Hodnocení tématu:
  • 7 Hlas(ů) - 3.14 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co Vám vadí na Brony fandomu?
Tiež tu nechcem delat vlny, takže neodpoviem. Otázka je daná: Čo mi vadí na brony fandome. Svoj názor som zverejnil vyššie.
Odpovědět
Dyo: v pohodě, my sme s itchym pokecali na Skype a snad mě nezabije když napíšu že v tom nic osobního anebo zlého neni
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
Ah
Oki a děkuji
Odpovědět
Toto je můj názor, který jsem si udělal na problematiku fandomu za ty 3 roky, co s ním mám nějaký pravidelnější kontakt. Můj názor mi nikdo nevezme, pouze se k němu může vyjádřit. Nežijeme pod žádnou diktaturou, proti které nesmíme říct nic, nýbrž žijeme s pravidly, podle kterých si můžeme a nemůžeme určité věci dovolit.

VŠEOBECNĚ:
-Nedostatek propojenosti/spojení (nebo jakkoli tomu chcete říkat) mezi fandomy z jednotlivých zemí. Samozřejmě kromě Čechů a Slováků
-Přílišná soustředěnost na vlastní píseček

BRONIES AT/DE/CH (všichni tři "patří k sobě")
-Okrom srazů, který jsou ve Vídni (a stojí fakt za nic) to není bronies sraz, ale dost často sraz typu: Jdeme se ožrat!
-Chybějící organizátor v Rakousku
-když už k sobě patří, tak by měli alespoň kooperovat

BRONIES CZ/SK
-Buďto nekonstruktivně kritizují a nebo se nevyjadřují k problému/čemukoli
-občasná ignorace závažných problémů
- část fandomu si "nebojí otevřit hubu" a někdy ani nepřemýšlí, co to může mít za následky/co vůbec říkají
-opětovné kritizování a neustálé připomínání ostatním chyby, které dělali, ale už je nedělají a recidivisty neřeší
-všeobecná netolerance vůči mladším členům fandomu
"Tak znáte to, srandou to začíná-- A Xenomorfem to končí." Olomoucký bronies sraz Trollestia

Poezie, próza a dalšie blbiny ode mne a taky Wattpad  Ajsmug  
Odpovědět
Myslím, že se tu dost projevuje fakt, že bronies - ač si to mnozí patrně neuvědomují - jsou dost rozličná skupina lidí a mezi jednotlivými skupinami, které jsou pravidelně v kontaktu, panují propastné rozdíly.

Většinu těch věcí, které mi na fandomu vadily už jsem hodil za hlavu a většinu věcí sdílím jen s těmi lidmi, pro které to má smysl (protože právě panuje ta různorodost). Věřte nebo, ne, moje mínění o bronies to zvedlo zas o několik řádů.

(23.02.2018, 10:09)Xenomorf Napsal(a): Toto je můj názor, který jsem si udělal na problematiku fandomu za ty 3 roky, co s ním mám nějaký pravidelnější kontakt. Můj názor mi nikdo nevezme, pouze se k němu může vyjádřit. Nežijeme pod žádnou diktaturou, proti které nesmíme říct nic, nýbrž žijeme s pravidly, podle kterých si můžeme a nemůžeme určité věci dovolit.

Jistě, stejně tak nikomu nebrání rozumným způsobem napsat, že jeho názor, že tvůj názor je volovina, protože má jinou zkušenost Twilightsmile platí stejná pravidla.

Citace:VŠEOBECNĚ:
-Nedostatek propojenosti/spojení (nebo jakkoli tomu chcete říkat) mezi fandomy z jednotlivých zemí. Samozřejmě kromě Čechů a Slováků
-Přílišná soustředěnost na vlastní píseček

Krom toho, že si myslím, že naše a zahraniční fandomy jsou propojeny docela dost (vzájemné návštěvy jsou dost časté a to nejen v případě conů), tak nevidím moc prostor pro zlepšení, protože podle toho, jak se k tomu mnozí vyjadřujou, "je to příšerně drahý"
(příkladem budiž třeba počet Slováků na Czequestrii) - někam vyrazit stojí pár stovek, ale ani to se mnohým nechce dávat, byť příležitostí je tu víc než dost.

Citace:BRONIES CZ/SK
-Buďto nekonstruktivně kritizují a nebo se nevyjadřují k problému/čemukoli
-občasná ignorace závažných problémů
- část fandomu si "nebojí otevřit hubu" a někdy ani nepřemýšlí, co to může mít za následky/co vůbec říkají
-opětovné kritizování a neustálé připomínání ostatním chyby, které dělali, ale už je nedělají a recidivisty neřeší
-všeobecná netolerance vůči mladším členům fandomu

Tohle souvisí hlavně s tím, kterou skupinu lidí si pod "CZ/SK bronies" představuješ. Skupina, kde se pohybuju, všemi vyjmenovanými problémy rozhodně netrpí. Možná proto, že tebou udané důvody jsou spíše na téma "nikdo s tím nic neděla", což tak nějak patří k současnému volnému uspořádání. Prostě si každý najde podskupinu, která má svá nepsaná pravidla (třeba se obejde bez těch, co krom ventilace vlastní frustrace nemají co nabídnout) a tam funguje relativně spokojeně.

Přiznám se, že netolerance vůči mladším členům jsem si nevšiml - jsou tu rozdíly i v řádu deseti let a není v tom problém. Když se někdo chová jako blbec, nebo arogantní pitomec, tak může mít v jedné skupině smůlu, zatímco jinde ho přivítají jako děsně cool týpka. A byť to k věku patří, tak to rozhodně není o fyzickém stáří.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
Jamis: Vycházím ze svých osobních zkušeností a zážitků. Čiže na tomto se neshodnu s každým, ale tak to vidím já.
"Tak znáte to, srandou to začíná-- A Xenomorfem to končí." Olomoucký bronies sraz Trollestia

Poezie, próza a dalšie blbiny ode mne a taky Wattpad  Ajsmug  
Odpovědět
Nemůžu znát všecky členy fandomu, nedá se podle mě odpovědět na otázku, co mi vadí na brony fandomu. Tohle spíš bude odpověď na otázku: „Co mi vadí na členech fandomu, se kterýma jsem se setkal, ať už onlajn či irl“.

• Neschopnost přijmout jakoukoliv kritiku. Když ti já anebo někdo jiný napíšeme, že tvoje fanfikce je brak, tak k tomu máme své důvody. A je jedno, jak taková kritika bude psána. Jestli bude psána pozitivním stylem „tohle a tohle uprav, protože tahle část příběhu nedává logiku“, anebo negativním stylem „tohle je fakt hrozný nápad s mizerným zpracováním.“ Ale ty se prostě nedokážeš přenést přes svoje ego a budeš si dál psát braky. Přitom kdyby sis kritiku vzal k srdci, zlepšil by ses neskutečně…

• Neschopnost poučit se ze seriálu a dbát na nějaké ty lekce o přátelství. Proč jseš k sakru brony, když si nebereš ze seriálu žádné ponaučení?! To mi naprosto neleze do hlavy.

• Nacističtí (potažmo fašističtí) bronies. Pokud tě fascinuje nacistické Německo, aniž bys byl nácek – ba naopak, nácky nesnášíš – tak je to spoko. To já taky a ostatně, plno lidí na tomhle světě. Ale když kreslíš Aryannu (v tom lepším případě), anebo nacifikuješ MLP kánon charaktery a k tomu říkáš, jak nás hordy z východu jednou převálcujou a jak bychom potřebovali druhého Hitlera (v tom horším případě), tak mi nelez na oči, protože znamenáš přímou hrozbu nejen pro mě, ale hlavně pro mé nejbližší přátele. Jinak se budu bránit nutnou sebeobranou.
Odpovědět
(23.03.2018, 09:54)hviezdosz Napsal(a): • Neschopnost poučit se ze seriálu a dbát na nějaké ty lekce o přátelství. Proč jseš k sakru brony, když si nebereš ze seriálu žádné ponaučení?! To mi naprosto neleze do hlavy.

Mě vadí přesně tohle. Někdo bere seriál skoro jako jeho náboženství, životní cestu. Nechápu to, ale neřeším to, je to jeho věc. Problém je, když někdo nekomu vnucuje, aby se ze seriálu bral ponaučení. Pro někoho to je jen jeden z mnoha seriálů a nic víc.
Odpovědět
intrix, hviezdosz:

jako ja chapu, ze je to jen serial a ze asi nemuzu cekat, ze kazdy bronik bude slunickovy jak teletubbies a cestny jak mirek dusin a uprimny jak applejack. jenze uz sem se zde bohuzel setkal s vecmi jako lez, zrada, pomluva a podobne. a to me u lidi , kteri tvrdi ze maji radi serial o pratelstvi malicko vadi. nechci aby to vypadalo ze tady fnukam, nefnukam, jen rikam jak to je.

PS: celkove to nebylo zas tak strasne, teda az na tu zradu, to asi neodpustim. ale nekteri z nas ( me nevyjimaje) se nekdy chovaji jako male deti. ale 90 procent toho zleho sem odpustil a s temi lidmi sme si to vyrikali a vse ok. jen sem byl proste malicko zklamany kdyz sem zjistil, ze bronies sou taky jen lidi. nevim proc ale doufal sem ze bychom mohli tak nejak byt neco vic...jako lepsi...

PPS: na druhou stranu sem tu poznal taky hromadu cestnych ferovych a hodnych lidi samozrejme Twilightsmile
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
(23.03.2018, 09:54)hviezdosz Napsal(a): Neschopnost poučit se ze seriálu a dbát na nějaké ty lekce o přátelství. Proč jseš k sakru brony, když si nebereš ze seriálu žádné ponaučení?! To mi naprosto neleze do hlavy.
Naprostý súhlas. A to vôbec nie je o tom, že pre niekoho je to len seriál. Isteže každý máme dokonca ďalšie seriály, niekto dokonca mimo tohto už rozprávky ani nepozerá (v podstate ja Rainbowlaugh ), ale to čo v tom seriáli podajú si nejako treba vziať k srdcu a prípadne v reálnom živote to využiť. Pokaziť sa tým nedá nič, len získať. Situácie sú rôzne, ale aj tak. Ja osobne som sa stretol s toľkou zradou a podlosťou ešte pred týmto seriálom, že som sa rozhodol na všetkých vykašľať. Ale potom som objavil tento seriál a ten mi otvoril oči. Že aj keď sám som sa nestretol zrovna s láskavým prístupom, tak nikdy nesmiem na láskavosť rezignovať. Raz narazí na ten správny mantinel a že tieto mantinely medzi bronies zrovna sú... Pinkiesmile Samozrejme netreba sa snažiť byť láskaví len na bronies. Na to tiež netreba zabúdať.
"It does not matter where you go and what you study, what matters most is what you share with yourself and the world." Princess Twilight Sparkle
"I wanted to remind you that through hard times, one of the greatest gifts you can give is letting your light shine for others." Princess Celestia
"Nech se bráti proudem mysli, tam kde řeka snů do reality se vlévá a nech své oči utrápené, plně otevřené a hleď na krásu té hvězdy šesticípé" Drake Damage
"No you can't give up your laughter 'cause you're scared of a little pain." Autumn Blaze
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)