Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 3.67 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KAPUT
#6
Po dlouhé době přináším další příspěvek do KAPUT, tentokrát bude asi trošku kontroverzní:

Proč nesnáším S4 Finale (Twilight's Kingdom)
Než začnu, dovolte mi, abych uvedl věci na pravou míru:

Toto není hate, trolling ani attention whoring. Účelem tohoto příspěvku je objasnit, proč se mi nelíbí S4 Finale, a vyjádřit mé obavy o budoucnost seriálu. Pokud se vám S4 finale líbilo, je to v pořádku. Váš názor vám neberu a doufám, že se vy ke mně zachováte stejně.

Tak, po téhle malé prevenci flamewaru už je čas se vrhnout na samotný příspěvek.

Kdybyste se mě před pár měsíci zeptali, jaký je můj nejméně oblíbený díl MLP, nedokázal bych vám odpovědět. Každý díl v sobě něco měl a u žádného by mi nepřišlo fér říct "tenhle je nejhorší, ten nemám rád". Ale po zhlédnutí S4 finale už byla odpověď na danou otázku jasná.

Pár lidí se mě zeptalo, jak se mi líbilo finale, a byli hodně překvapení, když jsem jim řekl svůj názor. Nedokázal jsem ovšem vysvětlit, proč, neboť to je na trochu delší povídání. Ideální pro KAPUT!
Takže tady máte důvod, proč nemám rád Twilight's Kingdom:

1) Discord
Discord se změnil, a teď nemyslím jeho reformaci. Z vychytralého, mazaného vtipálka se stal šašek, idiot a fňukna. Discord, jak ho znám, by se nikdy nenechal obelstít Tirekem. Buď by ho poslal do háje, nebo (ještě líp) by mu jen tak na oko pomáhal, jen tak ze srandy, aby ho potom bodnul do zad. Do poslední chvíle jsem zoufale doufal, že má Discord nějaké eso v rukávu, že vlastnoručně porazí Tireka a pak si začne stěžovat, že mu zase nikdo nevěřil. To by bylo geniální! Ale ne, jeho hra na blbého nebyla hra. A pak začal mít melodramatické kecy o tom, jak strašnou chybu udělal, a to už pro mě byl vrchol.
A navíc začínám mít pocit, že jeho humor už začíná být dost ohraný, ale to možná bylo způsobené mou nabručenou náladou.

2) Krabička
Ano, vím, stěžovat si na deus ex machina v MLP je jako stěžovat si na sníh v zimě: Stupidní a zbytečné. Byl bych to schopný skousnout, kdyby to nebylo tak šíleně očividné! Porazí to Tireka, vyřeší to všechny problémy, a i barák to postaví.
Přijde mi, že krabička zničila ne jednu, ale hned dvě šance na úžasné momenty v seriálu. Prvním je onen Discord-podrazák, kterého jsem zmínil výše. Druhým je knihovna. Ztráta Golden Oak Library sice přijde jako šok, ale nemá žádné, vůbec žádné následky. Twilight dostane nový třpytivý palác a všechno je v pohodě. Proč byla vůbec stará knihovna zničená, když to nemá žádný dopad? Co kdyby to dopadlo například takhle? To by vyvolalo silnou vlnu emocí, které by se vypálily do naší paměti a daly by nám nádherný zážitek.

3) Let the Rainbow Remind You
Nemám problém s tím, že by se mi ta písnička nelíbila. Je pěkná, přímo nádherná, a byl tam krásný "callback" na předchozí epizody. Ale jsem jediný, komu přijde tak trochu... nesmyslná? Zkusím to popsat trochu detailněji.
O čem je Winter Wrap Up? O tom, jak poníci uklízejí zimu. Objasní se, kdo co dělá a v jaké situaci se Twilight nachází.
O čem je Smile Song? O tom, jak Pinkie miluje, když se ostatní usmívají. Krásně to vykreslilo její osobnost.
O čem je Let the Rainbow Remind You?
...
O tom, jak jsme každý jiný a jak společně dokážeme všechno? Lekce, kterou jsme se naučili už bazilionkrát a která navíc nemá nic společného se samotným dvoudílem? Jaký je smysl téhle písničky? Posouvá děj dopředu? Vykresluje situaci/postavy? Ne, jsou to jenom zpívající poníci. Zpívají dobře, ale o ničem.

4) Anime boss fight
IMMA FIRIN MAH LAZ000R!!!
Stejně jako písnička, i tahle legendární scéna je, přiznávám, celkem dobrá. Ale stejně jako písnička, ani tohle tu podle mě nemá co dělat.
Kdybych chtěl vidět nějaký epický boj, tak můžu jít v podstatě kamkoliv. Existují tisíce filmů a seriálů, které se specializují na násilí, a které jsou v tom daleko lepší, než MLP kdy bude. Strašně mě mrzí, že se MLP snaží být něčím, čím není, a přitom zanedbává své vlastní silné stránky. Nezačal jsem sledovat poníky kvůli laserům, naopak, potřeboval jsem odpočinek od všech těch Michelbayovských explozí, kterými jsou filmy v dnešní době tak přeplácané!
Na to můžete namítnout: "Ale Keranisi, tohle není nic nového. Co takhle Lesson Zero nebo Canterlot Wedding? Bojů a výbuchů a extrémních situací je v MLP víc, než dost!" Ano, máte pravdu, ale musím se vás zeptat: Považovali byste boj s měňavci nebo Rainbow Nuke za hlavní náplň daného dílu? Ne. Vždycky to byla jen srandička, něco mimo, jen tak pro pobavení. Kdežto boj Twilight VS Tirek je jedna z hlavních scén v celém díle. Pro mnohé je to i nejlepší scéna. Co by vám zbylo, kdybyste ji vystřihli? Podprůměrný díl, který ničím nezaujme.

5) Derpy
Ano, vidím ji. Hurá. Jo, Derpy je super. Už ji můžete přestat předvádět.
Víte co? Zkazili jste pro mě Derpy. Nejlepší byla, když si s broníky hrála na schovávanou, teď je z ní jenom fanservice. Figurka na výstavce.

_______________________________

Tak to jsem shrnul v podstatě všechny aspekty Twilight's Kingdom, které se mi nelíbí (je možné, že jsem na něco zapomněl). A teď k tomu, proč tenhle příspěvek vlastně píšu.

Nic nevydrží věčně. Když máte nějaký příběh, dříve nebo později vám dojdou nápady. A já poměrně nervózně čekám, kdy to začne jít z kopce s poníky. Bál jsem se, jak bude vypadat čtvrtá sezóna, a byl jsem příjemně překvapen. Seriál si pořád ještě drží úroveň, má originální nápady a stále se vylepšuje.

Až na to finále.

Kvůli Twilight's Kingdom jsem hodně znejistěl, protože jsem v něm poznal náznaky vyčerpání: Fanservice, podivné změny, přiblížení k mainstreamu, zhoršená kvalita scénáře. Nastane doba, kdy takhle bude vypadat každý díl, a v té chvíli přestanu sledovat seriál a pojedu čistě na fanouškovské tvorbě (a občas se možná podívám na staré epizody). Bojím se, kdy to přijde, a Twilight's Kingdom mi ošklivě naznačuje, že už k tomu není daleko.

Ale zase, byl to dvojdíl. A všichni víme, že dvojdíly v MLP: FiM bývají leckdy na hlavu postavené. Jak už jsem řekl, S4 jako taková byla vynikající. Doufejme, že taková bude i S5. Doufejme Unsuresweetie

_______________________________

Tak, teď, když to máme za sebou, bych se vás rád na něco zeptal:

Uvažoval jsem, že bych sem, do KAPUT, přidal svou osobní knihovničku Pinkiesmile Bylo by to něco v tomhle stylu. V podstatě seznam fanficů, které se mi líbily, plus kratičké povídání u každého z nich.

Otázka zní: Měli byste o takovou knihovničku zájem? Pinkiehappy

Keranis' Translation Trance - Moje překlady fanficů
Broníci a jejich charakteristika - Vědecký výzkum!
KAPUT - Tady kecám.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
KAPUT - od Keranis - 26.12.2014, 08:02
RE: KAPUT - od Rwakk - 26.12.2014, 09:42
RE: KAPUT - od Keranis - 26.12.2014, 10:59
RE: KAPUT - od Divočák - 26.12.2014, 18:28
RE: KAPUT - od Nikolkax3 - 27.12.2014, 17:58
RE: KAPUT - od Keranis - 31.01.2015, 01:11
RE: KAPUT - od Mácaman - 31.01.2015, 01:24
RE: KAPUT - od RadlanJay - 31.01.2015, 01:43
RE: KAPUT - od Keranis - 31.01.2015, 01:48
RE: KAPUT - od Broseph - 31.01.2015, 10:15
RE: KAPUT - od Deus Ex - 31.01.2015, 12:54
RE: KAPUT - od Nikolkax3 - 01.02.2015, 15:54
RE: KAPUT - od Keranis - 15.02.2015, 17:44
RE: KAPUT - od Keranis - 11.04.2015, 15:38
RE: KAPUT - od Keranis - 16.06.2015, 18:02
RE: KAPUT - od Keranis - 11.09.2015, 16:40
RE: KAPUT - od Aelipse - 11.09.2015, 18:27
RE: KAPUT - od Keranis - 11.09.2015, 19:26

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)