. "zlepšit"?


Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly, že Twilight Ajsmug A že demokraticky něco odsouhlasit ještě neznamená, že jsme našli nejlepší řešení. Minulost nezměníš a nemá cenu se jí užírat (pokud nejste Starlight, ovšem). Ne všechno dopadne podle našich plánů.. to všechno mi lezlo na mysl. Jen ten fandom ne a ne.


Nemyslím si, Twilight, že by se lidé poučili v přátelství "kopírováním" chování jiných. Stejně jako zlepšení se v tolerování jiných to musí v prvé řadě vycházet z nás samotných, a každý jsme jiný. Tzn. i jiné přístupy. Zrovna Twilight mi připadá, že bere své poselství moc vážně. Nabyla dojmu, že zná něco, s čím se musí nutně podělit s ostatními, a pak se diví, že to nenachází úrodnou půdu.

Rád bych se s ní v tomto ztotožnil, jenže tyto fáze objevovatel-zvěstovatel-frustrován-flegmatik mám už nějaký ten pátek za sebou. Zbývá tedy Starlight, která se tam IMHO jako jediná chová naprosto normálně. Vlastně, v tomto případě ne zrovna normálně, protože je se jako jedna z mála nechová jako šílenec Pinkiesmile

A jestli se někdo "nic" nenaučil, tak Rarity Pinkiesmile Měla by trávit víc času spolu s Maud, aby se naučila zvládat ty své výlevy. (ironické dloubnutí)


Plus, doufám, že nikdy nebudu populární Pinkiesmile


Popravdě, když jsem si identifikoval všechny ty typy fanoušků, tak mi nějak vyšlo, že kritik chybiček v dílech nadělá asi tak nejméně škody, a to i v případech, že si lekce přátelství často vyloží po svém. Konec konců, subjektivní kritika v tomto případě je stále jen o fiktivních postavách, sorry jako. Těch "pár" fanoušků, co sezobli Newtonův mozek a naváží se nejen do seriálových postav a fyziky, ale hlavně i do samotných tvůrců, tvoří přitom tak malé % fandomu, že by bylo divné, kdyby zrovna kvůli nim vznikl celý díl. Takže v tom bude asi něco, co mi uniká..

"Twilight byla lepší bez křídel" je jen a pouze ukázka svobodného myšlení, byť ne nutně racionálního, ale dle mého názoru nejen že tento jev není společensky škodlivý, ba jeho odstraněním bychom byli ochuzeny o sledování někdy velmi vtipných hádek o nesmrtelnosti chrousta a studium lidského myšlení.


Skoro mě až napadá hříšná myšlenka, když jsem viděl ten rozdíl v příjmutí lekcí (osobně od Twilight vs. ty tištěné z knihy), že jistý pan AH měl zřejmě pravdu v tom, že předávat myšlenky přes psané slovo není dost dobře možné oproti mluvenému projevu.



Jak dopadl ten žurnál vedle Twilight, tak jsem se nemohl než smát Pinkiesmile Asociace zapracovala https://youtu.be/WeJJ9_GtIqg?t=8


A když pominu Poney Pokey, tak toto je za dlouho dobu existence FIM jediná další písnička, která mi svým refrénem připomněla jinou ( https://youtu.be/3U3qDj2mVFI?t=29 ), což je vzhledem k omezenému množství kombinací dost obdivuhodný Danielův výkon - je to jen malá část, co se shoduje, ale buď jsem dostatečně neznalý hudební scény, abych poznal jiné shody, a nebo je to prostě borec.

(přitom kdo znáte Friendship is Musical a jeho porovnávací vložky https://youtu.be/JZuaMlc-C-s?t=97 tak třeba základní melodie MLP je dost často omílaná i tam, kde by to člověk nečekal).


Tématicky jsem písničku ale ne 100% vstřebal. Neměl jsem pocit, že by Mane6 někdo kritizoval kvůli tomu, že by nebyly dokonalé. Spíš, že nebyly podle něčích představ. Pokud ovšem teda nemyslíme, že pro někoho je "dokonalá" postava s tunou vad.

Problém bude nejspíš jen v tom, že epizoda neměla čas zajít až do detailů, kterých bych se mohl chytit.

Prostě, charakter či člověk nikdy nebude úplně dokonalý, stejně jako nejspíš nikdy žádné dílo neosloví všechny lidi na světě stejně, tedy ani zde dokonalost neexistuje, ale poukazování na zjevné chyby není požadavek o úplnou dokonalost Ajsmug (samy o sobě jsou někdy žádoucí - třeba u ruční animace přesahy).

Ale to, co následovalo po písničce, sedělo na realitu velmi dobře. Hádám, že část z těch poní se po této výchovné lekci začala hádat, jak moc velké chyby by charaktery měly tím pádem mít, aby byly "dokonalé" v jejich očích Rainbowlaugh


Takže zatímco na jedné straně díl působí jako sebereflexe fanoušků, co mohou způsobit, nemohu si pomoci, abych tam neviděl také poučení pro druhou stranu a ne zrovna jedno.

A morální lekce na závěr.. sakra, asi fakt bude nějaká chyba v Matrixu. Už asi podruhé jsem pochopil, co tvůrci chtěli říct. A Fluttershy! Jako bychom si kradli slova z huby..

Morální lekce ve FIM týkající se možná fandomu, ještě k tomu od podnětů poníků ze starších generací a nikdo zatím na netu nevytahuje plamenomety? Jo, svět se fakt řítí po pekel Pinkiesmile
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Epizoda 14: Fame and Misfortune - od Tadys80 - 11.08.2017, 18:47
RE: Epizoda 14: Fame and Misfortune - od a10 - 13.08.2017, 20:20
RE: Epizoda 14: Fame and Misfortune - od Martin - 17.08.2017, 17:45

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)