Bronies.cz

Úplná verze: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
Možná to nesouvisí s aktualizací ani s fórem (ale spíš s tím, že daný profil na Facebook je jaksi mimo provoz - ostatní se zdá se fungují, takže to asi není chyba přímo Facebooku jako takového), ale už asi druhý den je místo novinek z Facebooku chybové hlášení (a nevím, kam jinam to napsat - účet na Facebooku totiž nemám).

[attachment=4993]

Jen mi přišlo zvláštní, že to zatím nikdo nezmínil, a že by to bylo jen u mne, to se mi nezdá (kdyby snad náhodou, tak mám Firefox 40.0.3, ale nejspíš budu brzy aktualizovat, tak dám vědět, zda to nebylo tím; UPDATE: tak nikoliv, verze 41.0 se chová stejně).

[attachment=4992]

Pokud to nesouvisí s fórem, tak příspěvek prosím ignorujte.
fitefoxeem to není. Mam chroom nebo mobilní prohlížeč a žadnej rozdíl. Chyba bude asi na facebooku.
@Martin, to nesúvisí so softwarom fóra. Jednoduchý test v inom browseri, bez cache a cookies mi to potvrdil. Testoval som Links, Chromium a Firefox (Tor aj bez neho).
Skontroluj si pripojenie na Facebook, možno ho máš nejak blokované.
URL toho widgetu je inak https://bronies.cz/facebook_widget
Na tom testuj, kde ti to nefunguje a prečo.
Btw, ten Facebook link ti nefunguje, lebo je nesprávny. Choď sem: https://www.facebook.com/CzechandSlovakBronies
Tak aniž bych na něco sáhl, tak teď už to chodí normálně (resp. klikl jsem na tento odkaz na widget, ten šel, a pak koukám, že už i titulní strana, byť teda https://www.facebook.com/BroniesCZSK stále hlásí "Je nám líto, ale tento obsah teď není dostupný" - nevím, zda je to nějakou blokací Facebooku, ale např. jiná FB stránka https://www.facebook.com/Bronies/ se mi zobrazí normálně). Každopádně to tedy nebude na fóru.Omluva.

UPDATE: Nesprávný link. Aha, tak tím by se vysvětlilo i to poslední. Díky za info. Jiný jsem totiž v historii neměl (asi jsem tam už dlouho nebyl). Mimochodem, titulní strana už zase nejde (ten Facebook), ale widget funguje. Asi cosi z jiné dimenze či co. No, nezbývá doufat, že se to spraví samo..
Před chvilkou si prohlížím temata a zjištuju že zpoustu nováčku nezná pravidla fora. Třeba citace, ať už jenom text, video nebo obrázek. A potom z toho mají zbytečně warn.
Proto mě napadlo jesli by šlo: Nováček se zaregistruje a mněl by si přečíst pravidla a když bude chtít něco napsat tak nejdřív bude muset vyplnit dotazník jestli zná pravidla. Dotazník by mu pokládal otázky a taky aby to nešlo ,,obchcat,, a potom jestli by splnil dostatečnou část dotazníku zprávně, třeba 70% tak by ho to pustilo. A když to nesplní tak mu to řekne že by si mněl přečíst pravidla.


Mam ještě jednu věc.
Nemůžu si nevšimnout že se tu lidi snaží reqistrovat pod jmény ze seriálu. No a nešel by udělat filtr, který by zabraňoval tyhle reqistrace? Třeba by to mohlo fungovat tak že když se někdo reqistruje a napíše tam jmeno ze seriálu, tak by potom system to jmeno rozeznal jestli tam není napsanný zakázany jmeno a následně mu nahlásil že tam má chybu a proč. systém by musel být naučenej co má rozeznávat. Aby z nicku třeba Twilight_David_Sparkle nebo Twi_cowman_Light rozpoznal že tam je něco špatně. A taky je možnost aby se nemusel dělat tenhle systém, tak by reqistrace musela projít kontrolou jestli ten nick není nezávadnej.
To vše.
Tato chyba je na straně FB, nedokáže správně odpovídat na požadavky pluginu. Naši Admini zkoumají možná řešení, ale tohle není v naší moci Pinkiesmile Pokud s tím někdo chcete pomoci, kontaktujte madA12345 Pinkiesmile
(06.10.2015, 21:53)blesk1j_CZ Napsal(a): [ -> ]Před chvilkou si prohlížím temata a zjištuju že zpoustu nováčku nezná pravidla fora. Třeba citace, ať už jenom text, video nebo obrázek. A potom z toho mají zbytečně warn.
Proto mě napadlo jesli by šlo: Nováček se zaregistruje a mněl by si přečíst pravidla a když bude chtít něco napsat tak nejdřív bude muset vyplnit dotazník jestli zná pravidla. Dotazník by mu pokládal otázky a taky aby to nešlo ,,obchcat,, a potom jestli by splnil dostatečnou část dotazníku zprávně, třeba 70% tak by ho to pustilo. A když to nesplní tak mu to řekne že by si mněl přečíst pravidla.

Dotazník by byl jen zbytečný opruz pro nově příchozí - k porušování citačních pravidel tu nedochází zase tak často na to, aby se taková věc vyplatila.

Ale je pravda, že mnoho začínajících přispívajících udělá chybu v citaci - tyhle chyby, byť tvoří většinu ohlášených příspěvků, zase moderátory tolik nezaměstnávají. Navíc vzdor v jistých kruzích velmi populárním názorům o " moderátorské despotické krutovládě", jsou tito uživatelé pouze upozornění, aniž by dostali nějaký warn (protože je jasné, že se prostě nechtěně spletli). Warny za špatnou citaci jsou poměrně vzácné a k jejich udělení dochází až při opakovaném porušování. Takže pokud někdo nasbírá Warny až k banu, jedná se o závažnější a velmi často opakované prohřešky (protože i Warn má omezenou dobu platnosti).

Citace:Mam ještě jednu věc.
Nemůžu si nevšimnout že se tu lidi snaží reqistrovat pod jmény ze seriálu. No a nešel by udělat filtr, který by zabraňoval tyhle reqistrace? Třeba by to mohlo fungovat tak že když se někdo reqistruje a napíše tam jmeno ze seriálu, tak by potom system to jmeno rozeznal jestli tam není napsanný zakázany jmeno a následně mu nahlásil že tam má chybu a proč.  systém by musel být naučenej co má rozeznávat. Aby z nicku třeba Twilight_David_Sparkle nebo Twi_cowman_Light rozpoznal že tam je něco špatně. A taky je možnost aby se nemusel dělat tenhle systém, tak by reqistrace musela projít kontrolou jestli ten nick není nezávadnej.
To vše.

O tomhle se dost často vedou diskuze, zda daný nick už příliš nekopíruje jméno ze seriálu - pevná hranice neexistuje a psát takový filtr za tu námahu imho nestojí, protože detekce "kanonických jmen" není zase tak jednoduchá.
Ten problém s citacemi je podle mě hlavně v tom, že když nováček klikne na "odpovědět", tak mu do odpovědi automaticky naskočí citace daného příspěvku, čehož si nemusí nutně všimnout. Možná by to chtělo nějakou drobnou změnu v systému, nebo prostě upozornění v pravidlech - "pozor, tohle se děje, tak si kontrolujte příspěvky".

Ty nicky jsou srandovní věc: Na jednu stranu je to nejčastější důvod banu, na druhou stranu tu máme Discordiana a Pinkie Pie Rainbowlaugh Myslím, že rozumní lidi kolem toho nebudou dělat cirkus, stačí dodržovat pravidlo číslo jedna.
Keranis: na odpovědi bez citací je to dolní modré tlačítko "nová odpověď". Pokud klikáš na tlačítko "odpovědět" u určitého příspěvku, tak je logický, že to vytvoří v odpovědi citaci daného příspěvku.
@niemand: No jo, ale lidi jsou zvyklý z jiných fór, že "Nová odpověď" = další příspěvek k tématu vlákna, zatímco "Odpovědět" pod příspěvkem = zareagovat na konkrétní příspěvek.