Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak čistit plyšáky?
#21
Nevím, proč by mě být problém dát plyšáka do pračky. Pokud vezmu v potaz jakékoli jiné plyšáky, než poníky, vždycky se vyprali normálně...je to jenom ve tvaru poníka, nic víc, nic míň.

Odesláno z mého Lenovo A7010a48 pomocí Tapatalk
Shining YAY!
Odpovědět
#22
Tož, minireport z číštění. Pračky jsem se bál, tak jsem to raději zkusil podle návodu, co zde dával Faiko. Třikrát jsem musel měnit vodu, jak byla Moonie špinavá. Sice má ještě trošku šedi/špíny, ale ta jde vidět jen při určitém úhlu (zvláště na čumáku). Práce s ňou mi trvala asi 3-4 hoďky. Teď ju ještě suším, ale už teď je hezky voňavá a čistá. A hlavně tak hebká, jak jsem ju snad nikdy nezažil. Rainbowkiss

Doporučuju pro každého, kdo se bojí, že mu plyšáka spolkne/roztrhá/zničí pračka. Sice je to makačka, ale ten pocit je o to lepší. Twilightsmile

Edit: čeká mě ještě Pinkie, ale tu si nechám až po Brně. Nevěřili byste, jak je ruční čištění vyčerpávající. Pinkiecrazy
Odpovědět
#23
Mám krásného bílého plyšáčka od tety Evílie. A mám trable s jeho čištěním.
Nejen že má bílou srst, ještě jeho CMko je nakreslené akrylkama (chtěla jsem ho na mazlení a jiné barvy na něm nedržely) takže nemůže do pračky. 
Naštěstí u CMka není špinavý. Použila jsem na něj vysavač a zbavila ho většiny prachu a nečistot. Přední kopýtka má ale zašedlá a nevím, čím je vyčistit, aby byl zase bělounký.
[Obrázek: bUrgFtE_d.webp?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium]
Poradí mi někdo prosím  Pinkiesad2
Odpovědět
#24
Dobrý je takový ten lepící váleček na oblečení, kompresor (otestován i na plyšácích od Evílie), nebo mokrá hadra a trochu mýdla
eternal shyness  Unsuresweetie  
The more I try to hide my doubts the more that I find, perhaps I should give up and just pretend i don't mind.

DeviantArt
Odpovědět
#25
Děkujíí ^-^ vyzkouším
Odpovědět
#26
Taky mám svého plyšového tuliponíka od tety Evílie a věčně dedukuji nad efektivním a přesto šetrným čištění Pinkiesmile  Ono přeci jen kombinace i minimálního make-upu a záchvatů nutnosti se pomazlit s plyšáčkem z tohoto materiálu (úžasně příjemného a hřejivého Pinkiecrazy ) trochu vylučuje neustálý čistoskvoucí vzhled našich oblíbenců Twilightblush  Jáplyšáčka většinou pročesávám vyřazeným zubním kartáčkem a asi jednou za měsíc ho prodrbu týmž nástrojem za pomoci Vanishe, pak několikrát opucuju mokrou žínkou a vysuším ručníky Twilightsmile Ale pravda, tak jednou za čtvrt roku ho se srdcem krvácejícím a nervy na pochodu šoupnu do pračky zabaleného v mém županu a na nejmírnější režim ho vyperu Twilightoops Nutno dodat, že se mu zatím nic nestalo Ajsmug  Tedy aspoň ne v pračce  Twilightblush
- Nevytvářej si domněnky - Nezraňuj slovem - Buď sám sebou - Uč se milovat život i sebe sama -
Reklamááá!  
Moje písmotvorba zdeEresielin svět 
A malůvkotvorba tu: Eresielina čmrkárna
Odpovědět
#27
Postupem času jsem přešel na mytí v ruce - je to mnohem šetrnější než jakákoliv pračka. Vzhledem k tomu, kde všude se mnou plyšová Libuše (jde o druhý vyrobený prototyp - první má Aya) cestuje, tak se lehkému zašpinění nevyhnu a jednou za čas (tak jednou za rok a půl až dva, podle stavu) ji přeperu. Je vyrobená tetou Elvilií, takže ten samý postup půjde patrně použít taky - CMko je potištěná látka, takže samotné namočení přežije. Funguje jen na ty plyšáky s měkkou konstrukcí, vycpané materiálem, který ve vodě nedegraduje nebo trvale nemění vlastnosti (molitan, mikrovlákno etc.):

Do lavoru dám tekutý mycí prostředek a vodu na ruční praní (podle doporučeného dávkování), plyšáka, nebo jeho část ponořím, zmáčknu, a nechám materiál vypustil vzduch a nasál vodu. To při stálém ponoření několikrát opakuju, dokud proudící voda s mycím prostředkem látku na povrchu nezbaví nečistot. V případě potřeby vodu vyměním a mytí opakuju (už se to taky stalo). Pak zopakovat totéž v čisté vodě a je umyto.

Když myju plyšáka celého, vypadá to, jako bych mu dával pod vodou nepřímou masáž srdce Rainbowlaugh

Ždímání je trochu zdlouhavé, protože plyšák má v sobě obvykle dost vody - takže odshora dolů postupně v ruce promačkat a nechat stát v umyvadle,  nebo nebo ve sprše (dá se i posadit na vodovodní baterii), kde voda může odtékat sama, případně jednou za čas promačkat spodní část (např nohy) a vyždímat z nich, co jde. Na závěr vzít složený (ano čtete správně) ručník či osušku, plyšáka na něj postavit a nechat stát - voda z plyšáka do něj přejde mnohem snáz. Pokud bude ručník promáčený, prostě ho vyměnit za suchý (anžto ručník uschne mnohem snáz) - když zůstává ručník suchý, nechat plyšáka doschnout na alespoň částečně větraném místě (třeba na vnitřním parapetu v pokoji). Schnutí takhle trvá cca den, u větších o něco déle.

Shodou okolností jsem nedávno Libuši opět čistil a byť z minula je na CMku je znát opotřebení, fotka před a po stávajícím prací neukázala žádný viditelný rozdíl.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
#28
Právě můj mazlík má tenhle cutie mark
[Obrázek: KnhKj4D_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium]
A fakt se bojím poblíž něj jít s vodou, ať se nerozmaže a hlavně ať se nerozpije 

@Eresiel: Já mám taky vždycky nutkání ho uhuhňat Rainbowlaugh ale dávám si pozor jak je bílý

@Jamis: ta masáž srdce musí být dobrá podívaná  Rainbowlaugh
A děkuji za tip na sušení  Pinkiehappy
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)