Anketa: Vaše sex. orientace?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
Heterosexual
55.17%
96 55.17%
Bisexual
16.67%
29 16.67%
Homosexual
7.47%
13 7.47%
Pansexual
6.90%
12 6.90%
Demisexual
5.75%
10 5.75%
Asexual
8.05%
14 8.05%
Celkem 174 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Anketa]Sexuální orientace českých Bronies
Máca: jo, jenže to jsem myslel tak, že bych neměl problém být v romantickém vztahu jak s chlapama, tak babama (měl jsem spíš upřesnit ono "bi" na biromantika nebo něco podobného). K mé asexualitě jsem dospěl na základě analýzy těch pár vztahů, co jsem měl. Nikdy jsem s danou osobou nechtěl sex a nikdy jsem k ní necítil žádné sexuální pocity (až na jeden případ). Technicky vzato ani ten asexuál nesedí, ale je to to nejbližší, co na mě sedí (tzv. „gray asexual“) se lidem vysvětluje dost těžko. Tož tak. Twilightsmile
Odpovědět
Cywe, jsem ráda, že jsem vyrůstala v období, kdy sem vyrůstala. Tehdy bi znamenalo mít rád jak chlapy, tak baby. Teď je každej druhej demisexuální aromantik a bůhví, co ještě a aby se v tom prase vyznalo. Ve výsledku je to stejně akorát další attention whoring. A navíc "jsem k*rva/děvkař, páč ojedu vše, co mi přijde pod ruku/jsem frigidní studenej čumák" nezní tak dobře jako třeba polysexuál, že?
You didn't choose the thug life. And the thug life didn't choose you either.

It's no problem for me, but it's a problem for you.
Odpovědět
Když jsem uviděl todle vlákno, tak jsem myslel, že to bude nějaké úchylné odvětví, ale když si to tady tak čtu, tak jsem docela potěšený, že to mám osobně občas velmi podobné jako tady někteří. 

Nejspíš si řeknete, že je mi teprve 16, že ještě ani sám nemůžu vědět jak to mám, a beru to jako možnou variantu, ale zhodnotím svou situaci na základě momentálních pocitů a věcí co se mi v posledním roku a půl života stalo. 

Rozhodně bych rozdělil svou sexualitu na dva základní parametry: Psychickou a Fyzickou. 

Začal bych fyzickou, protože mi připadá z dost jasných důvodů jako vedlejší, a hlavně neovlivnitelná a neměnitelná, a tak lépe popsatelná. Rozhodně mě přitahují pouze ženy, ale úplně jiným způsobem než ostatní kluky v mém věku, v mém okolí. Jsem neskutečně velký emocionální úchyl, takže když je nějaká holka přitažlivá, svou postavou a ostatníma věcma, tak mě to vzruší, ale nepřikládám tomu žádnou důležitost, protože to nemění mou náladu, ani to ve mně nevyvolává emoce. Na rozdíl, když je holka roztomilá, tak to ve mě emoce už vyvolá, a proto tomu přikládám mnohem větší prioritu. Dá se říct, že co se fyzického vzhledu týče, mě přitažlivost jako taková doslova nezajímá, protože mi připadá nudná. No a jak už možná někteří mohli vycítit, tak tato moje nakloněnost k roztomilosti, má co dělat s tím, proč právě píšu na toto forum a proč mám rád brony/furry fandom. Na rovinu, mě přitahují poníci a furríci víc než lidi, ale ne tím způsobem že by mě vzrušovali, ale vyvolávají ve mně příjemné emoce.

Co se týče psychické sexuality, tak tam je to ještě komplikovanější. Tak komplikované, že se ani já v sobě nemůžu vyznat, což mi působí časté deprese, a zmatenost z života. Otázka je jaký je správný poměr toho, když mají dva jedinci společné vše, a nebo nic, takže převedeno do reálného života, s tím že dva stejní lidi neexistují: Jaký správný poměr toho, když mají dva jedinci toho společného hodně, nebo málo. Absolutně nemám tušení, a je mi nad míru jasné, že každý jedinec tento poměr má jinak, což celou situaci dělá ještě mnohem komplikovanější. Takže to co tady teď dále napíšu je jenom moje hádání a hledání nenaleznutelného řešení, což je mimochodem nejspíš kouzlo lásky. "Psychická sexualita" je pro mě synonymum ke slovu "láska", a tak se o ní taky budu vyjadřovat. Láska je pro mě velmi, ale velmi důležitá věc, osobě bych si dovolil říct, že je to nejdůležitější věc v životě bytosti, jako jsem já. Je to spojení jakýchsi určitých sympatií ale taky různorodosti každého z nás, takže je pro mě důležité aby jsem měl velmi podobné názory jako má partnerka, ale zároveň to chce ještě něco nevysvětlitelného, co je zatím lidem utajeno, a nejspíš to tak má zůstat. Chci říct, že je zbytečné abych zde psal, že mám rád, když holka poslouchá stejnou muziku jako já, protože takových věcí bych zde mohl napsat 5 knih, a zdaleka by to nebylo vše. 

Celé bych to shrnul, na to že mám rád když je holka roztomilá, a je pro mě nezanedbatelně důležité, abych jí miloval, ale co to znamená "milovat" si nemůže nikdo z lidí dovolit vysvětlit. Možná poníci znají odpověď, a proto jsou tak kouzelní... Doufám, že se v příštím životě narodím jako poník v Equestrii a naleznu odpověď, ale zatím si já, i každý z nás musí užít nevědomosti, jako malé děti...
VINYL SCRATCH

Psáno "Ambey", ale vyslovuje se to "Embí".   Ajsmug  
Odpovědět
(20.12.2017, 12:26)Martin Napsal(a):
(20.12.2017, 11:57)hviezdosz Napsal(a): Je tu ještě někdo asexuální?
Čistě podle ankety nás tu pár bude Ajsmug

Zpětně ve vláknu to několik lidí vyloženě psalo, když se ti ale nechce procházet roky konverzace, musíme ti stačit my. Pinkiehappy@Thiscom: Přiznám se, že jsem se v tom textu sem tam ztrácela, ale fakt se mi líbí, že jsi byl schopný své emoce popsat bez využítí jediného z těch pojmů pro jednosměrné určení orientace. Vždycky mám pocit, že lidi, co se spíš sami sebe snaží definovat vlastními slovy, než aby používali ustanovené pojmy, to berou tak nějak "víc doopravdy", než že se ze své lidské přirozenosti ať už úmyslně či podvědomě zkrátka snaží zařadit do další sociální skupiny.
This silly farmfilly fan Ajsmug

If wisdom is what you seek, I shall do my best to fake it.

Nickname - čte se to [růší], děkuji  Rainbowlaugh
Odpovědět
Ruushii: Děkuju. Myslím, že žádný člověk není tak jednoduchý aby se dokázal popsat, z tak složitého hlediska, pár písmeny a koncovkou -sexuál.  Twilightsmile  Leda nějací ukázkový normies.  Rainbowlaugh Na druhou stranu to co jsem napsal, není vyloženě sexuální orientace. Spíš taková specifikace citových souvislostí, které jsou v mém případě nezanedbatelné, pro správné pochopení mé sexuální orientace.
VINYL SCRATCH

Psáno "Ambey", ale vyslovuje se to "Embí".   Ajsmug  
Odpovědět
Myslím, že sexuální orientace (tzn. rozmnožovací/pohlavní pud) se klidně jedním slovem popsat dá - na to člověk nemusí být "ukázkově normální".

Sexualita jako taková je mnohem širší téma a emocionální/mezilidské vztahy ještě o několik řádů širší. Záleží na tom, co si kdo pod tím slovem představí, protože některé pojmy se běžně zaměňují (typicky "pohlaví" a "pohlavní identita"), což způsobuje mnohá nedorozumění. Taky je dobré brát ohled na to, koho se ptáš - zatímco ve větších městech se mnozí v honbě za co nejexotičtější individualitou dostávají až do místy absurdních sfér na kterých budují svoji (nejen sexuální) identitu, mimo tahle liberální prostředí na tebe budou koukat jako na marťana.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
Jamis: Jojo! Takhle jsem to myslel. Samozřejmě každý může říct svou sexuální orientaci, takhle v jednom slově, ale myslím, že to důležité okolo toho se dozvíme až v širším pohledu na věc.
VINYL SCRATCH

Psáno "Ambey", ale vyslovuje se to "Embí".   Ajsmug  
Odpovědět
(20.12.2017, 13:13)Azuliana Napsal(a): Cywe, jsem ráda, že jsem vyrůstala v období, kdy sem vyrůstala. Tehdy bi znamenalo mít rád jak chlapy, tak baby. Teď je každej druhej demisexuální aromantik a bůhví, co ještě a aby se v tom prase vyznalo. Ve výsledku je to stejně akorát další attention whoring. A navíc "jsem k*rva/děvkař, páč ojedu vše, co mi přijde pod ruku/jsem frigidní studenej čumák" nezní tak dobře jako třeba polysexuál, že?
Když čtu tvůj příspěvek, tak si nemůžu pomoct a cítím se, jako by sis stěžovala na to, jak jsou ti mladí hrozní a jak by všecko mělo zůstat při starém. Prostě takový povzdech stařešinky, s kterým však nesouhlasím. Svět se neustále mění a vyvíjí; stává se komplexnějším. Oproti době před cca 10-15 (a více) roky mají lidé k dispozici více svobody a možností, kterak vyjadřovat to, jak a čím se cítí. Společnost tehdy ještě nebyla natolik vyvinutá – a ještě doposud není – aby akceptovala, že ne každý prostě zapadá do dichotomií muž-žena, nebo gej-hetero, příp. asexuál-sexuál. Attention whoring to rozhodně není. Pokud na sebe člověk potřebuje takto upozorňovat stylem „podívejte se na mě, su demisexuální aromantik, jsem jiný než ty!“, tak je s ním něco špatně, většinou tam je ještě hlubší psychologická příčina. Ale většina lidí podobnými slovy prostě popisuje realitu, aniž by se nějak snažili na sebe upozorňovat. Tyto nové termíny a slova jim dávají větší možnosti, kterak rozumět sobě samému. O to v základu jde. Těmito novými termíny se lidí snaží ostatním říct: „Podívejte se, su demisexuální romatnik a vnímám věci ohledně sexu a vztahů jinak, než ty. Konec. Tečka. Nic víc za tím není.“ Když jsem se poprvé dozvěděl o termínu "gray asexual", tak se mi poprvé rozsvítila pomyslná žárovečka nad hlavou a já si řekl: „Aha, už si konečně začínám rozumět! Heruéka.“ Žádný attention whoring to vůbec není, alespoň ne v mojem případě.

Vyznat se v podobných termínech dá velmi snadno. Stačí jenom daným lidem naslouchat. Nic víc. A během toho se člověk i obohatí.
Odpovědět
Stejně si nemůžu pomoct a když používáš ty latinský termíny, tak mi v hlavě naskočí "ten je nějakej divnej". Kdežto když řekneš "Mně se líbí když..." a popíšeš jak to cejtíš, tak mi to najednou zní úplně normálně a pochopitelně. Mnohem snadnější je pro mě tohle přijmout jako normální povahový rysy, který se týkaj sexu a lásky, než jako další a další orientace. Možná je problém v tom, že se s timhle začalo od extrémních případů ještě popsanejch pojmama z psychiatrie, místo aby se začalo odtabuizovávat to kontinuum vlastností, který se v lidech nachází.
drunken mantis grabs your ass
Odpovědět
hviezdosz a ostatní: tak sem si to vygooglil (vidíš, i my staresinky umíme používat internet Rainbowlaugh ) a zjistil jsem ze "grey sexuality" pokryva nejakou oblast mezi asexualitou a sexualitou. Nejde tedy o ciste asexualy, nýbrž je to nejake spektrum mezi tim "sex mi nic nerika" a rekneme nejakou "normalni" (ja vim, hroznej vyraz, ale jinej me nenapada) sexualitou. Nu, ono uz stare české rceni říká ze někdo ma rad holky, jiny vdolky Pinkiesmile takze jestli to dobře chápu, jde ti spis o vztah s nekym nez spis o postel Pinkiesmile
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)