Bronies.cz

Úplná verze: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
(27.08.2015, 14:02)Elevea Napsal(a): [ -> ]Myslíš Cwossie, že by pomohlo něco jako RSS? Obávám se, že i kdyby bylo dost odběratelů, tak by v tom stejně jen rolovali.

To je otázka na autory, kteří budou nadále publikovat na fóru. Znova říkám, že pro mě je tahle debata ukončená.
Cwossie: Promiň, že jsem tebou ten post uvedl, to jenom proto, že mi to vnuklo ten nápad. Já mám rád pony art /hudbu atd., jenom do té sekce málokdy závítám. I kdyby to třeba bylo jen viditelné tlačítko Znáte X, které by mě přeneslo do náhodného vlákna v té sekci, tak myslím, že by to mohlo pomoci to tam oživit.
(27.08.2015, 10:59)Fun1k Napsal(a): [ -> ]Šlo by udělat nějaký box /modul , který by na fóru zobrazoval nejnovější díla z vláken tvorby členů a byla by možnost odeslat reakci? Mohlo by to zdejším kreativcům pomocí získat více odezvy.

(27.08.2015, 12:26)Cwossie Napsal(a): [ -> ]Fórum není optimální platforma, jenže... Co jednotně zvolit místo toho? Nevím, kdo si ještě vzpomíná na dobu, kdy tu "fungovala" Galerie - přispěvatelé a návštěvníci se dali počítat maximálně na desítky, proto ty uvozovky. Takže co s tím? Přesně to, co říká Xsoft. Plus se účastnit projektů typu Sborník, conové galerie, případně rovnou přijít s vlastním.

Systémové řešení by bylo snad potřeba v případě, že kvůli nedostatečné odezvě začnou odcházet autoři hromadně a tvůrčí sekce zazeje prázdnotou. To se neděje. Jinak debata, jak si má jednotlivec propagovat svoji tvorbu a získat diváky/čtenáře, tu byla mockrát, a nepatří sem, ale do Off-topicu, možná s přimhouřenýma očima do Tvorby.

Myslím, že tenhle problém tu zrál docela dlouho a je načase s tím pohnout - přidám své dva postřehy (protože tohle je imho správná sekce, kde tohle řešit):

1) sekce Tvorba členů je zahrabaná "hluboko" - jedná se o subfórum v každé sekci Obrázky/Literatura/Video. Prostě to málokoho na první pohled praští do očí. Jedete po fóru, už ani nekoukáte na nadpisy, vidíte jen Hudba, Video, Obrázky... hele nové obrázky -> klik na Obrázky a už rolujete dolů... a úplně přeskočíte ten jeden snadno přeskočitelný odkaz "Tvorba členů" v každé té sekci. Imho by "Tvorba členů" mělo svítit na prvním místě před "Video" v sekci tvorba, ne to být zahrabané v subfórech (technicky... nevím, zda jde subfóra z různých sekcí sdružovat do "virtuálních sekcí"). Jinak ano, myslím, že tvorba členů není příliš viditelná a měli bychom to změnit (otázka zní jak).

2) Co se odezvy týče... ano pamatuju si tu dobu, kdy kreativní sekce více žila, uživatelé tam chodili a a psali své ohlasy. Pak si taky pamatuju ten moment, kdy se mezi mnoha kreativci tady (hlavně obrázky a literatura) rozproudila diskuze na téma "O ohlasy typu 'to je moc hezký' nestojím, protože jsou úplně k ničemu a nic mi to nedá. Potřebujeme kritiku, hlavně od někoho, kdo tomu rozumí a žádný sluníčkový kecy o tom, jak se to komu líbí!". Uživatelé a prostí konzumenti děl to pochopili a zařídili se podle toho, takže prostě žádné "amatérské" ohlasy nepíšou a hodnocení nechávají na "uměleckých odbornících", kteří to zvládnou líp ,ačkoliv na obrázky rádi koukají, fanficy čtou. Bohužel to má negativní efekt v podobě toho, že to navenek vypadá, že ta díla málokdo konzumuje. U vláken s tagem [Kritika] to funguje ještě o stupeň líp: hádejte, jak si to člověk, který čte denně kvanta informací na fóru/FB/Twitteru/dA/EQD přeloží?

btw. protože CZQ příští rok nebude (a s plánováním CZQ 2017 se teď půl roku nic moc dělat nebude), máme konečně možnost se zaměřit i na další věci a propagace CZ/SK tvorby by měla být jednou z priorit.
Ono by se to vyresilo samo nasledovne:

1) Propagace MLP Infra napric celou komunitou skrz cony, srazy, PR kampan (letacky, vizitky atd.)
2) MLP Info team by dostal cloveka, ktery by prochazel tydne a vytvarel by pekny prehled/kolaz obrazku
3) Toto by prochazelo MLP Info kanaly, boostovani kreativniho obsahu jak na MLP info tak generovani trafiky pro tvurce a ziskavani diku od obdivovatelu
4) Teoreticky narust zajmu o tvorbu ve fandomu

Napriklad tvorbu log - dal jsem si tu praci, pri ktere mi mnohokrat spadnul system a taky jsem si malem upalil SSDcko (120 GB RAM.. diskovejch) pri tvorbe toho 2-metroveho rollupu se skoro vsemi logy za posledni roky.

Sbornik je zase druhe spektrum - zejmena pribehy a i obrazky, tez narocna prace a vysledek uzasny!

Ale jako vse - chce to POCATECNI INVESTICI ktera pak dle toho, jak clovek do toho investuje cas, muze rust ci klesa. Uzasny priklad jsou v Cesku Crowdfunding kampane - vytvori se kampan a lidi si mysli, ze jen tak penize budou rust.. LE NOPE!

S Czequestrii jsem ten Crowdfunding musel hypovat mesic pred tim, pak behem toho spam jak sfine Twitter, FB, Soc. med. atd...

Tot moje poznatky a Know-How z poslednich 3 let prace v Org. Teamu Twilightsmile

Proste Forbes ™
(27.08.2015, 14:54)Melgarh Napsal(a): [ -> ]......
2) MLP Info team by dostal cloveka, ktery by prochazel tydne a vytvarel by pekny prehled/kolaz obrazku
.....

Ale takového poníka už na to máme!
http://www.mlpinfo.cz/tag/prehled-cz-sk-tvorby/
@Niemand: Jasnacka, ale chtelo by to ve stylu EqD nejaky preview obrazek/kolaz - takhle tam je jen to defaultni logo a to moc "clicku-chtive" neni z meho pohledu.

A tez je potreba pro vas na MLPInfu ziskat vice lidi, at ta vase prace je dostatecne ocenena! Panely na conech jsou zdarma a mohly by tam byt treba i zajimave statistiky. Letacky se daji v poho vytisknout (akorat narezat si je musite sami) a treba placky od Creeepyho jsou tez za nizke naklady.

Musim bezet na nakup sry
O panely s povídkami moc zájem nebyl, přicházelo tak 10-15 lidí.

Sekce se nejlépe oživí komentováním a spamem ve skupinách, kde to jde. + společně kreativní projekty
Nemám ve zvyku se cpát do diskusí mezi takové velikány jako je Jamis nebo Melgarh, ale k tomuto bych se taky rád vyjádřil.

S Jamisem rozhodně souhlasím. Mít vlákna s tvorbou členů našeho fora v podsekci těch sekcí, které se pravidelně plní odkazy na cizí zahraniční tvorbu a tak trochu žijí vlastním životem, není asi úplně ideální. Vymanit tyto podsekce z toho chaosu a dám jim vlastní prostor by byl dobrý začátek.

Co se týká MLPInfo - cením si snahy lidí, kteří na tom dělají. Přiznám se ale, že jsem se o těchto stránkách dozvěděl až teď z téhle diskuse. Dát je do letáčků a jinak je propagovat rozhodně není na škodu, ale nebylo by výrazně snažší, kdyby se využilo návštěvnosti, která už na foru existuje?

PS. Právě jsem na MLPInfo rozklikl sekci Tvůrci, a ať dělám, co dělám, československé autory tam nenacházím. Místo toho tam vidím notoricky známé zahraniční autory, kteří podporu naší komunity dle mého už příliš nepotřebují.
Melgarh:

1) Podle mě o MLP Infu vědí skoro všichni. Ti kteří umí anglicky a navštěvují tudíž rovnou EQD, tak tam logicky nechodí. Když to začínalo, tak na foru byla měsíc reklama.

2) Jak říkal niemand. Máme sc@lixe, který odvádí dost dobrou práci. Snaží se tam dávat jen kvalitní obrázky, aby tam toho nebylo moc. Co se týče loga, tak jde o strukturu náhledu, která se nastavuje ve Wordpressu. Jsou dvě možnosti - ta kterou máme my a ta kterou má EQD. Na EQD vlastně jen ustřihnou začátek článku a hodí ho do náhledu, tak jsou náhledy článků dost dlouhé a samotný web je dost vysoký. My se rozhodli udělat jen omezený počet náhledových obrázků, díky kterým by člověk hned na první pohled věděl, o co v článku jde - a také nejsou pak náhledy tak vysoké jako na EQD. Rovnou musím říct, že na 90 % se způsob náhledu článků měnit nebude. A kdybychom kvůli každému článku dávali do knihovny médií ve WP nový obrázek, tak se v tom za chvíli nevyznáme.

3) No, díky takovýmhle kanálům se lidé dozvědí o tvůrci a obrázku, ale to už neznamená, že budou hned psát své díky. Já tady mám spíš názor, že weby jako EQD a MLP Info jsou dobré k tomu, aby se lidé dozvěděli o tvůrcích, které třeba ještě neznají. Čili jim to ukáže nějakou jejich tvorbu a přesměruje třeba na jejich DeviantART. Pak už je ale na lidech jestli dají nějaký feedback, nebo to budou jen pasivně sledovat, nebo se na to prostě vykašlou úplně.

Čili, podle mě je místo pro obrázky DevantART a pro videa/hudbu je YouTube. Stačí tam člověka nasměrovat odjinud a pak už se víc dělat nedá.

4) Kdo má zájem o tvorbu, tak si ji najde a kdo nemá, tak se na ni vykašle, i když mu ji budete strkat pod nos.


Ještě co psal Melgarh v dalším postu:
Oceňování práce: Jak jsem psal, nemyslím že už je kam dál růst. Podle mě v cz/sk bronies komunitě ani není víc lidí, kteří by to četli. Snad jen můžu říct, že je trochu škoda, když někdo linkuje nějaké informace na EQD, když jsou už ve stejnou dobu přeložené na MLP Infu, ale to je detail.
Panely: Většina lidí na conech umí anglicky, takže chodí na EQD, čili o MLP Info nemají zájem. Co se týče statistik, tam ne napadá jen věci alá Největší CZSK brony Rainbowlaugh


No, jsem zvědavý co tady ohledně té tvorby vyřešíte. Podle mě se toho už moc víc dělat nedá.

Edit:
Aelipse:
Jo, ta stránka vznikla už docela dávno a měla za cíl tam mít popsané obecně ty nejznámější a nejdůležitější autory. Čili ne czsk. S českýma/slovenskýma se začalo tak nějak počítat až když začaly Přehledy CZ/SK tvorby. No, jestli udělat nějakou stránku o CZ/SK autorech... nevim... možná... Asi takhle, když se někdo nabídne, tak mu nejspíš bránit nebudu.
Já na fóru ze všeho nejvíc používám Zobrzit denní příspěvky. Problém je, že ne vždy je na první pohled jasné, co který název vlákna znamená. Ano, můžu se hned vedle kouknout na to, ve které sekci vlákno je, ale to při projíždění příspěvků udělám jen u těch, jejichž název mně něčím zaujme. Ano, je to do velké míry zodpovědnost autorů vláken, ale myslím si, že tomu by se dalo pomoci i systémově.