Anketa: V jakém znamení jste narozeni?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
Beran
6.92%
9 6.92%
Býk
10.00%
13 10.00%
Blíženci
5.38%
7 5.38%
Rak
7.69%
10 7.69%
Lev
10.77%
14 10.77%
Panna
4.62%
6 4.62%
Váhy
10.00%
13 10.00%
Štír
15.38%
20 15.38%
Střelec
9.23%
12 9.23%
Kozoroh
3.85%
5 3.85%
Vodnář
6.92%
9 6.92%
Ryby
9.23%
12 9.23%
Celkem 130 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hvězdná znamení a Bronies
#41
(20.07.2016, 16:01)blesk1j_CZ Napsal(a): Tak to je sila. Označil jsem to co je fakt.

Jinými slovy, půlka toho jsou zřejmě nepravdivá fakta (v tém případě, když nejsou označena) Pinkiesmile Asi jako věta "většina lidí na světě je černé pleti". Tato věta je v přepočtu na pravdivá slova také z velké části pravdivá ve stylu "většina lidí na světě je" Ajsmug

(nevěřím horoskopům, popis Býka na mě sedí z velké části, ale našel bych se i v Rybách a dalších)
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
#42
Martin: Mám za to, že ty hlavní označené body ve sdíleném popisu, zrovna ty splňuješ všechny  Rainbowlaugh Klidná trpělivá povaha - působíš na mě dojmem, že ano Pinkiesmile , konzervativní - to zahrnuje tvé propočítávání všech možných výdajů a zisků, tendenci si zajistit co nejstabilnější živobytí, spokojenost v soužití, jaké máš (a které by většinu lidí asi zlikvidovalo)...,v práci přesní a spolehlivý - podle toho, co prezentuješ v Zahradničení, tak tvé pracovní nasazení je jisté  Ajsmug , smysl pro umění - tvé výtvory mluví za vše  Twilightsmile , praktické a rozvážné zacházení s penězi - tak dokonalý přehled o účetnictví v domácnosti má málokdo  Rainbowlaugh Souhrn: říkej si, co chceš, důkazy mluví proti tobě  Trollestia
- Nevytvářej si domněnky - Nezraňuj slovem - Buď sám sebou - Uč se milovat život i sebe sama -
Reklamááá!  
Moje písmotvorba zdeEresielin svět 
A malůvkotvorba tu: Eresielina čmrkárna
Odpovědět
#43
@EresielRanwa:

já mám za to, že to je v průběhu staletí vytvořená statistika, která funguje pro normálně vychovávané jedince a vzhledem k tomu, že se mění rychle doba, tak stejně jako pranostiky si myslím, že tyto popisy budou na spoustu lidí sedět stále méně a méně. Nic nadpozemského v tom nevidím Pinkiesmile "Slunce vyjde každé ráno na východě". Ano, jen za miliardu let budou ta "rána" vypadat poněkud jinak..

Ano, část toho na mě sedí, část zase ne, ale i to, co sedí, je sporné (je nutné vidět nejen povrch věcí):

klidnou trpělivou povahu - trpělivost končí po několika neúspěšných pokusech, pak sice pokračuji dál, ale rozhodně už nejde o klidnou povahu Pinkiesmile Typický příklad, pokud stroj něco dělá špatně a mě se nedaří ho opravit, zbytek práce s ním přechází k jednostranným urážkám a nadávkám. Někdy i k násilí. Ale nedělám to na veřejnosti. Takže na venek skutečně člověk působí jako vyrovnaný typ, ale to, že se musíte jít nejdřív vyřvat, to už lidi nevidí Ajsmug Své udělalo také to, že už jsem v kanceláři sám, dřív jsem prostě jen nervózně přemýšlel, co s tím. Tahle se člověku rychleji uleví (je to přirozenější, než dělat, že jsem v pohodě a pak být nepříjemný třeba na lidi). Není to zase až tak často (1x týdně až měsíčně, ale když už...) Počítačové komponenty jsou vůbec na takové odreagování vhodné (jsou zdroj i řešení problémů Pinkiesmile https://www.youtube.com/watch?v=RZfwuCjbBDk ).

S lidmi (třeba na fóru) je to jednodušší. Tady nejsou skoro žádné rušivé faktory, které by člověka vyvedly z míry (a zase je to dané vývojem, ke kterému jsem si musel dojít. Před 10 lety mne celkem rozčilovaly i komentáře lidí třeba vůči G3. Dneska jsou mi fuk a vypěstoval jsem k tomu apatii). A hlavně, stroj je jen stroj.

Opakem je místo za volantem: pokud vypadám jako šílenec a totální pirát, jsem naopak velmi v klidu (nemůžu za to, že ostatní neumí jezdit a po dešti jsou silnice plné slimáků).

cit ke všemu krásnému a příjemnému, co život poskytuje - možná tak působím, ale spousta věcí mě v životě štve. Ale prostě si umím zařídit ty ostatní, které naopak až tolik neštvou.

Býci jsou často uzavření lidé - dáno prostředím, jako dítě jsem prý vůbec nebyl uzavřený, a byl jsem spíš společenský, někdy až útočný. Třeba netrápím porotce v Superstár svým "nádherným" zpěvem, přitom v autě nebo doma při kreslení si vyřvávám na celé kolo, protože vím, že ta kvalita prostě není dobrá (ale baví mě to).

kteří se ani vůči nejlepším přátelům nezbavují zcela odstupu - jsi mě nezažila s mým bratrancem. To se chováme jak banda volů Pinkiesmile

jsou velmi konzervativní - pokud to znamená nepoužívání nejnovějších trendů, techniky a módních výstřelků, tak je to čistě jen proto, že dědova vrtačka funguje pořád a ty nové krámy se většinou hned rozbijí, a na internet nechodím jinde než v práci, takže nepotřebuji tablet ani chytrý mobil. Konzervativní styl oblékání je dán tím, že košile jsou pohodlnější než trička (přestal jsem je nosit na škole kvůli lupům), a jsou levnější (v bazaru).

(nevím, zda náhodou špatně nechápu význam slova "konzervativní", protože třeba současný stav věcí mi zrovna moc nevyhovuje, a prakticky se ho snažím změnit tak 1-2 roky zpátky teprve)

dbají na formy chování - chovám se, jak mi vyhovuje, etiketa v tom není, ale přetvářka a nebo snaha zapadnout stojí energii, takže je snažší buď přijmout nějaké chování za své a nebo opustit "nepřátelské" prostředí (slimák ve společnosti šneků bude pro svou "rozvážnou" rychlost pohybu také vnímán pozitivně, ale on to dělá proto, že to tak prostě dělá, naproti tomu závoďák Turbo se může pohybovat pomalu proto, aby neporušoval pravidla dané skupiny, např. je neohrožoval rychlou jízdou).

na styl bydlení - opět, malý dům a úsporný život není proto, že bych razil nějaký styl či podporoval ekologii, ale protože to vychází nejlevněji a je s tím nejméně práce

trvají na kvalitních materiálech, na dokonalém zpracování - boty za "čištapade" a mé stavby jsou jasný důkaz Rainbowlaugh

ke svému štěstí potřebují pocit jistoty - spíš klid

Znají hodnotu věcí i majetku a značnou část svého úsilí dávají do jeho získání - syslím na důchod, a úsilí končí u 5 minut klikání na eshopu

zmíněné jistoty chtějí dopřát i svým potomkům - co zbyde, odkážu charitě, žádní potomci nebudou

protože sami jsou velmi nenároční - kdysi jsem se hnal za penězi a kariérou, chtěl jsem něčeho dosáhnout, ale stres v práci mi ukázal, že lepší bude se na kapitalistické snažení z velké části vykašlat, a být šťastnější z mála, pro které nemusím hnout prstem

jejich rodina musí dostat to nejlepší - rodina dostává to nejlepší nejspíš až jako vedlejší produkt mých vlastních potřeb, a shodou okolností jsou někteří lidé jejich součástí

jak jsou starostliví vůči svým dětem - a hlavně k těm cizím, muhehe! Pinkiesmile

pozorní i ke starším rodinným příslušníkům - když je s někým řeč, tak je jedno, zda je starší, mladší, běloch, černoch, příbuzný nebo cizí.. když není, je to problém i u vlastních rodinných příslušníků

V práci jsou tito lidé velmi přesní a spolehliví - protože musí, ale je to spíš dané tím, že ne že bych já byl tak dobrý, ale že skoro všichni okolo jsou špatní (u mámy v práci je to ještě horší).

pohodlnost - to sedí!

netrvají na tom, že by museli za každou cenu sportovat - a kdo za to asi může? před nástupem do školy jsem byl sportovně aktivní až moc.

na jejímž konci bude vzácná umělecká památka - kam to nejde autem, tam se mi nechce.

vyvinutý smysl pro umění - kdokoliv, kdo se bude chtít trochu snažit, zvládne totéž co já nebo lépe, s ohledem na spoustu dalších umělců těžko mluvit o smyslu pro umění (ano, je spousta lidí, co neumí ani to, ale je dost těch, co to umí mnohem lépe)

Tito lidí jsou dbalí své pověsti a i kdyby je práce nebavila, splní své povinnosti na úrovni - protože to systém vyžaduje. V momentě, kdy nebudu muset splácet hypotéku, pro mne povinnosti přestávají existovat.

Umějí se soustředit na práci - to je sporné, kolikrát se nesoustředním ani na vlastní zájem.

Vědí, co znamenají peníze a umí s nimi zacházet prakticky a rozvážně - protože méně je někdy více, to je vše.


Ve spoustě věcí je v mém životě krédo točící se okolo peněz, a tak si lze snadno vypěstovat nejen kladné návyky k přírodě (menší spotřeba zdrojů), ale třeba i nekouření a nepití alhoholu (stejně mi to nechutná a ještě to stojí peníze) Pinkiesmile Takže za některými mými vlastnostmi stojí vlastně jen prachosprostá touha být držgrešle, skrblík, atp.

DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
#44
To sedí i na mě a býk nejsem ;-)

Na druhou stranu, může to fungovat i jako sebenaplňující proroctví. Jednou jsem si přečetl takovej cool a skvěle napsanej horoskop štíra, že jsem se podle toho začal chovat. Prostě proto, že se mi ta image líbila.
drunken mantis grabs your ass
Odpovědět
#45
(20.07.2016, 13:17)Mácaman Napsal(a): Draimisko:
tak jinak: jak to ze maji lidi narozeni ve stejnem znameni vetsninou stejne zakladni vlastnosti, kdyz je to dle tebe blbost?

tedy když se mi to sešlo že slunce ve vodnáři ukazuje že čerpám svou sílu ze vztahů, měsíc v býku stabilitu (...) má to něco znemenat?
tohle mi připadá jako něco čemu se říká předurčení a i když uznávám že mě třeba nikdy nebylo dáno abych byl korbič nebo architekt světodivů, nezdá se mi že jenom protože ten a ten symbol byl tam a tam by mě mělo nějak ovlivnit. Pro ty planety samotné jsme ještě o něco míň než je pro nás moucha na hnoji.
A sory, tyhle nebeské znamení a symbolika je sice zajímavé a sranda, ale pokud jim někdo věří a bere je jako něco co určuje svět zasloužil by si léčbu botou u doktora Matrence

EDIT: a pokud se oháníš tím, že jsi někde vyčetl že většin lidí z tamhoto znamení se shoduje ve vlastnostech, hledej i jinde než na stránkách horoskopů
  __
2B    OR   2B
Welcome to my apocalypse
je to tvoje vina draime
já vím draime
Odpovědět
#46
Mohl bych se zeptat, jestli jsou horoskopy nějak podložené? Nemyslím tím, jestli je podložené to, že datum narození ovlivňuje charakteristiku člověka, to už bylo v pár studiích potvrzeno (i když ne přímo "ovlivňuje charakteristiku", ale spíše jistým způsobem upravuje chování člověka v jistých situacích). Myslím spíše to, jak může rozpoložení planet a hvězd nějakým způsobem ovlivňovat chování. A "U mně o jednou fungovalo, musí to být pravda" neberu jako argument.

Osobně si myslím, že horoskopy samy ovlivňují chování člověka, který v ně věří, a navíc si vybere to, co se mu zrovna líbí. Obecně bych horoskopy zařadil mezi další blbosti, jako vesmírné energie, léčebné krystaly atd.

Pokud by mi chtěl někdo předložit pádný důkaz nebo studii, která by mě vyvedla z omylu, jsem jedno velké oko.
Odpovědět
#47
Draimisko: no myslel sem to tak, ze když se u nekoho dozvim, jake je znameni a pak to srovnam s tim jak ho znam a jak se chova, tak to většinou vicemene "sedi"... ale netvrdim, ze tomu musí kazdej verit, jen mi to prijde uz podezrele takove...

MrKafr: ty nevěříš na vesmirnou energii a lecebne krystaly?? Rainbowlaugh
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
#48
Najdu někde charakteristiku svého znamení? Pinkiesmile
Odpovědět
#49
To sme vážne klesli až takto? Znamenia? Úroveň tuctového magazínu pre ženy.
Fórum umiera, zmierte sa s tým.
Odpovědět
#50
Ja jsem Vaha, ale osoba, co se o toto zajimami rekla, ze si me asi hvezdy spletly Rainbowwild No, stejne neverim takovymto pseudovedam.
Obrázky na zakázku ZDE

Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)