Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 3.67 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kožešinové farmy, aneb "legální" týrání zvířat
#21
taky nechápu co je to za blbou módu dávat si na krk kožešinu a machrovat, já kdybych byl bohatej, tak bych si to nikdy neoblíkl. To radši pudu v oblečení z ropy (alias Made in China) , než ze zvířete
Ticho, ryby plašíš!
Dobrý den, přistoupili kontrola jízdenek.
Odpovědět
#22
(28.02.2014, 22:53)Universe Genesis Napsal(a): To radši pudu v oblečení z ropy (alias Made in China) , než ze zvířete

A z čehopak je ropa? Twilightsmile

Btw, můžeme vzít v potaz i to, že oblečení v Číně vyrábí lidé ve velice podobných podmínkách, jako fretky na farmách.
Odpovědět
#23
Pajzl: z odumřelých zvířat, které umřely obyčejným způsobem, ale to je OT.
Ticho, ryby plašíš!
Dobrý den, přistoupili kontrola jízdenek.
Odpovědět
#24
Souhlasím s Pajzlem. Jediné, čeho jsi dosáhl, je to, že máš o pět tříd horší oblečení. Jo, a ušetřil jsi trochu peněz... Nemluvě o tom, že ropa je omezený zdroj, a že plastové výrobky ale sakra zatěžují životní prostředí.

Keranis' Translation Trance - Moje překlady fanficů
Broníci a jejich charakteristika - Vědecký výzkum!
KAPUT - Tady kecám.
Odpovědět
#25
OT
@Genesis: No, ano, jestli počítáš i s tím, že existuje něco jako masožravci alias zrůdy

Zvláštní je, že proti takovým farmám (stejně tak i lovu tuleňů či zabíjení delfínů) se bojuje neustále už od... no, až kam má paměť sahá, přičemž v tomhle ohledu nenastala vůbec žádná změna, zajímalo by mě proč Applejackunsure
Odpovědět
#26
Ukázka toho, jaké dokážou být lidi necitelné bestie. Ať už ti, co to provozují; ti, co mají moc a nezatrhnou to; nebo ti, co to podporují. (Kupují to, nosí to...) Na co asi takový lidi myslej? Mě by do smrti neskutečným způsobem žralo svědomí, že to zvíře trpělo jen kvůli tomu, abych já teď měla tenhle fešňoučký doplněček, který bude stejně fešňoučký jen prvních pár chvil - jestli vůbec. Brrr... Ajsleepy

Jako malá jsem taky nechápala, proč myslivci zabijí zvěř a tak. Teď už vím, že některé věci musí být. Prostě přirozený chod, ale tohle není normální. Vždyť ta zvířata tam žijou jen proto, aby umřela. (Ne, že by se tomu, co dělají, dalo říkat život.)

Na druhou stranu se zamysleme. Je tohle jen na kožešinových farmách? Co velkostatky? Ta zvěř tam taky nemá zrovna život, ale podporuje to chtě nechtě většina z nás. Nebo...? Tak schválně, kdo o sobě může říct, že je 100% vegan? Unsuresweetie
This silly farmfilly fan Ajsmug

If wisdom is what you seek, I shall do my best to fake it.

Nickname - čte se to [růší], děkuji  Rainbowlaugh
Odpovědět
#27
Pajzl: Jsou z toho těžké prachy Twilightoops

Sideralis: Vegan nejsem a nevím, proč bych měl být.

Keranis' Translation Trance - Moje překlady fanficů
Broníci a jejich charakteristika - Vědecký výzkum!
KAPUT - Tady kecám.
Odpovědět
#28
Sideralis:
k tomu spoileru, tohle dost dobře chápu, ale velkochovy, jak už jsem psal, jsou domácí zvířata, a ano bohužel o životě se nedá nic moc říct, ale stejně... srovnej podmínky z farmy a z velkochovu, ... u velkochovu se o zvířata musí starat aby měly dobré maso, u krav mléko, u ovcí vlnu, ale u věch tvorů z kožešinových farem nejde o zdraví zvířete, jen aby mělo pěkný kožich podle norem, a to se dá udělat, jenom když se dělá to co se na farmách dělá, proto je to takhle hnusné a nehumální a lidi proti tomu bojují

Pajzl: opravdu zajímavé, je to asi proto, že se lidé nechcou vzdát těchto věcí? je to možné
It's the middle of the day but darkness falls on the city, it's the shadow of a giant cybernetic death kitty.
And on the other side of town something rages down the path, if you had a lisp you'd know it's kickin' theriouth ath.
Odpovědět
#29
(28.02.2014, 23:18)Sideralis Napsal(a):
Na druhou stranu se zamysleme. Je tohle jen na kožešinových farmách? Co velkostatky? Ta zvěř tam taky nemá zrovna život, ale podporuje to chtě nechtě většina z nás. Nebo...? Tak schválně, kdo o sobě může říct, že je 100% vegan? Unsuresweetie

Tady ten problém je již nezměnitelný, velkostatky musejí existovat, jinak by neuživili přemnoženou lidskou populaci, jinak to už prostě nejde, i když to hezké není. Daň z pokroku, časy kdy byla většina populace farmáři a mohli chovat zvířata důstojně, jsou již pryč. Navíc, lidé jsou od přírody všežravci, takže k vegetariánství je všechny nelze překonvertovat ani náhodou, to je navíc záležitostí spirituální (neboli jedinec má k ní důvod na základě svého přesvědčení).

Druhý důvod je, že lidi jsou na to již tak zvyklí, že to s většinou ani nehne. Nedávno jsme viděli, jaký humbuk dokáže způsobit usmrcení jedné žirafy v zoo, aby nedošlo k přemnožení, přičem kolem na maso umírá nesčetně zvířat a skoro nikdo se nad tím nepozastaví... jednoho to nutí k zamyšlení, ale to je asi tak všechno, co s tím můžeme udělat.

Problémem kožešinových farem však je, že zvířata tam umírají naprosto zbytečně a navíc nebyla druhově ani domestikována, jak již bylo popsáno výše, je to svinstvo, navíc ti "lidé" si to týrání musí užívat, jinak by tam pracovat nemohli, takže je to o to horší Applejackunsure
Odpovědět
#30
(28.02.2014, 23:23)Keranis Napsal(a): Sideralis: Vegan nejsem a nevím, proč bych měl být.


Pokud jsem nepopletla pojmy, tak takový člověk nejí nic živočišného původu a straní se, ne-li protestuje proti používání jakýhkoliv zvířecích produktů. Sám nic z toho nekupuje, nepodporuje to a tak se proti tomu může plně ohrazovat. A přiznávám, že jsem už stihla zapomenout, co jsem tím chtěla přesně říct. Byla to jen taká řečnická otázka pro někoho, kdo by si řekl "Kožešinové farmy jsou zlo, já jsem proti, já to nepodporuju...", ale taký vegan by nebyl. Takže by vlastně podporoval velkostatky, což - jak řekl Rainfall - je sice menší zlo... no, podle mě pořád zlo. (Ale tady bych se zase podepsala pod Pajzlův příspěvek)
This silly farmfilly fan Ajsmug

If wisdom is what you seek, I shall do my best to fake it.

Nickname - čte se to [růší], děkuji  Rainbowlaugh
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)