Hodnocení tématu:
  • 13 Hlas(ů) - 4.54 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rwakkovy rozhovory
#1
Přeji vám hezký den.
Mé jméno je Rwakk a před nedávnem jsem dostal nápad, o který bych se s vámi rád podělil.
Na tomto fóru vydává svá díla mnoho autorů. Tímto projektem bych vám rád přiblížil ty, kteří své myšlenky dávají na papír. Jsou to lidé, kteří ze sebe vydávají všechno, aby vám mohli ukázat svůj pohled na svět My Little Pony. Každý autor touží po tom, aby se jeho díla dostala ke čtenářům, ale málokterý čtenář se zajímá i o autora samotného. Přitom je to právě i autor sám, koho stojí za to poznat – jeho sny a naděje, ale i chyby a starosti.
Připravuji pro vás sérii rozhovorů s lidmi, kteří se zasloužili o rozvoj Literární sekce na Bronies.cz. Poznáte nejen autory samotné, ale i kritiky, kteří se snaží svými připomínkami autory posunout dál.

Autoři a kritici literární sekce

Sekce Ostatní tvorba
  • Midnight Snadow

[spoiler: Autoři jsou seřazeni abecedně]

Do tohoto vláka máte právo přispívat své postřehy k jednotlivým autorům
[spoiler: Pouze však k těm s nimiž už rozhovor proběhl. Děkuji.]
Odpovědět
#2
Ahoj, vítám tě u tohoto rozhovoru. Tvoje přezdívka je River Arosis. Jak jsi k ní přišel?
Sám jsem si jí dal. Když se na ní podíváš pořádně, tak je to takové trochu skryté mé civilní jméno (bez příjmení).
Respektive je to trochu s tím, jak jsem si jí dal, trochu složitější. Původně je to jméno postavy z mých nepony povídek, kterou jsem pak však v jedné své táborové hře nakonec hrál já sám. Teprve pak jsem ji vzal na sebe.

Jsi známou osobností na Bronies.cz, nejčtenější z autorů a pro mnohé i literární vzor. Je pro mě ctí, že tě znám. Ale zajímalo by mě, jak ses vlastně k My little pony dostal? Znal jsi i předešlé série, nebo ses o ně začal zajímat až v momentální generaci?
Znal jsem samozřejmě už první sérii, na kterou jsem se koukal jako malý kluk. Pak jsem tak trochu věděl, jak se to průběžně vyvíjí, až mě nakonec zarazil zájem týkající právě té čtvrté, a tak jsem se jednoho zimního večera kouknul na první díl.

To je zajímavé. Tehdy si asi ještě nepomýšlel na to, že začneš psát na jejich tématiku že? Co tě vlastně přivedlo k tvé tvůrčí činnosti zrovna na toto téma?
Ze začátku jsem samozřejmě neměl žádný úmysl tvořit cokoliv s poníky a jen jsem sledoval seriál, ale brzy jsem shlédl všechny tehdy existující díly (bylo to tehdy tak maximálně do poloviny druhé série) a protože se mi to líbilo, tak jsem se pustil do čtení anglických fanfikcí.
A pak jsem si jednoho dne přečetl Kráska v Růžovém, což mě dojalo tak, že jsem věděl, že je mým úkolem ji přeložit. Udělal jsem ještě pár dalších překladů a po chvilce váhání zkusil napsat něco vlastního.

Co bylo tvou první vlastní tvorbou na toto téma a jak se k ní stavíš dnes?
První byla myslím, že kapitola "Něco je v nepořádku" z "Pinkie, jen ty můžeš zachránit Equestrii" později "Pinkie, jen ty nás můžeš zachránit", která však celá nikdy dokončená nebyla. Občas si říkám, že když se o to pokusím, tak už třeba nebudu mít chuť psát o ponících dál.
Ale mnohem důležitější povídkou byla až ta druhá "Tři barevné balónky", kde jsem si řekl, že nezůstanu jen u toho, ale rozepíšu životy i ostatních poníků a tak se zrodila série Zrozeny k přátelství.

Tvá odpověď mě přivádí k otázce. Již několikrát jsi z pony tvorby odešel, ale zase ses vrátil. Co tě přimělo se nakonec vrátit? Co ti pomohlo překonat krizi?
No, nikdy jsem neřekl, že odcházím, ale pouze že si beru odpočinek. Pinkiesmile
Občas to byli někteří mí čtenáři, kdo mi pomohl, a v té poslední nakonec i hudba.
A možná je to také tím, že v hloubi duše jsem jako Applejack a nesnáším nedokončenou práci. Rainbowlaugh

Kolik těchto krizí jsi zatím měl? A jak těžké bylo znova začít psát na toto téma? Tvou tvorbu sleduji a i já v ní vidím neustálý pokrok.
Tak to ani já sám přesně nevím. Pamatuju si jen tu poslední. Ale mohlo jich být tak nanejvýš pět.
Pokaždé to je těžší a těžší, ale vždy když ta krize konečně skončí, mám pocit, že se v mém stylu psaní něco spolu se mnou změnilo.

Opravdu to jde vidět. Píšeš kromě MLP tvorby i něco jiného? Existuje nějaká vlastní tvorba? A jestli ano, povíš nám něco k tomu?
Ano, také se věnuji i jiné tvorbě. Některá je i vidět na mých stránkách. A co bych k tomu řekl? Zjistil jsem, že o lidech mě zrovna moc psát nebaví. Pinkiesmile

Co si myslíš o literární sekci? Sleduješ některé autory? Našel jsi i ty příběhy, co tě zaujaly?
Do jisté míry sleduju všechny autory, i když to většina z nich ani neví. Pinkiesmile Literární sekce jako taková by si však zasloužila mnohem více čtenářů, než jich má teď. I autorů by mohlo být víc, ale ti, co tam jsou, patří povětšinou mezi velmi zajímavé.

Nebudu přehánět, ale velkou měrou jsem i já začal psát díky tobě. Zajímalo by mě, jestli je více takových lidí, co ti posílali své prvotiny a zajímali se o tvůj názor a rady?
No, bylo vás určitě víc než jen ty. Pinkiesmile
Ale pokud vím, tak tys byl nejzvědavější.

Poslední dobou literární sekce zaostává oproti ostatní tvorbě. Tušíš, čím by to mohlo být a máš nějaké nápady, jak přilákat nové čtenáře a autory?
To není jen naše literární tvorba, ale celosvětový problém. Lidé zkrátka přestávají číst a kdo nečte, tak ten ani nikdy nezačne psát.
Jednoduché řešení to asi ani nemá. Snad jen psát a psát a psát, čímž se mi přeci jen občas podaří nalákat novou duši.

Myslíš si, že příchodem nové série přibude i zájem o literární tvorbu?
No, spíš si myslím, že hlad po fanfikcích je spíš po konci jednotlivých sérií. Ale nikdy jsem to nesledoval, tak nevím.

Oproti ostatním autorům se tvá tvorba nejvíce nese v duchu série. Dokážeš pracovat s oficiálními charaktery a uchvátit tak čtenáře natolik, že s našimi oblíbenými hrdinkami prožíváme stejné příhody jako v seriálu. Napsal jsi mnoho takových povídek a dokonce je sepsal jako knihu. A právě na tuto knihu bych se rád zeptal. Co tě vedlo k tomu ji vydat? Jaké obtíže jsi při tom musel překonat a jaký z ní máš celkový pocit?
To asi ta touha držet ji konečně v ruce. Pinkiesmile I navzdory té spousty času a peněz, jež jsem do toho vložil, si však myslím, že to přeci jen za to nakonec stálo.
A taky díky ní celá má rodina a všichni známí okolo už konečně ví, že se dívám na poníky. Pinkiesmile

To mě přivádí k otázce. Jaký názor mají tví nejbližší na tvou tvorbu?
No asi docela pozitivní, když chce většina mé rodiny tu knížku jako dárek k Vánocům.

Pinkiesmile To rád slyším. Moc by mě a čtenáře také zajímalo, zda tvé skautské zážitky také ovlivnily tvé povídky a fanfikce. Také nám můžeš prozradit něco málo ze svého skautského života. Pinkiesmile
Má rodina tvrdí, že ano. Pinkiesmile Prý je to z těch povídek znát a možná i mají pravdu, protože u poníků jsem zhruba dva roky, ale na skautu to už bude 25 rok. Pinkiesmile
Jsem skautským vedoucím chlapeckého oddílu ve Varnsdorfu, i když od letoška již jen jeho zástupcem, neboť předávám funkce mladším. Mám toho na skautu spoustu rád, ale po takové době mě tam toho také spousta nebaví.

Kterou svou povídku považuješ za nejlepší? Co je tvým největším úspěchem? A existují i nějaké neúspěchy?
Všechny jsou nejlepší, ne? Pinkiesmile
Tím myslím samozřejmě jen mezi svými povídkami. Pinkiesmile

A co tedy považuješ za svůj největší úspěch a neúspěch?
Myslím si, že nejúspěšnější je asi teď "Prokleti", ale já sám mám nejraději "Vůni jabloní".
A pak samozřejmě za velký úspěch považují celou sérii Zrozeny k přátelství. Je to takový můj splněný sen.
Neúspěchem je samozřejmě to, že jsem některé povídky stále ještě nedokončil.

A na to jsem se přesně chtěl zeptat. Co plánuješ napsat do budoucna? Budeš i nadále psát pony tvorbu, nebo tvé kroky vedou jiným směrem?
Uvidíme, ale možná se přeci jen vydám někam dál. Na své povídky však nikdy nezapomínám. Myslím si tedy, že se poníkům stále budu věnovat, i když by to bylo třeba jen v nějaké omezenější míře.
Ve skautu platí: "Skautem jednou, skautem navždy" a u broníků to bude nejspíš podobné, protože se ty jejich ideály zas až tolik neliší.

Moc děkuji za tento krásný rozhovor, který nám přiblížil, kdo vlastně jsi a co děláš. Ale neodpustím si ještě jednu osobní otázku. Prozradíš nám, fanouškům, něco ze svého života? Jakou hudbu rád posloucháš, jaké máš koníčky a oblíbené jídla? Věřím že i některé milé dámy zajímalo, zda jsi k mání. Pinkiesmile
Já osobně mám nejraději instrumentální hudbu. Ta slova mě v písničkách ruší, obzvláště když se zrovna věnuji psaní, které je samozřejmě spolu se skautem také mým hlavním koníčkem. Na nic jiného, krom práce a spánku, mi pak už ani čas nezbývá.
Z jídel mám nejraději ta patřící do mexické kuchyně. Miluju, když to trochu pálí. Pinkiesmile
A k mání jsem pořád, i když má plyšová Applejack by pak nejspíš trochu žárlila.

Velice děkuji za tento rozhovor a doufám, že sis ho užil stejně jako já. Popřeješ ještě něco svým čtenářům závěrem?
I já tobě za něj děkuji a musím uznat, že to bylo příjemné popovídání.
Co třeba takhle: "Šťastně a veselé Hřejnice" Pinkiesmile

Velice děkujeme a tímto se s tebou loučím, milý skaute. Hodně zdaru do dalších dní a tvorby a také ti přeji. "Šťastné a veselé Hřejnice." Pinkiesmile
Odpovědět
#3
Nevím jestli jsou diskuze povoleny, ale tohle vlákno mi přijde jako nejvhodnější místo, kde se lze o autorovi vyjádřit.

Od Aroisise jsem toho zatím moc nečetl a abych byl upřímný, tak poprvé jsem od něj něco otevřel před dvěma týdny. Možná šlo o výjimku, ale stylově mi to dost připomínalo pohádku. Tímto nijak nechci shazovat jeho tvorbu ba naopak! Čtení bylo příjemné (Aroisis skvěle píše, charakter postav umí perfektě vypíchnout) a pomohlo mi na chvíli utéct před uspěchaností dnešního světa. Jsem zvědav, jestli mi pohádkově budou připadat i ostatní díla Pinkiesmile
"You want dubbing quallity? Bah! It´s the quantity what earns money!"


Odpovědět
#4
Tak teda, pánové (a hlavně Rwakku), máte u mě velké plus za skvělý nápad. Pinkiesmile Něco podobného tu chybělo a tyhle rozhovory nám mnohdy řeknou o autorovi víc, než jeho celkové působení.
Od Arosise jsem toho četla už dost, především mám zhltnutou Zrozeny k přátelství. Naprosto úžasná četba, nahodit podobnou knihu bez poníků do prodeje, beru. Pinkiesmile Je můj velký literární vzor tady na fóru a především jeho vinou jsem sama začala psát fanfikce na poníky, i když tu úplně první si stále schovávám v šuplíku. Pinkiehappy Další povídky bych si ráda přečetla během Vánoc, jsem zvědavá, jak se mi bude líbit další díla. Arosise obdivuji za skauting ("Zdravím, bratře!") a to, že mu to s poníky vydrželo opravdu dlouho. Pinkiesmile Těším se na další díla.

p.s.: A na rozhovory od Rwakka také, of course. Rainbowlaugh
"Ať se děje cokoli, nikdy se nevzdávej sebe, svých přátel a snů."

Blog
Něco málo z tvorby
Avatar má na svědomí Ema Windpower. Pinkiesmile
Odpovědět
#5
Ano, velké plus za parádní nápad.
Je IMO dobře, že sis vybral zrovna Arorise, který patří mezi ty, kteří jsou "někdo".
Rozhovor je velmi dobrý, nemluví se pořád o tom samém a je zajímavý.
Těším se na další. Pinkiehappy
Odpovědět
#6
Jako druhého autora jsem zvolil Froldu. Patří k pilířům literární sekce a v následujícím rozhovoru vám o sobě ledasco prozradí. Je to velice zajímavý člověk a jsem rád, že jsem ho mohl poznat.Vítám tě u našeho rozhovoru a dříve, než nám o sobě něco řekneš, by mě zajímalo, proč jsi svolil k tomuto rozhovoru? Co tě k tomu vedlo?
Ahoj, díky za příležitost. Myslím si, že každá možnost jak trochu přiblížit literární sekci běžnému uživateli by se měla využít a tohle je velice zajímavý, originální a hlavně nadějný projekt.

To mi trochu lichotí, Froldo, ale víš, co by mě opravdu zajímalo? To, zda přezdívka Frolda něco znamená, nebo je to snad čistě jen tvůj výmysl?
Přezdívka Frolda má pro mě především citový význam, neboť ji používal už můj otec. Pochází z mého příjmení Frolík, a ačkoliv se nejedná o nějakou hodně zvláštní přezdívku, neboť takovou má v podstatě každý Frolík, považuji ji za něco, co jsem zdědil a používám ji všude, občas v trochu jiných variantách, například MFrolda a podobně.

Jsi jedním z nejčtenějších autorů na bronies.cz. Jak ses vlastně dostal k My little pony a co tě vedlo začít na toto téma psát?
K seriálu jsem se dostal v podstatě jako každý druhý. Kamarád mi ukázal vlastní parodii na jeden díl a ve mně propukla zvědavost.
Původně jsem na poníky ani psát nechtěl, teprve po 2. oficiálním pražském srazu jsem se k tomu nakonec odhodlal. Ta povídka tam sice pořád je, ale nikdo ji nezná a trochu jsem za to i rád, neboť je to nedokončené. Nicméně, pak jsem začal psát jiné věci a nějak se to vše rozproudilo.

Copak, to mě zajímá. Co byla tvá prvotina na toto téma?
Moje prvotina byl takový výstřel do tmy. Jmenovalo se to Odkaz Equestrie: Smrt začátečníka, ale nakonec jsem to přejmenoval, neboť se to stylem a docela i tematicky příliš podobalo Falloutu.

Jsi oficiálně autorem nejdelšího českého fanficu, který čerpá s My little pony. Mohl bys nám o něm něco říct? O čem je, co stojí za jeho vznikem a kde jsi k němu vzal inspiraci?
Ale jistě.
Vše začalo druhým nejdelším Roleplayem na foru. Měl jednoduchý název Steam Punk a měl i jednoduchý příběh, kdy několik dobrodruhů doletí na cizí kontinent vzducholodí a získají vzácné palivo. RP neskončilo dobře a zapomnělo se na něj.
Já, stejně jako před tím u Války, jsem se chopil příležitosti, že ho přepíšu, neboť tam byly dobré nápady. Brzy jsem ale přišel na to, že se nedá přepisovat, ale vyvíjí se vlastním životem. Vzal jsem si v podstatě jen některé postavy, pár nápadů a hlavní myšlenku. Vše ostatní, včetně většiny dějových linií atd. jsem si vymyslel.

Píšeš také ještě něco jiného než fanfikce? Máš také nějakou vlastní tvorbu?
Ano, kromě malé historické povídky o rodném městě jsem napsal také povídku Řešitel. Chtěl jsem ho rozvíjet, ale to asi moc nepůjde, neboť mě jeho koncept přestal bavit. Úplně ho ale nezavrhuji.
Kromě toho, že se chci zúčastnit v několika soutěžích, také plánuji rozjet postapokalyptickou sérii Městské státy.

K povídce Řešitel. Před nedávnem jsem narazil na stránkách Triumvirátu na kritiku k tomuto dílu. Jak ses dostal do kontaktu s těmito kritiky a co si myslíš na jejich názor, který zveřejnili?
Kontakt na ně jsem získal přes jejich stránku triumvirat.cz, kterou nanejvýš doporučuji, neboť skrývá cenné rady.
Jejich názor, ačkoliv je poměrně nelichotivý plně chápu a souhlasím s ním. Řešitele jsem napsal několik let zpátky. Dnes už bych leccos změnil.

Co si myslíš o stávajícím stavu literární sekce na bronies.cz. Máš nějaké nápady, jak znova přivést lidi ke čtení, nebo nadějné autory k pokusům o vlastní díla?
Literární sekce na fóru je přehlížená. Autoři přestávají tvořit, protože je nikdo nečte a nadějné talenty zapadají.
Bohužel je jednodušší zhodnotit obrázek, ať už se jedná o sebevětší brak, než ohodnotit krásnou tvrdě vydřenou povídku.

Myslíš si, že příchodem nové série přibude i zájem o literární tvorbu?
Určitě to bude zajímavé zpestření a nová série může přinést spoustu nových nápadů a myšlenek. Jak velký přínos to bude, to si ovšem netroufnu odhadnout.


Máš na fóru také své oblíbené autory. Jsi s některými v kontaktu?
V kontaktu jsem v podstatě s většinou autorů.
Je to jedna velká rodina. Arosis je hodný strýček, který vždy přinese nějaký dárek, ty sám jsi taťka, který tvrdě pracuje, aby mohl přinést plody své práce, Tuxík například je pilný student, který se měsíce připravuje na zkoušky, aby složil na výbornou, Azuliana je hodná máti a já jsem taková ta šedá eminence v pozadí, za kterou vždy někdo přijde, když potřebuje pomoci, například s názorem na určité dílo nebo tak.

Obracejí se na tebe i nový autoři? Hledají u tebe rady a pomoc?
Ano, občas se stane, že se objeví nějaká nová tvář a napíše mi, jestli je tohle a tohle vhodné zveřejnit na fóru, jaký mám názor na tuhle a tuhle povídku nebo tak.
Někdy to udělám i já sám. Pokud se objeví nějaký nový autor/autorka a dá svoje dílo na fórum, podívám se a pokusím se je popostrčit a trochu je rozjet. Párkrát se to i povedlo.

Všiml jsem si, že spolu s některými jako Azuliana někdy pořádáte literární soutěže. Tipuji, že také mají sloužit pro nalákání hlavně nových autorů a utužení těch stávajících. Je v brzké době nějaká naplánovaná, nebo snad i nějaká probíhá?
V současnosti neprobíhá nějaká vyloženě literární soutěž. Ale kolem vánoc se jedna plánuje-

Před nedávnem ses stal globálním moderátorem na bronies.cz Ovlivnilo tě to nějak nebo jsi stále stejný člověk? Přeneslo se to i do tvé tvorby?
Tohle je zákeřná otázka. Rainbowlaugh
Tak, dá se říct, že mě to trochu ovlivnilo. Mám méně času a chuti něco psát, neboť když vidím, čím někteří tráví čas místo dobré četby... Tvorbu to nijak zásadně neovlivnilo a dá se říct, že jsem pořád stejný.

Popravdě, jsi velice známá postava fóra. Arosis je znám pro svou literární tvorbu a vydání knížky, ty jsi ale slavný i pro svůj celkový přístup k bronies jako takovým. Co si o všem tom, co se o tobě povídá, myslíš?
Je tu něco co bys chtěl vzkázat svým odpůrcům nebo fanouškům?
Jo, jeden vzkaz bych tu měl - Čtěte hodně, čtěte rádi, chovejte se slušně, přijďte na sraz a zkuste tvořit.

Ví tvá rodina, že jsi literární autor?
Ano ví.

Jak se k tomu staví? Nalézáš u nich podporu, nebo snad mají něco proti?
Spíš jim je to jedno. Berou to jen jako moji zábavu. Četli tak 2 procenta mé tvorby a to jen v úplných začátcích.

Plánuješ i nadále psát na pony tvorbu, nebo tě tvé kroky vedou úplně jiným směrem?
Ano i ne.
Chci s pony tvorbou přestat, ale zároveň chci dopsat to, co tam mám. Vidím to ještě na pár měsíců práce, plus jedna výjimka v překladech, která potrvá dokonce pár let.

Jak vidím, máš také zkušenost s překlady. Co jsi nebo stále počítáš za největší výzvu v tomto směru?
To je ta výjimka, o které jsem mluvil.
Pracuji na překladu Falloutu: Equestrie. Mám zatím hotové a uveřejněné dvě kapitoly a rozdělanou třetí. V tomto směru mi hodně pomáhá Darm, který má o této skvělé fanfikci velký přehled.
A také doufám, že už se pak neobjeví nějaký chytrák, který by si na tom chtěl udělat jméno a skončí u úvodu.

Co považuješ za svůj největší úspěch a co zase za největší neúspěch?
Ty největší úspěchy jsou dva. První - Aurora: Výprava do džungle, tedy ten fanfic, o kterém jsme mluvili na začátku a přání k narozeninám od jednoho z mých guru Jiřího Walkera Procházky.
Neúspěch, nevím, neříkám, že se mi vždy dařilo, ale mé neúspěchy mi poskytly cenné zkušenosti a zlepšily mě. Velice mě mrzí třeba to, že spousta lidí zná z literární sekce akorát Arosise. To považuji za svůj neúspěch.

Náš rozhovor se již pomalu chýlí ke konci a tak by mě zajímalo – prozradíš nám něco ze svého osobního života? Koníčky, oblíbenou hudbu nebo jídlo. Jsi k mání, nebo zadaný? Prostě něco, co by nám ukázalo i stránky tvého běžného života.
Studuji, pracuji, jsem k mání, dělám amatérský dabing, hodně a rád jím a poslouchám všechno možné od Avantasie po muzikály.
Díky za rozhovor. Pinkiesmile

Vzkážeš ještě něco svým fanouškům. Něco, co by tě potěšilo kromě jejich zájmu o čtení?
Ano, rád bych vzkázal dvě věcí. Pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, sdělte to v komentáři. Autorovi to velice pomůže a vás to skoro nic nestojí.
A druhá - fanoušci jsou hybnou silou autora. Jsem vděčný za každého, kterého mám a vážím si vás.

Děkuji ti za rozhovor a na viděnou.
Odpovědět
#7
(11.12.2013, 21:26)Katrinka Napsal(a): A především jeho vinou jsem sama začala psát fanfikce na poníky
Tak to moc rád slyším. To, že někoho inspiruji k vlastní tvorbě, mě totiž na tom psaní těší nejvíc Twilightsmile

(11.12.2013, 21:26)Katrinka Napsal(a): "Zdravím, bratře!"
A já tebe, sestro Twilightsmile

(11.12.2013, 21:53)Rwakk Napsal(a): Arosis je hodný strýček, který vždy přinese nějaký dárek.
Tak tohle mě opravdu dostalo, ale jinak je to moc mile napsáno. Díky Froldo a Rwakku Twilightsmile
Chcete-li se na něco zeptat, popovídat si anebo poprosit o radu, tak se nebojte a napište mi. Ajsmug

Mé povídky naleznete buď v mém vlákně anebo u mě na OneDrive.
Odpovědět
#8
Díky díky moc za rozhovory. aspoň mi to pomůže při výběru.
ps: ot: Froldo a ty si myslíš že s obrázky to není stejně ? Porovnávat je to nesmysl.
Navíc mám problém se v literární sekci orientovat.
Ano je škoda že polovina aktivních "dětí tráví čas oftopicem " Bohužel .
Odpovědět
#9
Baterka: OT:
Mluvil jsem o hodnocení. Samozřejmě, že vytvořit dobrý obrázek je stejná věc cviku, talentu a dřiny, jako je to u povídek.
“Where must we go… We who wander this Wasteland in search of our better selves?“ The First History Man
"Přátelství může trvat jen mezi dobrými lidmi." Cicero
Vir Ilustris

Odpovědět
#10
Baterka a Frolda: OT:
Obrázek dokážeš splácat rychleji než něco napsat. I když třeba také pak za nic nestojí ale mnohem snadněji zhodnotíš špatný obrázek (stačí se na něj podívat), než povídku (musíš ji přečíst) a to je důvod proč sekce s obrázky má mnohem více příznivců než literární sekce. Je to o hodně jednoduší. Nemluvím teď o opravdových kriticích jako spíše o takových těch tipech. "Joo to se mi líbí" a za celou dobu nedokážou napsat nic jiného. Pak naskakují příspěvky a shlédnutí jen pro to že každý chce vidět jak na něj reagovali nebo co kdo nového napsal.
Let it Go...Try everything.
How Far I'll Go, on top of the world?
Towards of sun immortals.
When Can I See You Again?
Top of the world.
Telling the world. To the sky!
Just a Dream. Brothers under the Sun
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)