Anketa: Jsi vzdělaný v elektrooboru ?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
Ano
47.37%
9 47.37%
Ni
52.63%
10 52.63%
Celkem 19 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Slaboproudá/Silnoproudá elektronika
#25
(23.07.2017, 21:42)pidi Napsal(a): Jinak ale při vší úctě k Martinovi, při té jeho "preciznosti" (vykousané plasty, naprasené konektory, vruty?!, všechno křivě) se nedivím že staří brečí, že řemeslo upadá... Ne že bych nikdy nespáchal nahonem nějakou otřesnou prasárnu, ale pochlubit se tím, to chce koule...  Pinkiecrazy

No, víš, ne že bych chtěl obhajovat své prasárny, to ani náhodou Pinkiesmile ale ono je trochu rozdíl, když si BFU něco udělá doma sám svépomocí a nebo, když je to výsledek firmy (či řemeslníka), co na to má papír nebo si to nedejbože účtuje Ajsmug (mě to baví, i když můžu být na to "levej" - to není omluva pro to, aby to nemohlo být nejen funkční, jen máme spíš každý hranici, kdy už to je hnusné, trochu někde jinde)

Takže by nemuseli brečet, kdyby výsledek "jejich" činnosti (resp. kolegů) nemusel opravovat sám zákazník (externí firma na vzduchotechniku a boiler, co si plete fázi a nulák, a směr proudění vzduchu), za tichého proklínání stavbyvedoucího, který pak ještě musel dát dokupy tepelnou izolaci, kterou mu zničili při montáži vedení.. Twilightoops Je pak jasné, že po několika zkušenostech s nimi si pak řekne, že "takhle si to můžu sprasit taky, a zadarmo".

Já osobně, pokud to plní svůj účel, neřeším drobnosti, jak to vypadá uvnitř (zvlášť, když na to přijde kryt) nebo takový detail, jako že mám třeba nakřivo konektor (už jsem kupoval baterku, co měla LED kontrolku vystrčenou ven a samozřejmě málem uraženou, jak se ohnula).

Já jsem sice vystudovaný elektrotechnik, ale nedělám v oboru (a vím dobře proč Rainbowlaugh ). Mimochodem, právě ten vykousaný plast je dílo profesionálů (pánové se snažili zřejmě dostat ke zdroji teleportací, tak při tom rovnou urvali i jedno plastové uchycení displaye - proti tomu poškozený plast pod klávesnicí je to nejmenší).


Své nadšení mám nejspíš od dědy (železničář), když mi bylo asi 10, se kterým jsme páchali elektroinstalaci na TT model vláčků (a vypadalo to asi nějak takto: https://st.depositphotos.com/1475009/140...es-and.jpg Pinkiesmile )


Takže, ano. Raději budu mít koule pochlubit se tím, že někde pod krytem je křivý vrut, než si nechat vystavit fakturu na elektriku, "díky" které může v nejhorším vyhořet dům, v nejlepším někoho "jen" zabít Ajsmug Ale jo, uznávám, jinak to měl všechno moc hezky udělané (na pohled).


P.S.: Jo, co se týče vrutů, to je jedna z mých neřestí.. ony se dají použít prakticky na všechno, když se mi nechce používat šroubek a matičku (nevysvětlím to, prostě mne nepadne je vzít, i když jich mám plnou krabičku). Byste mne museli zabít, s tím jinak nic nesvedete.. stejně jako když občas místo klíče používám kleště, zvlášť v blbě přístupných místech (z toho měli dřív zaškolující taky těžké spaní Pinkiesmile ).
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Slaboproudá/Silnoproudá elektronika - od Martin - 24.07.2017, 10:54

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)