Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bronies dokumenty - seznam, shrnutí, diskuze
#1
Ve své neutuchající snaze zjistit, proč existují bronies a proč zrovna bronies (přátelství, uměleckou tvorbu, charitu nebo cony/srazy mi do toho prosím netahejte, to není výsada animovaných poníků Ajsmug ) projíždím snad všechny dokumenty nebo světonázory, které se na You Tube vyskytují.

Při té příležitosti bych se rád podělil s jejich obsahem (jak to subjektivně vnímám já). Takové spojení "příjemného" s (?) užitečným. Bude jich něco málo přes 40, a budou se zde objevovat, jak to budu stíhat. Pokud máte sami některé své oblíbené dokumenty, můžete je zde s krátkým komentářem postnout (popř. nám říci váš názor na mnou zveřejňované dokumenty - ať už toto vlákno bude jen souhrn dokumentů nebo i diskuze o nich, to nechám na vás). Takže se zde možná některé dokumenty objeví dvakrát.

Upozornění:
Kromě popisů dokumentu uvádím i svůj názor na něj, jak na mne působí, a jaký pocit ve mne vyvolal. Pokud neznám doplňující informace, a tyto v dokumentu chybí, většinou se po nich nepídím, protože účelem tohoto vlákna není objektivně zhodnotit každou osobu, která se v dokumentu objeví, včetně jejich "zásluh", které vznikly až po samotném dokumentu. Stejně jako se po tom nebude pídit velká spousta jiných lidí, potencionálních diváků. Jsem jen člověk, a většinou jsem daleko od pravdy. Pokud máte informace, které hovoří v můj neprospěch, uveďte je prosím jako názor protistrany.

Nemusíme zde řešit, co to znamená brony a nebo jak jsme vůbec vznikli. O tom prvním se zde už diskutovalo hodně ( http://bronies.cz/Vlakno-Uvaha-Jaka-je-definice-Bronies, http://bronies.cz/Vlakno-Anti-brony-disk...kutecnosti ) a na to druhé nejspíš odpověď neexistuje ( http://bronies.cz/Vlakno-Preco-mate-radi-MLP ). Ale jestli se Vám do toho chce, jak je libo.

Pokud se teda toužíte dozvědět něco o ponících, fandomu, ať už jde o jeho současnost nebo vznik, či přímo o bronies, máte možnost. Některé dokumenty jsou moc obecné, a neškodné, a lze je chápat jako "dokumenty pro širokou veřejnost". Buď jsou neutrální a nebo spíše kladné, aby podali lidem obraz o komunitě bez nějakých vad na kráse, či nechávají možnost posoudit fandom jim samým. Pak jsou zde dokumenty spíše od bronies, tudíž zde převažují informace nad obecnými fakty, čili je šance se zde něco dozvědět, i pokud už v komunitě nějaký ten pátek jste. Občasná vada na kráse je, že někteří lidé jsou až moc hrrr a považují fandom za něco extra, a tomu také odpovídá forma podání. Každopádně se zde alespoň občas lze dozvědět i něco o temnější stránce. Poslední kategorie jsou takové ty "divoké" dokumenty, které občas rozesmějí, občas člověka zarazí a donutí ho přemýšlet, ale které by asi veřejnost raději vidět neměla Pinkiesmile

Občas zde padne otázka, jak někomu ukázat, kdo vlastně bronies jsou. Až se zde nashromáždí, budete si třeba moci i vybrat, co pustit svému kamarádovi či rodičům (pokud umí anglicky). Jedna věc je totiž to, že některé dokumenty vznikly pro tento účel (čili vlastně nejsou pro bronies jako takové - ti zde nic nenajdou - pokud si nechtějí honit triko svou výjimečností), ale pokud "chce" veřejnost vidět v bronies to špatné, proč by si měla sama od sebe takový dokument vůbec shánět a pouštět? Je třeba jim ho ukázat. Abych vám ukrátil čas a ušetřil hledání, zde je výpis dokumentů, které budu popisovat (kdybyste nechtěl čekat):

A Brony Explores, Fandoms International
A Brony Tale 2014
A Helping Hoof. A Brony Documentary [HD]
Almost converted at Bronycon Why grown men dress up as magical horses
Andrew Brockert, Con Chair of BronyCon _ BRONIES 2 More Unexpected Fans of My Little Pony
Are Bronies Changing the Definition of Masculinity _ Idea Channel _ PBS Digital Studios
Bronies 'Friendship is Magic' (The Feed)
BRONIES - The Documentary (HQ) (EARLY LEAK!!!)
Bronies Explained
Brony Debates - Demographics and Stigma
Brony Documentary NSI Tafe
Canterlot Gardens It's Great To Be Different (Beta Cut)
Chrissy and Lauren Faust _ BRONIES 2 More Unexpected Fans of My Little Pony
Fire at BronyCon _ BRONIES 2 More Unexpected Fans of My Little Pony
Friendship is Magic - A documentary on all kinds of ponyfags
Hayden Swan and Lauren Faust _ BRONIES 2 More Unexpected Fans of My Little Pony
Inside the 'Brony' phenomenon
James and Calum _ BRONIES 2 More Unexpected Fans of My Little Pony
John Joseco _ BRONIES 2 More Unexpected Fans of My Little Pony
Megan Youmans _ The Traveling Pony Museum _ BRONIES 2 More Unexpected Fans of My Little Pony
Mr. _ Mrs. Cake _ BRONIES 2 More Unexpected Fans of My Little Pony
My Little Brony Documentary
My Little Brony Fandom is Magic - A Short Documentary
My Little Obsession - A Brony Documentary
My Little Pony G1 - G4 Review _ RETOONED
Oh Crap -- I'm a Brony! (Documentary)
Perspectives Cutie Mark Con, Why is Friendship is Magic So Popular
Rants - BRONY! MY LITTLE PONY FRIENDSHIP IS MAGIC
Sethisto, Equestria Daily's Editor in Chief _ BRONIES 2 More Unexpected Fans of My Little Pony
Tabitha St. Germain Recounts Her First Brony Experience
Tale of the Brony - NomNom
The Berlin Pirate Party _ BRONIES 2 More Unexpected Fans of My Little Pony
The Carney's Honeymoon at BronyCon _ BRONIES 2 More Unexpected Fans of My Little Pony
The Slik Family _ BRONIES 2 More Unexpected Fans of My Little Pony
We Are The Bronies! _ YouTube Nation _ SPECIAL
What is a Fandom
Who are Bronies
My Local Brony - A Documentary


A spoustu z nich lze najít v kanálech jako je tento: https://www.youtube.com/user/BronyDoc

Pokud znáte nějaké další, můžete je zde zmínit.

Nuže tedy s chutí do toho a půl (procenta) je hotovo. Nečekejte ode mne nějak extra kvalty.Seznam zde popisovaných dokumentů (v pořadí, v jakém je najdete v tomto vlákně):
Inside the 'Brony' phenomenonJde spíše o takové běžné seznámení veřejnosti s bronies. Nepopisuje se zde vznik fandomu ani nic takového, jen je zde ukázka Conu, a rozhovory s bronies (a Tarou), proč je podle nich seriál a fandom dobrý. Pokud jste brony, nedozvíte se tam nic nového. Tento "dokument" se dá shrnout "být bronym je fajn, protože mám možnost se scházet s kamarády, získávat kamarády, bavit se s lidmi, kteří mají podobné zájmy a nebo rádi dělají to, co dělám já". Tudíž si místo "brony" můžete dosadit "trekkie" nebo "otaku" a vyjde to nastejno. Ani od moderátorů nezaznělo nic moc uštěpačného.


Bronies The Extremely Unexpected Adult Fans of My Little Pony
https://www.youtube.com/results?search_q...ittle+Pony
(je to na YT legálně nebo není?)

Tak tento dokument asi známe všichni. Přečíst si o něm můžete na wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Bronies:_Th...ittle_Pony a zde má své vlastní vlákno: http://bronies.cz/Vlakno-Bronies-The-Ext...ittle-Pony

Dokument se více méně soustřeďuje hlavně okolo pár vybraných bronies, kde popisuje jejich život před a po setkání s poníky, dále tu máme Cony a animaci. Můj názor na něj už asi znáte a zatím jsem ho nezměnil. Je to sice relativně slušný dokument, pokud jde o to ukázat veřejnosti tu lepší stránku bronies, ale pokud čekáte, že se dozvíte, proč se vlastně broníci na seriál dívají, budete zklamáni. Dočkáte se jen omílaných frází "protože ten seriál je super", "protože učí morální lekce a uvědomil jsem si, že chci být lepším člověkem" (a hromadu samozřejmých věcí, jako že na Cony se lidi nechodí válet nudou, atp.). Na to, jak moc se snaží vyhýbat kontroverzním tématům, a tedy zde neukazuje jisté "věci", dovedl celkem slušně naštvat fanoušky starších generací (kteří v něm viděli oficiální podporu boje některých bronies proti všemu, co nemá na sobě razítko FIM). A nejen je: http://www.btchflcks.com/2013/09/the-bro...ganda.html Já jsem od něj prostě čekal info o obecných důvodech, a ne propagaci lásky a tolerance. Toť vše, nic víc (ani méně) v mém postoji není. Pokud ho budete chtít použít jakožto obranu a pustit ho nebrony lidem, není záruka, že to bude fungovat. Na lidi v mém okolí to fungovalo asi následovně: "Stejně nechápu, proč se na poníky díváte".


The Brony Chronicles - A Documentary on My Little Pony and Bronies (Part 1)Další dokument, o kterém si tu již debovalo zde http://bronies.cz/Vlakno-The-Brony-Chronicles a zde http://bronies.cz/Vlakno-Titulky-pro-Brony-Chronicles
Můj názor na něj už zazněl, takže pro úsporu času ho nebudu opakovat: http://bronies.cz/Vlakno-The-Brony-Chron...#pid217996
Lze souhlasit, že to není asi nejvhodnější materiál pro vaši babičku, abyste "obhájili" svou zálibu, ale ze všech recenzovaných dokumentů byl tento zatím nejvíc objektivní. A pro lidi pídící se po informacích je tam také dost věcí, které udrží jejich pozornost. O kvalitě dokumentu z mého pohledu hovoří i fakt, že teorie, které jsem na základě jeho shlédnutí vytvořil (o vzniku fandomu), platí prakticky až dodnes (nepodařilo se je vyvrátit jinými zjištěními).
Technologicky je to také velmi podařený dokument. Pokud se brony chce dozvědět něco o historii MLP, dozví se to bez nutnosti, aby mu někdo vnucoval, že cokoliv před FIM nestálo za nic. Pokud se fanoušek starších generací chce dozvědět něco o bronies, stačí se prokousat trochou "reklamy" a dozví se jak klady, tak i zápory, takže nedostane pocit, že před ní stojí Goebbels a vnucuje mu nějakou "pravdu" (což nefunguje v tomto případě moc dobře). Myslím, že ani většina bronies nikdy neviděla ani polovinu toho, co zde zazní pohromadě. Čili pro lidi mého typu, kteří chtějí vyšťourat co nejvíc informací, je to jasná volba. Takže vlastně, pro koho ten dokument není vhodný? Kromě babiček Pinkiesmile Jediná kategorie, která mne napadá, jsou totální magoři. Každý, kdo u toho vydrží onu půlhodinku, ať už je to váš spolužák a nebo maminka, pokud má všech pět pohromadě, si musí na bronies udělat jasný a veskrze kladný názor.
Jen ohledně dělení kluků a holek podle barev: já vám nevím, ale mě růžová nikdy moc nesedla Pinkiesmile A nemám pocit, že mi to vnucovala společnost. Komu se třeba líbí černý poník? Svedete to na společnost nebo rasismus? http://kokino-home.blogspot.cz/2012/06/d...kluky.html Růžová je jen převlečená červená, a jakou barvu má nejčastěji Ferrari? Rainbowlaugh


The Brony Chronicles - A Documentary on My Little Pony and Bronies (Part 2)Druhá část se dá už spíše použít jako obranná. Kdo tam hledá informace, nenajde je tam. Pokud chcete ale nějak podložit svou lásku k poníkům, je tato poněkud delší část docela vhodná. Ať už jde o barevnost, rozdílnost pohlaví, předsudky, a další. Jakožto příklad se zde používají jiné fandomy. Proti trochu hovoří fakt, že je to docela roztahané, ale má to svůj důvod. Není to propaganda, je to velmi jemně popsané, že to takhle prostě na světě funguje, že to je normální. Je to dobrý dokument i pro roztěkané bronies, jak jim rád říkám. Mohou se trochu zamyslet nad tím, proč je svět nemá rád a proč by je měl rád. A ani jedno z toho nesouvisí s nějakým seriálem o ponících. Mohou zde najít příklad v osobnostech, kteří bronies jsou nebo byli. Cílovou skupinou tohoto dokumentu tedy budou lidé typu "nerd" a sami bronies. Mohl by ale narazit u společenství lidí, kteří byli vychováni k toleranci, a dávno brali za "normální" věci, ke kterým se většina bronies teprve s útrapami prokousává (mnozí z nás sice považují toleranci a přátelství za fajn věc, a sledování seriálu za normální, ale převažuje v nich strach jít s tím tam, kde je někdo zná - například rodina, ale doufejme, že jejich procentuální zastoupení pomalu snad klesá). Osobně oceňuji informační hodnotu tohoto dílu, ale patřím k těm, kteří odejdou po hodině sledování s dojmem, že je to nošení dříví do lesa (byť si uvědomujeme, že svět rozhodně není ideální a nekončí u branky našeho dvorku, máme trochu averzi k proslovům jinak obdivuhodných lidí, kteří pro společnost/fandom/kamarády dělají vše možné, ale občas si stěžují, jak to někteří nedokážou ocenit - svět prostě občas tvoříme jen pro ty, co si ho zaslouží).


Ballad of the Brony A Documentary on Bronies and Friendship is MagicOdkaz zde na fóru, byť toho k němu moc nepadlo: http://bronies.cz/Vlakno-Ballad-of-the-Brony
Dokument začíná zběžným seznámením s předchozími generacemi a dále popisuje seriál FIM. Dokument je pojatý spíš trochu zábavnější formou z pohledu bronyho, takže lze čekat jistou formu subjektivity, ale tomu se málokdo ubráníme. Jsou zde zmíněny i názory protistrany, ale většinou jsou potřeny stylem, že tak skvělý seriál jako FIM je prostě přitahuje blbce, kteří do něj musí hlodat. Z hlediska zábavy je zde docela hezká část o zrodu bronies na webech jako 4chan, ale z toho, co si pamatuji (přiznám se bez mučení, že jsem ho už viděl celkem dávno), zde byli bronies vyzdvihováni jako bojovníci za svobodu. Což některým lidem (jako jsem já), kteří si prošli dobou, kdy někteří bronies hlásali "výjmečnost FIM a válku všemu před ním", a hledají informace kde to se vzalo, leze docela na nervy. Dokument není zrovna vyvážený, a v některých lidech může vyvolávat nálady typu "to jsem čekal, že jsou bronies nafoukaní". Každopádně s větším odstupem je to celkem zajímavá přehlídka toho, co ovlivnilo FIM (a obráceně), jakou jsou meme, uvidíme přehlídku tvorby, a ukázky jak veřejnost reagovala na bronies. Pokud se to dá shrnout: neukazoval bych to někomu, kdo hledá něco, čeho by se proti bronies mohl chytit. Je to výborné shrnutí, co dneska FIM a bronies jsou, takže ať už chcete jen obecné informace nebo hledáte střípky a zajímavosti, nemůže vás to zklamat. Musíte ale důkladně zvážit, komu to chcete pustit (a věková kategorie 12-25 by myslím byla nejvhodnější). A jistou zaujatost tím, že autor brání FIM proti zbytku světa jako zázrak, je nutné přejít tím, že i brony jsou jen lidé a každý svou "lásku" vidí v lepším světle než ostatní. A bezva hudba v závěrečných titulcích Pinkiesmile
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
#2
Teď tu máme sérii relativně krátkých dokumentů (ty nejdelší, co zbyly, si možná nechám na konec). Kvůli rychlejšímu načítání stránky dávám odteď videa do spoilerů.


James and Calum _ BRONIES 2 More Unexpected Fans of My Little PonyPro BFU veřejnost přímo nevhodné, protože to je přihrávka na smeč. Je to o otevřenosti fandomu (i když myslím, že furies jsou v tomto ohledu mnohem dál) vůči homosexuálním lidem (kteří navíc cosplayují oba "holky"). Naopak velmi vhodné pro lidi, kteří mají strach, co na jejich "problém" řeknou ostatní. Normální lidi nic. Je to vlastně dodatek k prvnímu BronyDocu ("co se nevešlo").


My Little Obsession - A Brony DocumentaryTaková zdpověď jednoho bronyho, jak se k poníkům dostal a co mu to dává. Prakticky se nesnaží moc zobecňovat, že bronies tohle a bronies tamto, a vše popisuje ze svého pohledu (takže je pochopitelné, že používá jako obranu "spousta jiných lidí to dělá taky"). Dává jasné důvody, proč se mu to líbí. Ať už pro obyčejnou veřejnost nebo i pro lidi, co bronies nechápou, je to celkem hezký pohled na věc z pohledu "člověka", který vám nevytváří iluze, že to zavládl kosmický mír, ale že je prostě jen součástí něčeho, co ho baví. Pokud byste chtěli přesvědčit člověka, který je spíše citově založený, zkuste tento kalibr.

Nepleťte si to s tímto:
My Little Obsession Trailer 1
http://mylittleobsessionmovie.com/trailer.html

To je sice dokument, ale vznikl ještě před bronies, a spíš než seriálu se věnuje sběratelství. Prakticky jde ale o BronyDoc v bleděmodrém (spíše růžovém bych měl říct, protože zde převažují děvčata). Pokud teda chcete vysvětlit rodině svou lásku ke sběratelství (nebo sbíráte videa s Bonnie Zacherie), jasná volba. Trochu jen zamrzí, že to není volně šiřitelné dílo..


Tabitha St. Germain Recounts Her First Brony ExperienceSpíš vhodné hlavně pro bronies, protože běžné veřejnosti to nic neřekne. Maximálně tím můžete ukázat, že za daným seriálem jakožto tvůrci stojí naprosto normální lidi, a ne žádní "blázni". Z mého pohledu je to dobré v tom, že Tabithu zopovídá oldschool G3 brony, a Tabitha si dokonce i rozpomněla, že zná jiného kluka, který byl blázen do Minty ještě za dob G3 Ajsmug Také vhodné pro lidi, kteří sbírají o Tabithě nějaké další informace, které třeba nemusí ani souviset s MLP.


The Carney's Honeymoon at BronyCon _ BRONIES 2 More Unexpected Fans of My Little PonyTakové celkem normální video, které zobrazuje pár, který se seznámil jako bronies. Nevím, co dalšího bych o tom řekl, protože to je jen spíš zajímavost, než by se to dalo někomu pustit jako přesdvědčovací ukázka. Maximálně tak jako "i bronies žijí jako lidi" (Tak proč zrovna v Bezdíkově!?)


What is a FandomObecný dokument o tom, co to je obecně fandom. Jak pro rabid bronies, tak pro běžnou (neznalou) veřejnost je zde sdělení, že být ve fandomu znamená prostě jen to, že se vám líbí (nebo že děláte) to, co ostatní, lidem. Nikdo se nepozastavuje nad lidmi, kteří hrají v kroužku šachy, nebo sbírají známky, proč by se měli pozastavovat nad lidmi, kteří se převlékají za vojáky ze Star Wars nebo za poníky? Připomeňte jim, jak se divně dívala veřejnost v 90. letech na hráče počítačových her, jako na lidi, kteří jsou líní, nic neumí, celý den ztrácí jen čas, kazí si vkus a morálku, a dnes jsou to právě tito lidé, kteří programují splachovací hazly z čidlem, díky kterému si tyto "burani" nemusí špinit ruce. Ukažte jim (jiné) záběry lidí v kostýmech predátorů (kteří by mohli z fleku jít točit do Hollywoodu) a zeptejte se uštěpačných buranů: Co jste vlastníma rukama vytvořili vy?


Takových to dokumentů existuje ale víc:
https://www.youtube.com/results?search_q...s+a+Fandom
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
#3
Tentokrát se budeme věnovat přídavkům k BronyDocu (většina z nich je délkou pod 5 minut):


Andrew Brockert, Con Chair of BronyCon _ BRONIES 2 More Unexpected Fans of My Little PonyRozhovor s.. teď nevím, jak to přeložit, předsedou nebo organizátorem Conu. Patří to mezi ta videa, kde má veřejnost (ať už jde o bronies nebo ne) možnost si uvědomit (pokud to ještě neví), jaká sranda (a hlavně práce) je něco takového připravit. Byť schopnost lidí se masově organizovat ještě neznamená nějakou kvalitu (Německo, 30. a 40. léta 20. století), je toto přeci jasná ukázka, že takovéto mega akce nemohou pořádat nekopetentní lidé, za které někteří "lidi" rádi bronies vydávají. Ale jako pánové, napsat tam "BronyCon is the first and largest My Little Pony convention in the world"? Nestačilo by to napsat bez slovíčka FIRST (které zde zřejmě zastupuje "přední")? Někdo by to mohl pochopit jako "první", což je nepravda (a pak se někdo diví, jak vznikají mezi skupinami lidí konflikty - ať žije nedorozumnění). Toto je delší, cca. 12 minutový dokument ze života organizátora Conu, včetně i těch ne zrovna veselých chvilek (upřímnou soustrast - kdo běžně jezdíte v malém osobáku a pak si poprvé sednete do něčeho jako je Jumper, tak to je taky svým způsobem zážitek). Líbí se mi (možná proto, že tam moc na poníky nenarazíte). Zkrátka si myslím, že na některé lidi spíš zapůsobíte, když jim ukážete něco jiného, než co považujete na středobod fandomu.


Fire at BronyCon _ BRONIES 2 More Unexpected Fans of My Little PonyOnen známý ohníček na jednom BronyConu a následující akce "jak se z komára dělá velboud" Pinkiesmile Jeden zkrat, a i když je třeba samozřejmě logicky vyklidit okolí, je fascinující, jaká epická evakuace to byla. Je to takový zajímavý dokument ve stylu vyšetřování. Máme zde svědky, usvědčující záběry (ten, kdo to tam hodil, tak to musel být fakt borec). Obsahuje Discordův komentář. A samozřejmě spousta rozhovorů v podání Everfree Radio Ajsmug Jedna ze zajímavých možností poznat bronies jako obyčejné lidi. Nikdo nemluví o ponících ani se tak nechová Pinkiesmile Na netu je relativně málo "dokumentů", kde mají lidé možnost vidět bronies i z jiné stránky, než: bronies kreslí PONÍKY, bronies cosplayují PONÍKY, bronies se baví o PONÍCÍCH, bronies tancují na PONY hudbu, bronies sledují videa s PONÍKY..


Hayden Swan and Lauren Faust _ BRONIES 2 More Unexpected Fans of My Little Pony
(zřejmě smazáno z You Tube)

Lauren a 14ti letý brony chlapec. A jeho otec. A šli se jí pochlubit s jeho kresbami. O kvalitu tu nejde, spíš mu chtěla udělat radost. Zde nevím, co kdybych k tomu řekl. Snad jedině, pokud máte zájem o obecné rady ke kreslení a chcete je slyšet od Lauren, začnete od 3:00. Bohužel ve mne tohle video trochu vzbuzuje dojem, že to je reklama osobnosti Lauren Faust, a nic víc. Jestli tam je nějaké poselství, tak ho buď nevidím/nechápu a nebo jsem ho už slyšel tolikrát, že ho povědomně přecházím.


Chrissy and Lauren Faust _ BRONIES 2 More Unexpected Fans of My Little PonySpíš taková zajímavost. Jedná se o rozhovor s dívkou, jejíž jediný "přínos" do brony komunity podle toho, co jsem z daného videa pochopil, je to, že jako dítě jí hlídala Lauren Faus. Jinak jde o průměrnou broničku/pegasister. Takže, pokud by vás zajímalo příběh skutečné Cadance s Twilight (byť si v dospělosti prohodily role ve významu), a chuť někomu závidět, máte možnost Ajsmug - toto přiřazení mne napadlo dřív, než se to objevilo v samotném dokumentu). Druhá část se věnuje trochu vystoupení Lauren před bronies v záři slávy, a následně dojemnému setkání obou osob po letech. Je to hezký příběh, byť toho s tématikou bronies nemá moc společného (takových se odehrávají tisíce kdekoliv jinde - přípomíná mi to ocenění Nicholase Wintona, kde se nečekaně potkal s "dětmi", kterým zachránil život, ovšem toto brony video logicky nemá a ani nemůže mít takovou váhu (tu část se vstáváním vždycky probrečím), jen to je taková milá zajímavost).

Asi takhle: EqD komentář: "Who knew MLP would become one of the biggest things in the world?". Kecy, pánové, kecy Twilightoops

OT:
Případným zájemcům o N.W. doporučuji tento setřih dokumentu Síla lidskosti: https://www.youtube.com/watch?v=twtNiWDN428 - je zvláštní, jak moc se tam vyskytují prvky společné i pro bronies (nutkání být lepším člověkem a pomáhat ostatním). To zkrátka není o ponících. To je o lidech. Nebo spíš v lidech. Je jasné, že každý má své hrdiny a životní příběh, který jemu samému připadá jako vrchol světa, a lze je plně chápat, musím bohužel zveličená prohlášení o přínosu toho či onoho ve světle dokumentů jako je SL brát s velkou rezervou. Což si ale pak někteří vykládají stylem, že jejich důvody neberu nebo se jim dokonce posmíváme. Kterákoliv přehnaná zpověď průměrného bronyho bledne ve světle videí typu "Restoring Faith in Humanity", byť je nutné uznat, že i mezi bronies jsou lidé, kteří by si v těchto videích zasloužili místo na podstavci. Je občas fajn být člověk. A to ne proto, že je lidstvo zkažené, všechno zničí a vyvíjí zbraně, které mohou vyhladit život. Ani proto, že se chceme chovat jako něco lepšího než zvířata, chráníme sebe, cizí, i životní prostředí a pomáme druhým. Ale právě proto, že přesto, že jsme jací jsme, dovedeme dávat jiným naději. Bez války nejsou hrdinové.

John Joseco _ BRONIES 2 More Unexpected Fans of My Little PonyRozhovor s brony umělcem. Je zde, jak se k tomu dostal, co ho inspirovalo, atd. je to takový příklad pro lidi, kterým chcete ukázat tu kreativní část bronies, byť toho zde moc vidět není (a z mého pohledu, byť jeho tvorba není špatná, nepatří mezi špičku). Není to ale čistě brony kreslíř, protože kreslil už dávno před tím. Čili je to takový člověk, který jaksi "zneužívá" kontroverzní popularitu Ajsmug což se promítlo na počtu shlédnutí jeho účtu. Ale nelze nikomu zazlívat, že kreslí to, co se mu líbí.

Dodatek: Podle všeho jsou tyto dokumenty 2-3 roky staré, tudíž ne zrovna aktuální. Například jeho tvorba se od této doby velmi zlepšila. Každopádně i tak dokument nezobrazuje jeho lepší stránky jako člověka, a očividně u některých "jinak smýšlejících" lidí může vyvolat mylné názory.

Můj názor na "dojem" z dokumentu byl zpochybněn, proto přidávám odkaz na protinázor: http://bronies.cz/Vlakno-Bronies-dokumen...#pid458981


Megan Youmans _ The Traveling Pony Museum _ BRONIES 2 More Unexpected Fans of My Little PonyNejdelší, přes 20 minut dlouhý kousek, v dnešní sérii. Je to u putovní sbírce "artu", což zahrnuje plyšáky, figurky, obrázky (reálná úvodní kniha z S01E01), sbírka dopisů broníků (co se naučili) "Dear, Princess Celestia", atd. Jde o brony tvorbu, takže pro některé lidi může znít "muzeum" trochu zavádějící, ale je nutné si uvědomit, že muzeum nerovná se retro nebo historie (anglický slovník uvádí jako jeden z překladů slovo "galerie"). Jinak je to spíše plánovací dokument, tj. ukazuje, jak se taková věc organizuje. Je to ale dost úzce zaměřený dokument, takže jde o to, jak moc vás zajímá tento typ brony aktivity. Například pro mne to moc záživné nebylo. Své diváky si to nejspíš najde i mimo brony komunitu, ale půjde spíš o lidi, kteří se o něco podobného chtějí pokoušet. Což já nejsem, takže i když normálně by mne to u jiného tématu/akce třeba bavilo, tentokrát za sebe nemohu doporučit. Tomu způsobu přepravy v 10. minutě bych teda ale moc nevěřil. Druhá polovina je už trochu zajímavější, pokud vás zajímá organizace conu a nemáte představu, co vás čeká. Na konci došlo k předání oněch dopisů do rukou Lauren.


Mr. _ Mrs. Cake _ BRONIES 2 More Unexpected Fans of My Little PonyCosplaye. Dokument se zaměřuje na pár dvou lidí, kteří se rozhodli cosplayovat známou pekařskou dvojici. Protože téma cosplaye mne zatím nepřestalo až tak moc bavit, tak mi to přišlo jako docela zajímavý pohled do zákulisí. Nicméně k tomu lze dodat, že jde o stejnou atmosféru, jakou byste zažili na všech větších conech, které mají cosplaye - https://www.youtube.com/watch?v=bbC4XG-L1sE oh yeah! Ale pokud jste se dosud nenabažili atmosféry na dálku, totou další dávkou podnětů rozhodně nic nezkazíte. A Smooze!!!


Sethisto, Equestria Daily's Editor in Chief _ BRONIES 2 More Unexpected Fans of My Little PonyRozhovor s jedním z tvůrců EqG, takže je to spíš pro bronies samotné. Občas se zde mihnou odkazy na jiné weby, které možná třeba neznáte (ale divil bych se). Takový náhled do zákulisí lidí, kteří mají na starosti podobné weby. Spíše vhodné pro samotné bronies si trochu rozšířit obzory (já jsem Sethista viděl prvně v životě zde, a znám ho spíš jako Trixie podsouvače na EqD). Běžný člověk mimo fandom asi nebude mít potřebu se seznamovat s někým, kdo "někde dělá stránky".


The Berlin Pirate Party _ BRONIES 2 More Unexpected Fans of My Little PonyInformace o bronymu/bronies, který je členem pirátské strany. Prakticky to ale není moc informativní, protože bronym se může stát každý, a na které židly sedí, to není moc důležité. A u některých lidí už sama pirátská strana není moc oblíbená. Jinak je tam přebytek informací, které se opakují - po 30 dokumentech vám už polezou ušima Pinkiesmile (mám rád poníky, protože ten seriál je.. bla bla bla). Osobně bych tohle lidem typu vaší babičky, které chcete přesvědčit o normálnosti, raději neukazoval Pinkiesmile To už si spíš sežeňte něco s Obamou.


The Slik Family _ BRONIES 2 More Unexpected Fans of My Little PonyNahlédnutí do života "běžné" bronijské rodinky Pinkiesmile Jejich dcera mimochodem vyrostla na třetí generaci. Matka zase sbírá G1. Takže by se dalo říct, že to je takový dokonalý prototyp bronies, kteří se tolerují, chápou (v rámci rodiny), a sdílí své zážitky, nezpochybňují zájmy toho druhého. Hezká ukázka pro ostatní, že to prostě jde.Tím jsme už v polovině souhrnu. Uvidíme, jestli i někdo další má svůj oblíbený dokument, o kterým by rád dal vědět světu. Pokud ano, klidně ho sem vpište..
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
#4
...ani jsem nevěděl že je o nás až tolik dokumentů Pinkiegasp
My friends laugh with me, not at me.

Moje růžová armáda Pinkiecrazy (aktuální k 20.2.2017)

Pinkie L♥vers
Odpovědět
#5
Mno Martine, nad nekterymi popisy, to opravdu musim absolutne nesouhlasit.

Zejmena to, co jsi napsal o John Josecovi - nejen ze vubec nezneuziva, ale pokud by jsi vytahnul paty ze sveho domova a osobne ho potkal na Galaconu '13 tak tenhle clovek obetoval oba dny kreslenim obrazku zdarma, nezistne pro kohokoliv, kdo se ho zeptal. Vysoce, vysoce kvalitni obrazky. A ano, hodne jeho tvorby je sice NSFW a nebo i z jineho universa, ale to muzeme rovnou rici, ze vsichni animatori a officialni kresliri MLP:FiM zneuzivaji G4 pro svuj vlastni prospech.

Pokud nemas presnejsi, faktualni informace, prosim drz se spis obecnejsich popisku nez takovychto unahlenych zaveru, ktere mohou byt neprijemne zamereny na osoby.
Twilightsmile  READ &  RAVE ! djpon3
Fancy some DA?
Attending in 2018: Friendship Fest, Japan, Festival Fantazie, 7. Zimní Karaoke party
Wielder of the BassCanon Mk.VIII !

CZ/SK bronies z.s. web: czskbronies.cz
Odpovědět
#6
@Melgarh:

Jak jsem již napsal, jde o můj subektivní pohled (z určitých důvodů se už dlouho nesnažím o něco jako objektivní názor)

A pojem "zneužívání" kontroverzní popularity většinou myslím v tom smyslu, že pokud se podíváte na kterýkoliv jeho neMLP obrázek, má někdy až řádově menší počet shlédnutí a komentářů než subjektivně stejně kvalitní MLP/Pony obrázek. To, jestli je nebo není jeho tvorba NFSW (mimochodem, z toho, co se mi zobrazilo, tak není) s tím nemá vůbec co dělat. Je to takový můj "technicus terminus", který může být pro spoustu lidí zavádějící (spíš je to neologismus/novotvar/patvar/blábol, ale to je vedlejší).

Nehodnotím nikoho jako člověka, hodnotím dokument a to podle toho, jak mi informace předkládá. Nemůžu za to, že v dokumentu jsou zobrazeny jen jeho nejstarší věci (a od té doby, jak jsem si teď zjistil na jeho DA stránce - http://johnjoseco.deviantart.com/gallery...M?offset=0 - jistě pokrok udělal, stále sice ne úplný top, ale je to kvalitní tvorba). Není to sice pravidlo, ale jakmile je na obrázku poník, nebo lehká erotika (nebo lépe obojí), jde počet komentářů/shlédnutí do tisíců/statisíců. Které obrázky jsou v jeho tvorbě nejoblíbenější, byť nekreslí jen pony tvorbu (http://johnjoseco.deviantart.com/stats/gallery/)?

Nemohu si sice paušalizovat, ale já mu třeba svojí tvorbou nesahám ani po kolena, a většinou kreslím blbosti. A co je z mé galerie nejvíc oblíbené? Samozřejmě poníci..

Kromě toho, autor výslovně v dokumentu zmiňuje, že používal DA účet už před tím, a že uvažoval spíš nad jeho smazáním (co jsem pochopil - i kvůli zobrazenému grafu -, tak kvůli ne tak vysoké návštěvnosti). Teprve až když začal kreslit poníky, a přišli bronies, tak mu raketově vzrostla návštěvnost. Ovšem, určitě se mohu mýlit. Proto jsem jen rád, když sem někdo napíše i svůj názor.

Kreslil už před tím (podle dokumentu už od děství), a byť má v účtu i nepony tvorbu, která nyní převažuje?

Průměrná osoba daného člověka nezná. Pustí si dokument. Můžete s tím nesouhlasit, ale jaký názor si udělá, to je jen na ní. Já jsem si dejme tomu dal tu "práci", abych se podíval i na jeho stránky, a bohužel nemohu říct, že by mne to předsvědčilo o opaku.

Podle data obrázků zveřejněných v dokumentu (rok 2011) jsou to velmi staré záběry. Tudíž se nemohu divit, že tam tebou uveřejněná informace o jeho nezištnosti není. A jako člověka si to v tomto případě velmi vážím. To ale stále nemění nic na tom, co jsem si o něm myslel z tohoto dokumentu.

Jistě, že to mohu říct. Spousta animátorů umí bezvadně svou profesi, co se týče ovládání flashe, a je velká spousta talentovaným umělců, kteří umí nádherné poníky nebo vysoce kvalitní obrázky z hlediska kresby, poselství nebo co daný obrázek v člověku vyvolá za pocity. Kolik z těchto lidí dělá skutečně originální tvorbu (ač to zní tvrdě, malovat poníky nebo dělat poníkovské epizody či remixy písniček není originální tvorba, ale jen odvozená). Neříkám, aby někdo opouštěl oblast, ve které se cítí jistě (když někomu jdou poníci, nepůjde přeci sám malovat třeba auta), ale byli by tito lidé i stejně tak známí, kdyby se pony tvorbě nevěnovali? Relativně ano, ale absolutně ne, protože tam třeba nebude tak velké publikum.

Většinou považuji lidi, co umí kvalitně kreslit, i za tak chytré, že si to uvědomují. Ale upozorním, že to na nich vůbec nekritizuji. K tomu to není chyba autora. Navíc, podle sebe soudím tebe, jak se říká.

Spousta lidí kreslí pro radost a ne pro slávu. Ale když někdo léta (drsně řečeno) "živoří" a chce s tím seknout, a najednou přijdou poníci, a má úspěch, a kreslí už převážně jen poníky, je to podezřelé.

S mým přístupem jistě nebudeš souhlasit, protože máš svůj pohled na věc, a byť to možná bude znít divně, já mu rozumím a souhlasím s ním (a tím, co jsi tu napsal - řekl jsem o něm něco špatného, protože jsem neměl úplné informace, ale právě proto jsem se na ten dokument díval, a neuvedl jsem jeho lepší stránky, jelikož jsem je neznal), ale jako takový popisek onoho dokumentu z mé strany zůstane nezměněn (aktualizuji ho ale o pár informací).
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
#7
Prepáč za OT a že nič múdreho zo mňa nevypadne v týchto nočných hodinách ale, fakt toľko píšeš, prečo si nespraviš ten blog/stránku? Myslím že by ti tam chodilo veľa ľudí Ajsmug
Odpovědět
#8
@Twingo: OT:
Protože to nedělám pro zvýšení návštěvnosti, ale pro své vlastní uspokojení - když mám "náladu", tak prostě píšu (a vedlejším produktem je občas prospěch i pro ostatní). Kromě toho, proč by lidé měli chodit ke mě, když můžou chodit sem (k nám)? Jiná věc by byla, kdyby měli ostatní pocit, že to sem nepatří a dali mi najevo, ať se odstěhuji jinam.

Zpět k dokumentům:

Tentokrát už nás nečeká žádný BronyDoc (myslím), tudíž snad ani nic 'osobního' proti známým členům komunity. Nicméně stále budu subjektivně hodnotit, co ve mne dokument vyvolal. Nemusí to být obecně platné, na každého to může působit jinak, a to, že jsem si z toho něco odnesl já tak a tak nemusí znamenat, že si z toho někdo neodnese něco jiného (lepšího/horšího). Každopádně takové dokumenty jsou kontraproduktivní, když budete muset po jeho puštění ještě sáhodlouze vysvětlovat danému člověku, že to pochopil špatně. Průměrný člověk, kterého se budete snažit předsvědčit, NEBUDE shánět doplňující informace. Kdyby ano, už by to udělal dávno sám a neměl by takový názor, který by vám vadil (jiná věc, pokud to udělal, má dost informací a stejně říká něco, co vám vadí, ale pak je fajn se zase zamyslet nad tím, jestli nemá v určité podobě pravdu). Pokud si nejste jistí, doporučuji je nepouštět. Budu mít jistě jiný názor než vy. A? Mě se také otevírá někdy kudla v kapse, když si čtu recenze (oficiální v časopisech), které haní můj oblíbený film (naposledy Medvědí bratři - šlo o "vhodnost" slangové mluvy inuitů). Nu což, toto není totalita, každý můžeme vyjádřit svůj názor (máme nárok se i mýlit) Ajsmug


Almost converted at Bronycon Why grown men dress up as magical horsesReportáž z BronyConu. Pro určitou sortu lidí ty záběry mohou občas ekovovat obyčejnou diskotéku. Jinak jde o takový sestřih momentek z conu, jako je tancování, zpívání, cosplaye a semtam se mihne rozhovor s bronies (jak s muži, tak s dívkami). Trochu se zde vysmívají oněm klišé, jako že bronies žijí ve sklepě, což by možná některé lidičky, kteří si myslí, jak jsou ve svých urážkách originální rozhodilo ("víme o tom, a je nám to buřt nebo spíš k smíchu"). Ale do 3 minut se toho moc vmáčkout nedá. Některé záběry cosplayů PP byly roztomilé, ale moc info v tom nebylo. Autor to shrnul slovy "bylo to divný, ale ne až tak moc". Na konci si ale trochu spletl broníka s furíkem.

Are Bronies Changing the Definition of Masculinity _ Idea Channel _ PBS Digital StudiosProč se chlapi dívají na seriál? ... Protože je to skvělý seriál. Hm. A pak následuje krátká přehlídka. Ale jde o to, proč zrovna chlapi. Autor videa to jednoduše stručně schoval za to, že bronies rozbíjí společnosti představu o tom, kde je místo muže a kde místo ženy (ano, jako kdyby už dávno ve spoustě domácností muži nevařili a neuklízeli, a ženy nebyly úspěšné právničky - říká se tomu rovnost). Lze souhlasit s tím, že bronies jsou kontroverzní, protože nejsou normální, tedy většinoví. A je pravda, že část společnosti proti nim brojí z tohoto důvodu. Našlo by se ale několik dalších důvodů (ať už jde o chování členů na netu nebo v reálu, což ale není jen v brony fandomu, a našli byste ho snad všude). Autor videa ale zmiňuje, že se mužské i ženské role vyvíjejí, a podobně jako ženy začaly nosit kalhoty a volit, muži se začali starat o rodinu (vezměte si příklad z mořských koníků). Ale "Long hibernated franchise?" Eh? Nepouštějte to nikomu, kdo nemá rád spojení "neočekávatelné" v souvislosti s věkem, rasou nebo pohlavím. Bude se velice dobře bavit (na váš účet). Nicméně dokument je podaný stylem agresivní mládeže, takže se výborně hodí jako argumentační video proti vašim spolužákům. Jede to takovou rychlostí, že je ani nepustí ke slovu. Prakticky neukazuje nic závadného, a všechny kontroverze potírá příklady z minulosti, které jsme už akceptovali. ale odpovědět na otázku z názvu videa? To opravdu nedovedu. Asi jako kdybyste se zeptali v roce 1940, zda narůstající vliv komunismu a fašimu má vliv na mírumilovnost lidstva, nebo v době hippies zda se mění přístup společnosti ke drogám. Nejspíš ano. Společnost je docela tvárná, a některé kladné věci si zkrátka nechá (ráda) přerůst přes hlavu (počítače a hry na nich jsou celkem dobrý příklad).

BRONIES - The Documentary (HQ) (EARLY LEAK!!!)Nepleťte si s to oficiálním BronyDoc. Tohle, vážení, rozhodně nepouštějte nikomu z venku. Je to animovaná parodie. Dokument si vzal všechno, co o sobě bronies tvrdí, že je výjimečné, a dělá si z toho ironicky srandu (tý jo, a já se bál, že moje přednáška zašla moc daleko). Film je NSFW, jsou zde ne moc vhodná slovíčka, ale pokud jste viděli dokument o prvním Alienovi, kde Giger vysvětlil, kolik sexuálních věcí tam nacpal, tak jestli jste to přežili při dalším sledování, toto můžete taky. Co bych pro vás neudělal. Rozhodně se tam nedozvíte nic nového. Ale doporučil bych to každému bronymu. Buď pro zasmání, pro sebereflexi a nebo pro možnost se naštvat, a jít se někam vyřvat, pokud si věci berete moc osobně. Nazval bych to "jak vidí svět bronies kvůli rabid bronies". Je to jeden z mála dokumentů o bronies, kde jsem se opravdu bavil. Nemám sice rád lidi, kterým říkáte "hateři", ale tady jsem si prostě nemohl pomoct. Jsem hrozná svině Rainbowlaugh Svým přístupem se to podobá PonyPokey a jejich komentování třetí generace (tam jsem se zase moc nezasmál já, a to mám některé komediální komentáře/parodie G3 a G1 hodně rád, ale lidem z Pokey nebylo přes "chrchlání" a OT dost čast rozumět, ale jinak jsou PP mezi bronies obecně oblíbení).

Bronies ExplainedAnimovaný dokument, kde autorka formou písma/kreslení vysvětluje, co/kdo to jsou bronies. Začínáme dělením rolí muž/žena/děti ve společnosti. Pokračujeme přes definici, kdo to je brony (technicky - bohužel už nejsem průměrný brony ani věkem). Mihne se tu slovo charita, ale tak rychle, že si ani nemůžete namlouvat, že by z toho dělal někdo haló. Pak je zde krátce představený seriál a Lauren se spolupracovníky (bez jediného záběru). Je to mimochodem zatím první brony dokument, který nedělal muž. Není vůbec špatný, ale spíš jsme se dozvěděli víc o seriálu (byť to je součástí představení) než o bronies. V druhé části se věnujeme tomu, proč se seriál líbí i jinému publiku než cílovému. A je fajn, že je zde zmíněna animace jako "styl animace" a ne "nejlepší animace". To zavře hubu rýpalům, jako jsem já. Líbí se vám flash? Jasné, to beru. Považujete ho za nejlepší animace? Ani náhodou, čéče. Končíme shrnutím zájmů (některých) bronies a IRL záběry. Mé hodnocení dokumentu? Nejlepší, co jsem zatím viděl, pokud jde o to představit bronies někomu. Je neutrální, až to hezké není, takže žádné informace, které neznáte. Ale víte co? Vůbec to nevadí. A je opravdu zábavné a milé, že jsem ho našel přes něžnější pohlaví v komunitě, která ráda vychvaluje své mužské zastoupení.

Bronies 'Friendship is Magic' (The Feed)Takový průměrný dokumentíček, který se věnuje tomu, co pro lidi znamená být brony, atd. Není to nějak extrémně záživné, ale relativně vyrovnané, neškodné pro širokou veřejnost a není tam myslím nic, čeho by se škodolibí lidé mohli chytit. Lidé zde zobrazení vypadají navíc velice normálně. Nebojte se, já jsem velmi tolerantní, co se týče vzhledu (do určité úrovně, i tak to ale není o tom, že bych posuzoval charakter člověka podle vzhledu), ale považuji se za člověka, který tak trochu ví, jaké typy lidí působí na ostatní podivínsky (chlap v růžovém pyžamu v očích začínajícího puberťáka? Nope!). Takže lze doporučit jako takový krátký (asi 4 minuty) dokument pro širokou veřejnost (což je dobré, protože v případě potřeby netrvá tak dlouho to otitulkovat, když byste to chtěli pustit třeba rodičům). A padlo zde číslo, které odhaduje počet bronies (na základě nějakých údajů) a podle EqD jsou na světě tři miliony. Inu, tomuto číslu dá se věřit. Pokud jde o nové informace, ten rap jsem slyšel prvně, takže něco přeci.


Rants - BRONY! MY LITTLE PONY FRIENDSHIP IS MAGICBylo to zařazené mezi běžnými dokumenty, a je to takový rozbor od Black Nerda (já jsem se s ním prvně sektal přes "dokument" jménem TOP 5 GIRLS 80's CARTOONS BOYS SECRETLY WATCHED - počkejte si na konec tohoto videa). Jako mladý se díval na staré poníky (což asi spousta z nás starších, zvláště dívek). Pozor, nebere si zrovna servítky. Ostatně, je to takový komediální styl, a dělá si z bronies spíš srandu (ovšem ne ve zlém). Hodnotí seriál FIM celkem kladně, ale nepovažuje se za bronyho. Je to taková menší srandička spíše pro bronies samotné nebo pro lidi, kterým chcete ukázat, že existují jaksi určité úrovně (ale neukážete jim ty lepší stránky bronies). Zvlášť ta jeho zpověď od 1:45, kde vysvětluje, že rozhodně není brony, protože není, ale určitě není něčím tak posedlý (a na pozadí za ním police plné Šmloulů) Pinkiesmile. Jeho videa se dají považovat za určitou formu LetsWatch/Commentary, takže pokud vás jeho styl zaujal, vyjadřoval se například i k EqG, nicméně dělá spíš neMLP tvorbu (něco jako Nostalgia Critic): https://www.youtube.com/user/BlackNerdComedy/playlists (Jo, a nemá rád termín "Pegasister")


We Are The Bronies! _ YouTube Nation _ SPECIALZačíná to jako muzikál, ale je škoda, že to tak i nepokračuje. Ale je to dost vystižná definice, která obsahuje i nepopulární chování bronies (flooding). Obsahuje ukázky z jiných dokumentů (Are Bronies Changing the Definition of Masculinity?). Dále krátce zmíněné ukázky tvorby, a je to takový obecný popis. Je zde ale zahrnutá i animace FRIENDSHIP IS MANLY a z tohoto důvodu bych dokument nedoporučoval pouštět nikomu, koho chcete přesvědčit o tom, že nejste ... (dosaďte vybranou sexuální úchylku). Je ten dokument vhodný? Nedovedu říct. Podle mne ne (vyhlíží až moc kontroverzně - připomíná mi Promo na Gay Pride 2014), ale třeba váš názor bude jiný a budete znát ideální cíl, na který jej zamíříte. Babičky, (někteří) rodiče, a buzerující spolužáci to asi nebudou. V dokumentu je i rozhovor s chlapcem, kterého kvůli poníkům šikanovali ve škole. Vzápětí kontruje radami některých osobností (buďte prostě sami sebou). Já v tom vidím vhodné inspirační video pro closet bronies, kteří se stále ještě bojí.Tale of the Brony - NomNom nakonec není žádný dokument, ale spíš taková snaha o dlouho (více či méně epickou) písničku se statickým pozadím...Na závěr ještě jeden OT:

Doma jsem náhodou narazil na video z roku 2006, které se týká Care Bears. Je to rozhovor se známými osobnostmi, které se vyjadřují o těchto medvídcích. Vůbec netuším, za jakým účelem to video bylo tenkrát natočeno, ale hrozně mi to připomnělo současné brony "hnutí", kde se známé osobnosti vyjadřují k My Little Pony.

Možná šlo jen o prachsprostou reklamu, ale nesedí mi tam ta část od 0:48 Chrise Wyideho(Wyida).
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
#9
Brony Documentary NSI TafeTakový nemastný neslaný dokument, který nás zběžně uvede do MLP:FIM, a pak zpovídá i pár bronies (a broniček) jak se dostali k seriálu. Dozvíme se, čím přispívají do fandomu, a s čím se fandom potkával (nepochopení). Prakticky zde není nic nového, ale také ani nic kontroverzního. Možno pustit prakticky komukoliv. Mě se líbil snad jen styl a to ze dvou důvodů: pomalejší tempo, ale ne až tak moc, aby to byla nuda (tomu pomohla i ne moc dlouhá stopáž), a že jak rozhovory, tak záběry byly v poměru kluk:holka dost vyvážené. Není to o fandomu chlapů. Je to o fandomu lidí. Sice se to v poslední půl minutě trochu "zvrhne" v oslavu fandomu, ale dokument má asi 5 minut, takže to není tak moc a dá se to snadno akceptovat.


My Little Brony DocumentaryPo dost hlasité uvodní znělce se záběry cosplaye (nebo předchozí video bylo moc potichu) tu máme pár rozhovorů s bronies (obou pohlaví) na pozadí záběrů ze seriálu, figurek a písniček. Zazní zde i občas takové ty běžné názory, že byli lidé původně skeptičtí (což je podle zpovědí lidiček zde na fóru dost častý případ). Což se dá použít proti lidem, kteří to zatím nezkusili: dejte tomu šanci, a uvidíte. Buď se vám to bude líbit nebo ne. Pro mne tam má váhu info od člověka, který se zmínil, že na animáče koukal už i před tím (byť je to tam jen krátce). Vhodnost je asi pro všechny. Je tam slečna s piercingem, takže to možná mírně pomůže zlepšit image u lidí podobného ražení, ale možná trochu snížit vhodnost u těch (rodiče), kterým to vadí (poníci nebo ne). Přibližně od poloviny se vracíme ke cosplayi, a opět je to holky:kluci tak na půl. To pomáhá tak nějak udržet "normálnost" komunity v očích konzervativních lidí. Pokud jen potřebujete předsvědčit rodiče, aby vás pustili na Con, a z nějakého důvodu jim nemůžete/nechcete říct pravdu, nebo si myslí, že je bude homosexuální orgie, mají zde hezký "důkaz", že o nic takového nejde (byť je to takhle řečeno samozřejmě blbost). Ostatně, některé ženy hledají klidné, milující a chápající druhy, ne?


My Local Brony - A DocumentaryÚvod do fenoménu poníků. Mimochodem, také přičítá úspěšnost seriálu (nabalování fanoušků) jeho kontroverzi (mimo jiné). je to takový zajímavý styl, kdy komentátor uvádí fakta nebo občas vychvaluje, a do toho jsou promítané záběry ze seriálu reprezentující zřejmě ostatní svět (takové to: "věk bronies je mezi 13 až 50 let, průměr 21", Spike: "Trapný!"). Máme zde vysvětlení pojmu "brony". Výjimečnost seriálu je zde uvedena tím, že přitahuje publikum, které není cílová skupina. Následuje rozhovor s trojicí bronies, pak vycházka do prodejny a nákup hraček. Máme tu protiargument k tomu, že "bronies jsou hloupí" a to jsou procenta studujících na vysokých školách. Ano, na vysokou školu se nedostane úplný blb, ale co z nich kolikrát vyleze Twilightoops (jenom taková výjimka potvrzující pravidlo). Další statistika se věnuje sex.orientaci, čili žádné "gay everywhere". Pokud tomu bude ovšem ochoten Vás objekt zájmu (divák) akceptovat. Moto "Dobro žádnou cílovku nepotřebuje/nemá". Souhlas. Pak cituje Lauren: "pokud alespoň trochu naruším představu, že holčičí = ubohé, budu spokojená". Nevím, jak tomu pomahají (někteří) bronies výroky "i přesto, že to je holčičí, na to koukáme, protože jsme správní chlapi".
Nemůžu se zbavit dojmu, když jsem viděl toho chlápka v růžové čepici, že to nosí spíš jako nějaký symbol. Jestli má rád růžovou, bál se v ní doteď chodit? Pinkiesmile No, prostě mi k té jeho černé bundě moc nepasuje.
"Lidé se mohou ztotožnit s charaktery postav". Tak jasně, ale to není výhradní právo MLP. Na druhou stranu je to jeden z rozumných důvodů, jak snadno obhájit váš zájem. Je to trochu delší, ale myslím celkem zajímavý dokument, vhodnost pro všechny. Dokonce i já jsem tam vyhrabal pár nových informací (nikoliv zajímavostí ze seriálu, ale spíš o lidech). Jeden z takových, kde pokud to někdo nepochopí (neznamená to, že to musí začít mít rád), tak není asi normální. Nyní, když už nabyl fandom obřích rozměrů, se dá snadno odpovědět na otázku: Proč se muži stávají bronies? Rozumějte, pro mne je teď snadné vidět, proč mají lidi rádi seriál dnes (kdy běží 4. sezóna), proč jsou rádi součástí fandomu (je zde takových možností v přátelské atmosféře, které se jinde pohromadě nenajdou -
nejsou jedinečné, ale můžete se bavit o čem/v čem chcete, a stále být jaksi pod společným pláštíkem - to může ale nemusí fungovat i v jiných skupinkách, ale což, kdysi jsme ve skupině kamarádů, která měla společné počítačové hry (napojení z mé strany), chlast a hulení řešili možnost vzniku mírumilovné mimozemské rasy ve vesmíru, čili věřím v cokoliv Pinkiesmile
). Horší to bylo v roce 2010-11.


Perspectives Cutie Mark Con, Why is Friendship is Magic So Popular?Rozhovor s několika lidmi různých profesí, proč si myslí, že je ten seriál dobrý. Odpověď prvního je bezvadná. Hlavně, jak zdůrazňuje, že to je jeho osobní pohled na věc. Protože mu připomíná 90. léta ve své jednoduchosti a zábavnosti. Jako, i kdyby to nezdůraznil, tak opravdu, sériály (hlavně ty rebooty starších značek) po roce 2000 nebyly zrovna slavné (netýká se to jen MLP, ale i Care Bears). Teprve až po roce 2010 se tvůrci "pochlapili". Další zase mají v oblibě Lauren Faust, protože znají "její" starší seriály (já třeba PowerPuff neznám
, nikdy mi tyhle seriály typu Sailor Moon a dalších k srdci nepřirostly (kvůli animaci a superhrdinským vlastnostem - to i hraný Superman měl víc vad než síly, což mi imponovalo) - nicméně chápu, proč se PPG lidem mohly líbit: kvůli humoru. To je pak individuální
). To by (podle názorů z dokumentu) mohlo vysvětlovat, proč je věková špička u bronies tam, kde je (je to vlastně mládež z 90. let). A MLP:FIM skutečně připomíná (v něčem) styl těchto seriálů (mimo animace a referencí). Další důvod/příčina leží v archetypech postav, protože lidem připomínají lidi z jejich okolí (asi se stýkám se špatným okolím - většina holek, které znám, jsou mix celé Mane6 dokupy - z Fluttershy spíš jen její Rage mód). Pro bronies: je zde i rozhovor z Matt Hillem (mluví Soarina). Souhlasím s tím, že jak FIM je stravitelný pro široké spektrum diváků (všech věkových kategorií), tak ho to dělá dobrým seriálem.
Ale neplatí (jak si někteří bronies myslí), že to platí i obráceně (že seriál zaměřený jen na určitou věkovou kategorii je tím pádem špatný - mohou se malé děti dívat na porno filmy a drsné akční horory? Jsou kvůli tomu ty filmy automaticky špatné?).
Následují další tři dabéři (dabérka) z FIM: Richard Ian Cox, Brynna Drummond a Brian Drummond (mimochodem, Brian je MLP G3 dabér, a Richard je MLP G1.5 Tales dabér). Jsou zde i Pegasisters (nebo jak jim říkáte). Shrnul bych to jako velmi dobrý dokument. Pro mne byl informativní, průměrně poučný, pro běžného diváka mimo fandom ukázka, jak normální lidé ve fandomu jsou (je to jako dívat se na dokumenty z Prima Zoom). Možná je to málo akční, ale mě jako staršímu (někdy se tak cítím Pinkiesmile ) člověku to tempo docela vyhovuje (na to, že jsem myšlenkama dneska trochu mimo, přitáhl hlasově mou pozornost).
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
#10
Who are BroniesUkázky z různých conů (nejen těch MLP only). Pak pár rozhovorů s bronies. Je to příjemný dokument s volným tempem, který nikoho neurazí, a byť se zde nenaplní informační farmáři ani zdaleka, odnesou si takový ten příjemný pocit (nutno říct, že toto je zatím první DOC, který ve mne takový pocit vyvolal). Nevím sice, zda je to nějak informativně nabité pro jiné bronies nebo veřejnost, kterou chcete předsvědčit, ale mě to umožnilo nasát atmosféru těchto conů (hlavně díky opravdu nádherné hudbě na pozadí). Proč na dané Cony teda nechodím osobně? Protože to je většinou zklamání. Být součástí davu mi neposkytuje radost. Ale je velmi příjemné se na to dívat v televizi. Být bronym je zkrátka být součastí přátelské a objímající komunity, kde mají jednotlivci možnost se zlepšovat (umělci), kamarádit nebo prostě jen bavit. Je to nejspíš stejné jako ve většině ostatních komunit, ale řekněme, že brony komunita, která vznikla z části z těch plašších lidí, je zároveň víc otevřená pro lidi stejného ražení, kteří by se třeba do jiné komunity začlenovali hůř. Takže můj názor na dokument je kladný.


ARE BRONIES FURRIES?Nalezenec mimo plán. Nejde ani tak o dokument, spíš o úvahu (údajně spontánní). Proč se bronies a furries nenávidí? Brony může být bronym, a přitom se jen dívat na seriál (nedělat cosplaye a další činnosti). Furríkem se buď cítíte a nebo ne. A to, že brony dělá cosplay ještě neznamená, že je furry, stejně jako když ho dělá astro boy fanoušek. Pokud si ale brony myslí, že je Fluttershy, tak ano, v tom případě splňuje definici furry Ajsmug Nakonec nejsou obě skupiny až tak moc odlišné (snad až na to, že furries mají kolikrát lepší cosplaye - myšleno roztomilejší Pinkiesmile ). Dokument není ani dobrý, ani špatný. Je dost uspěchaný. Nevím, komu bych ho doporučil, ale zároveň ho vysloveně nemohu nikomu "zakázat".

Why Do Guys Watch My Little Pony?Druhý mimo plán. Začíná se krátkým představením FIM seriálu (+značky MLP) a Lauren. To vše během minuty. Jenom bych nesouhlasil s tím, že FIM je méně holčičí než ostatní seriály. I v ostatních holčičích seriálech jsou kolikrát 90-60-90 holčičky (EqG, i když těm jedna 90ka chybí), silné dívčí charaktery, a kolikrát nejsou ani tolik růžové (Pinkie Pie vs. WITCH). Pinkiesmile Ale zpět k tématu. Proč se na to vlastně dívají chlapi? Není žádný zvláštní důvod. Jednoduše proto, proč se dívají dospělí chlapi na Simpsonovi, Disneyovky, Pixarovky, a ostatní filmy. Proč, když je v pořádku holka sledující Transformers, proč by to nemohlo platit obráceně? A na poníky se nedívají jen dospělí kluci, ale i dospělé holky. Jenom mají tu smůlu, že si jich "nikdo" nevšiml. Zkrátka je to celkem dobrý seriál, na to, že je pro děti (většinu toho zde cituji). Pak tu máme trochu zmíněný fandom. Opět, FIM není žádná výjimka. Není to jediný seriál, který má fandom. Takže, co je vlastně špatně s bronies? Nic. Spíš by se měl divák zamyslet nad tím, že pokud si myslí, že brony=gay/debil, je nejspíš něco špatně na něm. Položte dospělému divákovi otázku: upíral byste své manželce volební právo? Ne? No, v roce 1900 by nebyl normální. Dokument zakončuje výčtem toho, co FIM představuje (mj. přátelství, lásku, atd.), a ptá se: "Přijde vám to nenormální?" Pokud ano, tak vy sám patříte buď do blázince nebo do teroristické organizace. Tam by se vaše představy o světě zúročily (nadsázka). Opět, doporučeno všem (veřejnosti). Je to zajímavé, autor "got point". Divák získá obecnou představu a může se nad sebou zamyslet.

Introduction to "My Little Pony: Friendship Is Magic" and the Brony FandomDo třetice mimo plán. Začínáme stručným přehledem starších generací, mj. zmínkou o Bonnie, výčtem speciálů G1. Včetně Tales a G3 to ale trvá jen 1:40. Autor má trochu problémy s mikrofonem a je mu trochu hůř rozumět. "Když přišlo G4, všichni čekali, že to bude stejně tak hrozné jako předchozí generace." Myslíte těch pár lidí (víc dívek), co je sledovalo do té doby, a nebo zbytek světa, kterým bylo nějaké MLP u.. však vy víte, kde? Pinkiesmile Prakticky se zdá, že negativně se o staré generace zajímají hlavně bronies (+ pár lidí, kteří na nich vyrostli a opravdu je nemají rádi), a pak lidé, kteří s nimi útočí na bronies samotné Ajsmug Ale zpět k dokumentu. Jak autor řekl, je to jen stručné představení. Ale ukazuje zde jak kladné, tak i záporné přijetí. Pak je zde popis začátku pilotního dílu. Nemohu ten dokument nikomu doporučit, protože mě osobně přišel poněkud nudný, a málo informativní pro lidi mého ražení (asi jako kdybych ho dělal já). Z důvodu kvality provedení jsem ale nejspíš zaujatý, tak ani nebudu říkat, že pro nikoho není vhodný. Je to jednoduše převyprávění již známých informací (ale stylem, jako když čtete seznam nákupu). Ten popis S1E1+E2 bych ale vystřihl. Možná je to důležité pro další inforamce o jednotlivých postavách, ale autor to vykládá, jako kdyby ho samotný přednes spíš obtěžoval. Nemohu říct, že by název dokumentu nebyl dodržen, ale pro lidi, co už FIM známe, je to docela otrava (nejzábavnější byly ozvučené ukázky ze seriálu). A nejsem si jistý, zda to bude záživné pro ty, kteří ho neznají. Určitě je to rychlejší než si pročítat wiki. Od 10:30 se konečně dostáváme k fanouškovské tvorbě (a hudebním ukázkám + PMV + animacím). Tam už to začíná být trochu zajímavější (a věci jako Fallout: Equestria či Doctor Whooves mohou přitáhnout zájem diváků, pokud zatím neusnuli). Z dnešní várky bych tento dokument hodnotil asi zatím jako nejhorší. Ale závěr mě pobavil ("doufám, že jste si užili můj nudný hlas, příšerný střih,..." Pinkiesmile ).

My Little Brony Fandom is Magic - A Short Documentary
Vypadá to na další dokument, který z YT během chvíle zmizel: https://www.youtube.com/results?search_q...m+is+Magic
Jde o tento (myslím) http://www.imdb.com/title/tt3839942/ (má asi 13 minut)

Proti předchozímu dokumentu to má lepší kvalitu, střih, hudbu, atd. Což je jistě plus. Ale nejen na tom stojí dobrý dokument. Na začátek bych rád upravil, že Lauren není autorka seriálů jako je Powerpuff Girls nebo Foster's Home. Je manželkou jejich autora (a ona na nich spolupracovala). Je to jen malý detail, ale viděl jsem už pár lidí, kteří to používali jako zbraň proti bronies, a mělo to dost zajímavé následky (možná vzniklo i pár otlačenenin prstů po horlivém bušení do klávesnice Rainbowlaugh ). V tomto dokumentu neudivíte prakticky nic, co nebylo jinde. Možná je to jen tím, že už jsem jich viděl tolik (nechápu, jak někdo dokáže psát i po několika letech filmové recenze, aniž by ho to nezačalo nudit k smrti). Takže tu máme stručné představení seriálu FIM, a vznik bronies. Následující rozhovory s bronies prokládané ukázkami, které mají ukázat, jak moc akční/vtipný/... ten seriál je (to je možná důvod, proč nemám tolik v oblibě PPG a FHFIF, protože to má údajně společný styl humoru s FIM - jestli je to ono "namotání BigMaca na dopravníkový pás", tak ano, přesně kvůli tomuhle bych si to nepustil, ale zbytek je jinak OK). Je tu zmínka opět o "gayích"/holčičích věcech, kreativnosti a normálnosti fandomu (dělají to tak všichni), ale i něco nového: upřímná zpověď člověka, který je bronies (a FIM?) vděčný proto, že si zde našel přátele. Nic víc, nic míň. Vidíme zde různé typy lidí, kteří se baví na akcích a srazech. Asi takhle: kdybych projevoval své emocně podobně expresně, nejspíš by se bavil taky (já jsem spíš http://www.truffleshuffle.co.uk/store/im...hi_res.jpg ). Dozvíme se zde, kdo je "best pony". Samozřejmě, pro každého někdo jiný Pinkiesmile Přes nesrovnatelnou technickou kvalitu dokumentu (někdy až bezešvé prolínání písniček), a ne zrovna nízkou informační hodnotu, to nebylo to nejlepší, co jsem dneska viděl. Zkrátka takový lepší průměr. Ale zase ho mohu opravdu doporučit všem. Sice se nebudou popadat za břicho, ale nebronies se dozví něco o fandomu, a bronies se dozví to samé (je fajn poznat tváře lidí, kteří stojí za hromadou textu/not, se kterou jsem přišel do styku). A propo 1/4 dokumentu tvoří titulky. Wow! Ale jsou v nich různé zajímavé záběry (rozhovory), takže rozhodně nepřepínejte.

My Little Pony G1 - G4 Review _ RETOONEDJe to takový průřez všemi generacemi poníků. Nutno ale říct, že autor už podle svého proslovu nemá rád, když je seriál určen jen pro dívky nebo pro kluky, a hodnotí seriály pro malé děti z pohledu dospělého.
Ano, je pravda, že existuje část dětí, které nebaví jednodušší seriály, ale většina z nich bude sedět u kteréhokoliv. Pak jde o to, zda ten seriál bude bavit dospělého nebo nebude. A protože většinu bronies prostě baví G4 a ne ostatní, hodnotí starší generace automaticky jako špatné i pro děti. Mě kupříkladu nevadí seriál, který je JEN pro dívky. Když budu chtít akci, pustím si Želvy Ninja nebo Satam (a nikdy jsem nebyl výslovně přiznivcem přímo klučičích seriálů - na to jsem se k animákům dostal dost pozdě, a chtěl jsem nějaký protiklad proti Rambovi, Robocopovi, a podobným). Když budu chtít roztomilost, pustím si holčičí seriál. Když budu chtít realističtější seriál, pustím si něco na způsob Tales nebo Witch. A když to budu chtít všechno dohromady, můžu si teprve pustit FIM.
Začínáme tedy představením starších generací. Autor informuje, že ze starších generací zatím nic neviděl. Je tu zajímavá poznámka, že úplně první poníci ještě nebyli tolik ovliněni dívčím "fandomem", takže se nebály dost experiementovat. Co jsem tak pochopil, tak proti G1 autor nic nemá, a více méně ji považuje za dobrou. Dále se přesuneme na Tales. Autor je popisuje jako G2, ale uvádí, že se řídí seriálovým tříděním a ne tím, co používají sběratelé. A nejspíš na Tales vyrostl (trochu si tam protiřečí). Uznává sice názor, že byla chyba vypustit fantasy prvky, ale zase tam vidí klady v morálních poselstvích (!!!). To je mezi bronies asi první Pinkiesmile Pak tu máme třetí generaci. Autor zmiňuje snížení "kvality" po přísunu růžové barvy, ale očividně je viděl všechny, protože má jistý přehled o písničkách. Jeho hodnocení není sice kladné, ale ani útočné, a nelze ho díky uvedeným argumentům napadnout. G4 pak začíná na časové značce 8:00. Lze souhlasit s tím, že seriál je výjimečný jeho postavami (i když, pokud by Tales dostalo víc dílů než 26, třeba mohlo také něco dokázat), sice ne tak moc, ale mají jistou dávku osobnosti. Dále tu máme ukázky, kde se FIM inspirovalo ve starších generacích, byť toho není tolik. Od značky 11:30 se věnujeme bronies. BronyDoc měl podtitul "neočekávaní dospělí fanoušci", ale nutno říct, že má jistou pravdu. Ani my, co jsme vyrostli na starších ponících, jsme nečekali to, co přijde s FIM (jednak po kladné stránce, ale ani po té záporné - sranda je, že dokud bronies nepřišli, nedostávali starší generace tolik "hatu" jako pak). Závěr je takové shrnutí, co jsme už slyšeli jinde. Že na sledování seriálu pro holky není nic špatného. Dokument asi není úplně nejlepší pro "hatera", kterého chcete přesvědčit, protože tu ani nemůžete použít umělý argument, že starší generace stály proti FIM za p*d (protože autor nic takového neřekl). Ale je to takový dobrý přehled pro bronies, co se do fandomu teprve dostali a nebo chtějí trochu stručněji znát historii MLP (jak se ukázalo nedávno, jsou ještě mezi námi tací, kteří viděli preFIM prvně v životě). Hodnotím to velmi kladně. Nic nového pro mne, ale bylo to příjemné pokoukání.

Oh Crap -- I'm a Brony! (Documentary)Setkání broníků. Pro "jisté" lidi to asi bude "šok". Na domě není poznat, že tam bydlí broník. Je to vlastně taková zpověď jednoho broníka, co se podíval na seriál a zjistil (asi z hrůzou? Pinkiesmile ), že se mu to líbí. Mno, je to dost často užívaný argument pro kvalitu seriálu ("myslel jsem, že to bude kravina. Pustil jsem si to, zalíbilo se mi to, tudíž je to super seriál".
Opravdu? A co přístup "viděl jsem, nesoudil jsem, pustil jsem si, líbilo se mi to". Je to super seriál? Jenže já mluvím o filmech/seriálech s Barbie, Zvonilkou, Rudi a Trudi, Sally či Care Bears Pinkiesmile ).
Na začátku tu máme krátkou definici bronies (a hudbu, která mi připomněla Aliens 3 z NES - si to musím pak pustit - btw: https://www.youtube.com/watch?v=BDtlFxoIVE4 (pozor na hlasitost)). Přístup "nelíbí se ti to? Máš smůlu" v některých situacích taky není zrovna moc OK (napadá mne pár společenských živlů, kteří by mohli použít podobné výmluvy). Máme tu pár příkladů bronies, dokonce snad i rozhovory s jejich rodiči. Klasické představy a přijetí (buď chladné, nebo údiv, nebo obava, že to bude "můj syn je gay"). Pak tu máme příklad jedné holky brony. Jako, kamarádko, broníky přijmeme (mluvím o naší rodině), ale s tetováním bys u nás moc pochopení nenašla (netvrdím, že někdy to není skutečně umělecké dílo, ale stejně.. v tomto ohledu jsme nejspíš ještě trochu "pozadu". A to, že to tetování bylo G3, nepomohlo Pinkiesmile ). Jeden z brony je tam i furry. Jsou to zkrátka takové ty příběhy lidí prolínané ukázkami ze seriálu. Jen by mne zajímal nějaký výzkum, jak moc je brony "hnutí" úspěšné. Myšleno, zda se změnil názor na bronies/nebo generové role/ u těch lidí, kteří bronies od počátku odmítali. Dokument je myslím vhodnější pro mladší publikum. Mě přišel trochu rušivý svým tempem a střihem. Byl zajímavý po informační stránce, ale jinak jsem se moc nebavil. Byla to ale možnost poznat velice různé typy i z jiných pohledů, než mají rádi poníky, poníky a poníky. Zkrátka to vypadá, že bronies nemají nic víc společného, než se setkali nějakým způsobem (zvědavost, omyl, záměr) u nějakého seriálu a stali se přáteli. Nic víc "magického" na tom asi opravdu nebude. Vystačíme si tedy s "Came for the show, stayed for the fandom".

Při hledání člověk narazí na "dokumenty" podobného jména, jako například https://www.youtube.com/watch?v=oHN1SQ1EvuY nebo https://www.youtube.com/watch?v=K_MSwWY1LCE , ale to bych po zbytek života nedělal nic dalšího, než koukal na ně..
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)