Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elfmanovy pohupující se pixely + dovolené aneb Výprava pidiautem po Evropě
#21
Zatím poslední výlet byl do ZOO Praha.

Sešlo se nás poněkud méně, než bylo očekáváno. Trochu jsme si popovídali, ale později jsme byli proti zbytku skupinky poněkud neustále napřed.

Cenově není jídlo až tak hrozné, na to, že jsme v hlavním městě. Ale třeba ukazatele (když nemáte mapku), by si mohla ZOO zlepšit. Hlavně na WC Pinkiesmile

Nevím, zda to má něco společného s údajnou epidemií stupidity, ale zajímalo by mne, co má klokan společného s vlkem Rainbowlaugh a proč jsou v pavilonu šelem malí plazi?

Nechybělo ani pár těch vtipných zážitků, jako když kolem nás šla starší paní s vnukem, ten chtěl na slony po schodech dolů, a ona: Dolů nejdu, tam sloni nejsou. A my sborem: Ale jsou Pinkiesmile

Jakožto suvenýr jsem si dovezl pixlu sloního trusu, a mouchu na trase koně-moje oko, která "vylezla" až doma. Hm, je to velký. To ve mě ještě nikdy nebylo..

Cestou tam jsme si trochu pokecali s navigací, jelikož v Praze od doby její poslední aktualizace přibylo pár mostů a rovněž si trochu plete levou a pravou stranu Pinkiesmile
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
#22
Již "brzy" se dočkáme slíbených analogových dovolených (Německo a Francie) Ajsmug


Nejprve jsem si říkal, že to zkusím přes EasyCap USB (a jemu obdobné šmejdy). Nechtělo se mi platit za převod z VHS nějaké firmě. Jako, stojí pár stovek, tak nelze čekat zázraky. Přímo z kamery to třeba nahrávat jde, ale u některých VHS se prostě nechytá. Taky pod Windows 7 byl problém nahrát správně video a zvuk v synchronizaci a správném fps. A taky ten klepající se, prokládaný a skákající obraz byl v tomto případě hrozný.

https://www.google.cz/?gws_rd=ssl#q=easycap

Pak jsem si ale vzpomněl, že se mi doma na půdě válí staré Pentium 133 (64 MB RAM) a TV kartou All-in-Wonder Pro od ATi (8 MB Rage Pro). Tento počítač sice umí grabovat, ale jinak je na zpracování videa trochu (!) pomalý, takže jsem sebral ještě nějaký starý PC, co někdo vyhodil. Jedná se konkrétně o 2 GHz CPU se 2 GB RAM. Má dva HDD (100 a 40 GB, původně NTFS).

Protože tuto ATi kartu (má svého nástupce v podobě Wonder 128) se mi nepodařilo rozchodit do původním OS (Windows XP) správně (tuner), tak jsem všechno zrušil, dal tam FAT32 a nainstaloval Windows 98, které mám ze všech OS asi tak nejraději Pinkiesmile

[Obrázek: grabovacip.jpg]

Ty běží docela svižně (i když musím říct, že můj P350 Pentium II doma startuje asi podobně rychle). Jen po instalaci hlásily "out of memory". Protože se mi nechce vrtat se ve VCACHE, vyndal jsem jeden 1 GB modul, takže zůstal 1 GB a pak už naběhly (jen používají svých 512 MB - nejspíš by se dalo nastavit ve WIN/SYSTEM.INI víc, ale není potřeba).

Mám i ovladače na síťovou kartu, USB porty a DVD-RAM mechaniku, jediné, co jsem nerozchodil ani s DirectX 9 byla AC97 zvukovka na desce. Naštěstí jsem sehnal v bazaru za 60 Kč Sound Blaster 128, kterou používám pod Win98 doma, takže i tento problém se brzy vyřeší Pinkiesmile Zatím jsem zvuk nahrál přes LineIn do druhého počítače jako WAV.

Karta má HW kodér, ale jen do svých kodeků. VCR2 z nějakého důvodu házelo chybné bloky obrazu, tak jsem použil VCR1 (který je co se týče disku asi 3x větší). Také bylo nutné u disku zapnout DMA, jinak se obraz po nahrání sekal (a pokud se naopak při zpracování videa např. při kompresi do XVid zase sekne PC, stačí DMA vypnout Pinkiesmile Jen to pak trvá déle).

ATi má sice vlastní grabber, ale ten je omezen 2 GB soubory (cca. 10 minut záznamu). Takže jsem využil VirtualDub, který umí soubory rozdělit a nahrávat až do zaplnění disku.

ATI VCR 1(2) Format Video Codec 4.10.0008 je součástí některých MegaPacků kodeků, takže je otázka, zda se nevyplatí rychlostně ty soubory i bez převodu přenést sítí na výkonější počítač (třeba 6 jádro Windows 7), kde je zpracuje třeba Windows Movie Maker, než je nejprve převádět na XVid kvůli poloviční velikosti. Pokud ho ovšem dovede načíst (to, že ho přehraje Windows Media Player není záruka). Každopádně ale VirtualDub na lepším PC běží i logicky výkoněji, takže ten převod do DivX, pokud je nutný, zvládne lépe. Případně lze použít i novější FFMPEG, který Ati VCR1/VCR zná také (nezapomenout na zrušení prokládaného obrazu).

Inu, jsou to strasti Rainbowlaugh televizní (nový) DVD rekordér jsem prakticky už na netu nesehnal, HDD rekordéry (MM centra) jsou cenově jinde, než si je představuji, a rovněž nějaký lepší digitalizační nástroj třeba do USB nebo střihová karta jsou v dost vysoké hladině (řádově 5000 Kč).

Je to jen takový příklad, že se vyplatí nevyhazovat staré křápy, a že kolikrát seženete opravdu počítač prakticky zadarmo (a kdo bude brbat o nedostačujícím výkonu, doma mám nejvýkonější 350 MHz a dělám na něm všechno, co je třeba Ajsmug ). Inu, někdo vybírá z popelnic babány, já počítače Rainbowlaugh


Zatím mám zgrabované první video (asi hodina, teprve ho jdu převádět a stříhat), a druhé čeká na grabování (trvá asi 2 hodiny). Zvuk mám v PC už z obou (na to nepotřebujete žádný spec. HW, jen redukci SCART-CINCH na jack, a strčit do LineIn zvukovky).

DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
#23
A je tu první vlašťovka. A to doslova.

Pokud nepočítám dovolené s rodiči (Chorvatsko, Itálie, Čechy), a tak toto byl prakticky můj první vlastní výlet za hranice naší země.

V té době jsem měl plnou hlavu Lvího krále, takže jsem chtěl na vlastní oči vidět jeho Live verzi. Do USA se mi moc nechtělo, Anglie taky ne, tak jsem jel do Německa. Konkrétně do Hamburku (kde ho mimochodem hrají doteď). Stále čekám, až to bude na DVD Twilightoops

Takže jsem si půjčil kameru (tehdy ještě klasická kazetová, i když v jistých situacích natáčí možná lépe než moje CCD s SDHD), a vyrazil s autem, na nějž nebylo prakticky spolehnutí (občas chcípcající při vyřazení, než se přišlo na to, že dělala škrtící klapka), bez navigace a s jen mlhavou představou o tom, jak vlastně vypadá cílová destinace (a blbou mapkou, která by potřebovala tak 50x zvětšit měřítko Rainbowlaugh).

Co na tom, že jsem neměcky neuměl ani pozdravit, v angličtině jsem znal všechny písničky zpaměti a film jsem viděl prakticky 50x. A co jsem neviděl, o tom jsem se předem dočetl. Takže pak ani nevadilo, že jsem neznal jazyk.

Zvláště kvůli absenci navigace v té době byla docela sranda se vůbec někam dostat Rainbowlaugh Což ostatně poznáte z komentářů ve videu.

Z divadla neuvidíte nic, protože se tam natáčet prostě nesmělo (max. se podívejte o pár stránek na starší příspěvky, kde je odkaz na recenzi s pár fotkami). Ukázky z představení můžete také najít na YouTube ( https://youtu.be/27ucbJq510A?t=21 )

Cestou zpátky jsme se ještě stavili v Berlínské ZOO.

Bylo to také naposledy, co jsme si nechali nějakou dovolenou připravit přes CK (stálo to 50% navíc, přitom je to nejspíš stálo asi tak 5 minut času).P.S.: Převod videa jsem nakonec dělal v práci, protože je rychlejší 2 hodiny tahat všechny soubory přes síť a pak je 2 hodiny převádět do WMV, než se pokoušet převést 1 soubor za 2 hodiny na původním PC (bylo jich 12):


for %%m in (*.avi) do ffmpeg -i %%m -vf yadif -q:v 1 %%m.wmv
rem .mp4 sice funguje ve Windows Media Playeru, ale ve Windows Movie Makeru se to rozpadá na bloky
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
#24
Protože mi nestačilo se v Evropě ztrapnit jednou, vydali jsme se hned další rok do Francie. Lépe řečeno do Disneylandu.

Kamera stále ta původní analogová (ta ještě neměla myslím LCD display, resp. místo něj se stačilo dívat do hledáčku, což byla miniaturní obrazovka), mé schopnosti s ní byly už o něco lepší (většinou).

Tentokrát jsme tam nejeli autem, ale (poprvé a naposledy zatím, v mém případě) letadlem. Tudíž to nebylo nějak moc spontánní, protože letenky se platily půl roku předem (asi 3300 Kč pro dva lidi tam i zpět vč. letištních tax).

Do Prahy jsme se dostali vlakem, a do Chocně nás vzal tehdejší přítel mé sestry, můj jmenovec, matčiným (mým bývalým) autem Škoda 125L.

Toto vyžadovalo cestování na lehko, takže každý jsme měli s sebou jeden batůžek (do toho mého se ještě musela vejít kamera a náhradní kazeta, takže moc místa nezbylo (5 kg/osobu). No co, byli jsme tam stejně jen asi 70 hodin.

Ubytování jsme neřešili, původní plán bylo lehnout si někam pod most nebo přespat na letišti. Nechtěli jsme se něčím moc vázat a tak i plánování nestálo moc za nic.

Copak o to, co Francie jsme se ještě dostali. Horší bylo pochopit systém MHD včetně příměstkých vlaků, které jezdí oběma směry po jedné koleji, na což buran z Čech není vůbec zvyklý. Ona ani neomezená jízdenka nebyla zrovna levná.

Takže jsme využili nabídku jedné místní paní, která nám vše názorně vysvětlila. A stejně jsme pak další den do Disneylandu jeli na 3x, než jsme nastoupili do správného vlaku (ta potvora pořád někde odbočovala "špatně" Pinkiesmile ).

Kameru jsem hned druhý den ráno dobíjel na WC v nějaké stanici. Ale trvalo dost dlouho, než jsme paní na informacích vysvětlili, co bychom vlastně potřebovali Pinkiesmile To byl jeden z důvodů, proč jsme do Disneylandu přišli pozdě na otevíračku. Dneska bych to řešil nějakým solárním panýlkem na záda.


Zde tedy zatím první dvě části:

První noc jsme spali před Notredamem (za takový výhled byste v hotelu dali majlant, my ho měli zadara a ještě nás hlídala policejní pěší jednotka z nedaleké ambasády - spali jsme mezi místními bezdomovci), druhou před metrem někde na periferii. Pak jsme přišli na to, že jeden příměstský vlak jezdí na letiště Charlese de Gaula asi něco přes 30 minut, tak jsme nasedli, zakápli, tam vystoupili, obešli terminál, zase nastoupili a šli spát dál Pinkiesmile

Ještě budou asi tři nebo čtyři..


Video jsem nechal schválně prokládané, podle mne takto vypadá o něco lépe. Obraz je širokoúhlý s černým místem, protože pro 4:3 to Windows Movie Matlák zmenšil a všude okolo doplnil černou plochou (na 4 stranách).
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
#25
Cestovat na vlastní pěst bez CK má velkou výhodu: nemůže vám nic zkrachovat Pinkiesmile A je to samozřejmě i levnější. Mimo to, poznáte lidi. Nejen památky.

A že je Disneyland pro děti? Pche.. Pinkiesmile

http://engine.ropacek.cz/parisdisneyland.htm

Záběry z atrakcí jsou kdyžtak na You Tube, stejně tak tam najdete jistě i všechny přehlídky (protože ty se časem mění):

Piráti z Karibiku: https://www.youtube.com/watch?v=N22D8BpCrE8
Malý svět: https://www.youtube.com/watch?v=iJFGAX77zw4
Strašitelný dům: https://www.youtube.com/watch?v=WsQtKkRE8ss

https://www.youtube.com/results?search_q...er+coaster

Zajímavé je také si najít články o tom, jaké to vlastně je být třeba takovou Princeznou v Disneylandu.

Zde je první část záběrů z Disneylandu, které zahrnují hlavně atrakce a představení Lvího krále (proti divadlu v Německu je to samozřejmě o dost horší):

Ale alespoň je z této verze na You Tube záznam: https://www.youtube.com/watch?v=N-vDilXwZKo

Řečnická otázka: patříte k odpůrcům hlasitého ohňostroje kvůli zvířatům? Disneyland zvládl světelnou šou i bez randálu z rachejtlí (výjimky potvrzovaly pravidlo - ty nepřekřičela ani hudba). A nemůžu říct, že by to bylo o něco horší než světlo-prásk.
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
#26
V této části jsou narvané obě přehlídky (denní a noční, s krátkou pauzou v parku), a závěrečný ohňostroj. Což nebude moc zajímavé, protože vzhledem ke kvalitě (dají se najít i HQ na internetu) moc neoslní a osobních komentářů tam moc tentokrát není.

Stejně ale není nad osobní zážitek. To je to pravé kouzlo Pinkiesmile


Úplně mi to připomíná podobné neonové přehlídky, co jsem jako malý "jarda" viděl v Itálii.


https://en.wikipedia.org/wiki/Disney%27s_Fantillusion

https://www.youtube.com/watch?v=TEVggXEP36Uhttp://disney.wikia.com/wiki/Wishes

https://www.youtube.com/watch?v=rTO1RlF12ZU
https://www.youtube.com/watch?v=C8mgMcIb8_w


Tyto záběry mají fakt super kvalitu, ale na živo je to prostě na živo Pinkiesmile Jedna věc je kamera, a druhá věc je být třeba na Princeznách na ledě (nebo na Putování s dinosaury - https://www.youtube.com/watch?v=Qw3-EaYWjNw ). Byť třeba na MLP Live (G3) bych asi nešel, protože tak dobré záběry jako na DVDčku těžko jako divák uvidíte (o kvalitě poslechu ani nemluvě).


Mainstreet:

https://www.youtube.com/watch?v=GKemeOib0FE (2016)

https://www.youtube.com/watch?v=bzPLAwbtP7I (2006)


A další jsou samozřejmě v zámoří (Disney World, Disney's Magic Kingdom) nebo v Disney Studios (tam jsme nebyli).
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
#27
Poslední část Francie a zatím naše poslední dovolená v cizině.


Nejdřív jsme se "hezky" (ne)vyspali na periferii Francie před metrem Pinkiesmile a pak se šlo znovu do města, tentokrát za dne.

Viděli jsme vítězný oblouk, vystáli si frontu na Eiffelovu věž a nakonec se zajeli mrknout na Ludvíkův zámek.

Pak už jen cesta domů, a tu je zbytečné popisovat, protože maminka to zvládla všechno popsat sama dokonale Pinkiesmile

Každopádně tohle byla nejlevnější zahradniční dovolená. A taky nejvíc probdělá, během tří dnů jsme spali tak max. pár hodin (ale to v součtu). No, a taky to jde Pinkiesmile


Někdy příště sjedu asi Francii z jihu na sever, a taky bych se někdy rád podíval do Japonska.
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)