Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Snowfall Ponymeet, Polsko – Katowice, 17. 02. 2018
#12
(09.02.2018, 12:58)hviezdosz Napsal(a): Jamisi, sice nemám příklad zrovna z Německa, protože moc do zahraničí nejezdím za akcemi.

Tak zkus příště uvést něco, kam jezdíš - protože pak tu vznikají nepříjemné informační šumy.

Citace:Ale co třeba takhle Czq (zrovna ta poslední)? I když byla angličtina primárním jazykem tohoto konu, tak byla převážně z větší části česky. Teď tím nemyslím samotný program. Ten byl v ajině samozřejmě. Do češtiny se překládaly jen nejnutnější věci typu organizační info pro návštěvníky a tak. Nicméně na Czq se stále mluvilo česky příp. slovensky. Když jsem od někoho něco chtěl/potřeboval, měl jsem vysokou pravděpodobnost, že to byl rodilý mluvčí češtiny příp. slovenštiny. Z velké části jsem slyšel češtinu/slovenštinu. Lidi, co neuměli česky/slovensky, tam samozřejmě byli taky. Ti mluvili anglicky (příp. mezi sebou svými jazyky jako francouzštinou či němčinou).

Když se mluví o jazyku conu, tak je tím myšlen program - ne, jak spolu lidi mluví, protože to záleží na mnoha okolnostech a nemá smysl se tím vůbec zabývat.

Citace:Nicméně cizinců tam bylo fakt pár.

Cizinců byla na CZQ více než čtvrtina z celkového počtu účastníků. Jen pro srovnání: Němců víc než 4x tolik, co Slováků (což je na jednu stranu povzbudivé, že jezdí zahraňáci, na druhou stranu dost smutné, protože jsme CZ/SK fandom a ne CZ/DE).

Citace:A to ještě nemluví o tom, že jste museli komunikovat s úřady, domlouvat některé domácí hosty, organizovat staffáky apod – pochybuju, že byste používali k tomuto primární jazyk Czq, angličtinu.

To už pleteš jabka s hruškama - ne že by někoho zajímalo v jakém jazyce orgové mluví s účastníky. Nicméně při komunikaci pokud byla ve skupině alespoň jedna osoba, která česky nerozuměla, mluvilo se anglicky.

O tom je oznámení o "primárním jazyku conu" - ne, že se tam bude mluvit převážně jiným jazykem, ale že tenhle jazyk bude určený pro program a pokud se budeš potřebovat domluvit s organizátory/staffáky, tak ten primární jazyk bude možné použít.

Citace:Takové aktivity však neoddělitelně patří ke konům, ale většina z nich je „běžnému“ návšěvníkovi skryta za oponou. Stejně tak jako na jiných konech. Můžou se tvářit, že jejich hlavním jazykem bude angličtina. Ale stejně je z valné části hlavním jazykem konu úřední jazyk hostitelské země. Cizinců je na každém MLP conu jenom malá hrstka. A i když se hlavním jazykem conu může tvářit angličtina, pořád to bude pro GalaCon němčina, pro Crystal Fair finština apod. Už chápeš, co tím myslím?

Ty mluvíš ale úplně o něčem jiném - když jedu na akci s programem, tak mě samozřejmě zajímá jazyk programu a je logické, že když jedu do jiného státu, tak se tam bude mluvit převážně místním jazykem. Jak orgové komunikují s úřady je mi srdečně jedno, stejně jak komunikují mezi sebou.

Apropo... že cizinců je na každém conu hrstka není pravda. Téměř třetinu účastníků ze zahraničí na Czequestrii rozhodně nepovažuju za hrstku.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Snowfall Ponymeet, Polsko – Katowice, 17. 02. 2018 - od Jamis - 09.02.2018, 14:18

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)