Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Transsexualita Mezi Bronies
#51
Oh god no... Facehoof Mezi fanoušky animovaného seriálu pro pětileté holčičky, kde je téměř většina postav ženského pohlaví, se najednou objevují transexuálové? Náhoda? Asi jen pro ty kdo na náhodu věří. Neberte mě prosím tímto příspěvkem za hatera, každému co jeho jest a nikdo nemá právo nikomu do života mluvit. Chci ale jen upozornit na nebezpečí zmíněného "cool" faktoru, jehož rostoucího trendu si co se sexuality týče v posledních letech všímám až přehnaně často. Nerad bych po osobní zkušenosti, kdy se z furry fandomu stal generátor homosexuálů, viděl, jak se z brony komunity stává líheň pro transexuály. Ona "pomoc" může být sice myšlena upřímně a dobře, ale může být také neuvěřitelně zrádná. Když bude někdo mít problém s identitou (jakoukoliv) a najednou se objeví někdo, kdo mu jeden směr vyobrazí naprosto fantasticky, že se nejedná o nic špatného, dokonce o naprosto normální věc, zažehne plamen naděje a nadšení, z čehož pak může samozřejmě vyústit i v pocit uvolnění a radosti. Ale může to zároveň být naprosto špatná cesta. Viděl jsem lidi měnit orientaci jenom protože být homosexuál je cool, nebo jenom protože je to jednodušší cesta. Nebo měli jednu či dvě špatné zkušenosti. Nechci tím někomu vytýkat jeho rozhodnutí, každý žijeme svůj život. Uvědomuju si jaký osvobozující pocit to je, přiznat si něco takového, ale zároveň by to nemělo být "podívejte se na mě, jak jsem výjimečný, je to super, přidejte se ke mně". Opět, nemyslím to zle, snažím se tím jenom říct, buďte s tímto rozhodnutím opatrní a buďte ještě opatrnější, když budete chtít někomu pomoci. Mimochodem pokud to jde, možná by bylo vhodné tohle vlákno skrýt neregistrovaným uživatelům, protože to může napáchat více škody než užitku jak komunitě, tak jednotlivcům v ní, pokud řeší tuto otázku. PS: Nejsou v životě jen dvě nebo tři cesty, kterými se jde vydat. Je jich deset, dvacet, padesát... Twilightsmile
Odpovědět
#52
Pozor, orientaci měnit nemůžeš. S tím se narodíš. Takže ti lidé, o kterých mluvíš, nejspíš byli gayové celou dobu a pak to jen přiznali.
My friends laugh with me, not at me.

Moje růžová armáda Pinkiecrazy (aktuální k 20.2.2017)

Pinkie L♥vers
Odpovědět
#53
Hikki: Jak psal Elchar, sexualitu už máš danou od narození. Někteří sice můžou do toho můžou jít z toho důvodu, že je to "cool", ale pochybuju, že by se u nich dostavil ten uspokojující a uvolňující pocit, jelikož je to prostě proti jejich přirozenosti.

(14.02.2015, 01:17)Hikki Napsal(a): Nerad bych po osobní zkušenosti, kdy se z furry fandomu stal generátor homosexuálů, viděl, jak se z brony komunity stává líheň pro transexuály.

Tak pokud se budou transsexuálové jevit jako neodmyslitelná část našeho fandomu, tak nechť to tak je. Sice tímto dostanou anti-bronies do rukou další zbraň, ale aspoň nebudeme z fandomu dělat něco, čím není Pinkiesmile. Ti s normální orientací, pokud mají dost rozumu, nebudou nijak ovlivněni.
♫ There's a lot of pretty, pretty ones that want to get you high... ♪
♫ But all the pretty, pretty ones will leave you low and blow your mind... ♪

Odpovědět
#54
(14.02.2015, 11:02)Deus Ex Napsal(a): Ti s normální orientací, pokud mají dost rozumu, nebudou nijak ovlivněni.

A to je ta klíčová doplňková věta Pinkiesmile Lidi se opravdu přidávají k nějakým skupinám jenom proto, aby zapadli, ať už je to klub fanoušků fotbalu, nebo gaybath house. Hikki ví, o čem mluví, řekl bych.

Zdá se, že se už další epizoda SP stává relevantní: South Park is Gay. To je přesně ono Rainbowlaugh

Keranis' Translation Trance - Moje překlady fanficů
Broníci a jejich charakteristika - Vědecký výzkum!
KAPUT - Tady kecám.
Odpovědět
#55
Opět na mě vykoukl další článek. Tentokrát o trans rodičích . Zajímavé počtení z trošku jiného pohledu.

Keranis: Keranisi, no já ti nevím, jestli někdo bude riskovat sterilitu, kompletní změnu své prezentace na veřejnosti, spoustu závažných operací a procedur jen aby zapadl. [spoiler: Už jsem vlastně slyšela šílenější příběhy..]

Na diskuzi, která tady proběhla o homosexualitě raději nebudu reagovat z důvodu možného flame Twilightsmile.
Odpovědět
#56
Něco pro odlehčení a povzbuzení na té dlouhé cestě Twilightsmile
[Obrázek: aVWeRdO_700b.jpg]
Cynik, pokrytec, ignorant, flegmatik, egoista. To jsou mé klady. Mám však i zápory.

Když vás uprostřed noci vzbudí syčící kozí lebka co seskočila z nočního stolku a utekla na pavoučích nohou, bude se vám spát mnohem lépe když zjistíte, kam to sakra zalezla.

Se stim smiřte
Odpovědět
#57
Ja vám neviem. Pochopím, ak sa pre zmenu pohlavia rozhodne dospelý chlap (alebo žena), ktorý to má v hlave zrovnané a je si vedomý všetkých pre a proti.

Nedokážem však pochopiť takéto rozhodnutie u -násťročných, z ktorých si ešte hormóny robia rohožku a sami sa hľadajú. Čo potom, ak si po preoperovaní "rozmyslia svoje pohlavie"? To nie je ako s výmenou ponožiek.

Ako povedal klasik, "boli časy, kedy trinásťroční boli bisexuáli, teraz je v móde byť trans".

(14.02.2015, 01:17)Hikki Napsal(a): Mimochodem pokud to jde, možná by bylo vhodné tohle vlákno skrýt neregistrovaným uživatelům, protože to může napáchat více škody než užitku jak komunitě, tak jednotlivcům v ní, pokud řeší tuto otázku.

Jednoznačne súhlasím.
Fórum umiera, zmierte sa s tým.
Odpovědět
#58
Tak někdo to může s jistotou vědět třeba od 10 let, někteří z toho vyrostou, někdo se to pokusí zakopat (a ono se to stejně dřív nebo později vyhrabe) a někomu to dojde později a nic zakopávat nehodlá. Mně osobně to seplo relativně nedávno, přestože jsem nějakou dobu (+- 4 roky) tušila, že je něco špatně. No a -náct už mi taky bude jen rok a kousek Pinkiesmile

PS: skrytí by asi bylo dobrý nápad.
Odpovědět
#59
skryti vlakna - ja vam nevim, rozum rika na jednu stranu jo, ale na stranu druhou je to takovy blby - melo by byt videt ze se tu bavime svobodne a bez predsudku. Kdyz se o necem stydis/bojis mluvit verejne, jako bys daval na jevo, ze s tim topicem mas nejakej problem....Applejackunsure
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
#60
(11.02.2015, 17:39)Tuxik Napsal(a): Rada:
Buďte sami sebou, nesnažte se před okolím cokoliv skrývat, čím více to děláte, tím více se vás zmocňuje pocit vlastní "divnosti" a tím hůře dokážete být sami sebou.

Nepřijde mi, že by to takhle fungovalo. V okamžiku, kdy se snažíš prolomit standardy společnosti, tak téměř vždy se objeví někdo/něco, kdo/co se tě snaží usměrnit. Říkají tomu zákon, pravidlo či morálka. Vzhledem k tomu, že každý člověk má vevnitř svůj originální software, tak téměř každý se musí prát se svým vnitřním já. [spoiler: Tuším, že to byl Uzel, který říkal: Každý člověk má svoji fetiš.] Ve výsledku to znamená, že kdo chce psa bíti, hůl si vždycky najde.
Ale odpověď na to, co s tím, tady už padla: kruh přátel. Klub přátel zbraní taky nevzniknul proto, že by si někdo chtěl zastřílet. To můžete i tak. Prostě si chtějí o zbraních pokecat bez toho, aniž by se na ně "normální" člověk koukal jako na potencionálního vraha. Jednoho takovýho chlapíka mám třeba v práci a je to úplně pohodovej člověk, i když vlastní několik pistolí.
Prakticky to jde aplikovat na jakoukoli zdánlivou vnitřní nevyrovnanost. Vyhledávat své prostředí, ve kterém se cítí dobře, je to první, co by měl člověk udělat, protože pokecat si o svém já je dost osvobozující.
Elevea zdejší, Elevea webový
Ten, kdo historii nezná, je nucen ji opakovat. Ten, kdo historii nemaže, je nucen ji vysvětlovat.
Sborník, sborník, sborník!
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 3 host(ů)