Hodnocení tématu:
  • 10 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komixy CZ
Další Nightmare Moon!!Ted je to Daymare Sun Rainbowlaugh
Kdysi mi bylo 11 let, když jsem sem poprvé zavítala.
Nyní mi je 15 let a nostalgie mi dává údery ze všech stran. Rainbowlaugh
Odpovědět
(12.10.2014, 14:31)ThunderStorm Napsal(a): To mi připomnělo
Úplná podoba Rainbowlaugh

LOL Docela rád bych celestii slyšel takhle mluvit Rainbowlaugh. To je lepší než CANTERLOT ROYAL VOICE.
"Proč bychom měli být dospělými, když nemůže být aspoň občas dětmi?" - 4. doctor

mé překlady: Vlákno s google docs nebo Wattpad
Odpovědět
Tohle nebude příjemné, ale bohužel to musím říct.

1)
Nikdo z nás není dokonalý překladatel. Ani já, ani Draim, ani Frolda, ani Deus Ex/Pipa/Formus/Icazo, prostě nikdo. Každý z nás dělá chyby, a má na ně plné právo.

Ale ty, Bellasaro, děláš těch chyb asi nejvíc, a ne z toho důvodu, že bys něco přehlédla nebo popletla. Ty děláš chyby z jednoho a prostého důvodu: Flákáš to. Myslím, že neznám nikoho, kdo by napsal "tvoje slova mě odtékjí jako voda" a nevšiml si toho při druhém pohledu. Navíc působíš velmi silným dojem, že veškerou kritiku prostě ignoruješ.

Nemůžeme tě nutit do toho, aby ses snažila zlepšit. Jestli ti je kvalita ukradená a budeš i nadále publikovat překlady bez jakéhokoliv náznaku zlepšení, žádné pravidlo na fóru ti v tom nezabrání. Ale to neznamená, že je to v pořádku.

---

2)
A další věc, kterou už mířím spíš na osazenstvo tohoto vlákna:

Pozitivní odezva je úžasná věc. Autorovi to udělá neuvěřitelnou radost a povzbudí ho to k další tvorbě. To vám potvrdí téměř každý člověk na Zeměkouli. Ale nemůžete chválu rozhazovat úplně všude a každému.

Když pochválíte autora X za jeho tvorbu, neuvěřitelně ho potěšíte. Chvála mu naznačuje, že je dobrý, že se mu to povedlo a že by určitě měl pokračovat v tvorbě. Ale když potom přijdete sem a pochválíte Bellasaru, která to flinká a která (budu brutálně upřímný) nepřekládá moc dobře, co si o tom má autor X myslet? Opravdu ho chválíte proto, že se vám jeho tvorba líbí? Nebo jenom mažete med kolem huby každému, kdo se tu nachomýtne? Pro lidi, kteří se opravdu snaží a věnují své práci hodiny a hodiny volného času, to je opravdu dost demotivující a rozčilující.

---

Nechci nikomu ublížit a věřte mi, že jsem tento příspěvek psal opravdu nerad. Ale tenhle problém tu bobtnal už dost dlouho a je načase, aby se vynesl na povrch. Všichni se prosím zdržte agresivních odpovědí; Chceme vyřešit problém, nikoliv vytvořit další.

Keranis out.

Keranis' Translation Trance - Moje překlady fanficů
Broníci a jejich charakteristika - Vědecký výzkum!
KAPUT - Tady kecám.
Odpovědět
Ano, chyby tam jsou, taky jsem se chtěl vyjádřit k tomu, že to je jako z Google translatoru, ale ten komiks samotnej se mi líbí, ale hodnotím za to ji. To je chyba. A teda chyb tak jako takovejch je hodně a překlady jsou taky ne moc dobrý. Však ty víš, že na ně taky mám čuch jako ty Rainbowlaugh Nicméně je dobře, že se o něco snaží, a že nesedí s rukama za zády. A chyby ze začátku dělá každý, no. Však se zlepší.
Odpovědět
Máš pravdu. Myslím že hlavným problémom je že bellasara pridáva dobré komixy a ľudia ich potom nehodnotia podľa prekladu, ale podľa toho čo urobil pôvodný autor. Takže vlastne preklad si veľa ľudí nevšíma. A je aj pravda že to vyzerá akoby bellasara naozaj ignorovala príspevky ohľadom chýb v preklade. A aj keď si ich možno číta, myslím si že by niečo mohla napísať a vyjadriť sa k tomu. Takže naozaj ju nechcem urážať (To asi nikto z nás), ale som rada že niekto konečne povedal niečo k tomu (Samozrejme že to tu povedalo veľa ľudí, ale toto bolo také zhrnutie dopodrobna). A dúfam že sa tá kvalita prekladu naozaj zlepší (Aj keď si myslím že to ostane aj tak rovnako) a že sa k prekladu vrátia niektorý autori, pretože si myslím že niektorý skončili aj preto, že sa tu objavili komixy s horším prekladom a úpravou.


Odpovědět
Je tu šestnáctá část Princess Celestia hates tea.

[Obrázek: GbTEvun.jpg]

http://mister-saugrenu.deviantart.com/ar...-483715247
Odpovědět
Suhlasim z Keranisom, Minetexom , aj z Ptukom .(Ale tento preklad bol trochu lepší.)
Do you have that Hype for Fallout 4


[Footnote]
Level Up!
New Perk:
Medik
Odpovědět
Mnohem přesnější, překlady se zlepšují Ajsmug
Odpovědět
Tak to vyzerá že si si to predsa len zobrala k srdcu. To som rada Pinkiesmile


Odpovědět
Dlaší please Rainbowlaugh Ale asi nebude
Kdysi mi bylo 11 let, když jsem sem poprvé zavítala.
Nyní mi je 15 let a nostalgie mi dává údery ze všech stran. Rainbowlaugh
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 8 host(ů)