Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Naše noviny
#11
Žánr fiktivního zpravodajství je skvělý Pinkiehappy už se těším na další zprávy Twilightsmile
"To už rovnou mohli to Brno postavit jinde"

Všechno píšu na mobilu, takže za moje chyby může autokorekce Twilightblush
Odpovědět
#12
Zvláštní vydání! Obsahuje částečné spoilery k episodě 23! A první článek ne ode mně!
Myslím, že dvoutýdenní interval vydávání je akorát pro tvůrce i čtenáře.Turistický ruch v zemi hipogryfů narůstá, královna Novo je nucena zavést omezení
Turismus je pro zemi hipogryfů hlavním pilířem ekonomiky, těsně následován exportem mořských plodů. Do jeho podpory bylo vloženo mnoho tisíců bitů, mimo jiné na tisk knih a brožur o zvycích a festivalech, které hipogryfové mají, a na přeměnu ostrova na poloostrov, včetně zavedení železniční tratě na novém úseku pevniny a výstavbou polderů pro omezení vlivu přílivu a odlivu. Proto nejnovější nařízení vydaná královnou Novo pro mnohé působí kontraproduktivně.
Turisté, kteří se vydají navštívit Harmonizující Výšiny, čeká nemilé překvapení, když je u vstupu zastaví hlídač s počítadlem návštěvníků. „Harmonizující Výšiny jsou přírodní rezervace. Pro zachování jejího kouzla je potřeba dbát na dodržování určitého řádu. Čím dál častěji se objevovaly případy, kdy návštěvníci rušili divokou zvěř, nebo si na místě zakládali táboráky, což bylo už od otevření pro veřejnost v podmínkách zakázáno.“
„Také sem celkově přijíždí čím dál více návštěvníků. Museli jsme stanovit maximální počet tvorů, kteří v parku mohou najednou pobývat. Jistě chápete, že pokud si vzájemně překáží a ruší se, tak si z návštěvy nikdo dobrý zážitek neodnese,“ vyjádřili se hlídači parku.
„Nějaký zážitek mě nezajímá! Zaplatila jsem sombrovskou sumu bitů za dopravu sem až z Rainbow Falls, tak očekávám, že se dovnitř dostanu kdy budu chtít!“ vsunula se do rozhovoru nespokojená návštěvnice. Ostatní, ač ne úplně nadšeně, většinou dávají za pravdu hlídačům. „Je ale smutné, že to přišlo tak náhle. Měli zavést možnost předběžné rezervace termínu, někteří to skutečně nemáme na horu Aris blízko,“ dodávají.
Podobné omezení bylo zavedeno i pro podmořskou tůru v Seaquestrii. „Je to pro nás ohromné ulehčení. Návštěvníci musí podstoupit transformaci do podoby mořských poníků, což zařizuje průvodce. Bez průvodce pouštíme jen výjimky, a s novým omezením na deset tvorů s jedním průvodcem se mnohem zvýšilo bezpečí členů výpravy. Pod hladinou se totiž dá mnohem snadněji ztratit – je tam méně světla a pokud nejste normálně pegas, tak vám může chvíli trvat, než si zvyknete na plně trojrozměrné možnosti pohybu.“
„Průvodce musí kromě výkladu také na skupinu dávat pozor. Nechceme mít na svědomí životy. Příliš často se stávalo, že se k průvodci dostalo několik rodin, klidně až třicet tvorů. Hříbata, jak už tak bývá, ve vodě začala skotačit, a rodiče si je pořádně nehlídali. A pak se dostala do zrádného proudu, který je od skupiny odnesl. Už dvakrát se stalo, že je odnesl i kilometry daleko. Naštěstí je po cestě chytil kraken. Je to starý dobrák, a tak je dokázal uklidnit svým vyprávěním, než se na místo dostaly naše pátrací čety. Ale nemůžeme na krakena spoléhat navždy, klidně může za rok odplavat na druhou stranu oceánu.“
I přes nevoli a stížnosti turistů si královna stojí za svým. „Je jasné, že ještě bude nutné jednotlivé drobnosti dopilovat, ale v tomto případě, kdybych nezasáhla, už by později nebylo co zachraňovat a místo méně turistů by nechodili už žádní.“
- Silly Words


LEPŠÍ VYBAVENÍ, LEPŠÍ STRÁŽE
S tímto heslem oznámil princ Shining Armor (velitel hradní stráže) velký projekt kompletního přezbrojení hradních stráží a letectva, kvůli kterému musely být zařazeny do slovníků nové výrazy jako například pojem zbraň. (dle definice: technické zařízení určené k použití jednotlivcem k zneškodnění jakéhokoli tvora v případě že ohrožuje okolí)
"Po relativně nedávných událostech, jako bylo například napadení naší svatby, tehdy ještě nepřátelskými changelingy, se naše stráže a taktika jasně ukázali jako zoufale neefektivní." prohlásil princ Shining Armor k úvodu projektu.
Princezna Celestie nechala již před pár dny vypsat tendr v hodnotě 2M. bitů na zbroj, zbraně a další vybavení a současně velký nábor do bezpečnostních složek, řízení, kterého se účastnilo celkem 7 firem. Vyhrál koncern Gear Industrie Equestria Earth-pony Engineering Holding jehož továrny v Manehattanu a Crystal Empire a nově i ve městě Baltimare budou nové vybavení produkovat.
Ředitelka Gear Industries se k projektu vyjádřila následovně "Nové vybavení již bylo zoufale potřeba, při posledních událostech naše stráže neměli proti útočníkům šanci, rozšířená výroba navíc vytvoří pracovní příležitosti pro zhruba 4000 poníků."
Výsledek výběrového řízení je sice zpochybňován ředitelem konkurenčního strojírenského podniku Filthy Richem, vzhledem k tomu že firma Gear Industries jako jediná dodala kompletní návrhy, brnění a zbraní s delším dosahem které by však nevyžadovali pouze obsluhu jednorožců, byly tyto námitky smeteny. Gear Industries ovšem není jediná firma která se bude na plnění kontraktu podílet, jeho druhou část na výrobu dvou typů letounů pro letectvo získala Cloudsdaleská firma LockWing Equestrian Aviation. LockWing později uzavřel smlouvy s Gear Industries a Rich Enginnering o subdodávkách některých komponentů. Všechny výše jmenované firmy nyní shání spousty nových zaměstnanců od inženýrů přes obsluhu obráběcích strojů až po uklízeče.

[Obrázek: royal_guard_by_zocidem-dcokpu5.png]

Stráže budou nově vybaveny celotělovým protiúderovým brněním schopným dlouhodobě odolávat úderům kopyt i lehkým magickým útokům. Brnění má mít zabudovaný průhledový display
pro lepší orientaci a koordinaci, vysílačku a zásobník na vodu o objemu 1,5l aby byl dodržován pitný režim i při dlouhých obchůzkách. Zbroj si zachovává některé vzhledové prvky původní plátové výzbroje, i přes to je nový návrh označován módními návrhářkami za příšernost, někdy až jako zločin proti módě. Během zkoušek však zbroj prokázala vysokou odolnost a větší mobilitu oproti původním plátovým. Velitelská verze bude doplněna o rozšířené komunikační zařízení umožňující jednodušší koordinaci jednotek. Dále budou stráže vyzbrojeny novými teleskopickými obušky s pryžovým povrchem a magickými omračovacími zbraněmi GI-WSG102 Mk.1 "Storm", menším typem GI-WSG101 Mk.1 "Tempest" a těžkým bitevním sedlem GI-WSGBS201 Mk.2. "Hurricane" Zbraně využívají magií nabíjené kapsle s kapacitou od 50 do 80 ran a pro sedla i se 150 ranami. Zbraně jsou schopné spolehlivě omráčit cíl na vzdálenost 90m s velmi vysokou přesností, účinek pomíjí zhruba po 90min. v závislosti na jedinci. Zbraň disponuje vysokou spolehlivostí, vysokou přesností, velkou kapacitou, snadnou údržbou, nízkou hmotností (u typu GI-WSG-202 pouze 2,5kg) a výraznými ovládacími prvky.
Letectvo bude vybaveno novými transportními konvertoplány pro přepravu poníků i materiálu o výkonu až 200WP (wing power) s nosností až 10t. Bitevní verze bude mít výkon 250WP a pouze malý transportní prostor. Bitevní konvertoplány budou disponovat výkonnými magickými střelami pro odklonění vzducholodí, harpunami, kanóny a uspávacími nebo odpuzujícími pumami proti pozemním jednotkám. Nové stroje mají zaručit rychlou přepravu poníků i nákladu a obranu proti vzdušnému i pozemnímu vnějšímu napadení.
Veškeré specifikace budou brzy k dispozici v knihovnách, součástí kontraktu je i tisk více jak 12 různých knih ve kterých bude obsaženo vše od schémat až po manuál pro uživatele.
Kritici projektu se buď obávají změn a spousty do současnosti nevídaných věcí, případně celý projekt označují jako nepřátelský projev vůči okolí. Okolní říše však nevyjádřili žádný problém a některé dokonce podaly žádosti o licencování případně rozšíření výroby do jejich království.
Samotné vybavení Nejde zatím příliš objektivně hodnotit, jelikož ho není ve většině případů s čím porovnat jestli se jednalo o krok správným směrem ukáže až čas. Nejvíce přijímaný názor ovšem sdílí jak kritici, tak majitelé firem "Magie nebo věc sama nikomu neublíží, pokud se nedostane do kopýtek někoho se špatnými úmysly." -Fluttershy
- Wrench


Kirinové nejsou žirafy
Aby bylo vše jasné a nedošlo ke zmatkům, tak to zopakujeme: Kirinové nejsou žirafy.
Opačně to platí také: Žirafy nejsou kirinové.
Požádali jsme i odbornici na žirafy i kiriny, Fluttershy, aby nám k tomu pověděla několik slov: „Ehm. Ne, nejsou.“
Názor, že by kirinové měli být žirafy, pravděpodobně vznikl nějakým řetězcem přeslechů (tzv. efekt tiché pošty) z ciziny a nezakládá se v žádném případě na pravdě. Navíc ho kirinové neradi slyší a prý je dokonce uráží, podle Smoke Signal, která nám podpálila dvě sedminy redakce při svém požadavku, abychom tento článek napsali a otiskli co nejdříve a prý napravili svou chybu – ačkoliv nemáme nejmenší tušení, jak přišla k představě, že jsme za tuto situaci odpovědní.
- Silly Words


[ Oznámení ]
Od minulého týdne jsme měli otevřenou pozici na bezpečnostního správce. Vyhlásili jsme ji poté, co náš původní správce odmítnul dále pracovat bez příplatku za nebezpečné podmínky. Tato pozice je nyní zaplněna klisnou Smoke Signal, díky její mistrné ukázce práce s firewallem.


[ Inzerce ]
Potřebujete na dovolenou? Zachránit svět? Nebo jen navštívit vzdálenou rodinu?
My vás dovezeme kam potřebujete, bez problému až na konec světa!
- Sponzorováno Equestrail
Quint the Wanderer, professional amateur, at your service.
Ničit mi tam fény!

Odpovědět
#13
Yay  Flutterryay
eternal shyness  Unsuresweetie  

DeviantArt
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)