Hodnocení tématu:
  • 7 Hlas(ů) - 3.14 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co Vám vadí na Brony fandomu?
@Mácaman:
1) Já o nikom nevím. Není to ostuda, je to naprosto normální a je toho plný Internet.
2) OK.
3) Nemáš monopol na správné názory.
4) Holt ne vždycky bude většina kvůli ofendované menšině měnit své chování. Grow up.
5) Není to jen tak nějaká budova, ale furt je to jen budova. Máme právo dělat si z toho srandu.
„Nikdo nepočítá s Brnem.“ – D'Artagnan
⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯
Olomócky sčoche
Odpovědět
(16.04.2019, 17:03)Jamis Napsal(a): Vtip by měl být především vtipný a ne urážející - co třeba kdybychom na posledním Karaoke, ještě když Barpy ležel na zemi se zkrvavenou hlavou z pódia prohlásili: "Je fajn, že záchranka přijela tak rychle, nemuseli jsme ho utratit"? No asi by se to s moc pozitivní reakcí nesetkalo.

I'm going to hell for laughing. Sorry Barpy.


Cela tato debata je postavena na kulturnych rozdieloch. Kym francuzi to beru ako narodnu tragediu, u nas si z toho robime srandu, aj ked si uvedomujeme, ze sa jedna o vaznu zalezitost.
Keby sa nejaka celonarodna tragedia stala u nas, tiez by tu ludia nad tym smutili, ale my by sme tiez boli prvy kto to premeni na cierny humor mnohokrat za ciarou dobreho vkusu.

CZ/SK nie su stavany na toughts and prayers mentalitu. Skor to, ze si z toho robime srandu je znak toho, ze sa starame. Pre niekoho zahranicneho to moze prist ako uplny opak, co by ocakavali, ale keby nam to, co sa stalo, bolo jedno, tak by nam to bolo znatelne jedno.
Odpovědět
Also is this a literal FLAME war? Trollestia
Odpovědět
a10: no to je presne ono, to co mi vadi (nejen na fandomu ale na internetovych subkulturach vubec). to je jak z te knizky "kill all normies". Ty tady vlastne hajis pravo chovat se na netu jako krupan. To ze je neceho plny net neznamena ze je to ok. Monopol na spravne nazory? takze ohleduplnost, taktnost a slusnost je spatne a bezohlednost, necitelnost a buranstvi je ok? you grow up! vetsina nebude menit sve chovani? tak at ho nemeni, ja ze z chyb dokazu poucit, kdo ne jeho boj, meh, to je jak z ty pohadky cisarovy nove saty. nez abych uznal ze nemam pravdu a ze sem se zachoval nevhodne, radci si budu stat za svym a tvrdit ze je to ok a jeste bejt na to hrdej Facehoof jedine s tebou souhlasim v bode 5, ja uznavam pravo delat si srandu prakticky z cehokoliv, psal sem ze mam taky rad cernej humor, me slo o nacasovani (treba aspon pockat az to dohori).


ja nemam rad konflikty a vubec sem premyslel ze nad tim mavnu kopytem, kdyz se nekdo chce takhle chovat, at se tak chova. ale pak sem nad tim premyslel a nejde porad ustupovat, kdyz citim ze je neco spatne, tak nekdy je potreba to rict nahlas...a pak si za tim stat...a ja si porad myslim ze to bylo spatne . tak proto sem to sem napsal a proto se budu klidne hadat Ajsmug
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
DarthTUK: beru to jak pises s tou mentalitou a ze to znamena vlastne ze se starame. ja chapu jak to myslis. Me slo jen o to aby se dotycni (a jak sem psal, bylo to jen PAR cz/sk bronies) zamysleli, jestli to bylo uplne ok nebo ne, apon si zkusit pripustit, ze sem neco treba malinko prehnal. Ale ne, oni to jeste budou hajit, ze je to ok a stat si za tim Facehoof to me fakt vytaci se priznam Rainbowlaugh Facehoof
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
Tak a nedáte mi. Hláška na Barpyho by mne taky složila smíchy. Promiň chlape. Ostatně - co vám říká "Roxor"? To je meme. Sice czsk-brony, ale stále meme. Pak tu někteří mají "výbušné zážitky" či "krymské přátele". Co se týče tragédií, tak si vzpomeňte na povodně 2002. O metru kolovalo pár fórku ve stylu: "Situace je výtečná. Byl vybrán termín rekonstrukce v centru." První věta je mimochodem prohlášení tehdejšího primátora. Nebo o magistrátu: "Vypláchlo to jen sklepy. Na vyšší patra se nedostalo." Včera měli na ČT24 rozhovory a tam za prvé kastelán z Pernštejna, kde jim pro změnu při rekonstrukci blafla sýpka: "Na druhou stranu máme konečně uklizený moučný prach a plevy." A pak, ač nerad, moderátor "Tam bude práce, s prominutím, jak na kostele." Nebo kdo si pamatuje upravené "London's burning"? "Škola hoří..."

Je vidět, že humor - a to i ten černý - je věc, která Čechům umožnila přežít a proto je zakořeněná velmi hluboko v naší identitě. Ostatně - co zbývalo? Na rvačku bylo sousedů moc a byli povětšinou u lizu. Odchod taky dost dobře nešel realizovat (kam?). Tak zbývalo jen nevěřícně kroutit hlavami a šklebit se jejich přístupu.

Jinak se ještě neradujte. Nástřel statického posudku (jestli to vydrží) bude tak za měsíc až půl roku. Pokud je stavebním materiálem pískovec nebo sádrovec, reálně hrozí, že stejně půjde dolů celá. Slova expertů. Jakýkoliv kámen přechodem mezi teplem a zimou puká. Prakticky využíváno v dolech na mramor. A tady byl ten přechod na stropní klenbě sakra rychlý. Stropní klenba drží rozpěru boků. Pokud spadne, tak se ty vysoké štíhlé stěny složí dovnitř, neboť jim bude chybět patřičná opora. Pískovec se rád drolí (zajeďte si na Kokořínsko) a ze sádrovce vzniká sádra - a ta má mizernou únosnost. Politický termín obnovy je dán olympijskými hrami.
Odpovědět
Na jednu stranu, připadá mi hloupé si z toho dělat srandu a stejně jako fotka černé díry mi to připadá jako přízemní meme. Ale prosím - opravdu to někomu ubližuje? Asi bych to pochopila kdyby se banda českých/slovenských Bronies s timhle vytasila na fórum francouzských soukmenovců, kde by tím - pravděpodobně - uráželi jejich národ, ale tím že to proběhlo (alespoň doufám) pouze Discordem a jen for fun bez cíle někomu ublížit, nevidím v tom velkou katastrofu. Ano, je to tragická událost, ale člověk se musí smířit s tím že všechno co proletí internetem se hned stane memem, a ne všechno je zamýšleno hned zle. 

Taky bych ale nedělala boom z toho že se Mácaman sem s tím vytasil - napsal jen názor na to co se mu nelíbí a tečka. Není důvod to řešit - a pokud si nepletu fandomy, něco podobného tu bylo a věci co jsou na Discordu se tady neřeší, ne?
Odpovědět
Jita32 - ja s tebou sohlasim a mas pravdu (internet je halt internet), me to proste v ten okamzik prislo blbe vuci tem cizincum a ja se jim tam omlouval za cele CZ/SK, ze to tak nemyslime atd... a dost sem se jako stydel no Twilightoops proto sem na to chtel upozornit a pokud se tu reklo ze discord se tu neresi, tak se omlouvam ja to nevedel a nenapadlo me kam jinam s tim jit. uz na to kaslu, myslim ze co sem chtel rict sem rekl takze tak no Twilightsmile
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
Já se nějak z celé té diskuze nedozvěděl, o jaké konkrétní cizince by se mělo jednat. Vím na discordu jen o jednom aktivním a ten dneska minimálně jeden vtip k Notre Damu sám posílal. Myslím, že kdyby to někomu opravdu vadilo a normálně by to řekl, tak by s tím ostatní přestali (dobře, u jednoho nejmenovaného jedince si jistý nejsem, ale výjimka potvrzuje pravidlo Rainbowlaugh ). Že většina z nás má ráda tenhle typ humoru, ještě neznamená, že jsme svině, ale člověk se nemůže preventivně přizpůsobovat každému, o kom ani neví, že tam je.
Možná vím, co dělám. Možná...
Odpovědět
(17.04.2019, 11:41)Mácaman Napsal(a): 4/staci se odpojit? nemam to slovo rad, ale tohle chovani je TOXICKE a kdybych se temhle vecem chtel vyhybat, tak sem bez internetu - ne nebudu se odpojovat, radeji sem napisu co mi vadi, proc bych se ja mel odpojovat??

To nevysvětlíš Pinkiesmile ne té majoritě, kterou dotyčný server tvoří. Oni na to časem přijdou (teda možná). Vždycky jsem se snažil nedělat rozdíly, ale tady prostě jsou a ne malé - jak ty, tak já jsme úplně jiná skupina, nedá se to rozumně srovnávat. Toxicitu aktuálně neřešej, protože bezohlednost je holt známka punku a způsob, jak v té společnosti získat body navíc Rainbowlaugh teda jen do té doby, než se to někoho z nich dotýká osobně (to už tu taky bylo).

Chápu tvé znechucení, ale imho jde o bouři ve sklenici vody.

(17.04.2019, 13:22)DarthTUK Napsal(a):
(16.04.2019, 17:03)Jamis Napsal(a): Vtip by měl být především vtipný a ne urážející - co třeba kdybychom na posledním Karaoke, ještě když Barpy ležel na zemi se zkrvavenou hlavou z pódia prohlásili: "Je fajn, že záchranka přijela tak rychle, nemuseli jsme ho utratit"? No asi by se to s moc pozitivní reakcí nesetkalo.
I'm going to hell for laughing. Sorry Barpy.

Ona je jedna věc je tomu smát ve chvíli, kdy už je po všem a druhá věc, když ještě není - to je velmi podstatný rozdíl. Ale to je imho zbytečné vysvětlovat - všichni ten rozdíl znají, jen na něj kašlou.

(17.04.2019, 13:56)Starfooty Napsal(a): Tak a nedáte mi. Hláška na Barpyho by mne taky složila smíchy. Promiň chlape. Ostatně - co vám říká "Roxor"? To je meme. Sice czsk-brony, ale stále meme. Pak tu někteří mají "výbušné zážitky" či "krymské přátele".

Jistě se u Roxoru začalo vtipkovat velmi brzy - ale stejně jako u jiných podobných situací až poté, co byla krize zažehnána. Totéž v případě onoho bombového útoku islámských teroristů, kterému jsme onehdá unikli jen o chlup.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)