Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sc@lixovy rozhovory s vytvarníky
#1
Většina z vás určitě dobře zná Rwakkovy rozhovory. Napadlo mě, že by nebylo špatné stejný koncept zavést také pro výtvarnou sekci, aby jste se vy uživatelé mohly blíže seznámit s vašimi oblíbenými autory. Budu zde tedy publikovat sérií rozhovorů, nejen s výtvarníky, kteří se vyskytují zde na fóru, ale chtěl bych se také zaměřit na ty, kteří na fórum nechodí, ale mají svojí tvorbu vystavenou na DeviantArtu. Protože si myslím, že i tak si zaslouží, aby je ostatní uživatelé poznali. Doufám tedy, že se vám budou rozhovory líbit a samozřejmě, zde můžete psát váš názor na právě publikovaný rozhovor.

Seznam rozhovorů:
Odpovědět
#2
Tak první rozhovor je tady. A koho jiného si do něho pozvat než jednu z nejznámějších autorek na fóru a to Cwossie.

Nejdříve bych ti chtěl moc poděkovat že jsi souhlasila s tímto rozhovorem. Na úvod přijde klasická otázka. Jak jsi přišla ke své přezdívce? Má nějaký hlubší význam?
Přezdívka je odvozená ze jména mojí ponysony, Northern Cross. Stejnou přezdívku jsem původně používala i na fóru, chtěla jsem něco kompletně nového pro pony komunitu a tohle se nabízelo. Nicméně když jsem se rozhodla, že se jménem Northern Cross spojím i svůj twitter a deviantArt, narazila jsem na problém, že v podstatě všechny dobré variace byly už obsazené. Zkráceně se mi říkalo Crossie, modifikovala jsem to na "šišlavou" formu Cwossie a už mi to zůstalo.
Tak to jsme na tom stejně. Nějak podobně jsem přišel i já ke své přezdívce. A jak ses vůbec dostala k MLP a k Bronies komunitě?
Mám dojem, že to už zaznělo víckrát, nicméně ve stručnosti: k poníkům jsem se dostala už v průběhu první sezóny, jednou v noci jsem načapala spolubydlícího, jak je sledoval na notebooku. Postupně je přede mnou přestal schovávat a i já se ze zvědavosti koukla na pár epizod. Komunity v té době teprve vznikaly, na českou jsem narazila až po víc než roce a se vstupem jsem váhala. Teď koukám, že jsem to asi moc nezestručnila.
Čím tě seriál oslovil a změnil se nějak tvůj pohled na okolí poté, co si ho začala sledovat?
Nikdy jsem moc nemusela přehnanou roztomilost, dokonce ani jako dítě mě moc nebavily pohádky, a proto mě příjemně překvapilo, že seriál o barevných ponících může být zpracovaný tak, aby při něm dospělému divákovi neklesalo IQ do záporných hodnot Pinkiesmile Můj pohled na okolí se změnil minimálně, trochu mě překvapilo, že z mých tehdejších kamarádů prakticky nikdo nechtěl aspoň zkusit jednu epizodu, ale nechala jsem to plavat.
Tak s tím s tebou musím souhlasit. Také mě překvapilo, jak dobře je ten seriál napsaný. Když už jsme u těch kamarádů. Jak reagovalo tvé okolí, když se dozvěděli, že se díváš na seriál, který je primárně určený dětskému publiku?
Myslím, že se nenašel nikdo, kdo by se kvůli tomu se mnou přestal bavit. Tou dobou už jsem byla pryč ze střední školy, tam bych takovou informaci asi ven nepouštěla. Staří známí si zvykli, divná jsem byla vždycky. Noví známí jako spolužáci z vysoké nebo kolegové občas zvedali obočí, ale taky to zvládli. Rodiče už přijali, že to myslím vážně, jen maminka má občas tendenci se mnou mluvit jako se šestiletou, když přijde řeč na poníky.
Měla bys naopak nějakou radu pro ty, kteří mají strach se s tim někomu svěřit.
Asi neměla... u mě hrálo roli, že jsem kolem sebe měla rozumně uvažující lidi. Je to o štěstí, každopádně není potřeba lidem vykládat o ponících na potkání.
Tak to každopádně. Tím, že se nacházíme ve výtvarné sekci se nemohu nezeptat, jak si se vlastně k malování dostala, jak dlouho už se tomu věnuješ a zkoušela si kromě malování i něco jiného?
Tady bych si dovolila upřesnit: věnuji se většinou kreslení, nikoliv malování Pinkiesmile I když u digitální tvorby se ten rozdíl poněkud stírá. V podstatě jsem kreslila odmala, nikdy jsem se tomu ale nevěnovala pořádně a před MLP jsem měla několikaletou pauzu, kdy jsem upřednostňovala psaní. S pony tvorbou jsem tedy prakticky začínala od nuly. Jinak jsem si vyzkoušela docela dost činností, ať už to bylo přemalovávání figurek, modelování, šití cosplayů i plyšáků... Nedá se říct, že by něco z toho bylo vysloveně mojí hlavní aktivitou.
Takže si ten typ, který se věnuje raději více činnostem a nevkládá svou veškerou energii do jedné jediné. Takových lidí si opravdu vážím, co mají talent na více věcí. Moc děkují za upřesnění Pinkiesmile . Jinak hledáš pro své obrázky inspiraci pouze v seriálu, nebo se ji snažíš najít i jinde např. mezi ostatními autory?
Jsem ten typ, co se věnuje více činnostem a žádné pořádně Rainbowlaugh  Inspirace přichází z různých zdrojů, částečně ze seriálu, částečně od jiných autorů, taky ze života... Nejvíc si ale užívám kreslení pro konkrétní osoby, které znám a chci je potěšit nebo překvapit.
Když už jsme u těch autorů. Máš nějakého zvlášť oblíbeného, kterého by si doporučila ostatním?
Nezáleží na tom, jestli CZ/SK nebo zahraniční?
Může to být jak český tak i zahraniční autor.
Mám ráda dva autory, kteří tvoří pastelkami: Agamnentzar z Polska a Maytee z Ruska. Další moji oblíbenci jsou Siansaar, Secret Pony, JennieOo (vytváří vektory a má neuvěřitelný cit pro návrhy OC), baví mě komiksy od muffinshire a SorcerusHorserus. Ještě musím vyzdvihnout tvorbu své kamarádky z Holandska, která vystupuje pod přezdívkou Yuukon a poslední dobou jde kvalitativně hodně nahoru. Z CZ/SK komunity jsem si hodně oblíbila portréty, které kreslí Fahu, a taky vektory od Reda.
A co se ti na jejich stylu tvorby líbí nejvíc. Čím tě tak zaujali oproti jiným autorům?
Je to hodně různorodá směs autorů. První dva zmínění mě zaujali vysokou úrovní své kresby pastelkami - je čistá, krásně barevná, něco, co bych si taky přála tvořit, ale asi se mi to nepovede. Secret pony mi sloužila jako velká inspirace v začátcích tvorby, dodneška jedu podle jejích návodů. Siansaar mě zaujal svým jednoduchým stylem... mohla bych pokračovat u všech, ale je toho opravdu hodně. Každý se může přesvědčit sám, jestli ti autoři za něco stojí.
Já si myslím, že se ti to určitě jednou povede Pinkiesmile . Jak se díváš vůbec na tvorbu českých a slovenských Bronies? Myslíš si, že místní komunita má nějaký svůj vlastní jedinečný výtvarný styl, který by se lišil od ostatních?
Nemůžu to říct o komunitě, kde jsou desítky, možná i stovky výtvarníků, styly se liší člověk od člověka a to je jedině dobře. Uniformita je nudná, je daleko zajímavější mít k dispozici širokou škálu různých stylů a technik.
Kdyby jsi měla ze svých obrázků vybrat jeden, který se ti opravdu povedl a jeden, který se ti nepovedl, tak které by to byly a proč zrovna tyto?
Vím, že orgové Czequestrie to asi uslyší neradi, ale opravdu nejsem spokojená s tím, co jsem předvedla loni na přebalu jejich brožurky. Doufám, že bych letos proto mohla dostat šanci na reparát a ukázat, že to umím i lépe Pinkiesmile (http://cwossie.deviantart.com/art/Czeque...-480007834)

Co se týče nej...oblíbenějšího? nejpovedenějšího? prostě mého nej výtvoru, tam váhám mezi dvěma... nicméně oba mají jednoho společného jmenovatele, a to postavu, kterou zobrazují.

Ti, co mě sledují delší dobu, si možná všimli, že mám na dA složku pro fanart se švédskou dabérkou Anneli Heedovou, loni to byl jeden z mých nejčastějších námětů. Ona je tak neuvěřitelně vděčná za pozornost od fanoušků, každý obrázek, který jsem jí poslala, měl velice pozitivní ohlas a to mě motivovalo tvořit skoro výhradně jenom pro ni. První obrázek jsem vytvořila po loňských Vánocích, myslím, že k tomu stylu bych se měla vracet častěji: http://cwossie.deviantart.com/art/Holida...-502580616

Ten druhý jsem vytvořila až letos, v tištěné podobě jsem jí ho předávala na Hearth's Warming Conu v Nizozemí. Je inspirovaný uměleckým slohem art nouveau, na pozadí jsou všechny postavy, které Anneli namluvila ve švédském dabingu. Byla to zajímavá práce, vyzkoušela jsem si zase něco nového, rozhodně to ale není styl, kterému bych se chtěla věnovat pravidelně: http://cwossie.deviantart.com/art/La-Voi...-517110407

Opravdu se nemohu rozhodnout, který z těch dvou mě baví víc. Letos už se každopádně víc věnuju tvorbě inspirované přímo seriálem.
Já si myslím, že všechny tři obrázky jsou moc hezké. Už z toho důvodu, že já bych je vůbec nedokázal nakreslit. Ale to je, jak se říká, věc názorů. Měl začátek 5. sezóny nějaký větší vliv na tvojí tvorbu? A jak se ti vůbec zatím líbí?
Pátá sezóna je pro mě velkým překvapením, a nabízí víc inspirace, než stíhám zpracovat. Pokoušela jsem se ke každé epizodě nakreslit aspoň jednu ilustraci ještě ten samý týden, nicméně je těžké si něco vybrat, musela bych kreslit na plný úvazek, abych opravdu ztvárnila ty nejlepší momenty z nové série. Nicméně, nemohla jsem odolat a nenakreslit některé nové postavy, konkrétně Double Diamonda a Night Glider (ke zbylým dvěma z té čtveřice se doufejme taky někdy dostanu). Kromě nich pak ještě princeznu Lunu s CMC a také princeznu přátelství a palačinek - nevím, jestli se můžu před čtenáři trochu chlubit... ?
Však, co by jsi nemohla. Naší čtenáři to určitě pochopí, že si to nemyslela nijak špatně Pinkiesmile . Ten Double Diamond se ti opravdu hodně povedl. Mám ho daného mezi svými oblibenými obrázky na DA. Co se ti obecně na kreslení líbí nejvíc? To, že se dá u toho dobře relaxovat, zapomenout na všechno a nebo úplně něco jiného?
Double Diamond to dokonce dotáhl až na Equestria Daily, stejně jako Twilight spící na hromadě palačinek Pinkiesmile Nicméně pokračujeme: Na kreslení se mi nejvíc líbí to, že mi dává možnost někomu zlepšit náladu, ať už jde o moje přátele nebo i o cizí lidi, kteří na obrázek náhodou narazí.
Tak to bych ti chtěl moc pogratulovat. Protože si dokážu představit, jak těžké se musí být dostat na EQD. Tam nezveřejňují obrázky jen tak od někoho. Jaké máš další koníčky? Jakou máš oblíbenou hudbu...apod. S čím by si se ještě chtěla podělit s ostatními?
To tady budeme asi dlouho. Jen bleskově - baví mě vařit, zpívat, chodit na procházky, tvořit, cosplayovat. Oblíbenou hudbu vysloveně nemám, vybírám si většinou mezi finskými interprety (nejen metal, ale nejrůznější žánry)... Je toho tolik, co by asi stálo za zmínku, ale těžko něco vybrat. Pokud se o mně někdo chce dozvědět víc, popovídat si o kreslení nebo o čemkoliv jiném, není ale problém mi napsat Pinkiesmile
Tak a jsme u konce našeho rozhovoru. Co by si na závěr chtěla vzkázat svým fanouškům?
Komu? Pinkiesmile No dobrá, jestli se někdo takový najde, tak je chci poprosit nejen za sebe, ale i za ostatní kreslíře... pokud se vám něco líbí, pošlete to prosím dál - včetně zmínky o tom, kdo je autor.
No já si myslím ,že máš fanoušků určitě hodně. Nicméně bych ti chtěl tímto poděkovat za rozhovor a popřát ti hodně zdaru do tvé další tvorby.
Odpovědět
#3
"vytvarne rozhovory" ? super! Preju hodne stesti a inspirace do budoucna Cwossie....
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
#4
Moc hezké, jsem rád že se konečně našel někdo, kdo si vezme na starost výtvarníky. Já sám bych to nesvedl a vždycky mě to trápilo. Teď se aspoň o nich mohu dozvědět něco víc.

Přeji Cwossie všechno dobrého do života a hlavně více obrázků, co se dostanou na Equestria Daily.
Let it Go...Try everything.
How Far I'll Go, on top of the world?
Towards of sun immortals.
When Can I See You Again?
Top of the world.
Telling the world. To the sky!
Just a Dream. Brothers under the Sun
Odpovědět
#5
Vzhledem k tomu, že se mi líbil už Rwakkův nápad na rozhovory se spisovateli, tak jsem ráda, že někdo mrkne i na výtvarníky.

Cwossinu tvorbu pečlivě sleduji, rozhodně patří k jedněm z mých nejoblíbenějších výtvarníků zde na foru.
You didn't choose the thug life. And the thug life didn't choose you either.

It's no problem for me, but it's a problem for you.
Odpovědět
#6
Bezvadné, bezvadné, jsem moc rád, že se to rozjelo i u výtvarníků, vsak je z čeho vybírat.

Cwossiccinu tvorbu mám moc rád a patří k mým top ten autorů ever. Rozhovor byl velmi inspirativní.
“Where must we go… We who wander this Wasteland in search of our better selves?“ The First History Man
"Přátelství může trvat jen mezi dobrými lidmi." Cicero
Vir Ilustris

Odpovědět
#7
Chtěl bych vám všem moc poděkovat. Na to, že to byl vůbec můj první takový rozhovor, tak byl přijatý až neskutečně pozitivně. Jsem si vědom toho, že nebyl úplně bez chybičky, ale budu se určitě snažit úroveň rozhovorů dál zlepšovat. Znamená to pro mě, že jsem svůj čas a energií nevynaložil jen tak zbytečně. Ještě jednou bych vám chtěl poděkovat, za tak kladné přijetí.
Odpovědět
#8
Yaaaas, tak tohle mě opravdu potěšilo. Twilightsmile
Good work !
.
Odpovědět
#9
Další rozhovor je tady. A koho, že jsem si to teďka pozval. No přece všem známého Froldu.

Moc díky, že sis udělal čas na tento rozhovor a na úvod bych se tě chtěl zeptat, tak jako každého, jak si přišel ke své přezdívce?
Moje přezdívka je takové trochu rodinné dědictví. Jmenuji se Frolík a to už samo svádí k tomu, že nám ostatní říkají Froldové. Měl ji můj děda, můj otec podle ní dokonce pojmenoval drogérii, kde kdysi pracoval ("U Froldy") a já ji používám nejen na internetu, ale i v osobním životě. Občas přijdou drobné variace, třeba MFrolda, MikeFrolda, podle toho jak je potřeba, když je ta obyčejná zabraná  Pinkiesmile . 
Jak ses vůbec dostal k My Little Pony a k Bronies komunitě? A jak si předtím na seriál a komunitu pohlížel?
K seriálu jsem se dostal přes jednoho mého dobrého známého. Udělal na to parodii pro svůj okruh kamarádů (třeba ji někdy zveřejním Rainbowlaugh) a já to asi po deseti vteřinách vypnul, protože na poníky jsem koukat nechtěl. Pak jsem si řekl, že tomu dám zkoušku, obzvlášť, když se mi svěřil, že poníky považuje za velmi dobrý seriál, který má vtip a nápad. Podíval jsem se, ohodnotil kladně a začalo to ve mně hlodat. Udělal to totiž na anglickou verzi (v té době ani dabing nebyl - prosinec 2011 - leden 2012) a tak tam občas prosvítaly útržky z dabingu. Řekl jsem si, jak by to vypadalo v originálu. Podíval se a řekl si, jak by to vypadalo v dalších dílech a už jsem jel. Po Canterlot Wedding jsem se od něj dozvěděl, že existují nějací bronies (dříve jsem se s komunitou nesetkal a to ani na internetu) a tak jsem si dal do googlu - bronies.cz. Našel jsem forum, objevil literaturu a roleplay a započalo seznamování. Pak jsem se podíval na Druhý Velký pražský sraz a tam se seznámil s nejlepšími lidmi, které znám (s čestnými výjimkami ovšem).
Já si myslím, že zveřejnit bys to určitě mohl. Jestli ta parodie od tvého kámoše je alespoň stejně dobrá jako od Smusy, kterou zná určitě každý, tak se bude líbit i ostatním. Co tě na seriálů tak zaujalo, že si ho začal sledovat? A změnil si nějak potom svůj pohled na okolní svět?
Troufnu si říct, že lepší a třeba se na to někdy na FF nebo PGF nebo jinde najde i čas. Zpočátku jsem ho sledoval formou relaxace, prostě to bylo něco normálního, co nebylo nijak extra úchylné, krvavé, šílené a mělo to i své poučení a nápad. Později mě hodně zaujala komunita a ta mi hodně změnila pohled na svět. Za tři roky jsem prošel tak ukrutnými změnami, že bych tomu sám nikdy před tím nevěřil  Pinkiesmile .
Jak reagovali tví příbuzní a kamarádi, když se dozvěděli, že sleduješ zrovna tento typ seriálů?
Nejprve to brali jako žert, později, když zjistili, že to je vážné a jezdím na srazy, tak se ptali, jestli jsem normální. Nakonec se s tím smířili a dnes už si jen občas udělají srandu. Jsou rádi, že někde nechodím někam blbnout a také, že se neválím doma. Jen je trochu mrzí, že s bronies začínám utrácet trochu moc peněz (cestovné do zahraničí a tak). Za hračky a suvenýry už skoro vůbec neutrácím, tak to není tak zlé  Pinkiesmile  . Dřív to bylo horší.
U mě to bylo podobné. Také si ze mě chvilku dělali srandu, ale pak je to přestalo bavit a prostě to přijali. Měl bys nějakou radu pro ty, kteří se stidí říct, ať už svým rodičům a nebo kamarádům, že sledují seriál s poníky.
Znejte své rodiče a poznejte, co si můžete dovolit. Každý rodič na to bude reagovat jinak, ale pokud k tomu přistoupíte rozumně a ne jako splašené hejno špačků, neměl by to být problém se svěřit
Jsme ve výtvarné sekci a tak se tě musím zeptat. Jak si se vlastně ke kreslení dostal a jak dlouho už se tomu věnuješ?
Takhle, kreslil jsem si samozřejmě už dřív, od školky až do střední školy, většinou válečné, rád jsem kreslil techniku, občas jsem zkoušel osoby, ale ty mi moc nešly. Měl jsem prostě v hlavě geniální obrázky, ale nedokázal jsem je převést na papír. Aktivně jsem se tomu začal věnovat až u bronies, kdy jsem si i pořídil tablet a začal jsem digitální tvorbu. Za ty tři roky co kreslím jsem udělal obrovský pokrok, ale stále to není dost. Nicméně to ještě přijde  Pinkiesmile  .
Takže říkáš, že ti komunita dopomohla k tomu, že si v sobě objevil talent, o kterém si ani nevěděl, že ho máš. Tím, že si zmínil tu digitální tvorbu. Chtěl bych se zeptat na to, jestli máš raději tu klasickou a nebo právě tu digitální?
Komunita pomůže k tomu, abys pravidelněji cvičil (místo jednou za půl roku třeba jednou za měsíc a častěji). A samozřejmě ti dává nějakou zpětnou vazbu. Já třeba moc rád streamuju  Pinkiesmile . Myslím si, že oba styly mají něco do sebe. Já se držím té digitální, protože má větší prostor na opravu chyb a mám ji lépe natrénovanou, jsou ale třeba umělci, u kterých valím oči, co dokážou s papírem a vodovkami.
Ohledně těch streamu. Musím říct, že se mi moc líbí. Rád sledují ostatní jak kreslí. To mi dopomáhá k tomu, abych zlepšoval i tu svojí tvorbu. I když k tomu, co dokážeš nakreslit ty, mám ještě hodně daleko Pinkiesmile . Kde vlastně bereš inspiraci pro své obrázky?
Ještě jedna poznámka, občas Baterka zapomene přepnout nálepku a už se mi stalo, že mi někdo říkal, jak se mu líbila tahle a tahle postava a přitom jsem ji nekreslil Rainbowlaugh . Moje tvorba jsou spíš takové hladké linkové věci.

Inspirace. Občas mě něco napadne, tak si ty nápady schovávám do zásoby a někdy se mi něco zdá, občas si prohlédnu nějakou galerii a mám tak nějak svůj směr, kterým chci mířit. A s mou rychlostí se ty nápady spíše kupí než ubývají Rainbowlaugh .
Máš nějaký cíl, kde to chceš se svojí tvorbou dotáhnout?
Hodně hodně daleko Rainbowlaugh . V Sotheby se asi prodávat nebudu, ale nějakou větší popularitu na internetu, mít vlastní komiks a dělat třeba vtipy a další, to by bylo něco Pinkiesmile . Možná by se dalo něco získat třeba přes commissions a další takovéhle věci, ale to až za hodně dlouho, zatím nemám úroveň na to něco takového dělat Pinkiesmile . A ještě nějakou dobu (v řádech let) mít nebudu.
To je snem asi každého umělce. Ale co ty víš, možná se ti to jednou splní. Jak se říká, nikdy neříkej nikdy. Máš nějakého oblíbeného autora?
Rozhodně mám. Mimo CZ/SK to je třeba freedomthai, sice dělá NSFW tvorbu, ale jeho styl a hlavně to jeho pozadí, to je něco dokonalého. Tu a tam mám nějaké oblíbené obrázky.

Z CZ/SK to jsou Cally, Azu, Cwossie, Wylla, Oggy, občas Fahu (pokud nerepaintuje cosplayery a dělá vlastní), tu a tam Baterka a další. Docela se mi líbí Kája a určitě se budu chytat za hlavu až se mi někdo připomene a já ho nezmínil Rainbowlaugh 
Čím tě zrovna tito výtvarníci zaujali? Co se ti na jejich tvorbě líbí víc, než na tvorbě jiných?
S některými se znám osobně, takže v tom vidím i něco skrytého a řeknu ti, nic se nevyrovná tomu pocitu, když čekáš na určitý obrázek a pak ho máš v ruce a cítíš z něj ty hodiny práce. U některých mě to zaujalo stylem, někde barvami, někdy jak to nakreslili. A někdy co na tom obrázku je.
Jak vůbec pohlížíš na tvorbu českých a slovenských Bronies? Myslíš si, že se můžou v pohodě srovnávat se zahraniční tvorbou?
Tak, ne každý samozřejmě, když někdo kreslí nějaké poníky s pořád stejnými ksichty a pořád stejnými motivy tak ho nezachrání ani to, že má stovku děcek, co za ním/ní pořád lezou a chtějí svá OC. Na druhou stranu znám pár lidí a některé jsem i jmenoval, kteří jsou schopni obstát a často dokonce i překonat konkurenci ze zahraničí.
Kdyby si měl ze svých všech obrázků vybrat jeden, který se ti povedl a jeden, který se ti nepovedl, tak které obrázky by to byly a proč?
Povedl tenhle - http://i.imgur.com/FIYkowS.png. Je to vlastní tvorba a vypadá to cute Rainbowlaugh .
Nepovedl tenhle - http://fc03.deviantart.net/fs71/i/2013/1...6asod6.png . Vypadá to fakt hrozně.
Ovlivnil nějak začátek 5. sezóny tvojí tvorbu? A jaký máš zatím na ni názor?
Neovlivnil, obecně mám více osobní přístup, ale některé motivy a nápady ty sezony vždycky přinesou. Mám na ni vesměs pozitivní názor, jen po ní ještě víc nesnáším tu duhovou bláznivku.
Co se ti na kreslení líbí nejvíc?
Výsledek Rainbowlaugh .
Doufám, že to nebude Rwakkovy vadit, že mu touto otázkou fušují do jeho rozhovoru Pinkiesmile . Píšeš také povídky, ale již delší dobu si nic nevídal. Máš v brzké době něco v plánu? Nebo se teďka věnuješ pouze kreslení?
Literaturu jsem měl vždycky na vyšší nebo alespoň na stejné úrovni jako kreslení a to hlavně protože to je moje tvorba. Snažím se nyní dopsat pár věcí, co mi tu už dlouho leží (no snažím, tak dva roky na tom občas zapracuji Rainbowlaugh) a také bych rád rozjel své pořádné vlastní stránky (frolda.cz) a ne ty webnodové jednorázovky.
Jaké máš kromě kreslení další koníčky? Jakou máš oblíbenou hudbu...apod. S čím by ses chtěl ještě podělit s ostatními?
Těch koníčků je mnoho, každý něco máme, ale nějak extra se mi dělit nechce. Prostě klasika, hry, počítač, psaní, kreslení, poníci, broníci a další Rainbowlaugh . Hudbu, jasně mám, ale je to taková všehochuť, že se nedá vybrat styl.

Podělit bych se chtěl třeba o nějakou tu radu pro začínající. Nezoufejte, že vaše první díla vypadají jak polámané pytle brambor (nebo mouky Rainbowwild) ono to přijde. Dejte tomu čas a píli.
A máme zde poslední otázku na kterou se ptám každého. Co by si vzkázal svým fanouškům.
Děkuji za vaši podporu, dorazte občas na stream a nezapomeňte (nejen u mě) nechat i nějaký ten komentář, má to větší moc než myslíte a nestojí to nic než pět minut času Pinkiesmile .

Tímto bych chtěl Froldovi poděkovat za skvělý rozhovor a popřát mu hodně štěstí v jeho další tvorbě.
Odpovědět
#10
Tak si říkám, že bysme už pomalu mohli udělat český webový bronie ring. Touhle dobou už znám docela dost lidí, co mají vlastní doménu, tak by to byla docela sranda Rainbowlaugh.
Ale jinak pěkný rozhovor. Víc takových. VÍC!
Elevea zdejší, Elevea webový
Ten, kdo historii nezná, je nucen ji opakovat. Ten, kdo historii nemaže, je nucen ji vysvětlovat.
Sborník, sborník, sborník!
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)