Anketa: Kdo?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
Solar Empire
23.42%
52 23.42%
New Lunar Republic
76.58%
170 76.58%
Celkem 222 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 4.75 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
New Lunar Republic vs Solar Empire
Já si myslím, že hodně plakátů mluví pravdu.

V podstatě se jedná o konflikt Řádu (tedy SE) a Svobody (NLR)

Umělci, lidé s odlišnějším životním stylem, nebo prostě jen ti, kteří milují Dashie Rainbowwild si raději vyberou Svobodu.

Kdežto ti, co raději žijí vědecky ověřeným životem a mají rádi, když je ve věci jasno si vyberou Řád.
“Where must we go… We who wander this Wasteland in search of our better selves?“ The First History Man
"Přátelství může trvat jen mezi dobrými lidmi." Cicero
Vir Ilustris

Odpovědět
V tom případě už chápu, proč jsem pro United Equestria Rainbowlaugh
Eyup!

Love and Tolerate je heslo haterů, ne broníků!
Odpovědět
United Equestria is the best Ever!.

Na co mít dvě proti sobě stojící sesterské frakce?. Vždyť Tia s Lunou by měli být dokonalým symbolem pevného přátelství mezi dvěma mocnými bytostmi, co v harmonii vládnou Equestrii. A tak by to mělo být až do konce věků Pinkiesmile
Věřím, že pár pestrobarevných poníků dokáže udělat svět alespoň trochu lepším. Pinkiesad2
Odpovědět
K tomuto můžu říct jen jedno. Nezajímá mě kdo vládne. Nezajímá mě kdo má pravdu. Jsem ten co hledá cestu jak přežít.

Nedokážu říct kdo vyhraje. Nedokážu vybrat řád ani svobodu. Válka má jen ten smysl jaký ji dají její účastníci. Mír není vždy správná cesta k ukončení války. Mír nepřinese spásu jak si mnozí myslí ale další problémy. Když už válka začne není jednoduché to ukončit.

Ale zpět k tématu. Tedy jako idiot a naprosty blázen si volím cestu vlastní strany. Vytřískej co se dá. Nedívej se na pravo ani na levo a jdi za tím co potřebuješ. Pracuj tak aby tě potřebovaly všichni a až to zkončí dostaň se na vrchol. Nemusí se vám to líbit. Nemusíte souhlasit ale to mě nezajímá. Dokud můžu žít, můžu dělat co chci. Ať každý je přítel i nepřítel. Jak se říká: " Neokradeš kamaráda , ale byznys je byznys"
Let it Go...Try everything.
How Far I'll Go, on top of the world?
Towards of sun immortals.
When Can I See You Again?
Top of the world.
Telling the world. To the sky!
Just a Dream. Brothers under the Sun
Odpovědět
Blue: Chceš jednoduchý důvod proč vznikla válka mezi SE a NLR?

Pár broníků nevědělo, co dělat, tak trochu popustili uzdu fantazii a vymysleli občanskou válku.

Co když tam byla dobrovolně nebo tam byla aby nevznikly nějaké škody na nevinných ponících?

Dle mého názoru - Co neumí jedna, umí druhá. Celestie nikdy nebude umět vládnout noci a Luna naopak nikdy nebude umět řídit den. Jak už tu bylo mnohokrát řečeno - pouze spolu dávají dohromady něco dokonalého.
“Where must we go… We who wander this Wasteland in search of our better selves?“ The First History Man
"Přátelství může trvat jen mezi dobrými lidmi." Cicero
Vir Ilustris

Odpovědět
Ve jménu cti, odvahy a slávy volím Solar Empire!
Světlo nechť naplní ty, jenž pokládají za nás životy!
Sláva Celestii! Spalující žár pohlcujíc ty, jenž obrátili se k temné straně!
Odpovědět
Takže rád je solar empire a sloboda new lunar republic.
Solar empire bojuje za vedecký skutočný a overený život takže za pravdu.
New lunar republic bojuje za slobodu takže za taký život ako má Dash.
V prípade že život bude podla NLR teda podľa dashie tak equestria bude (neviem ako to povedať)
žiť životom dashie a dashie sa nezaobíde bez ostatných napr. vo vedomostiach alebo vo farmárení (takže equestria prestane existovať).
Rád SE bojuje za lepšiu ekonomiku, technológie a zákony, tým žijeme dnes a to že máme elektriku, vesmírny program a že sme na vrchole potravinového reťazca vďačíme technológiám.
(Tým poukazujem na budúcnosť equestrie v prípade vládnutí jednej a druhej strany)
To mi pripomína renesanciu (humanizmus) kedy ľudia prestávay veriť na náboženské lžy a začaly sa venovať vývoju novým technológiám.
Ak to mám prirovnať k prítomnosti tak na zemi vládne Solar empire.
Odpovědět
Hm, na druhou stranu, pokud chceš ukazovat na historické precedenty, tak já se odkážu na šedesátá a sedmdesátá léta 20. století.

Lidé až příliš věřili vědě a technologiím a zapomněli na morálku a zásady.

Bylo to dáno okolním nátlakem, cesty do vesmíru, jaderné technologie, první počítače, rakety.

Vem si takový Pripjať, město budoucnosti. Třicet tisíc lidí, věkový průměr nejnižší v celém Sovětském svazu - kolem 28 let. Žádné pořádné hřbitovy, protože tam se s větší úmrtností prostě nepočítalo.

Pak přišla pořádná ťafka jistou havárií, ale ta myšlenka zůstává stejná.
“Where must we go… We who wander this Wasteland in search of our better selves?“ The First History Man
"Přátelství může trvat jen mezi dobrými lidmi." Cicero
Vir Ilustris

Odpovědět
Lenže jadrové zbrane, počítače a cesty do vesmíru by bez technológií neboly.

Pripjať? Pokrok si vyžaduje obete. A niekomu nedošlo že sa má pozrieť na kontrolku teploty.

Neviem čo myslíš tou haváriou ale asi pád dvojičiek, to neboly technológie čo to zpôspobily ale jeden magor na palube (sry za výraz).
Odpovědět
Stormwind Flash: Co? Rainbowlaugh Pokrok si žádá oběti? Kravina, pokrok by se měl naopak zpomalit natolik, aby oběti nebyly - k čemu potom je, když ne k tomu, aby ve výsledku umíralo míň lidí? Žijeme v moc uspěchaný době, která by potřebovala trochu zbrzdit... Lidstvo na tohle tempo prostě neni stavěný, ani připravený.

Navíc věda, pokrok, atp. nemusej mít VŮBEC nic společnýho s řádem, ani ničim takovym. Doporučuju přečíst knížku od Paula Feyerabenda - Rozprava proti metodě. Je to vlastně taková anarchistická metodologie vědy bez pravidel (tzv. epistemologický anarchismus). Geniální inspirace. Ten člověk byl jeden z největších metodologů vědy, kteří kdy žili (Popper, Kuhn, Feyerabend, Lakatos).

Navíc odkdy je to, co je ověřený, doopravdy skutečný, nebo pravdivý? Ve středověku měli taky ověřený, že je země středem vesmíru. K. R. Popper vymyslel skvělou definici vědeckých teorií - Každá vědecká teorie musí být zpochybnitelná, nikdy nemůže být absolutně pravdivá, jinak není vědecká. Podle tohohle se celá současná věda řídí.

Svoboda je to nejdůležitější v životě - svoboda výběru, jestli se budeš řídit pravidlama, nebo ne. Svoboda vyjádřit sebekontroverznější názor. Svoboda žít jinak, jít proti proudu, nebo naopak s nim. Má ale taky ohromný nevýhody - zodpovědnost a nároky na inteligenci. Když dáš absolutní svobodu skupině chytrejch, zodpovědnejch lidí, vytvořej dokonalou anarchistickou, nebo anarchokomunistickou společnost. Pokud jí dáš partě nezodpovědnejch idiotů, povražděj se. Bohužel je to na světě namixovaný tak nějak půl napůl, což funguje dost těžko. Řád bej musí, ale nesmí ostatní nutit, aby podle něj žili. Musí dávat možnost - žijte jinak, přijdete o moje výhody, ale i o nevýhody a já nad váma ztratim pravomoc a jakejkoliv vztah k vám.

Řád má jednu obrovskou nevýhodu - nepřipouští alternativy, rozmanitost, tudíž postupně padá do stereotypní šedi. Navíc (což mi přijde nejhorší) nedovoluje člověku z něj vystoupit. Udržuje vlastně sám sebe, už bez závislosti na lidech, kteří mu pak slouží jenom jako nástroje (přestože ho sami zavedli a vymysleli a přesto, že je to vlastně reálně neexistující věc!), ale musíme si uvědomit, že na prvním místě musí bejt vždycky člověk! (popř. živí tvorové, nerad lidi povyšuju nad zbytek přírody, i když pravda je, že tohle by pes nenapsal Rainbowlaugh) - nerad cpu do textu moc odkazů na literaturu (už teď jsou tu 2 Rainbowlaugh), ale podle mě nejlíp tohle vysvětlil I. Kant v knížce "Základy metafyziky mravů"

Mimochodem v tom posledni odstavci (příspěvek 271) pleteš dohromady věci, který spolu nemaj nic společnýho a navíc zpochybňuješ to, co jsi napsal dřív. Hlavně jsi asi moc nepochopil význam slova humanismus.Je to směr myšlení (jednání atd.), kterej bere na prvním místě vždycky prospěch člověka, bere ho, (přesně jako již zmiňovanej Kant) jako účel, ne prostředek. Ty náboženský "lži," o kterejch mluvíš, byly jedny z mála věcí, který lidi dokázaly udržet na uzdě aspoň natolik, aby se navzájem nepovraždili a všechno si nerozkradli. Ten vývoj novecj technologií je taky dost na pováženou. On by bez nich byl mnohem větší klid, míň masovejch vražd, globálních válek atd. Navíc nikdy nemůžeš o náboženství říct, že je to lež. Stejně jako nejde dokázat existence boha, nejde dokázat jeho neexistence. Jediný co se tak dá říct je, že náboženský teorie jsou nevědecký (právě proto, že jsou nezpochybnitelný - všechny argmenty proti existenci boha můžeš vysvětlit jedinym: bůh nám schválně klade náznaky toho, že by mohl neexistovat, aby vyzkoušel naši víru). Musim dodat - nejsem věřící.

K tý poslední větě: Ano, na zemi vládne SE. A zdá se ti snad, že tu něco funguje? Já teda v celym světě vidim průsery, kam se podívám, proto jsem rád za svoji svobodu, možnost neúčastnit se toho, nenechat se tim zatěžovat a žít jinak.
Fluttrershy's a best pony Flutterryay

Lidi se prej od zvířat odlišujou tim, že myslej... No já nevim, ale asi žiju v zoo...

Rada do života: Minulost nezměníš, přítomnost je vlastně už pryč a budoucnost neovlivníš - proč něco řešit?

Anti Everything and Everyone front Rainbowlaugh
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 3 host(ů)