Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pravidla pro formátování textu
#53
K Jamisovu příspěvku:
Musím souhlasit. "Co to je za chobotinu, to v životě nepoužiju!" Tohle jsem dříve prohlašoval skoro furt. Samozřejmě jsem neměl pravdu, často jsem zjistil, že mi v psaní chybí nějaká konkrétní znalost, a po krátkém hledání na wiki jsem s šokem zjistil, že to je přesně ta "blbost", co jsem se ve škole odmítl naučit.

O tom to je, oni vám učitelé neřeknou, k čemu je ta věc užitečná. Řeknou "bude z toho test" a "je to v osnovách", a tím jejich argumentace leckdy končí. Proč by se taky namáhali, vždyť já mám jako student povinnost naučit se všechno, co jim vyleze z huby, ať je to sebevětší chobotina Rainbowwild

Ano, někdy se ty nudné základy někdy probrat prostě MUSÍ, než se dojde k něčemu zajímavému. Uvedu příklad z matematiky: Když neumíš sčítat, odčítat, násobit a dělit, tak můžeš zapomenout na nějaké kouzlení s proměnnými. Tam chápu, že se musí probrat něco naprosto nezáživného, aby výuka mohla vůbec pokračovat dál. Ale mým názorem je, že se kostnatá pravidla, suché definice a nudná data probírají i tam, kde to fakt není nutné Applejackunsure

Problém je podle mě v platech učitelů. Dobrý učitel není učitel, ale dělá něco jiného. Žádný dobrý ajťák nepůjde učit informatiku na střední školu, proč by taky, když se místo toho nechá najmout nějakou firmou a vydělává X-krát víc. Výsledkem potom je, že ve školách učí jenom ty semetriky, které nikde jinde nenašly zaměstnání. A ony budou učit jenom ta suchá pravidla, protože to je to jediné, co umí Facehoof

Keranis' Translation Trance - Moje překlady fanficů
Broníci a jejich charakteristika - Vědecký výzkum!
KAPUT - Tady kecám.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Pravidla pro formátování textu - od Keranis - 13.02.2014, 12:51

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)