Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 4.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czequestria 2015 - FAQ diskuze
#61
Mel: Není to ten Crowdfunding jako byl loni když jsme si mohli za určitou částku třeba koupit placku? (mimochodem tu stále mám) Kde by byly krom věcí i lístky? (dle mého trochu jiná verze prodeje lístků)
Person which made his decision
Za žádnou cenu mě nenuťte dělat facepalm...
Odpovědět
#62
Bude pravdepodobne jinej portal nez Kreativci. Ale ano - za penize dostanete odmenu, tento rok budou nove. (nove typy a i nove designy)

Zatim asi listky pujdou pouze pres web, tyhle portaly si berou kolem 12% z castky k sobe, z webu u nas to jsou jen nejaka ty mensi procenta za banky/PP.

Jop, tohle organizovat neni sranda a spousta penez holt jde jen na "provoz" sluzeb... a to porad jsme nejlevnejsim MLP FiM conem na cele planete Raritywink
Twilightsmile  READ &  RAVE ! djpon3
Fancy some DA?
Attending in 2018: Friendship Fest, Japan, Festival Fantazie, 7. Zimní Karaoke party
Wielder of the BassCanon Mk.VIII !

CZ/SK bronies z.s.
Odpovědět
#63
Divočáku ty sis nevšim jak před Czequestrií někteří brečeli že je to drahé a že musí dojet do Prahy? Umíš si představit tu paniku kdyby nejlevnější lístek stál 800Kč? Ono to není úplně málo pro některé z nás. Ano ti co o to opravdu stojí by si samozřejmě našetřili, ale zas by se našli lidi, kteří by pak prostě nepřijeli, takže ve výsledku by taky mohlo být míň lidí a s hostama bys stejně utřel.
Představa Black Gryph0na je sice hezká, ale vem si kolik stojí letenka, někde ho musíš u bytovat, starat se o něj....Ono totiž né každej je nadšenej z myšlenky že teď poletí do nějaký prdelákovský země uprostřed evropy, tam bude spát na zemi u Jamise v kuchyni, bude se pohybovat nějakou nesmyslnou MHD v které se totálně nevyzná, pak zatajtrlíkuje pár divným lidem na pódiu a zas poletí domu.
Odpovědět
#64
(12.02.2015, 00:10)Foxtrot Napsal(a): Podle mě by bylo nejpraktičtější si nějak setřídit všechny brony komunitní tvůrce a vyfiltrovat všechny ty, kteří jsou ze zemí blízko České republiky a ty pozvat... Netuším kolik jich je, ale zdá se mi to nejlepší co se týče nákladů, které tak budou nižší.

Pokud by takových komunitních hostů bylo dost (ale každý je úspěch), tak by to taky bylo super a byl bych za to rád.

Ale řekl bych, že to je vám jasné. Píšu to hlavně proto, že mě samotného by zajímalo, kolik takových lidí se vlastně vyskytuje v okolních zemích... Většina lidí je totiž z Ameriky (popř. Británie), takže o moc lidech ze střední Evropy nevím.

Definice "komunitního hosta" je dost široká - však v CZ/SK taky máme komunitní umělce, že? Akorát to není tak jednoduché, protože jen tvořit obsah prostě nestačí - těch lidí jsou stovky, jenže nejsou vidět a o jejich tvorbu se zajímá malé množství lidí. Pro prezentaci takových se skvěle hodí komunitní akce typu PragoFFest/Festival Fantazie, které není účelem kopírovat.

Komunitní hosté jsou fajn a rozhodně na CZQ nesmí chybět, ale ten výběr není tak široký, jak by se mohlo zdát.

(12.02.2015, 07:51)DoktorPetr Napsal(a): Normální vstupné by se nemělo až o tolik odchýlit od ostatních.

A to proč? Když bude někdo ochoten přispět víc, budeme jenom rádi a taky k většímu příspěvku dotyčný dostane větší odměnu. Přesně proto je víc úrovní lístků - Celestial se vším všudy, s unikátním merchem, který už příště nebude možné získat za takhle nízkou cenu (pokud vůbec), plus výhody v rámci conu - proč ne? Všechny, kteří se rozhodnou přispět víc, je přece správné náležitě odměnit. [spoiler: A i letos se mají přispěvatelé nač těšit] Ajsmug

Citace:Zase 320,- je sice pro hodně lidí dobrá částka a "levná," ale asi to nebude stačit na vše. Rozmezí 500-1 000,- Kč by asi bylo nepřívětivější pro obě strany. Twilightsmile

Aby nevznikla nějaká mýlka: Czequestria je con ve stylu zahraničních akcí, které jsme navštívili a nadchly nás. Taky proto, že v CZ/SK je takových akcí jen poskrovnu - takže prioritu má stále cíl minimálně udržet vloni nastavenou laťku, co se kvality týče. Ono to má své praktické pozitivní důsledky: vyšší cena znamená i fakt, že přijdou převážně lidé, kterým ta účast za to stojí - kvalita akce tak jde rapidně nahoru a navíc jako organizátoři můžeme připravit účastníkům více pozitivních zážitků, na které se nezapomíná Pinkiesmile

Czequestria byla a stále je nejlevnějším MLP conem na téhle planetě Twilightsmile důvodem je fakt, že nás podpořilo mnoho lidí tím, že si koupili více než jen základní lístek (ať už šlo o Felin' Fancy, Celestial, crowdfunding, nebo jiný druh pomoci).

Jedna z věcí, kterou se Vašek Pravda snaží každému vysvětlit (a imho se mu to bohužel moc nedaří) je fakt, že VIP hosté (jako např. herci) jsou obvykle profesionálové, tedy živí se tím. Jenže lidé v téhle zemi mají patrně dojem, že všechno okolo vzniká lusknutím prstů, během minuty, na první pokus dokonalé a že tvůrce to vlastně nestojí čas, energii ani peníze.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
#65
Jamis: A já neřekl aby nebyli náležitě odměněny. Ale cenově myslím, že ty typy lístků jak byli loni, tak byli úžasné a kdyby (když se podívám zpětně) byl normální lístek místo 320,- 500,- ten lepší ze 777,- třeba na 1 000,- a za to lepší věci, které se na conu objeví, bylo by to asi výhodnější.
Usměj se, zítřek bude horší.


Na bolest hlavy pomáhá Guttalax.
Na starou babičku pomáhá Guttalax.
Na průjem pomáhá Guttalax.
Na zácpu pomůžou Marťánci.
Odpovědět
#66
Výhodnější pro ty, co si to mohou dovolit.

Petře, už několik příspěvků se vám tu všem snaží naznačit, že není problém sehnat lepší hosty, aby to bylo pompéznější, větší, ale problém je v těch financích. Každý si tu "nakecá" jak by tu chtěl Lauren Faust, ale když má zaplatit 300 korun za lístek, zdá se mu to moc a chtěl by zaplatit nejradši almužnu alá šedesát korun.

Na organizátory je to ohromný tlak, oni by rádi zařídili co největší akci, ale drží se nohama na zemi. Nechceme přece další Las Pegasus. Oni nemají problém sehnat hosty a dát standardní lístek za dva litry, ale to by sem pak nikdo nepřijel. Musí se zvážit spousta faktorů - atraktivita prostředí, finance, čas, organizační tým, a to jsem řekl jen trochu.

Měli byste všichni přestat fantazírovat. Snaží se vám to tu říct mnohokrát, vaše prosby a věty typu - Měli byste konečně pozvat Larsona, zařiďte to., tu situaci fakt nezmění.
“Where must we go… We who wander this Wasteland in search of our better selves?“ The First History Man
"Přátelství může trvat jen mezi dobrými lidmi." Cicero
Vir Ilustris

Odpovědět
#67
Začíná to vypadat jako shitstorm (no offence, no provocation) Twilightsmile To, jak to orgové udělají, je jejich věc. Já tam chci jet, ale budu rád, když s pěnězma vystačím, protože i ubytování toho sežere hodně... VIP hosti jsou určitě pěkná věc, ale, upřímně, myslím si, že na např. zmiňovaného Black Gryph0na je Czequestrie moc malá záležitost. Taky, jak už bylo zmíněno, máme tu spoustu dobrých kreslířů, pisatelů i voiceactorů, takže o hosty je teoreticky postaráno, a nemusíte je tahat ze zahraničí Twilightsmile

Takže, je dobře, že Czequestria je takhle cenově dostupná, a kdo chce dráž, Petře, ať platí dráž. Taky přemýšlím o vyšším levelu lístku, ale někdo prostě nemůže.

Mám migrénu a je mi trochu špatně, takže Grammar Nazis prosím, ať schovají své zbraně, díky Twilightsmile
Odpovědět
#68
ja budu ochoten a schopen dat za listek kolem 500 + si koupit tricko + si vezmu nejake penize tam abych si mohl koupit nejake vyrobky clenu atp - ale bohuzel VIP listek za 1000 - 2000 muj (rodinny) rozpocet asi nezvladne...
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
#69
Jako taky si myslím, že letos by ani nijak nevadilo, kdyby se cena základního lístku zvedla na 500kč nebo se k tomu aspoň přiblížila. Organizátoři vědí, že já jsem s prachama pořád docela na štíru protože jsem neschopná žena v domácnosti, které se nechce jít makat do Lidlu, ale přesto si na tuhle akci našetřím (nebo si budu přát k narozkám prachy). Navíc minule jsem opravdu hodně litovala že nemám merch s Libuší a kompletovala ho až dodatečně. Figurku jsem dostala k vánocům a musím říct, že těch několik měsíců toužení a okukování a smiřování se s tím že jí mít nebudu, bylo fakt perných.
Odpovědět
#70
Vzhledem k tomu, že teď nyní konečně budu mířit k nějakým příjmovým aktivitám, také počítám s tím, že kromě gala půjdou peníze i na Castle Royale Rainbowlaugh
“Where must we go… We who wander this Wasteland in search of our better selves?“ The First History Man
"Přátelství může trvat jen mezi dobrými lidmi." Cicero
Vir Ilustris

Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)