Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Draimovy příběhy z apokalypsy (FoE)
#1
Vítám v Draimově apokalypse.

Nestručně
Dříve jsem vydával překlady v tématu, které je mrtvé (překládat mě už nebavilo). Tohle je nové téma, v tuhle chvíli zaměřené čistě na příběhy ze světa Falloutu, jelikož je to krásná základna, na které se dá postavit spousta příběhů. Možná někdy přejdu i na jiný žánr, ale to se uvidí.

A co že to vlastně je? Je to svět zničený jadernou válkou, kde přeživší přežívají každý svým způsobem. K nastínění taky použiju Intro/Představení (odkaz níž).

Tedy většina tady bude založeno na světu podle ficu Fallout: Equestria od Kkat. Pokud jste ho nečetli, asi to tak moc nevadí. S hlavní příběhovou linií se nehodlám zaplést. Kdo ovšem svět falloutu a FoE vůbec nezná, nejspíš jednak nepozná narážky a zmínky o světě (např. jako měna jsou používány zátky z lahví, což může zmást), nicméně myslím, že nastínění bude stačit, příběhy stojí samy o sobě. Kde bude potřeba pozadí, tam ho krátce popíšu v poznámce.

Oproti FoE,které je z větší části inspirované Falloutem 3 a New Vegas (aspoň mi to tak připadá) se budu snažit spíš držet světa představeného ve hrách Fallout 1 a 2, hlavně kvůli atmosféře, která dodává světu mnohem příhodnější (a temnější) vzhled. F4 jsem nehrál, připadá mi strašně moc"sluníčkový", ale úprava energo-zbrojí se mi líbí.
Stručně
Představuji povídky ze světa Fallout: Equestria.
konec stručnosti (derp)
Snad až na vyjímky budou všechny označeny jako 18+ (někdy jen 15+). U každé povídky budou uvedeny důvody.
To je krása co? Pro tohle fórum jak stvořené.
z toho důvodu budou taky všechny takto nevhodné příběhy dostupné pouze přes požádání soukromou poštou nebo tady do tématu


Zahajuji tohle vlákno Představením v mém podání, které je typické pro Fallout.
Je obsáhlejší, protože tam shrnuji i co se stalo prvních asi sto let po Konci. První dva odstavce jsem si půjčil z Froldova překladu.
Dále uvádím Poznámku. Tento dokument obsahuje moje poznámky, protože rád vnucuji svůj pohled na svět a pro případ, že mám pocit, že něco potřebuje dodatečné vysvětlení.


Opravdové povídky
(nahoře novější)

Rozdělaný gamebook
Cosi cosi stalker


Havran
[15+] asi by to prošlo i bez omezení, ale přece jen
Setkání opeřence a mrtvoly, kteří si na první pohled nerozumí.

Zrození hrdiny
15+ násilí, experimentální text
Neobyčejné postavy pochází ze všech koutů světa. A jejich důvody jsou jako vždy, pouze jejich.

V objetí bohyně
15+ kvůli účinkům radiace na prostředí i na tělo
temné prostředí (nejen světelně)
V troskách města je několik posledních přeživších, kteří živoří na zbytcích a snaží se skrýt před zhoubnou září proudící z kráterů. Ovšem přes vše co na ně čeká, samota je to nejhorší.

Ocelová stráž
[15+] kvůli obrazným bojovým scénám. yay! eh...
Příběh popisuje souboj Patronů s populací bunkru, kvůli jediné věci pro kterou by kdy bojovali, technologie.
Děkuji Arracovi za předečítání.


Pokud máte někdo otázky, jsem zde. Teď (24.8.) mám hotové tři příběhy a další připravené (ale počkám si AJ lie)
Doporučuji Froldův překlad FoE (což je úžasná věc).
  __
2B    OR   2B
Welcome to my apocalypse
je to tvoje vina draime
já vím draime
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Draimovy příběhy z apokalypsy (FoE) - od Draimisko - 30.08.2017, 17:34

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)