Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BronyScot 2016
#1
BronyScot 2016
Lokace: Glasgow (naproti místní botanické zahradě)
Lokace konkrétněji: Hilton Glasgow Grosvenor, Glasgow GT12 0TA (google mapa) (seznam mapa)
Web: http://www.brony.scot/
Ročník: 3
Cena lístku: 20/35 GBP + Nessie extra 10 GBP
Cena ubytování: Jak si kdo sehnal - hostely od 20 GBP/osoba/noc
Cena na kterou se dá srazit cesta (při zachování pohodlí): 10 000 Kč (budeme tam +- týden)

------INFO------

Letos se BronyScot uskuteční v Glasgow, což je konurbace a kdysi nejvýznamnější průmyslové centrum Skotska. Na stránce conu jsou informace pouze v angličtině.

Con se koná 19. 11. a 20. 11. 2016 (víkend). V sobotu od 10 h do 22h, v neděli od 18:30 do 22h místního času.

------DOPRAVA------

Letecky:
Praha-Edinburgh létá nízkonákladová společnost EasyJet. Cena za let bez check-in zavazadla létá někde mezi čtyřmi a šesti tisíci za zpáteční měsíc dopředu, později to stoupá. Zavazadlo je za 12-22 GBP při objednávce a 32-42 GBP na letišti navíc za každý směr. Ve zkratce - s jedním zavazadlem na dva lidi se pohybujeme někde mezi 4.5k a 6.5k. V době koupě to bylo rovných pět tisíc.

A teď ty nevýhody. Je to EasyJet. Další věcí je omezená možnost vybrat si termín. Odlet ve čtvrtek nebo pátek, návrat taky (víkend fakt nestačí). Ač je fakt, že EasyJet létá celotýdeně.

Kdyby si to někdo chtěl prostudovat po svém, tak tady je odkaz. http://www.easyjet.com/cs/

Autem:
Bude pro mne (dlouhá dovolená). Rozhodně nechci nikoho tahat, jelikož mi to komplikuje situaci, že bych musel během celé dovolené řešit ubytování (ne pankáč Slovač). To ale znamená, že pokud chcete něco vidět, tak beru jenom 3 další lidi. Ostatní nad počet nemám během toho týdne kam složit. Navíc to komplikuje logistiku dopravy z a na letiště (do Glasgow se z ČR nelétá, namísto toho jsou přímé busy Glasgow - letiště Edinburgh).

------UBYTOVÁNÍ------

Buď v hostelech po okolí nebo u někoho. Ceny v hostelech jsou od 400 Kč/osoba/noc. Závisí na výběru pokoje.

------CO JINAK------

Glasgow je město zajímavé hlavně z pohledu zájemců o techniku. U nás bych to přirovnal třeba k Chomutovu. Tedy co se týče samotného města a památek žádná sláva, ale zajímavé je spíše okolím.

Jelikož je v plánu i auto, tak je v dosahu vše od jižní hranice až po Inverness. To znamená Loch Ness, Ben Nevis, Loch Lomond, Moray - Dufftown (whisky), Cairngorm, Ayr, Southern Uplands & Borders, Edinburgh, Roslin, Stirling, Perth. Ve vhodnou chvíli se jde propašovat třeba i na Balmoral. Pokud se auto dovézt nepovede, stále bude za poměrně rozumných podmínek dostupná doprava směr Edinburgh a o tom už jsem cosi popisoval dříve.

--------

Letos tam pojedu. Feldou.
Odpovědět
#2
Takže pro pár odvážlivců nabízím možnost zařídit cestu a mimoconový program na místě. Odlet plánuji na 17.11., přílet 23.11. Mám 3 místa. Cena je kolem 10000 Kč + vlastní na utrácení.

Program:
- 17.11. přílet, ubytování, Glasgow, Clydebank
- 18.11. Edinburgh, projít kus města, večer preparty v Glasgow
- 19.11. con
- 20.11. Ayr, podle stavu osádky Lockerbie. Večer Rock Nessie
- 21.11. Milngavie - palírna Glengoyle, Stirling a Bannockburn, Roslin, podle času i další nezodpovědnosti
- 22.11. naložit a 500km Inverness a zpátky - Fort William, Loch Ness, Inverness, Dufftown, možná Aberdeen
- 23.11. ráno na letiště

Co se týče dopravy, tak zatím je na místě naplánovaná moje Felda. Co se týče přihlašování a peněz, tak uzavírka je 28.9. (29.9. bych chtěl vyřídit letenky a zarezervovat ubytování). Hlašte se do SZ a sem do tématu.

Seznam těch, co chtějí jet:

_______
_______
_______

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Tam jedu už 7.11., takže pokud někdo z přihlášených bude chtít vzít něco většího, MUSÍ se ozvat a MUSÍM to mít u sebe. Zákaz provážení samozřejmě platí na cokoliv, co by kohokoliv mohlo zaseknout na britské hranici.
Zpátky budu pokračovat přes York, kanál a do Bruselu, kde jsme s Krajkem vymysleli sraz u tamních bronies. V tom případě účastníci přijedou až 26.11. hodně pozdě večer. Pokud si dotyčný věří i na tohle, ať to sem též napíše.
Odpovědět
#3
Jen tak ze zvědavosti jsem se orientačně podíval kolik stojí letenky tam i zpátky:
[Obrázek: bVpdN9m.png]
Hmm to není tak drahé. Ajsmug
Odpovědět
#4
Takže z lidí, co pojedou, vypadl Krajkhour a zatím se nikdo další nehlásí. A deadline se blíží. OK, beru, pojedu pravděpodobně sám. Případní další zájemci se budou zařizovat samostatně. V nákladu pojede kromě cestovní výbavy na ten čas i spousta kofoly, Luna a další plyšáci.
Odpovědět
#5
Seznam uzavřen. Kromě mě letos nikdo.

Pokud stejně bude chtít někdo další, tak se zařizuje sám a po dohodě samozřejmě platí věci s dopravou na místě.
Odpovědět
#6
Takže jsem v Anglii a postupně realizuji některé věci. Bohužel zrovna dnes se předvedlo lokální počasí, takže ze dne zůstalo kromě ježdění pendrek. Jihovýchod (Bexhill, Andover, Stonehenge, Midsomer, Bristol) bude bez fotek.
Odpovědět
#7
Aj to je skoda, ale holt jsou to proste ostrovy a maji svuj temperament =)
Twilightsmile  READ &  RAVE ! djpon3
Fancy some DA?
Attending in 2018: Friendship Fest, Japan, Festival Fantazie, 7. Zimní Karaoke party
Wielder of the BassCanon Mk.VIII !

CZ/SK bronies z.s.
Odpovědět
#8
Je fakt, že teď bych to počasí měl podle předpovědi mít už jen děsný. Ale když se zadaří...

Navíc, jak je snad známo, můj foťák už nepatří mezi tu kvalitní část, takže fotky z pohybu moc nedává.
Odpovědět
#9
Takže jsme začali preparty. Kromě obvyklého osazenstva (Moontune, pro-brony mama, známí z celé evropy, ...) tu je i EileeMonty. A já mimo jiné dotáhl lahve kofoly. Takže čekejte ohlasy. Ale už teď prásknu, že Moontune se tvářil, jako kdyby přišla záchrana.
Odpovědět
#10
Super fotka, diky za repre!

Pokud by jsi chtel poreferovat ohledne BronyScot a Rock Nessie party, tak na Zimnim Karaoke tam je pul hodinovy slot hned za prezentaci BronyConu a Trottconu od Fanga =)
Twilightsmile  READ &  RAVE ! djpon3
Fancy some DA?
Attending in 2018: Friendship Fest, Japan, Festival Fantazie, 7. Zimní Karaoke party
Wielder of the BassCanon Mk.VIII !

CZ/SK bronies z.s.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)