Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epizoda 26: The Last Problem
#11
To sice jo, ale pořád se to dalo naroubovat že se to odehrává x let po událostech seriálu, ale s tím že Twili má nahradit Celestii s Lunou jsou nepočítal
Gun Pony 
But where are you, I need you here, Though things won't be the same I fear, You'll see what's left of me, It's not enough to give it all

Odpovědět
#12
To že Twili dostala s korunou moc ovladat slunce a mesic je jasne ,ale kdo se stara o říši snů ? Delat vsechno je i na 2 princezny docela dost viz S7E10 The royal Problem
Everypony Equal,Everypony Loved

Tumblr

Jsem Faiko , ne Falko ,Failko a podobně !!!
Odpovědět
#13
Nuž, tých 1000 rokov to musela všetko robiť Celestia sama, keď bola Luna vyhostená na Mesiac.
"It does not matter where you go and what you study, what matters most is what you share with yourself and the world." Princess Twilight Sparkle
"I wanted to remind you that through hard times, one of the greatest gifts you can give is letting your light shine for others." Princess Celestia
"Nech se bráti proudem mysli, tam kde řeka snů do reality se vlévá a nech své oči utrápené, plně otevřené a hleď na krásu té hvězdy šesticípé" Drake Damage
"No you can't give up your laughter 'cause you're scared of a little pain." Autumn Blaze
Odpovědět
#14
to outsourcujou...treba na discorda Rainbowlaugh
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
#15
(23.10.2019, 07:04)Faiko Napsal(a): To že Twili dostala s korunou moc ovladat slunce a mesic je jasne ,ale kdo se stara o říši snů ? Delat vsechno je i na 2 princezny docela dost viz S7E10 The royal Problem

Nikde nebylo řečeno, že se Celestia a Luna opouštění všechno, co dělají. Luna klidně může dál dělat to, co doteď, jen nevládne Equestrii a nezvedá Měsíc.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
#16
Haberův tým scénáristů moc nemusím (Celkově si myslím, že MLP se s příchodem jinačího režiséra uprostřed pátý série dost změnilo a nikoliv k lepšímu). Trvalo mi dost dlouho nějak psychicky rozdýchat některé jejich výplody v některých epizodách.
Ale tohle finále bylo něco jiného (Buď to, nebo jsem si možná už na ten neustálý retcon v některých epizodách zvykl.) Upřímně bych někdy měl napsat děkovný dopis Haberovi, protože tohle finále bylo svým způsobem melancholicky nádherné.

Ta epizoda mi ukázala, že "Friendship carries on", ale taky, že vztahy se ve skutečném životě přece jen mění. Ve skutečném životě dochází ke změnám, které přátelství chtě nechtě ovlivňují. MLP celkem vystihuje, že Mane 6  nejsou jen superhrdinky, ale také skutečné postavy, co čelí i problémům života.
(Epizoda tam třeba explicitně ukázala jen jeden vztah. Ale je naprosto možné, že si třeba taková Rarity nebo Twilight v životě nikoho nenašla a žije sama. To je obraz v našem budoucím životě naprosto možný. V tomhle by ten díl mohl být až hodně realistický.)

Čítávám na internetu spoustu názorů, že by si tohle finále zasloužilo zcela přepsat. Jedním z důvodů by mělo být, že nekončí zrovna šťastně (Spousta lidí se nedokáže smířit s tím, že Twilight své přátele přežije.) I když je v MLP spousta symboliky a symetrie, boj zla proti dobru a podobně, osobní příběh těch postav nakonec už tak heroický není.  Život totiž může dopadnout jakkoliv a ne vždy to zrovna musí být scénáristicky pěkný příběh. A v tomhle ohledu se mi My Little Pony líbí. I když primární účel tohoto seriálu mělo být reklamou na značku hraček, tak se nám nebál občas ukázat naprosto realistické problémy, se kterými se člověk v životě potýká (A někdy to rozhodně nebyly problémy, se kterými by se potýkalo dětské publikum).

Zkrátka se mi na MLP líbila jeho realičnost. U běžnýho seriálu by po poslední epické bitvě hrdinky zachránili svět a za zvuku kopyt by odcválali do závěrečných titulků. Ale S09E26 právě ukazuje, že život závěrečnými titulkami nekončí. Život se neřízeně řítí vpřed a někdy jediné, co nám zbývá, když se díváme na naši budoucnost [spoiler: třeba na budoucnost bez MLP:FiM. Applecry ], je pocit nejistoty. Člověk pak reaguje jako Twilight v této epizodě:"It's terryfing." A jediné, co člověku v takové situaci zbývá, je ten pocit nejistoty sdílet.

Nacházejí se lidé, kteří tenhle reálný aspekt života nedokáží akceptovat a nejspíš proto se snaží konečnou epizodu MLP přepracovat. Ale já ho zcela akceptuji. A proto děkuji Joshu Haberovi, že nám tuhle lekci v MLP ukázal.

Jediné větší Whoopsie u této epizody ovšem byla animace. Uvážíme-li, že došlo k prodlevě jen cirka o generaci (soudě podle stáří Student Six a CMC), tak  nejen mane six mají vrásky a vypadají spíš tak na šedesát. Rodiče M6 vypadaj oproti nim o dost mladší. O designu Spika, který se nejspíš stál více greedy ani nemluvím. Jsem celkem rád za to, že někdo vytvořil tu fixed verzi bez vrásek, kterou někdo do tohoto vlákna vložil. A překvapilo mě, že vznikla tak rychle Pinkiecrazy .
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)