Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zkusenost - Cinsky NoName tablet Win 8.1 Intel
#11
Nějaký update?

@Tapatalk
Odpovědět
#12
Mno pokud myslis ode me, tak vsechno funguje, Full HD filmecky si jedu, nainstaloval jsem si Heroes of Might and Magic ktery nekdy na konci tahu padaji, nastesti tam je Auto-Save takze v poho. Je to ale problem Windows 8.1. Mam k tabletu bluetooth mys a je to fakt super na vlak-cony, zvuk je nahlas takze se da i ve vice lidech koukat.

Svetelnost je taky vyborna. Tablet scoroval velmi dobra hodnoceni viz zde:

http://blog.gsmarena.com/8-inch-kingsing...00-budget/
http://www.gizmochina.com/2014/07/27/kin...ws-tablet/
http://forum.xda-developers.com/windows-...0-t2870477
Twilightsmile  READ &  RAVE ! djpon3
Fancy some DA?
Attending in 2018: Friendship Fest, Japan, Festival Fantazie, 7. Zimní Karaoke party
Wielder of the BassCanon Mk.VIII !

CZ/SK bronies z.s.
Odpovědět
#13
Taky jsem se koukal po tabletu s Win8. Především kvůli případným reklamacím jsem raději hledal něco, co se prodává oficiálně tady (byť kousek, co má Melgarh má hodně zajímavé parametry cena/použitelnost).
Nakonec jsem sáhl po kousku od Aceru, Iconia Tab W4-820, ve verzi 64 GB za 6490 Kč. Verze s poloviční pamětí (32GB) stojí o tisícovku méně.
http://www.alza.cz/acer-iconia-tab-w4-82...521036.htm
Recenze:
http://www.trustedreviews.com/acer-iconia-w4-review
http://www.cnet.com/products/acer-iconia-w4/

Čipová sada je stejná, pro mě jsou zásadními plusy 2GB RAM a především paměť 64GB. MicroSDXC zvládá údajně až do 128GB, sám používám 64 microSDXC od Kingstonu, UHS-1.
Jsem z něj podobně nadšený, byť jsem byl k osmičkovým Widlím dost skeptický. V kombinací s BT myší a klávesnicí je perfektní, možnost připojení k TV/monitoru super.
Odpovědět
#14
Update ohledne tabletu - ma jednu nevyhodu, ktere se da predejit vcasnym planovanim ci jednoduchou externi baterii - nema nakalibrovanou baterii.

Resp. kolem 12-15% baterie zamrzne tablet a zahyne. Vzhledem k tomu, ze zatim jeste netusim, jak se dostat do BIOSu (resp. externi klavesnici pres USB OTG uz na to mam ale nemel jsem cas), tak jsem kalibraci neprovadel. Avsak Kalibrace mam dojem byli vetsinou na niklove baterie a ne lithiove??

Dalsi takovyto tablet si ted bude kupovat kolega, tak podam pak nasledny report jak to dopadlo =)
Twilightsmile  READ &  RAVE ! djpon3
Fancy some DA?
Attending in 2018: Friendship Fest, Japan, Festival Fantazie, 7. Zimní Karaoke party
Wielder of the BassCanon Mk.VIII !

CZ/SK bronies z.s.
Odpovědět
#15
Pokud tam je LiXX akumulátor tak ten se kalibrovat nemusí. Ve chvíli kdy to umírá při krajních hodnotách bych to odhadoval na nekvalitní akumulátor (málo tvdej článek), což je z čajny úplně běžnej jev.
U LI článků platí jednoduchý pravidlo, 4,2-4,3V nabito 3,6-3,7V nominální napětí a 3,0-3,2V vybito. Pokud se článek dostává často a na delší dobu pod svojí dolní/horní mez ničí se.
Zdroj
Tvrdost – Tvrdost zdroje nemá s mechanickou tvrdostí nic společného. Jedná se o nejvyšší možnou velikost dodávaného proudu. Udává se bezrozměrným číslem značeným C. Pro zjištění nejvyššího proudu, musíte tímto číslem vynásobit kapacitu akumulátoru.
Příklad: Akumulátor má kapacitu 5000mAh, tvrdost 10C. 5000 * 10 = 50 000mA, tedy 50A.
Tento údaj se vám hodí, pokud znáte možný odběr regulátoru, protože nebude-li akumulátor schopen dosahovat takového odebíraného proudu, jaký umožňuje regulátor, může se stát, že se akumulátor přetíží. To znamená, že po dobu vysokého odběru spadne napětí. To pak může u některých akumulátorů vést k jejich poškození (jedná se v zásadě o zkrat). Nehledě na to, že z modelu nedostanete požadovaný výkon.
Czequestria 2021 stream in works. Další srazy a přednášky jsou v mém webu a YT channelu.
Archiv: Komixový index
TeamSpeak 3 Server fangfactory.net
Web|Twitter|Steam
Odpovědět
#16
Něco ohledně Li-Ion a Li-Pol...
Li-Ion a Li-Pol se MUSÍ po čase kalibrovat, neboť používají jiný druh měření úrovně nabití - měření spočívá v odečítání proudu za časovou jednotku (takovej miniaturní elektroměr - to obsahují všechny dnešní "Smart akumulátory", tedy akumulátory do notebooků a dalších lepších přenosných zařízení). Jenže jak jde stáří akumulátoru v čase, tak kapacita se postupně snižuje a z dřívějších předpokládaných X protečených Ah je ve skutečnosti méně, proto to při 10-12% tuhne => záložní obvod zjistí, že baterka už je mrtvá, tak to "odstřelí".

Úrovně nabití Li-Ion je minimum 3.0V, kdy ještě nedochází k poškození Li-Ion akumulátoru (při nižším napětí už se článek nenávratně poškozuje a nekvalitní články a Li-Pol dokonce explodují). Nejvyšší napětí na článku je 4.1 nebo 4.2V v závislosti na typu chemického složení článku, nikdy však nesmí jít přes 4.2V (že výrobci uvádí vyšší napětí je pouze mýtus na zblbnutí zákazníků), neb se rapidně snižuje jejich životnost a při vyšším napětí by taky rády explodovaly (už prostě nedokáží absorbovat více energie a nedokáží přebytek energie převést na teplo jako u NiCd NiMH článků).

Varování pro bastlíře: Neodborná manipulace s Li-Ion a Li-Pol články, zejména "ruční" neřízené nabíjení nebo hluboké vybití může způsobit explozi článků! Je to zejména u "holých" článků neobsahující žádnou elektroniku (takové ty válečky či hranolky, když kuchnete baterku do notebooku atd.).
Li-Ion a Li-Pol akumulátory nejsou na hraní a musí se k nim používat patřičné nabíječky a zavčas odpojit od obvodů, aby nedošlo k hlubokému vybití! (ne nadarmo se v manuálech k telefonům a dalším zařízením uvádí, že při delším nepoužívání se musí baterka vyjmout ze zařízení -> to zařízení stále něco žere, třeba obvod hodin)
Fluttershy fan Flutterryay...YAY!
Froldův fanklub (Wiki)
DaveL - Vzpomínejme
Odpovědět
#17
Heh jo jsem si vedom, ze kdokoliv, kdo spatri elektroniku Basscanonu co mam ke cosplayi by pravdepodobne omdlel. Nastesti proto se tam snazim davat 18650-tky s interni ochranou pro pod/pres nabiti a pouzivat digitalni akumulatory pro ochranu drahych baterii =)

I kdyz hodne clanku uz jsem dostal pod 3.0V, dokonce na 2.4V - proto mam ten voltmetr vzadu na basscanonu a jakmile to zacne znenadani "krvacet" (cisla zacnou kmitat) tak to zabijim.

K tabletu: Jop, je to mozny, necekam ze v tom budou Samsungi/Panasonici ci Sanya. Ale rad bych to vymenil ale vzhledem k tlousce tabletu tam neocekavam 18650 ci podobne ale spis nejaky custom-placaty akumulator a to urcite nedam dohromady Twilightoops
Twilightsmile  READ &  RAVE ! djpon3
Fancy some DA?
Attending in 2018: Friendship Fest, Japan, Festival Fantazie, 7. Zimní Karaoke party
Wielder of the BassCanon Mk.VIII !

CZ/SK bronies z.s.
Odpovědět
#18
Kolikrát jsi to už asi nabíjel? Stačí odhad...
Méně kvalitní Li-Ion články mají výdrž asi kolem 1500 cyklů nabití; Li-Pol ještě méně - 500.

Pokud se ti podaří provést kalibraci, tak ti to zas nějakou dobu vydrží.

Jinak rada, jak se nejlépe chovat k Li-Ion článkům: Zařízení nabít úplně do plna (100% ) a pak vybíjet na cca 10%, kde se to pak dá do nabíječky. Častá chyba u notebooků je ta, že pokud se odpojí notebook od nabíječky, tak by se nabíječka měla připojit až někde mezi 10-20% - pokud se připojí třeba na 50-80%, tak i to se považuje za plnohodnotný cyklus. Pokud je to možné (třeba pokud je notebook permanentně připojen k nabíječce), tak vyjmout baterku z notebooku a používat notebook jen s nabíječkou.
Měl jsem 2 notebooky - jeden jsem měl v nabíječce vždy poblíž zásuvky (tedy dal do nabíječky i při těch 80% ) a baterka vydržela asi rok a půl a notebook pak vydržel na baterku ani ne 10 minut (už to byla skoro mrtvola). Druhý notebook jsem používal k baterce mnohem šetrněji (tedy vybil baterku před připojením do nabíječky) a baterka mi vydržela 4 a půl roku, než odešel samotnej notebook, to mi ještě hlásil Everest opotřebení baterky pouhých 20% (tedy plná kapacita činila 80% z kapacity z výroby).
Fluttershy fan Flutterryay...YAY!
Froldův fanklub (Wiki)
DaveL - Vzpomínejme
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)