Bronies.cz

Úplná verze: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
DaveL: Jak zjistit a od koho? Někdo si prohlíží tebou zmíněná místa, jestli tam dotyčný "nebrečí", nebo se nějak důvěřuje MODovi, který trest udělil nebo si všechny tresty osobně proscházíš a porovnáváš důkazní materiály, jestli výše trestu byla adekvátní? Neznám způsoby pořizování důkazních materiálů (screeny, logy fóra, výpovědi svědků...) tady na fóru a jakým způsobem se tresty kontrolují. Rád se poučím.
Rainboom:Takovéto případy se řeší individuálně a počet bodů stanoví mod podle závažnosti prohřešku.
Mě zaráží jedna věc - jak může být něco tak důležitého pro komunitu, jako je permaban (tj. naprosté vyhoštění) být svěřeno do rukou automatického systému. Nejsem si jistý, zda se jedná o lenost modů, jejich nekompetentnost, či chybějící cit spravedlnosti.

Můžete mi říct, kdo zodpovídá za permabany udělené systémem? Kdo říká, ten a ten dostane ban, protože má 100% ? Můžete mi ukázat osobu, kdo je za toto odpovědná?

Protože pak nastávají případy, že lítají bany a dokonce i permabany (!) , a když se chce člověk dohledat příčiny, zjistí, že on ten mod nedal permaban, nýbrž "warn", a za zabanování může tedy systém, popřípadě uživatel, který si nastřádal warmy.
Takže v takovém to systému lze dostat permaban za to, že mi nějaký mod dá warny za offtopic, kdy sám uzná za vhodné, a já kvůli jeho špatné náladě dostanu permaban, a nikdo se tady se mnou už nebude bavit(!), protože jsem si warny nastřádal. Ale na otázku, proč již nemohu na fórum, mi bude odpovězeno "Psal si offtopic, takže máš ban". Ale posoudit jednotlivé warny se už asi nikomu nebude chtít co?

Tohle jsem zažil na vlastní kůži. Někde jsem vyjádřil svůj názor na EQG a Twilicorn, a dostal jsem warn a ban od systému na tři dny za offtopic. To mi jasné, nehádám se. Ale přišlo by mi absurdní, kdybych za tohle dostal od systému permaban, tj. naprosté vyloučení z komunity (což se může v klidu stát). Uvědomujete si, jak šílené tenhle systém je? Já nemám vůbec žádnou jistotu, že mi nějaký mod, který se právě špatně vyspal, nedá 60% za moje kritické recenze na díly z S4, a já pak půjdu kvůli systému přes palubu.


Modi na tomhle fóru by se měli zamyslet, kdo a jak tady rozhoduje o trestání. Nechat něco tak důležitého na systému, a pak se na ten systém ještě vymlouvat, mi příjde jako naprosté selhání jak jakékoliv snahy o kontrolu kvality, tak společenské morálky.

Jistě, je jasné, že sledovat všechny uživatele a jejich procenta není sranda. Ale svěřit tohle do rukou systému s pravomocí permabanu, to je jako vmontovat do kávovaru samopal a naprogramovat ho, aby zastřelil každého, kdo si špatně objedná.
Bouri: Podle případů. Screeny a odkazy bývají nejdůvěryhodnější a nejčastější. Občas se použije log moderátora případně edit historie.

Edit Radlan: Klídek klídek klídek, modi neustále vidí, jaký kdo má hodnocení, takže když bys měl 90% a měl by ti dát 20% za Offtopic, tak by si prohlédl, za co máš ty předchozí a zjistil by si detaily.

Bany nejsou od systému, protože warny stále udělují moderátoři a je to plně pod jejich kontrolou.
Well, většina normálních a rozumných lidí se z první chyby poučí. Kdo se nepoučí, sbírá dál.

A jak si sám napsal, warny udělují modi a po dosažení určité výšky se uděluje perma. Takže "systém uděluje perma sám od sebe" (jak to tebou popsané vyznívá) je už z podstaty blbost, páč prvně někdo ten warn do toho systému musí zadat Raritywink

Je tu přes 2000 uživatelů, ne všichni se umí chovat. Nedivím se, že na to modi mají "zlepšováky".
Podle mého názoru je permaban až moc.... Je to opravdu takové "vyloučení z komunity"... Málokdy tu vidím normální ban na určenou dobu, stále jen permabany.. Podle mě by mělo být o hodně lehčí dostat se k normál banu, ale těžší dostat se k permabanu...
Pokud někdo nasbírá 60 - 70% a pak dostane dalších 70, tak se nelze divit, že má permu i bez normálního týdenního, který se uděluje u hranice 75%.

A nikomu nikdo nebrání přijít na sraz a zapojit se do komunity s permabanem, pokud se tam bude umět chovat. Už se tak několikrát stalo.
Nechápu, proč se tu řeší systém udělování banů a proč už se tu neřeší to, proč jsou lidi pořád takoví idioti a dělají co nemají.
(možná proto, že je jednodušší všechno svádět na systém než se zamyslet sám nad sebou)

Permaban rozhodně není vyloučení z komunity, kdo chce, ten je v kontaktu s ostatními bronies i jinde, než na fóru a permabany bývají zasloužené. Navíc, jak napsal Frolda, permaban na fórum neznamená ban na srazy a další akce pořádané bronies.

MrKafr: myslíš, že člověk, co dostane na tři dny ban (tj. "normální" ban) a poté perma je někdo natolik inteligentní, aby se vůbec pohyboval po internetu?

Ještě bych chtěla podotknout, že (vím z vlastní zkušenosti) nelogické, nefér, nebo jakkoliv weird permabany se ŘEŠÍ.
2Zagami: Protože v normální společnosti jsou tři moci oddělené a především o zákonech se vede dialog.
Já si myslím, že se taky vede, mezi adminy.