Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 3.67 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KAPUT
#15
Po dvou měsících jsem zase přišel s fanouškovskou teorií. Doufám, že pro vás bude zajímavá Twilightsmile

Čtvrtý poník

OK, všichni z vás si asi všimli té paralely. Twilight Sparkle - Sunset Shimmer - Starlight Glimmer. Jmenují se jako trojčata a jsou si v mnoha ohledech podobné. Asi hodinu jsem strávil filozofováním, dokonce jsem si založil tabulku v Excelu, abych se v tom nezamotal. Nakonec mě napadla jedna malá konspirační teorie: Po světě se potuluje ještě čtvrtý takový poník. Dejme tomu nějaká Nightfall Shine nebo Gloaming Flash.

Nejdřív jsem se snažil najít smysl takového pojmenování. Mají snad Twilight, Sunset a Starlight nějaký společný osud? Jsou si nějak příbuzné? Zamyslel jsem se nad tím, co mají společného, tady je výsledek:
  • Podobná jména
  • Výrazné charakterové vady (Twilight je asociál a panikaří, Sunset je agresivní a pomstychtivá, Starlight má extrémní názory a je tvrdohlavá)
  • Obrovské odhodlání (přátelství/moc a úspěch/prosazení ideologie)
  • Velká magická moc, a to jak po stránce syrové energie, tak i po stránce vědomostní
  • Silný vliv na ostatní (jedna vede Elementy Harmonie, druhá ovládla celou školu a třetí si omotala kolem kopýtka celou vesnici)

No, tohle všechno je pěkný, Kerísku, ale jak ti to pomohlo?

Tohle nikam nevedlo, tak jsem se místo toho, co mají společné, zamyslel nad jejich vlastnostmi. A pak mě to trklo:
  • Twilight Sparkle je introvert, asociál a intelektuál. Občas má problém v komunikaci s jinými (obzvlášť na začátku seriálu), ale má vysoké IQ a nikdy nepřestane přemýšlet nad vším možným. Zároveň je emocionálně labilní, má sklony k záchvatům všeho druhu. To je typický melancholik!

  • Co Sunset Shimmer? Neviděl jsem Rainbow Rocks, ale z prvních Equestria Girls jsem se dozvěděl, že Sunset je velmi sebevědomý, dominantní extrovert. Zároveň má tendence k agresi, nesnese nic, co je proti její vůli, a nebojí se udělat cokoliv pro dosažení svého cíle. Je emocionálně labilní, stejně jako Twilight. To je přece cholerik jako vyšitý!

  • Další na řadě je Starlight Glimmer, a ta byla nejtěžší oříšek na rozlousknutí. Kde začít? No, je silná vůdkyně a ke konci dvojdílu ukázala agresi, což by napovídalo, že je cholerička. Ale co její další vlastnosti? Starlight je dobrá herečka, nemá problém se sociální interakcí, je přesvědčivá, neustále je středem pozornosti. A i když umí plánovat, občas to nedomyslí a udělá nějakou botu. (Ty víš, že nemůžeš věřit Fluttershy, ale přesto ji dáš do jednoho domu s důležitými Znamínky? A schovej za sebou ten tajný tunel, ksakru!) To všechno jsou vlastnosti sangvinika, a tak jsem jí dal přesně tuhle nálepku. I když má v sobě i kus cholerika, kobylka jedna nezbedná Twilightblush
Takže to máme melancholika, cholerika a (teoreticky) sangvinika. Kam se ale poděl stabilní introvert - flegmatik? Zemi, oheň a vzduch už máme, voda jaksi chybí.

A takhle jsem došel k teorii, že existuje ještě čtvrtý poník. Někdo, kdo je flegmatik a kdo s trojicí těchto kobylek sdílí celou řadu vlastností. Otázkou je: Známe ho?

Ten seznam společných vlastností se nakonec přece jenom hodil. Hledáme poníka, který splňuje co nejvíce parametrů, tak si uděláme tabulku a hodíme do ní všechny podezřelé! Pinkiehappy

ODKAZ (Tabulka je v angličtině, omlouvám se těm, kteří tímto jazykem nešprechtí.)

No, nikdo z toho nevyšel se stoprocentním výsledkem. Nejslibněji asi vypadají Celestie s Lunou, Trixie by s drobnými změnami taky mohla projít. Ale s nejvyšší pravděpodobností je čtvrtý poník někdo, koho jsme ještě neviděli.

Anebo jsem právě vymyslel naprostou hovadinu a podobná jména jsou jenom výsledek lenosti tvůrců Rainbowlaugh

Ale pokud jsou Twilight Sparkle, Sunset Shimmer, Starlight Glimmer a Poník X opravdu nějak spojení, tak proč? Mají nějaký společný osud? Jsou vzdálené příbuzné? Možná ze všech čtyř jednoho dne budou princezny! Rainbowkiss

Dál se rozepisovat nebudu, už tak je to dost dlouhé. Snad to aspoň poslouží k pobavení Twilightsmile

Keranis' Translation Trance - Moje překlady fanficů
Broníci a jejich charakteristika - Vědecký výzkum!
KAPUT - Tady kecám.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
KAPUT - od Keranis - 26.12.2014, 08:02
RE: KAPUT - od Rwakk - 26.12.2014, 09:42
RE: KAPUT - od Keranis - 26.12.2014, 10:59
RE: KAPUT - od Divočák - 26.12.2014, 18:28
RE: KAPUT - od Nikolkax3 - 27.12.2014, 17:58
RE: KAPUT - od Keranis - 31.01.2015, 01:11
RE: KAPUT - od Mácaman - 31.01.2015, 01:24
RE: KAPUT - od RadlanJay - 31.01.2015, 01:43
RE: KAPUT - od Keranis - 31.01.2015, 01:48
RE: KAPUT - od Broseph - 31.01.2015, 10:15
RE: KAPUT - od Deus Ex - 31.01.2015, 12:54
RE: KAPUT - od Nikolkax3 - 01.02.2015, 15:54
RE: KAPUT - od Keranis - 15.02.2015, 17:44
RE: KAPUT - od Keranis - 11.04.2015, 15:38
RE: KAPUT - od Keranis - 16.06.2015, 18:02
RE: KAPUT - od Keranis - 11.09.2015, 16:40
RE: KAPUT - od Aelipse - 11.09.2015, 18:27
RE: KAPUT - od Keranis - 11.09.2015, 19:26

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)