Anketa: Vaše sex. orientace?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
Heterosexual
55.11%
97 55.11%
Bisexual
16.48%
29 16.48%
Homosexual
7.39%
13 7.39%
Pansexual
6.82%
12 6.82%
Demisexual
5.68%
10 5.68%
Asexual
8.52%
15 8.52%
Celkem 176 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Anketa]Sexuální orientace českých Bronies
Tuxik: to opravdu ne. V takovém případě by třeba musely být myši hyperinteligentní stvoření. Člověk by měl udržovat populaci, ne se kontrolovaně množit, nebo mít pohlavní styk s osobou stejného pohlaví, se kterou se množit nemůže.
Odpovědět
Teď si vemte, kdybyste tuhle diskusi vedli pár desítek let zpátky, vypadalo by to úplně jinak.
Dnešní společnost už tolik gaye neodsuzuje a přijímá, proto se to automaticky bere za věc normální a přijatelnou. Kdyby Intrix zmínil, že je homosexualita nemoc, víc lidí by s ním podle mě souhlasilo spíše dříve. V podstatě by se tu dali vést dlouhé diskuse co je a není normální, já si osobně myslím, že obecně pojem "normální" nemá přesné hranice a každý to vnímá jinak. 
Když to vemu z oblasti psychologie, přijde mi, že forma normálnosti se říká jen proto, aby se člověk nemyslel, že nezapadá, viz kdybyste si dělali psych. vyšetření, každému by něco našli, v každém testu psych. nemocí najdete několik věcí, které si řeknete, že na vás sedí, je to jen o tom, čemu věříte a hodně to toho člověka ovlivňuje, ale to je trochu OT.
Imho se určitě v dnešní době najde více homosexuálů než dříve, protože člověk má větší tendenci se prosadit něčím, v čem se necítí sám a je to dnešní společností přijatelné. Nebudu říkat svůj názor, co si o homosexualitě myslím, ale určitě ji neodsuzuji, spíše se na každého homosexuála dívám jinak. To samé beru bisexualitu, ale přijde mi, že co se týče bisexuality, tak je to ovlivněno pubertou, nejistotou a na konci se stejně ukáže, že určité pohlaví převažuje a nakláníte se k němu více ( viz spoustu holek v dnešní době říká, že jsou bisexuálové, přitom z hecu a v opilosti políbit na párty kamarádku neberu hned známku teplosti)

Co se týče obecně sexuální orientace v dnešní době, je to různorodé, upřímně moc nefandím tomu všemu dát nějaké jméno a škatulku, případně vlastní vlajku ( narážka jak na orientaci tak jaký pohlaví jste), akceptuji to, ale podle mě je to přehnané.
Odpovědět
Z pohledu reprodukce máme větší problémy než přirozeně se vyskytující odchylky od většiny, které vyplývají spíše od nastavení společnosti. Trvající doby kariér a budování zázemí, myšlenka "užít si co nejvíc mládí" bez závazků apod.

A lehce OT vsuvka pro zasmání.
[Obrázek: 2013-11-07-0526-larisa-the-pragmatist.png]
Quint the Wanderer, professional amateur, at your service.
Ničit mi tam fény!

Odpovědět
(27.07.2017, 16:28)Intrix Napsal(a): Aelipse: pokud ti nevadi srovnavat cloveka s primitivnim zviretem, ktere si ani neuvedomuje se dela neco spatne....

Edit: clovek je dost inteligentni na to, aby pochopil ze tudy cesta nevede. Ale proc ne. Muzem se tu vsichni oodavat homosexualiite, ale pak se nesmime divit, az nas tu sezerou cikani a muslimove

Pokud někdo začne tvrdit, že homosexualita není "normální" nebo přirozená, pak mi opravdu nevadí sáhnout pro širší kontext do živočišné říše a poukázat na skutečnost, že to, co jeden považuje za "nepřirozené", se přirozeně děje po celém světě už stovky milionů let.  Twilightsmile Navíc inteligence nemá se sexuální orientací nic společného, a to už jenom z toho důvodu, že žádný jedinec nedokáže vlastní vůlí ovlivnit, kdo ho přitahuje či nepřitahuje.

Nějak nechápu, jak jsi přišel na to, že homosexualita je nějakým způsobem ohrožující pro evropskou společnost. Když pominu ty xenofobně znějící narážky na muslimy a cikány, tak i tak mi přijde dost zcestné si představovat, že nejlepší způsob, jak ubránit západní civilizaci, je se množit stejně rychle nebo rychleji než "oni".


(27.07.2017, 17:05)Tuxik Napsal(a): Že umělecká činnost není evolučně prospěšná je drsné tvrzení. V době kamenné měla umělecká činnsot zásadní vliv na evoluci lidské společnosti. Někomu mohou hliněné figurky, destičky, talismany a čmáranici jako něco naprosto zbytečného, ale v tvorba těchto zbytečností měla zásadní vliv na rozvoj abstraktního myšlení a představivosti. Člověka tato činnost naučial přemýšlet, vnímat věci mnohem složitěji a komplexněji a ne jenom jakožto hmotu, učilo je to dát názvy abstraktním pojmům jako je láska, loyalita, strach. Umění pomohlo společnosti, aby se vyvinula a jelikož je člověk součástí spoelčnosti, on se vyvíjel spolu s ní.

Umění hrálo a bude hrát důležitou roli v evoluci. Jsme součástí mnohem složitějšího systému než jenom "kdo strčí klíč do správné dírky".

Já umění naopak vnímám jako vedlejší produkt technického pokroku a vyšší úrovně života, ale dobře, za daných okolností bych s tebou souhlasil. Ajsmug Tak si tam jako příklad představte nějakou jinou činnost, která je lidem příjemná a není kritická pro lidské přežití a šíření našich genů. Co takový sex s použitím antikoncepce? Rainbowwild
Nikdy jsem neměl křídla, to hudba mě nutí létat...

Moje kanalizace na youtube.
Odpovědět
Ad dotazy na léčby. Homosexualita se léčila spoustou různých způsobů. Od Ježíše, podpůrných skupin anonymních exhomosexuálů a svěcené vody až po lobotomii, hormonální terapii a třeba i ty zmíněné elektrošoky. To se prý praktikovalo i tady u nás. Terapie velmi podobná té z knihy/filmu Mechanický pomeranč (někdo možná zná). Homosexuálům pouštěli homoerotické materiály, jejichž projekci doprovázel elektrošok případně podání přípravku způsobujícího nevolnost. Naopak projekce heterosexuálního materiálu nebyla provázená žádnou negativní odezvou. Tak se snažili lidi přeučit na to, co se jim má posprávnu líbit.

Některé tyhle terapie se chlubily účinností přes 50 % (méně drastické psychoanalytické terapie okolo 20 Derpyderp1 ale problém byl prý v tom, kolik pacientů bylo opravdu homosexuálních a kolik jich bylo jen lehce bi.
Cynik, pokrytec, ignorant, flegmatik, egoista. To jsou mé klady. Mám však i zápory.

Když vás uprostřed noci vzbudí syčící kozí lebka co seskočila z nočního stolku a utekla na pavoučích nohou, bude se vám spát mnohem lépe když zjistíte, kam to sakra zalezla.

Se stim smiřte
Odpovědět
Intrix :kinda shoooooooook Zavání mi to novinkovým trollením.
[Obrázek: giphy.gif]
.
Odpovědět
Discordiane takže je v podstatě mučili a téměř polovina subjektů raději tvrdila že jsou tzv "vyléčení".
Pokud někomu chceš pořádně "dojebat" psychiku tak je to pravé ořechové. Úplně mi to připomnělo experiment s malým Albertem. (Ugh nope)
.
Odpovědět
Musím říct, že názory některých zdejších pánů jsou doopravdy zábavné. Rainbowlaugh

Homosexualita JE přirozená. JE tu odnepaměti. Zdokumentována je ve velmi širokém množství živočišných druhů včetně lidí - jedny z mých oblíbených vysvětlení tohoto přírodního úkazu je evoluční brzda a souboj chromozomů X a Y (cool stuff, look it up).
Nechci tím tvrdit, že by tedy každý měl být gay nebo lesba, nezaměňujte slůvka přirozené a průměrné*. Přirozené je vše vzniklé v přírodě, průměrné* je to, co vidíme na většině. Normální je obojí. (*medián)

(Btw přirovnávat lidi ke zvířatům není nic urážlivého, protože hello, máme přímé předky společné se šimpanzi, jen jsme momentálně na vrcholu pozemského evolučního žebříčku, a tak jsme zpychli a nazýváme se hrdě lidmi a tváříme se, že s ostatními živočichy nemáme nic společného, sex je náš vynález a soulož muže s mužem se nemá, protože se to prý tak píše v knize knih.)

Jde jen o rozličné přístupy různých kultur k tomu stejnému jevu: v Antice byl vztah mladého kluka s dospělým mužem součást výchovy a věc prestiže; Japonští samurajové sice měli manželky, ale jak je historicky povětšinou všeobecně zvykem, žena je v podstatě jen majetek, není tedy schopna rozumět kodexu Bushido stejně dobře jako muž, takže mnozí samurajové upřednostňovali přítomnost jiného samuraje před svou vlastní "sprostou ženou", a to na všech úrovních. Téže v křesťanských zemích byly ženy považovány za něco méněcenného - Eva byla stvořena z Adamova žebra, byla jeho majetkem. Přeci se rovnocenní muži nebudou jeden k druhému chovat tak, jak se chovají k mrzkým ženám, no ne?
Homofóbie je sociální konstrukt. (A pardon, že se zaměřuji hlavně na muže, ženský bohužel hrály hlavně druhé housle.)

A jak roste respekt k ženám, roste i respekt k homosexuálům. Queer lidí není víc jak před lety, jen jich méně žije v celoživotním sebezapření, protože už nad nimi nevisí pomyslná gilotina, která odsuzuje vše, co se odlišuje od diktovaných norem.

Svůj rant bych zakončila tím, že co je nám vlastně do soukromí ostatních lidí? Být proti gayům, nebo nenávidět cis het lidi je jako být naštvaný na souseda z protější ulice, že má taky květinovou zahrádku, protože květinovou zahrádku můžou mít jen ti na "mé" straně ulice. Zní to absurdně, protože je to absurdní. Užívejte si své životy, ať už se svou drahou polovičkou, či pokud preferujete bez polovičky, hlavně buďte šťastní a nenechte si do toho kecat cizími lidmi. Je to vaše štěstí. A nikdo druhý nemá právo vám na něj sahat. (Pun not intended but I still giggled cuz I am like twelve yrs old.)
Odpovědět
Mě to přijde divné, ale homosexualitu se prostě snažím ignorovat a nevsimat si toho. Ale mám dobrého kámoše, kterého znám už sedmým rokem, který se k tomu přiznal před dvěma lety, ale pohled na něj se mi nějak extra nezměnil. Prostě v poho.

S bronies jsem to měl ze začátku trochu těžké, protože samotná komunita se tomu nabízí, chlapi sledují barevné poníky a oblékají se do kostýmu podle poníkůa když zadáte do googlu bronies (což udělá většina lidí, kteří s tím přišli do styku prvně a chcou neco vědět), vyjedou vám obrázky, které prostě hovoří samy za sebe. Ten člověk je buď divný a nebo je gej. A myslím si, že tohle.je prostě pohled na.bronies a na jejich sexuální orientaci z pohledu člověka, který s tím nikdy nepřišel do styku.
Temná strana síly
J3rykCZ DeviantArt
Odpovědět
TheBlackie: definice "normální" není často nijak složitá. Je to myslím odvozenina od slova "norma" a dá se přeložit jako: běžný, většinový, nejvíce se vyskytující.

Homosexualita u lidí není normální, stejně jako není normální být brony. Nebo prezident státu. Homosexualita u morčat či některých druhů opic je normální. Nenormální je mluvit Čínsky (protože sice čínština je podle počtu mluvčích první, tedy by to mělo být normální, ale když sečtete ostatní jazyky a vezmete je jako množinu "ostatní", překonají ji - takto se totiž definice normálnosti dá ohýbat).

Na druhou stranu, proč by se někdo měl nutně snažit být normální? Nenormálních (tedy deviantních) lidí bylo habaděj: Matka Tereza, Albert Einsten..

Homosexuálové jsou normální lidé ve smyslu, že také dýchají kyslík. Zase by se našlo hodně heterosexuálů, kteří nejsou normální v jiných kritériích.

P.S.: Jak se dá udržovat populace, když se nebudeme kontrolovaně množit? (kvalita a kvantita)



Aya Yai: Ani "průměrné" na to moc nesedí, průměrné není většina - když budeš mít 100x nulu a 100x desítku, bude průměr 5, ačkoliv se ve vzorku vůbec nevyskytuje. Spíš asi byl myšlen medián.



Odkazovat se na minulost v souvislosti s tím, co řešíme dneska, nemá si myslím zrovna moc velkou váhu.

Společnost si myslí.. spíš jednotliví lidé si něco myslí, a pokud je některých s určitým názorem víc, stane se z toho norma. Dalo by se spekulovat, jak moc je společnost ovliněná hlasy většiny, která spíš ale papouškuje to, co říká společnost (začarovaný kruh).
Vygenerujte hromadu čísel, a s největší pravděpodobností budou některá převažovat. V tom případě jsou normální, a stačí, aby ostatní čísla "nehlasovala ve volbách" a jejich názor se pak stane názorem společnosti - bude pak pro ostatní čísla žádoucí, aby se také stala stejnými čísly, a pro ta většinová zase nebude důvod měnit se, protože jsou přeci normální a mají většinu - říká se tomu demokracie - ta ale vůbec neříká, že se něco dělá dobře nebo optimálně Ajsmug

Většinou až tehdy, když někoho začne nudit poslouchat většinovou společnost, začne myslet odlišně sám za sebe a to může vytvořit nový proud myšlení, a ten se buď prosadí a nebo ne.

Před několika lety nebyl ani internet, potřebné znalosti, ani taková svoboda slova, takže by se neřešila spousta věcí, nejen toto Ajsmug



Intrix: 10 homosexuálních můžů může teoreticky zvojnásobit populaci skrze umělé oplodnění, a přitom mít dál sex s dalšími muži, zatímco heterosexuální muži mít sex nebudou vůbec (nebo nebudou produkovat děti). Tento absurdní výrok je tak trochu protiklad k domněnce, že populace se dá udržovat jedině skrze heterosexální orientaci (sex) a tím ji považovat za lepší než jiné. Zvlášť bráno u druhu homo sapiens ve 21. století. Když už jsme u toho absurdního, čistě z hlediska zdraví by se měl sex zakázat, protože způsobuje přenos nemocí Pinkiesmile (ironie)



Přirozenost.. Co je to vlastně přirozenost? https://cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%99irozenost Je člověk přirozený z hlediska přírody? No, byl stvořen evolucí. Je pro člověka přirozené myslet? No, má mozek. Takže je přirozené, že tu máme druh, co létá do vesmíru, provozuje homosexualitu a kupuje se život virtuální komoditou? No, zřejmě ano. (čistě hypoteticky: rozhovor inteligentních jednobuněčných organismů před prvhorami: "umíš si představit něco tak nepřirozeného, jako že by po světě chodil nějaký ohromný druh buněk a žral jiné obrovské hluky buněk? Ta představa je absurdní" Pinkiesmile )

Někdy se přebírá definice přirozenosti od "natural" (tedy přírodní), což je ve zkratce "něco, co se nevyskytuje v přírodě, a bylo vytvořeno člověkem". Takže homosexualita je přírodní a přirozená. Někdy je hranice dost ošidná (je hořící pochodeň přirozená?) A vůbec, i tak ne všechno, není přirozené, je špatné (ostatně, podívejte se teď okolo sebe, a schválně, kolik napočítáte přirozených věcí).
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)