Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maturita 2015
#81
Tak nakonec písemnou část češtiny udělala celá naše třída a dokonce prý nebyla ani jedna čtyřka Flutterryay
Meow?
Odpovědět
#82
Takže všichni za čtyři? Rainbowlaugh

Já dostal za českou slohovku trojku, a to z důvodu, který šokoval všechny zúčastněné včetně mě: Vulgarismy AJ lie

Keranis' Translation Trance - Moje překlady fanficů
Broníci a jejich charakteristika - Vědecký výzkum!
KAPUT - Tady kecám.
Odpovědět
#83
Ale když Karel Havlíček Borovský napíše do Křestu svatého Vladimíra tohle, tak je to v pohodě...
Nedej se, to oni jen nechápu, že umění se nemá cenzurovat.
Dokonce když jsem poslouchal audioknihu Křestu svatého Vladimíra, tak ty vulgarismy byly vynechány, což vůbec nechápu a naštvalo mě to.
Citace:Pro nic za nic robotovat —
nevěděl bych věru,
na tu jeho čokoládu,
že mu na ni seru!

Car necar, svátek nesvátek,
že mi všechno rovno,
ne a ne a nebudu hřmít,
co z toho mám? Hovno!
Odpovědět
#84
Hlavně že jsem prošel Pinkiesmile Ale pravda, ty strohé maturitní podmínky nesvědčí nikomu. Trochu mě taky štve fakt, že se při zadání přesně vytyčí žánr, který se musí do puntíku dodržet. Píšeš úvahu? Tak ať tě ani nenapadne psát úvahu s prvky fejetonu, to je totiž strašlivá chyba!

A přitom v realitě jsou míchanice žánrů často to nejlepší, co literatura může nabídnout...

Keranis' Translation Trance - Moje překlady fanficů
Broníci a jejich charakteristika - Vědecký výzkum!
KAPUT - Tady kecám.
Odpovědět
#85
Ale u maturitní písemné práce jde právě o to prokázat, zdali je student schopen využít svých nabytých znalostí a vyhovit zadání. Kdyby si každý psal, co se mu zlíbí, tak by prokázání čehokoliv a následné hodnocení bylo naprosto nemožné. Rainbowlaugh Při proudu vědomí se třeba nehraje na nějakou interpunkci, při dadaismu gramatika přestává existovat - při správné argumentaci ("Ale Pančitelko, to je umění!!!") by měl každý za jedna a rovnou by tu zkoušku mohli zrušit, poněvadž by bylo zbytečné ji dělat.

S těmi vulgarismy je to nefér. Omezování slovní zásoby a vyjadřovacích prostředků autora mi připadá naprosto absurdní. Just wtf.
Zajímavé, že se sexuálním podtextem ale problém nemá nikdo.

Odesláno z mého Potatophonu pomocí Tapatalk 2

Odpovědět
#86
Tak se škola konečně rozhodla, že nám prozradí výsledky:
Čeština-test 68%
Čestina-sloh 73,34%
Matika 82%
Teď by mi ještě někdo mohl prozradit, jakou to znamená známku Rainbowlaugh

A výsledky z cermatu přišli o pouhých 8 hodin později Rainbowlaugh
Odpovědět
#87
ses dobrej to bude za 2 prumer....
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
#88
Já zatím vím jenom didaktické testy, kde mám češtinu na 80% (40 bodů z 50) a u angličtiny dokonce 95,24% O.o (60 bodů z 63)

To je stokrát lepší než jsem čekal Rainbowlaugh
It's the middle of the day but darkness falls on the city, it's the shadow of a giant cybernetic death kitty.
And on the other side of town something rages down the path, if you had a lisp you'd know it's kickin' theriouth ath.
Odpovědět
#89
Kdo ještě neví, může se k výsledkům dostat už teď: https://vpz.cermat.cz/login.aspx?ReturnU...FUvod.aspx
Meow?
Odpovědět
#90
Yay, dnes mi také přisly výsledky.

Z anglické písemné slohové práce nadšen nejsem. Nicméně jsem si penalizaci zavinil sám. (a vlastně jsem to věděl)

Citace:1/1A Délka textu ne zcela odpovídá požadovanému rozsahu. Text je o jeden interval delší.
2/1 Délka textu neodpovídá požadovanému rozsahu.

Stejně mi přijde, že článek do časopisu (navíc o Jamisovi) dlouhý 150 slov je velmi krátký.

Jinak je vše celkem fajn. Jen teď koukám jak blázen na to, co jsem vyváděl v češtině. Poea jsem zařadil špatně? A nenajít odpatky? Plus další chyby (ale snad již méně hloupé). celkem ostuda....

V didaktickém testu z angličtiny jsem také uspěl, tak pohoda.

Více toho zatím nevím.
Začínám se obávat slohové práce z češtiny. Se zpožděním mi dochází, jaká hrozná klišé jsem použil. Nicméně předpokládám, že také uspěji. (A vyhodí mě až u ústních zkoušek.)
Love and tolerate
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)