Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Broníci zahradničí
Jaro je tu v plné síle (mám ho rád, ještě tak kdyby člověk nemusel chodit do práce, ale i s tím si snad brzy poradím), i když u nás je nějak opožděné (všude už zlatý déšť kvete, u nás se teprve začínají nesměle rozevírat první poupata). Alespoň, jak se zdá, vše zasazené se ujalo, a snad až na břečťany a část růží, které si budou muset udělat některé větve znovu (nebo jestli na nich zvládnou jen vyměnit listy, to se ještě uvidí), vše pučí a nebo už má listy. Už se zde asi týden potulují první včely a čmeláci, kteří ovšem trochu marně hledají dostatek květů, takže zkouší vše, co je alespoň trochu barevné (včetně mě Pinkiesmile ale stačí jim dát 10 vteřin a zjistí, že to je blbost, a odletí). Kočky jako vždy naprosté leháro.

[Obrázek: elfmandube.jpg]

(fotky jsou trochu zastaralé: než jsem je donesl po třech dnech k PC ke zpracování, třeba taková meruňka už má hromadu listů - a na fotce jen pupeny).

Pokroky na zahradě

- všechny rostliny už byly přesazeny ze skleníku ven do svých děr, kiwi mají ještě okolo seno, aby se jim nepřehřívaly kořeny (dostaly rašelinu). Ještě ten plůtek (natřený je, ale ještě musím sehnat vrták na jámy, do který je latě zatlučou. Už dlouho jsem totiž nic nezvrtal Pinkiesmile ). Týkalo se to i brambor, kterým už byly květináče malé.

- většina sadby se rozsadila a přesunula na "dozrání" do menšího skleníku. Saláty, kedlubny, květáky, okurky a část brambor je v něm už přímo v zemi. Ostatní přijde na záhon, až bude víc teplo (a bude to větší); část rajčat (balkónová) přijde do kbelíků na IBC nádrž pod střechu. Na záhoně raší první ředkvičky (ve skleníku už je budeme mít snad do 1 týdne k první sklizni), hrách a česnek. Dokonce i první brambory (když nepočítám ty předpěstované).

- skleník už mám (kromě opláštění) konečně hotový, dodělal jsem i automatický otevírač oken (za boha jsem nepochopil, jak ho mám dle papíru přidělat ("to abych byl študovanej nevim jak, abych tohle pochopil, prostě budu stavět normálka a hotovo"), tak jsem si poradil po svém + výhoda je v tom, že se dá velmi snadno od okna v případě potřeby odpojit, a nemusel jsem (jak tvrdil návod) z okna nic demontovat). Zatím to při otevřených dveřích zvládá udržet teplotu do +36 (venku ve stínu +24), a zavírá se plně při +20.

- do skleníku ještě v květnu nakoupíme pár rostlin, které nebyly zrovna v nabídce (martej, narančila), a protože se zdá, že se skoro všechno krásně ujalo (mimochodem rýmovník se dá krásně množit, když zasadíte omylem utrženou větvičku do země), dokoupíme ještě velkoplodé kiwi, které nedělá nic, a stévii, která zvadla (no co, žádný učený z nebe nespadl Pinkiesmile ). V nejhorším budeme mít dvoje.

- letos bude asi větší nadprodukce než jsem čekal. Balkónových rajčat máme přes 15 a tyčkových asi 25 (pokud přežijí všechna). Teda i kdyby každá rostlina dala jen 5 kg, tak to bude skoro 1/4 tuny Pinkiesmile Ale z přednášek jsem zjistil, že když rajčata usuším, tak je v zimě pak prý mohu třeba rozmixovat spolu s ořechy (které si zadarmo nasbíráme kolem cesty k rybníku), a budu mít něco jako boloňskou omáčku třeba ke špagetám. To kdybychom je nestíhali jíst a ani kečup by už nebylo kam dávat (z toho se zase snadno vyrobí třeba pizza, nebo hranolky - protože oboje se dobře skladuje (mouka, brambory)). Průměrně prý člověk sní ročně 12 kg. Jde totiž o uschování, protože mrazák není nafukovací. Další možností je naučit se je nakládat, ostatní ovoce třeba zavařovat a zeleninu kvasit. Z ořechů se dá připravit čerstvá pomazánka (protože ty se nezkazí).

- vypleli jsme skleník (ve dvou práce asi na 5 minut). Plevel necháváme ležet volně na půdě. On uschne a vrátí se tím do půdy ty živiny, které si dovolil drze ukrást! Už se nám tam hojně nastěhovaly dešťovky (žížaly), takže se o zbytky postarají.

Ostatní:

- v květnu by mělo přijít vyúčtování elektřiny. Ve skleníku už asi týden nesvítím, ale topení je stále v pohotovosti (nicméně v noci už dlouho nemrzlo). Jsem zvědavý, jestli se to vůbec projeví (protože jsme měnili ledničku, místo elektrického sporáku si dali indukční, kočkám se topilo déle, zima byla také nějaká divná, takže v tom možná těch "pár set" Wattů ze skleníku nebude hrát vůbec žádnou roli).

- pokud byste se chtěli stravovat obecně zdravěji, tak se zkuste zaměřit na kvalitu vody (zda v ní nemáte zbytky léčiv, případně hnojiv, poněvadž tyto věci se z ní jaksi chlórem ve vodárnách neodstraní, že?) a soli (doporučená je přírodní, ne kuchyňská, protože v té NaCl chybí všechny ostatní minerály).

- pokud si chcete pěstovat domácí borůvky, tak ty, pokud nemáte uzavřený ekosystém (koloběh živin), nebudou prý až tak zdravé jako ty z lesa (to není z mé hlavy, ale holt se vyplatí sledovat přednášky o všem). Což naštěstí není náš případ, protože u nás se recykluje skrze ČOV a kompost vše, takže co se z půdy vezme, to se tam zase vrátí (nedochází k jejímu znehodnocování). Stejně tak skořápky z vajec by se měly vrátit slepicím (nebo použít jako hnojivo do země).

- teď je hodně v módě platit stovky Kč za kg kopřiv v obchodě. Hm.. až budu nějaké chtít, tak si zajdu asi 0.5 km k rybníku (no, spíš menšímu moři, kdo znáte Černíkovické rybníky https://www.google.cz/maps/place/%C4%8Ce...16.2012795 ) s kosou Rainbowlaugh Tam prakticky nasbírám desítky kg čerstvých k usušení tak možná za pár minut. Na co je dobrá? http://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-k...ti-uzivani (prý se hodí i jako "postřik" proti škůdcům - no co, je to zadarmo a ještě k tomu ekologické; http://www.zahradaapriroda.cz/domaci-pos...likvidace/ a http://abecedazahrady.dama.cz/clanek/zba...bez-chemie ).

- další mýtus ("etické chování je možné jen s německým platem") tak trochu zbořen, matka v práci má kolegyni, která má doma farmu. Dostaneme od ní vejce z volného chovu (a tím není myšlena hala) za 3 Kč/ks (což je o 20 haléřů levnější než klecový chov z místního supermarketu o velikosti M).
Prý si pro ně jezdí i lidé z Prahy (nejspíš tu mají chalupu, tak to berou jedním vrzem, protože to je totiž přes 120 km). Holt, kdo hledá, najde a ušetří. Nemyslíš, zaplatíš! Ajsmug

Mimochodem, na té farmě má asi 70 ovcí, slepice, křepelky (na vejce), pole (rostliny) - což boří další předsudek, že člověk, co chodí do práce a bere +/- minimální mzdu, na to prostě nemá čas (a peníze - skutečně to téměř vypadá, že je někteří lidé až zbožšťují, co se týče jejich vlivu).. Co mne na tom fascinuje až k neuvěření, že byť je jich v rodině snad 10, chodí do práce, a přesto to zvládají, přitom sama majitelka ještě dělá průvodkyni na hradě, a hraje v ochotnickém divadle. A nehledě na svůj oficiální příjem dává práci brigádníkům.


Budu ale fér, protože i v Praze se dá pořídit vejce s 30% slevou za 2.3-2.5 Kč, ovšem jde jen o velikost M. A ještě před týdnem stály 3.5 Kč a víc. Platí, když si jich koupíte 30 ks (jinak stojí až 5.8 Kč/ks). A nejspíš zase půjdou nahoru, protože akce platí jen týden. I tohle ale beru jako výhodu, protože si nemusím pořizovat obří ledničku, když bych všechno kupoval po "vagonech" (paní nás nenutí k odběru hromady vajec kvůli slevě). Mimochodem, vejce L váží o 10g víc než vejce M (53-63g vs. 63-73g), přitom je i 1.5x dražší. Údajně má L vejce víc bílku na úkor žloutku, ale někdo si dal tu práci a zjistil, že to není až tak pravda. Dalo by se předpokládat, že dobře živená slepice s volným výběhem by mohla dávat i větší vejce jaksi automaticky (vejce navíc skladováním váhu ztrácí, "vysychá", byť jsou to jen max. 1-2 gramy týdně).

Ještě by se dalo polemizovat o tom, jaké vedlejší produkty by se mohly teoreticky najít ve vejcích z velkochovu, neboť ty jsou nejspíš krmené zase obilím/kukuřicí od velkopěstitelů (vivat antibiotika - opět, nevěřit hned všemu, ani tomu, že tam jsou, a zjistit si to) a ti nejspíš používají chemická hnojiva/postřiky, což sice slepice doma nejspíš také (pokud si pšenici kupujete), ale ty si k tomu ještě dost nahrabou a také mají přístup k trávě, a své bude mít možná na trávení i možnost pohybu, byť slepice není kůň. Vegani by z toho radost neměli, ale jednak jde o dětské krůčky, a jednak jde o to, co si zatím dovedu zdůvodnit. 1 vejce = 27% denní dávky B12.

Ale ruku na srdce, kdo v minulém století v Československu řešil zdravou výživu (třeba omega3 z mořských ryb). A žijeme? Jíst vejce možná není na 110% zdravé (ale to se nedá říct o ničem na této planetě, i (čistý) kyslík je jed), ale je to přirozené i v přírodě, ať už jde o masožravce nebo bíložravce (člověk je něco jako panda: to je také masožravec, co se naučil jíst vegetariánskou stravu stravu; a trvalo jí to asi 10 miliónů let. U člověka to je teprve asi 1 milion let, co jíme maso. Mléko naproti tomu ale vážně nepije žádné jiné zvíře v přírodě, a i my ho pijeme cca. 10.000 let; nemusím být znalec biologie, abych si domyslel, že tak rychlá adaptace asi nebude bez následků - je fakt, že v přírodě žádný masožravec ani bíložravec ani všežravec mléko pít nemusí, zadejte do Google "osteoporóza u zvířat volně žijících" a vyjede vám kulaté číslo výsledků; je pravda, že se o to doteď nikdo pořádně nezajímal, ale kdyby to byl pro všechna zvířata nějaký problém, už by se s tím evoluce dávno vypořádala - pravda, našel jsem zmínku, že se u některých možná něco takového vyskytlo https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1105064 což ale může být problém jedinců, kteří budou jednoduše z evoluce odstraněni přirozeným výběrem; my to umíme léčit, ale nebylo by lepší se zaměřit spíš na příčinu než následky? To není o tom, že když jsme něco nejedli dřív, že to je škodlivé - určitě se najdou třeba nějaké mořské řasy, které pro člověka budou velmi výhodné, i když jsme tvorové žijící na stromech, ale spíš jde o to, že ne všechno, co dneska jíme, je bez následků - a pořád si myslím, že když se náš druh miliony let bez toho obešel, tak než jíst něco, co nám něco dává, ale pak nám něco jiného zase bere, je lepší to prostě nežrat; ale nahradit to sójovým mlékem rozhodně alespoň u mne fungovat nebude Rainbowlaugh Plus vyřazení mléka, které mi jaksi na zahradě nevyroste, bude benefit pro mou peněženku. Spíš by se chtělo ptát "pokud musíme pít mléko kvůli vápníku, i přes jeho možné zápory, proč nám vápník z těla mizí, když zvířatům ne?").



Také byste se divili, kolik zahrad tady na okrese se najednou přeměnilo na pastviny byť jen pro 2-3 ovce (téměř si připadám jako ve filmu Rozpuštěný, vypuštěný Pinkiesmile Jedu autem, a ovce, ovce, ovce.. a co je to tady všechno za zvířata? Koně), a podle reportů od mámy z práce (což jsou dělníci se mzdou 20k až 30k) si další lidé pořizují skleník (a ani jim se ho nedaří postavit snadno Pinkiesmile což ukazuje, že ty polykarbonáty v akci jsou fakt šunty a že nejsme tak (moc) blbí my. Jo, je fakt, že mám asi trochu zkreslený pohled, přeci jen jsme na vesnici, ale i v přilehlých obcích má skleník snad každý 2. dům, a třeba můj táta, co bydlí uprostřed malého města, má 3 (ten si založil i vlastní "les"). Popravdě, dřív jsem moc nechápal "co na tom vidí".. Ale není ostuda si přiznat, že jsem měl hloupý názor.

A pokud se dá věřit TV zprávám, zahradničení (resp. pěstování; nikde nebylo řečeno, že šlo o zahrádky) se teď dostává do módy. To spolu s tím, že u spousty zahrádkářských kolonií jsou údajně opuštěné (=zanedbané) pozemky, znamená, že váháte-li (jakožto obyvatel bytu), je právě vhodná chvíle se rozhodnout (než Vám tzv. vypálí rybník někdo další, protože jak známo, kde je poptávka, vyšroubuje nabídka cenu nahoru).

P.S.: Doufám, že se zase najde někdo, kdo na truc začne chlastat mléko po hektolitrech. Možná bych příště mohl napsat něco o škodlivosti arsenu a konzumaci plutonia Rainbowlaugh

- když už jsem to nakousl, zkusili jsme další z nakoupeného jídla, tentokrát Robi plátky (s hranolkami).
Když se to správně osolí, posype paprikou a na oleji (řepkovém) v troubě udělá přímo s hranolkami (ty teda na sucho), je to normální jídlo (koření je základ, a je fuk, zda to není maso nebo je maso). Plátky s tofu na způsob hranolek se sice jíst daly, ale asi nemám moc v oblibě cokoliv, v čem je sója (mámě to třeba chuťově nevadí). Zatím mi maso v jídelníčku nějak vůbec nechybí (a kupodivu ani všechny ty sladkosti ve formě bonbónů a tyčinek). Přitom je to defakto z mouky (a jeden plátek je prakticky 40% denní dávky bílkovin; B12 neřeším - mléko, vejce, půdní bakterie Pinkiesmile ).

Resp. včera jsem měl sekanou, polotovar z obchodu. Jako, přechod od toho bude docela snadný, protože se to chuťově až tak moc neliší od toho tofu Rainbowlaugh Můžete namítnout, že si mohu koupit kvalitnější maso (a třeba nebude ani o tolik dražší), ale kdyby to nikdo nekupoval, asi by to v obchodech nebylo, že? Takže hledáme náhradu za toto jídlo. Kdybych bral měsíčně 50 táců, tak bych si nejspíš byl schopen i koupit hotovou zdravou výživu (i bez masa), a taky bych možná ani nezačal zahradničnit (takže je dobře, že tolik neberu - stejně, když se podívám zpětně, tak všechno "špatné", co se nám v životě stalo, bylo vlastně nakonec super, protože díky tomu jsem skončil na vesnici a zrovna v této konkrétní, kde je všechno fajn).

Po zimě jsem trochu shodil, asi jako kočky Pinkiesmile (kdyby to někoho zajímalo, tak to začalo před tím, než jsem začal přestávat jíst maso), takže mám teď 65 kg, což se ale ustálilo (jak by řekl Martin Rota: nepřibírám, protože NEŽERU). Beztak do zimy zase přiberu, až bude kozí mléko (před asi měsícem kozička porodila, tak čekáme asi na odstavení - do té doby jsem si mléko z jídelníčku vyřadil, a máma ho nikdy neměla moc ráda, takže tady "no problemo" - když si nebudu zakyselovat tělo, tak vápník nemusím tolik dodávat, protože ho neztrácím; btw o kyselinotvorných věcech je taky fajn si něco přečíst: pak vám nebude divné, proč mléko a maso je pro organismus kyselé, a naše vlastní maso není? Ne, maso a mléko je třeba možná zásadité, co já vím, ale působí přesně opačně: http://www.bio-life.cz/clanky/zdrava-vyz...nismu.html ovšem stejně jako ořechy, ocet, rajčata, atd. Pinkiesmile http://www.jakorybicka.cz/wp-content/upl...travin.pdf To uvádím jen jako protiargument některým veganů, kteří mávají "kyselým masem a mlékem" a pak se to pere s ostatními lidmi, kteří argumentují kyselým žaludkem. Na druhou stranu, vždycky bylo normální dávat kočkám pít mléko. Tak proč se dneska tohle najednou velmi nedoporučuje?).

Lněné semínko v jogurtu chutná naprosto normálně. A když si do něj namočím i ty "hnusné" zelné krekry, kupodivu se najednou dají jíst.

Apropo: http://zoom.iprima.cz/clanky/umele-maso-...a-dokonale

- pár zajímavých videí: když už člověk něco pěstuje, mohl by vědět i něco víc o tom, co vlastně jí: https://www.youtube.com/watch?v=TGpUZyuT34c (jako nikdy jsem si dřív nemyslel, že čistá kuchyňská sůl je špatná, sůl jako sůl.. http://www.syrova-strava.cz/news/kuchyns...n-trosku-/ ); a něco o pěstování salátů v bytě v květináči místo okrasných kytek: https://www.youtube.com/watch?v=eHv0KBFXu6s A bacha i na tu sóju: https://www.youtube.com/watch?v=CyZFqREn6Qo vs. http://www.vimcojim.cz/cs/spotrebitel/zd...x8330.html Něco o GMO: https://www.youtube.com/watch?v=CfvniENp1Ow (jestli vás to téma zajímá, tak byste neměli zůstat jen u jednoho videa, ale získat si i proti-názory případně studie z dalších zdrojů http://biomikro.vscht.cz/vyuka/znp/GMO_z...ezpeci.pdf ; btw. je fajn zjistit, že jakožto "vrchol evoluce" máme jen asi 1/5 genů, co pšenice Pinkiesmile ); 7 důvodů pro zahradničení: https://www.youtube.com/watch?v=6zZhof2KqGY (CZ)
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 22.04.2016, 11:41
RE: Broníci zahradničí - od Discordian - 22.04.2016, 13:09
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 22.04.2016, 15:49
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 22.04.2016, 17:59
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 25.04.2016, 10:12
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 25.04.2016, 11:29
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 25.04.2016, 15:02
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 25.04.2016, 15:35
RE: Broníci zahradničí - od Melgarh - 25.04.2016, 16:23
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 25.04.2016, 16:34
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 26.04.2016, 17:55
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 28.04.2016, 15:28
RE: Broníci zahradničí - od Blossom - 28.04.2016, 15:49
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 28.04.2016, 15:53
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 28.04.2016, 17:25
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 30.04.2016, 12:08
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 02.05.2016, 11:36
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 04.05.2016, 10:14
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 04.05.2016, 16:06
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 09.05.2016, 09:15
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 09.05.2016, 09:50
RE: Broníci zahradničí - od Mácaman - 09.05.2016, 09:58
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 09.05.2016, 10:43
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 24.05.2016, 13:24
RE: Broníci zahradničí - od Mácaman - 24.05.2016, 13:25
RE: Broníci zahradničí - od Jamis - 24.05.2016, 13:33
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 24.05.2016, 13:49
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 26.05.2016, 16:25
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 30.05.2016, 10:59
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 30.05.2016, 12:15
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 30.05.2016, 14:25
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 31.05.2016, 18:49
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 01.06.2016, 21:34
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 02.06.2016, 13:30
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 06.06.2016, 09:24
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 10.06.2016, 17:17
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 13.06.2016, 11:40
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 20.06.2016, 09:23
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 24.06.2016, 20:20
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 27.06.2016, 11:07
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 27.06.2016, 11:45
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 27.06.2016, 12:52
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 28.06.2016, 09:03
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 11.07.2016, 11:12
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 19.07.2016, 12:06
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 22.07.2016, 12:40
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 25.07.2016, 14:05
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 25.07.2016, 16:42
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 26.07.2016, 11:31
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 27.07.2016, 10:04
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 27.07.2016, 14:22
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 01.08.2016, 13:09
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 05.08.2016, 08:28
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 05.08.2016, 08:33
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 05.08.2016, 15:02
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 06.08.2016, 19:34
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 08.08.2016, 13:01
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 10.08.2016, 15:38
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 15.08.2016, 13:55
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 22.08.2016, 18:01
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 23.08.2016, 12:49
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 24.08.2016, 12:19
RE: Broníci zahradničí - od Jofa - 24.08.2016, 12:52
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 24.08.2016, 13:35
RE: Broníci zahradničí - od Jofa - 24.08.2016, 21:00
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 25.08.2016, 08:54
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 08.09.2016, 08:54
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 12.09.2016, 16:21
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 13.09.2016, 08:28
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 15.09.2016, 10:45
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 19.09.2016, 12:22
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 26.09.2016, 15:46
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 03.10.2016, 17:31
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 10.10.2016, 17:10
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 17.10.2016, 12:10
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 31.10.2016, 18:31
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 14.11.2016, 20:54
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 28.11.2016, 18:44
RE: Broníci zahradničí - od Volatile - 05.12.2016, 21:00
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 05.12.2016, 21:20
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 06.12.2016, 17:05
RE: Broníci zahradničí - od Volatile - 08.12.2016, 20:21
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 09.12.2016, 10:46
RE: Broníci zahradničí - od Volatile - 09.12.2016, 17:20
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 09.12.2016, 18:35
RE: Broníci zahradničí - od Volatile - 11.12.2016, 00:00
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 12.12.2016, 11:01
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 15.12.2016, 13:31
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 15.12.2016, 16:24
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 19.12.2016, 15:03
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 02.01.2017, 09:32
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 02.01.2017, 13:35
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 02.01.2017, 17:03
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 02.01.2017, 18:07
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 09.01.2017, 11:45
RE: Broníci zahradničí - od Volatile - 13.01.2017, 02:40
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 13.01.2017, 10:22
RE: Broníci zahradničí - od czAdamV - 13.01.2017, 12:21
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 13.01.2017, 18:13
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 16.01.2017, 10:52
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 20.01.2017, 18:19
RE: Broníci zahradničí - od Volatile - 21.01.2017, 13:40
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 23.01.2017, 15:51
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 23.01.2017, 17:52
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 25.01.2017, 12:12
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 30.01.2017, 13:06
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 01.02.2017, 13:05
RE: Broníci zahradničí - od Volatile - 01.02.2017, 22:32
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 02.02.2017, 11:18
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 03.02.2017, 20:32
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 06.02.2017, 16:18
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 07.02.2017, 15:04
RE: Broníci zahradničí - od Volatile - 08.02.2017, 03:22
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 10.02.2017, 11:53
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 08.02.2017, 10:41
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 09.02.2017, 15:08
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 10.02.2017, 13:29
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 14.02.2017, 14:24
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 15.02.2017, 17:30
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 16.02.2017, 11:29
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 20.02.2017, 10:12
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 20.02.2017, 17:43
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 22.02.2017, 14:45
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 23.02.2017, 15:17
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 27.02.2017, 15:57
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 01.03.2017, 10:21
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 02.03.2017, 13:45
RE: Broníci zahradničí - od Volatile - 02.03.2017, 18:29
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 03.03.2017, 12:55
RE: Broníci zahradničí - od Volatile - 04.03.2017, 09:26
RE: Broníci zahradničí - od Volatile - 04.03.2017, 10:32
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 05.03.2017, 19:37
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 06.03.2017, 11:32
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 06.03.2017, 15:43
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 07.03.2017, 09:45
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 07.03.2017, 15:03
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 08.03.2017, 20:43
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 13.03.2017, 10:16
RE: Broníci zahradničí - od Plum_Jimmy - 14.03.2017, 22:10
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 15.03.2017, 12:37
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 17.03.2017, 11:35
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 23.03.2017, 11:27
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 27.03.2017, 09:40
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 28.03.2017, 11:19
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 06.04.2017, 10:56
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 07.04.2017, 18:32
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 10.04.2017, 11:53
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 19.04.2017, 14:24
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 19.04.2017, 16:57
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 20.04.2017, 16:36
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 21.04.2017, 13:26
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 24.04.2017, 18:13
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 09.05.2017, 10:44
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 09.05.2017, 10:45
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 18.05.2017, 10:35
RE: Broníci zahradničí - od DominikNik - 18.05.2017, 15:28
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 18.05.2017, 16:46
RE: Broníci zahradničí - od DominikNik - 19.05.2017, 18:09
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 23.05.2017, 13:28
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 25.05.2017, 16:12
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 25.05.2017, 17:42
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 26.05.2017, 11:02
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 26.05.2017, 16:26
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 29.05.2017, 09:19
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 30.05.2017, 09:48
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 31.05.2017, 09:34
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 01.06.2017, 13:38
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 07.06.2017, 17:09
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 16.06.2017, 11:32
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 23.06.2017, 13:11
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 26.06.2017, 10:12
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 29.06.2017, 11:34
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 03.07.2017, 16:40
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 04.07.2017, 18:43
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 07.07.2017, 16:25
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 13.07.2017, 14:44
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 21.07.2017, 15:09
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 31.07.2017, 12:10
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 04.08.2017, 12:30
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 11.08.2017, 10:03
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 17.08.2017, 10:23
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 21.08.2017, 08:39
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 28.08.2017, 15:35
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 30.08.2017, 13:54
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 04.09.2017, 10:55
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 06.09.2017, 12:35
RE: Broníci zahradničí - od Melgarh - 06.09.2017, 17:04
RE: Broníci zahradničí - od niemand - 06.09.2017, 19:23
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 07.09.2017, 11:22
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 15.09.2017, 11:00
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 30.10.2017, 11:09
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 10.11.2017, 11:23
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 27.11.2017, 13:20
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 30.11.2017, 17:03
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 08.12.2017, 12:17
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 19.12.2017, 13:29
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 26.01.2018, 11:45
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 26.01.2018, 12:41
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 30.01.2018, 14:58
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 17.04.2018, 09:38
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 17.04.2018, 09:38
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 23.04.2018, 09:11
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 28.05.2018, 08:01
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 28.05.2018, 20:52
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 29.05.2018, 09:03
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 25.06.2018, 16:57
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 16.07.2018, 11:41
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 10.08.2018, 09:47
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 29.08.2018, 11:30
RE: Broníci zahradničí - od EresielRanwa - 29.08.2018, 13:28
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 30.08.2018, 10:18
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 24.09.2018, 16:54
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 22.10.2018, 17:39
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 10.12.2018, 18:46
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 17.12.2018, 18:44
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 19.03.2019, 09:54
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 19.03.2019, 18:01
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 21.03.2019, 18:23
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 29.07.2019, 12:53
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 29.07.2019, 15:56
RE: Broníci zahradničí - od Martin - 16.02.2022, 17:42

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 5 host(ů)