Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 4.33 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sborník 2015 - 2016 - RELEASE
Po přečtení sborníku přišel čas na recenzi. K ilustracím a drabblům se nechci konkrétně vyjadřovat, ale celkově se povedly.
Tak pojďme na to:
Tanner a Vendy - Arrac
Milý příběh o lásce mladých studentů inspirovaný RP. Nemám co vytknout.

Básničky od Birdyyho
Trocha sebereflexe nikdy neuškodí. Zlatavá záchrana - moc sdružených rýmů, poslední dobou je nerad používám. I tak mám tohle dílko hodně rád, hlavně kvůli tématu.
Zecora - jednoduchá a pěkná. Líbí se mojí mamce, co víc si můžu přát? Rainbowlaugh
Půlnoční hodina - kdybych měl vybrat pár básní, kterými bych se měl reprezentovat, tahle by mezi nimi určitě byla. Dá se lehce odponyfikovat a i když má (jako všechno, co jsem kdysi napsal) jednoduchou stavbu, je prostě roztomilá.
Od Discorda pro Fluttershy - básnička o mém oblíbeném shipu. Kdysi jsem na ní byl celkem hrdý, v aktuálním rozpoložení mysli mi připadá přeslazená.

Láska andělská - Eresiel Ranwa
Originální námět. Líbí se mi tvůj styl psaní. To bohužel nemění nic na tom, že Angela nesnáším a Fluttershy bych raději viděl v podstatě s kýmkoliv jiným.

U sta mořských ďasů - Frolda
Stejně jako ty mám slabost pro příběhy s pirátskou tématikou. Rozvíjí se to slibně, škoda zbytečně rychle useknutého konce.

Jazyk květů - Katrinka
Zasazení do zajímavého prostředí. Nápad s použitím jazyka květů je super. Konec je divný. Snaží být hořkosladký, ale já volbu hlavní postavy prostě nerespektuji a nechápu. Mám rozporuplné dojmy.

Srdečné pozdravy z Ponyvillu - Mácaman
Nevidím žádnou chybu. Nic zasazeného do téhle doby jsem nečetl, což ti v mém hodnocení jen přidává. Mám rád crossovery. Konec (jehož pointa mi došla o trochu dříve, ovšem mohla mi dojít i dříve) mi přivodil úsměv na tváři.

Queen Heart - Rwakk
Zajímavý námět, zřejmě mrknu na Krále trnů. Příběh je pěkně hořkosladký a tady to rozhodně na škodu není. Jen jeden detail mi nesedí. Kouzlo na probuzení z kómatu dle mého názoru nezavinilo čin pacienta. Naopak, zabránilo mu čin uskutečnit hned. Dříve či později by to stejně udělal (pokud by někdo nevytušil jeho úmysly).

Básničky od Scalixe
Tady se nevyjádřím ke konkrétním básním, ale k tvému dílu jako celku. Píšeš možná jednoduchým, ale zato krásným způsobem. Máš co zlepšovat, ale to není důležité. Sálá z toho taková dětinská, krásná a nezkažená láska k seriálu. Moc  zahřálo na srdíčku, že mě a Stradu považuješ za vzor. Chci, aby jsi věděl, že i my respektujeme tebe za právě ten  panenský a milý styl tvorby. Pro nás je totiž momentálně hrozně těžké něco takového napsat.

Na Cestě - SecreterceS
Tebe a Mácamana v současné době považuji za nejlepší autory prózy na fóru. Umíte si vybrat téma a prostě se dobře čtete. Na Cestě máš chytře vymyšlené a pro post appo mám zkrátka slabost.

Návrat Baronů - Strada
Úžasný nápad, který kvalitativně sráží dolů pár hůře napsaných dialogů a nelogičností v příběhu.

Nakonec chci poděkovat všem, kteří se jakýmkoliv způsoben zapojili, zejména pak organizačnímu týmu. Jste úžasní!
Odpovědět
Děkuju za pochvalu, hodně to pro mě znamená Pinkiesmile
Nebreč, to se vsákne Ajsmug
Odpovědět
Drawirm: obalka vypada vcelku vydarene? no ja bych to nazval spis ze je uchvatna, uzasna a dechberouci Twilightsmile
Ajsmug  best pony Applejack  Ajsmug

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
Moje minirecenze Sborníku. Trvalo mi to přečíst sice delší dobu, než jsem čekal, ale přece jen je lepší pozdě než nikdy.

Musím říct, že jakmile jsem dostal tištěnou verzi do ruky, tak jsem byl uchvácen samotnou obálkou. Moje první pocity byly asi takové: nemůžu se dočkat, až si to přečtu! A tak jsem začal číst už ve vlaku zpátky z CzQ. Twilightsmile Sborník sice má něco málo, co já literárně považuju za kýče nebo hrozná díla, ale to je jen můj osobní vkus (právě proto se ani nevyjadřuju k jednotlivým dílům). Formát, celková sazba a kniha jako taková jsou velmi dobře vyvedené. V tomhle směru by se možná hodilo dát básničkám jiný font než povídkám, přednostně bezpatkový. Možná jsem tak zvyklý číst a psát poezii. A názvům děl bysem dal zas nějaký "ozdobnější" font, podobný jak má Strada v jeho Baronech, kde mají jednotlivé kapitoly velmi hezký font. Ale zas jiné fonty by potom mohly dělalt bordel s ilustracema apod (mimojiné aji věřím, že jste jiné fonty zkoušeli). Hlásím taky, že tištěná kniha je natolik dobrá, že přežila nechtěné polití kolou a následně pak pivem.  Pinkiegasp A to vcelku úspěšně s minimálním poškozením!

Těším se na další ročník! Rainbowkiss
Vraždím poezii. Trollestia

Avatar je od elzielai.
Odpovědět
hviezdosz: c-co?? co ze si ti s nim stalo???? Pinkiegasp Facehoof Facehoof Rainbowlaugh ach jo... Rainbowlaugh Facehoof no tak byl znovu pokrteny no Rainbowlaugh
Ajsmug  best pony Applejack  Ajsmug

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
Hviezdosz: haha gratuluji k opětovnému pokřtění Rainbowlaugh Doufám, že to kniha opravdu neodnesla tak zle jak říkáš. Ano, u básniček by se mi také hodilo něco víc extra, ale zase jsme nechtěli, aby tolik vyčnívaly oproti povídkám. [spoiler: Už jenom to, že jsem jim zmenšila nadpisy se neobešlo bez poznámek Rainbowlaugh pšššt zákulisní hlody Pinkiehappy]
K nadpisům povídek: ani si nedovedeš představit kolik různých možností jsem vystřídala a stejně zase skončila u té původní, co byla v minulém Sborníku Rainbowlaugh Po tolika týdnech práce mi tam prostě už nic jiného nesedělo ani za nic.
Jsem ale ráda, že si vyzdvihl ty rozličné fonty uvnitř povídek Pinkiesmile Alespoň tady jsem měla šanci se trochu vyřádit a doufám, že to dopadlo dobře. Hlavně Rwakkova povídka to odnesla Pinkiehappy
Chcete-li vidět více z mé tvorby, najdete ji na mém deviantARTu, FB stránce, Patreonu.
Odpovědět
I kdyby měly básničky jakékoliv pozlátko, tak stejně nebudou nikdy lepší než poctivá povídka

Sborník mi leží krásně na poličce vedle předpředloňského sborníku a jsem za to moc rád Pinkiesmile Hezky mi roste portfolio, kam jsem přispíval Rainbowlaugh. Dobrá práce týme
“Where must we go… We who wander this Wasteland in search of our better selves?“ The First History Man
"Ve svornosti jen tkví naše síla." Sir Lionel
Vir Ilustris

Odpovědět
Mácaman: Co se mi s ním stalo? To jsem si jednoho dne chtěl dát relax v garáži a přečíst si kousek Sborníku, než si zahraju na bicí. Shodou okolností jsem zrovna četl tvoje Pozdravy z Ponyvillu, když jsem si vylil poslední zbytky koly do svého klína, ve kterém byl aji Sborník. Tak jsem si k vysušování Sborníku otevřel pivko a za půl hodiny jsem vesele četl dál. Tentokrát jsem si ho dal pro jistotu na stůl. Po ani ne deseti minutách čtení jsem drcl do piva, jehož část se rozlila na Sborník. Facehoof Po opětovném vysušení se mi pak se Sborníkem nic nestalo. Jsem zvědavý, co si Sborník ještě prožije, protože se k němu hodlám vrátit a přečíst si ho znova. Pinkiecrazy

Vlče: to tvoje vyřádění se dopadlo na výbornou, zvláště v Rwakkově Queen Heart, kde se mi velmi moc líbí takové ty modré růžičky (či co to je) namísto běžně používaných hvězdiček. Twilightsmile
Vraždím poezii. Trollestia

Avatar je od elzielai.
Odpovědět
Frolda: věc názoru a vkusu. Porovnávat poezii a prózu mi přijde úplně zbytečné, obojí má své vlastní výrazové prostředky, které působí na čtenáře jiným způsobem a mají svá měřítka kvality.

hviezdosz: za modré růžičky místo předělů patří pochvala Drawirm Twilightsmile Doufám, že se letos objeví víc ilustrátorů, kteří by se pustily do podobného experimentování.
Chcete-li vidět více z mé tvorby, najdete ji na mém deviantARTu, FB stránce, Patreonu.
Odpovědět
Pro ty kterým to náhodou uteklo. Jedna recenze sborník 2015/2016 Pinkiesmile

Přeji příjemné počtení a děkuji autorovi za práci kterou si s tím dal.
Let it Go...Try everything.
How Far I'll Go, on top of the world?
Towards of sun immortals.
When Can I See You Again?
Top of the world.
Telling the world. To the sky!
Just a Dream. Brothers under the Sun
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)