Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaká je budoucnost fandomu?
#21
Fandom nedospěl, fandom dospívá a stále bude, jelikož lidi, kteří ho tvoří, se mění. Starší odcházejí, mladší přicházejí. A někteří zůstávají stále.
Hodně lidí přišlo do fandomu ve chvíli, kdy hledali své místo ve světě. Tady našli pevnou půdu pod nohama, rozkoukali se a prošli si nenásilnou a vesměs pozitivní verzí té "přípravy do života", kterou si musí projít každý. Vidím to sám na sobě - do fandomu jsem velmi nesměle přišel na začátku roku 2013 a nebral jsem to nijak vážně (taky mi bylo nějakých 14/15). Od té doby jsem toho hodně poznal, hodně se naučil a dospěl. Je zvláštní si uvědomit, že jsem vlastně "vyrostl na ponících" Pinkiesmile
Našel jsem si kamarády - né takové ty pseudokamarády, se kterými člověk jen občas pokecá o životě a tím to hasne, ale ty opravdové, kteří (snad) zůstanou na celý život. A v tom momentě se něco změnilo. Seriál pro mě přestal být na fandomu to nejdůležitější. Zjistil jsem, že termín "chodit do hospody" nemusí být jen negativní - zejména když se tam můžu setkat s partou inteligentních lidí, se kterými si můžu o čemkoliv popovídat a kteří mi mají co dát. A tak jsem se rozhodl dát něco nazpět a začal jsem se angažovat ve fan projektech. A najednou jsem kolem sebe neměl jen těch pár československých bronies, ale celý svět. Začal jsem jezdit na cony a potkávat všechny ty lidi, které jsem znal online, i osobně. A zjistil jsem, že tohle je vlastně lepší než seriál samotný.
Kdybych dělal pořád všechno stejně jako dřív, jen bych k tomu koukal každou sobotu na poníky, nikam bych se neposunul. Neměl bych tak pestré koníčky jako mám teď (pun intended). Možná bych ani neměl práci, kterou mám. Tohle všechno jsem získal díky tomu, co jsem díky komunitě objevil a co jsem se snahou pro ní něco udělat naučil.
A dokud bude komunita takovým místem i pro ostatní, tak bych se o existenci fandomu nebál, ať už je seriál jakýkoliv. Sám znám nemálo lidí, co jsou velmi aktivní bronies, ačkoliv seriál už sledují jen sporadicky, nebo vůbec. Znám i bronies, kteří se do komunity zapojili, aniž by seriál vůbec viděli, čistě kvůli atmosféře, jaká mezi námi panuje.

Samozřejmě, že budoucnost nebude stejná. To co pro nás bylo před pár lety nové už zobyčejnělo, zvykli jsme si na divné pohledy kolemjdoucích na naše trička a plyšáky, zvykli jsme si na shromažďování merche v našich pokojích. Postupně se maže rozdíl mezi bronies a fandomem jakéhokoliv jiného seriálu, filmu, knihy, hry... Nebojím se ale, že bychom se tím odsoudili k "obyčejnosti" a nudě. Jen nám vznikne prostor pro nové kreativní nápady. A dokud bude fandom tím otevřeným, akceptujícím a kreativitu rozvíjejícím místem, do jakého jsme přišli (či po hlavě spadli) my, tak se na budoucnost těším Ajsmug
První Equestrijský Drakobijcobijec
Odpovědět
#22
bohužel musím do práce a nemůžu se rozepsat
...ale WoW taky umírá už od vydání prvního datadisku... a kolik jich máme ted?, právě vyšel šestý

změna není úpadek, i když se nemusí zamlouvat všem, nikdo se nemůže zavděčit každému, tak dokud jsme tady my a ostatní kteří něco přináší, jedná se jen o transformaci a ne úpadek

já nejsem ve skupině dlouho, necelý rok, ale ani pro mě už seriál neznamená to co byl i když se na něj kdykoliv s chutí podívám, jenže je tady tolik obsahu který mě nadchnul a stále překvapuje že si nemylsím že jen tak skončíme - a dokud se povalí peníze neskončí to ani ze strany Hasbra

"Join the Heard" lyrics:
Do not be afraid, we will never fade

ne dokud stále někdo věří, fandom není jen seriál a komix ale idea a snaha zlepšit svět a oto se nám daří víc než v minulosti
In all things living, the light burns bright.
A passionate fire that consumes the heart.
The Spirit, it radiates not from above.
It is the warmth that draws you ever inward.
Where rest the truest colors of life.
Gold of the organ. Green of the throat. Red of the vein.
The myriad wet rainbow of the Spirit's domain. 


Odpovědět
#23
Budoucnost? Určitě bude trochu (a nebo možná z pohledu některých i dost) jiná než přítomnost či dokonce minulost  Twilightsmile Fandom tvoří jeho členové, kteří ho opouštějí a přicházejí noví a ani ti, co zůstávají, nejsou stejní a neměnní, ale vyvíjejí se. Budoucnost fandomu tedy nelze úplně předpovědět, protože je tu příliš proměnných, které v přítomnosti neznáme. spike letter 
Troufnu si hádat jen jediné - fandom tu bude  Twilightsmile To by na světlo boží muselo přijít něco tak převratně okouzlujícího, že by všichni odešli za barvami nového kouzelného světa, vedle kterého by bylo MLP pouhou nostalgickou vzpomínkou na doby dávné  Pinkiesad2 Co my víme, možná už dnes má nějaký tvůrce v hlavě něco ještě propracovanějšího, čím nás doslova uchvátí.  Raritystarry 
Teď zatím ale své myšlenky upíráme k Equestrii a naše srdce svorně bijí pro poníky  Pinkiesad2 Kéž to tak zůstane, co nejdéle. A pokud se přece někde sbírá nový svěží vítr, tak mi nezbývá než doufat, že se nás tam třeba sejde, co nejvíc, a že v srdci si poneseme equestrijskou duhu  Pinkiesmile
- Nevytvářej si domněnky - Nezraňuj slovem - Buď sám sebou - Uč se milovat život i sebe sama -
Reklamááá!  
Moje písmotvorba zdeEresielin svět 
A malůvkotvorba tu: Eresielina čmrkárna
Odpovědět
#24
Budoucnost? Tak se mrkněte na jiné fandomy.

Star Wars
Star Trek
LOTR
Harry Potter
etc.

Tyhle fandomy tu jsou deset a více let a nevypadají, že by nějak skomírali.
You didn't choose the thug life. And the thug life didn't choose you either.

It's no problem for me, but it's a problem for you.
Odpovědět
#25
První 3 mají za sebou hodně velkou historii, nevím jak je na tom Henry Propper.
A pokud dokázal Hobbit a LOTR přežít skoro 80 let, proč by nemohlo MLP.
Why are you even here? Go do something useful.
Odpovědět
#26
HP teď dostal docela velký boost díky The Cursed Child a natáčení Fantastických zvířat.
První kniha vyšla v roce 1997, takže už to bude za chvíli 20+ fandom Pinkiesmile
You didn't choose the thug life. And the thug life didn't choose you either.

It's no problem for me, but it's a problem for you.
Odpovědět
#27
Tak fandom MLP by se dal také počítat, že je tu dlouho, pokud by se počítaly i předchozí generace. No ovšem ty předchozí generace nejsou (pro některé) bůhví jaké dobré. Twilightoops
Fandom předchozích generací možná ani tím fandomem nebyl a bylo to "jen" pár fanoušků, ale možná se mýlím. O tom přehled nemám.
Steam Twitter DeviantArt (no MLP)
Discord (nettysfall)

Navštěvuji srazy převážně v Brně, ale když se mi chce, zajedu i jinam. Rád cestuji.


Odpovědět
#28
(10.08.2016, 11:40)Morce98 Napsal(a): Fandom předchozích generací možná ani tím fandomem nebyl a bylo to "jen" pár fanoušků, ale možná se mýlím. O tom přehled nemám.

Starý babky sbírající G1 až G3 poníčky se (hlavně) v Americe houfovaly už předtím, ale spíš než fandomem bych to označila jako sběratelský kroužek Rainbowlaugh
You didn't choose the thug life. And the thug life didn't choose you either.

It's no problem for me, but it's a problem for you.
Odpovědět
#29
Prihodime jeste trochu do kotle:

MLP Cony jiz od roku 2004 ve stovkach ucastniku na US a EU kontinentech.

2011 (4)
UK Ponycon 2011
BroNYCon September 2011
My Little Pony Fair 2011
BroNYCon June 2011
2010 (2)
UK Ponycon 2010
My Little Pony Fair 2010
2009 (2)
UK Ponycon 2009
My Little Pony Fair 2009
2008 (2)
UK Ponycon 2008
My Little Pony Fair 2008
2007 (2)
UK Ponycon 2007
My Little Pony Fair 2007
2006 (2)
UK Ponycon 2006
My Little Pony Fair 2006
2005 (2)
UK Ponycon 2005
My Little Pony Fair 2005
2004 (2)
UK Ponycon 2004
My Little Pony Fair 2004


CELKOVA DATA ROK (Pocet Conu na svete, ktere jsou hlasene - pridejte ~20% pro nenahlasene!):
2016 (33)
2015 (42)
2014 (39)
2013 (35)
2012 (15)
2011 (4)
Twilightsmile  READ &  RAVE ! djpon3
Fancy some DA?
Attending in 2018: Friendship Fest, Japan, Festival Fantazie, 7. Zimní Karaoke party
Wielder of the BassCanon Mk.VIII !

CZ/SK bronies z.s.
Odpovědět
#30
U nás na Slovensku okrem Bratislavských stretiek zrazy vymreli

Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)