Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pravidla pro formátování textu
#21
(13.08.2013, 19:22)Zmok Napsal(a): Normostrana se sice používá pro odevzdávání různejch prací, ale vizuálně vypadá celkem blbě a v knihách se nikdy nepoužívá.

Já fakt budu muset jednou naprgat ten fimfiction.cz, kde si každej bude moct nastavit zobrazení odstavců, jak bude chtít Twilightsmile

Nesouhlasím. Normostrana A4 se používá především ve spisovatelské branži a slouží k tomu, aby sazeči mohli správně formátovat text na stránku A5 (jedna normostrana A4 odpovídá A5). Když se třeba mrknete na úvodní znělku k seriálu To je vražda, napsala, tam spisovatelka píše rovnou do normostran. Je to přehlednější, líp se to čte a líp se v tom hledají chyby.
Jinak neukamenujte mě, ale já jedno odhození enterem používám záměrně u oddělení tematických celků, kdy se mění role vypravěče, nebo se posouvá časová osa. Nechce se mi tam totiž strkat názvy mikrokapitol, nebo nedejbože formátovat oddělovače. Na to mám příliš plachou můzu Twilightsmile. Koneckonců knížky vznikají dost dlouho na to, aby si to potom nakonec člověk prošel a během jedné hodinky doplnil.
Elevea zdejší, Elevea webový
Ten, kdo historii nezná, je nucen ji opakovat. Ten, kdo historii nemaže, je nucen ji vysvětlovat.
Sborník, sborník, sborník!
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Pravidla pro formátování textu - od Elevea - 26.09.2013, 22:09

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)