Bronies.cz

Úplná verze: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
Ono zřejmě dost lidí tvoří, ale nedává o tom vědět tady na fóru. V tom by taky mohlo pomoct to zatraktivnění sekce tvorby tady.
Co jsem si všimnul, tak docela pomáhá komunikace s publikem. Jako tvorba na přání, reakce na současnou situaci, na ohlasy, na tvorbu někoho jinýho... Mě dost bavilo kreslit obrázky k povídkám, který mě zaujaly. Klidně jednoduchý černobílý. Navíc tohle všechno vyvolává diskuzi, která může pomoct zapojit další. A myslim si, že když v sekci panuje přátelská a tvůrčí atmosféra, přiměje to nerozhodný k tomu, aby taky něco zkusily vytvořit. (To se stalo mně, ikdyž na jinym serveru.) Ale zas bude důležitý, aby ty diskuze o tvorbě byly zábavný a bez spamu, jinak zmizí takovej ten pocit "jú, copak tam je novýho?" (To je třeba těch třicet příspěvků "to se mi líbí" na jeden obrázek. To se snese na serverech jako je deviantart, jenže v jednom vláknu fóra to neni nijak rozlišený.).
(27.08.2015, 15:53)niemand Napsal(a): [ -> ]
(27.08.2015, 14:54)Melgarh Napsal(a): [ -> ]......
2) MLP Info team by dostal cloveka, ktery by prochazel tydne a vytvarel by pekny prehled/kolaz obrazku
.....

Ale takového poníka už na to máme!
http://www.mlpinfo.cz/tag/prehled-cz-sk-tvorby/

To je možná pravda... ale funguje to tak jak má? imho by to mohlo fungovat mnohem líp. Já vím, že je to opruz práce, ale když návštěvníkům webu naházíte nezáživný unifikovaný seznam v podobě téhle stránky a to zajímavé se ukáže až po kliknutí na příspěvek (ano, pak je to zajímavé), tak to lepší nebude. Prostě se na tom zaseknou a dál se nedostanou, protože je nic nezaujme. Nedělejte si iluze o tom, jak moc lidé přemýšlí, když prolézají stránky - pro ně je to odpočinek a když je budete nutit moc přemýšlet, tak prostě chodit nebudou. Představa, že dám informace k dispozici a "si je na tom webu najděte" prostě nefunguje. Motivace většiny návštěvníků není natolik silná, aby věnovali energii a čas tomu, že budou po těch věcech pátrat.

(27.08.2015, 16:32)Aelipse Napsal(a): [ -> ]Nemám ve zvyku se cpát do diskusí mezi takové velikány jako je Jamis nebo Melgarh...

Please do! Every... single... time! Každý rozumný názor se cení a je potřeba.

(27.08.2015, 16:35)Foxtrot Napsal(a): [ -> ]Podle mě o MLP Infu vědí skoro všichni. Ti kteří umí anglicky a navštěvují tudíž rovnou EQD, tak tam logicky nechodí. Když to začínalo, tak na foru byla měsíc reklama.

Jak už psal Mel - ano, je dost dobře možné, že ví. Dal jim ale někdo důvod tam chodit místo toho, aby chodili někam jinam?

Citace:Jak říkal niemand. Mámě sc@lixe, který odvádí dost dobrou práci. Snaží se tam dávat jen kvalitní obrázky, aby tam toho nebylo moc.

Čili, podle mě je místo pro obrázky DevantART a pro videa/hudbu je YouTube. Stačí tam člověka nasměrovat odjinud a pak už se víc dělat nedá.

Oceňování práce: Jak jsem psal, nemyslím že už je kam dál růst. Podle mě v cz/sk bronies komunitě ani není víc lidí, kteří by to četli. Snad jen můžu říct, že je trochu škoda, když někdo linkuje nějaké informace na EQD, když jsou už ve stejnou dobu přeložené na MLP Infu, ale to je detail.
Panely: Většina lidí na conech umí anglicky, takže chodí na EQD, čili o MLP Info nemají zájem. Co se týče statistik, tam ne napadá jen věci alá Největší CZSK brony Rainbowlaugh

No, jsem zvědavý co tady ohledně té tvorby vyřešíte. Podle mě se toho už moc víc dělat nedá.

O tom, že sc@lix odvádí dost dobrou práci není pochyb. Jen mi připadá, že to - ke škodě všech- není moc vidět. Víc se imho určitě dělat dá, ale bude to vyžadovat dost úsilí Twilightsmile

Jak to vyřešíme? No řekněme, že tohle je impulz k tomu s touhle situací něco začít dělat. Nikdo neříká, že to bude hned (pro hodně lidí ještě CZQ neskončila - stále tuna práce), ale jsem toho názoru, že bez změn to lepší nebude.

Citace:Jo, ta stránka vznikla už docela dávno a měla za cíl tam mít popsané obecně ty nejznámější a nejdůležitější autory. Čili ne czsk. S českýma/slovenskýma se začalo tak nějak počítat až když začaly Přehledy CZ/SK tvorby. No, jestli udělat nějakou stránku o CZ/SK autorech... nevim... možná... Asi takhle, když se někdo nabídne, tak mu nejspíš bránit nebudu.

K tomu asi tolik - až pomine tenhle mumraj kolem dodělávek po Czequestrii, plánuju tenhle seznam vytvořit v podobě, která bude snadno dosažitelná. K dispozici bude téměř jistě na http://www.czskbronies.cz stejně jako další info, které se váže k čistě CZ/SK záležitostem kolem bronies. Ale to je teď vedlejší.
V dnešní době je problém lidi něčím zaujmout. Nejde tak o tvorbu jako takovou ale když "něco" tu už 10x bylo v různých podobách, je poté potíž napsat reakci byť i když někoho zaujala. Ano spousta artů a tvroby se mi třeba líbí, ale asi jako někteří nemám nutnost psát do každého vlákna jak moc se mi to líbí. Ano možná je to i chyba což některé autory odrazuje (nedostatek feedbacku) avšak jako se spoustou jiných druhů feedbacku to neznamená "neodpověděl jsem = nečetl jsem".
Ano, vytáhněte tvorbu z té hluboké klikačky ven !
Pojďme se nebavit o odezvách a kladných reakcích na tvorbu, protože to je na každém návštěvníkovi, jestli se mu bude chtít práci ostatních okomentovat, pochválit či konstruktivně (doufám) zkritizovat. Do toho nikoho nutit nemůžete.

Co by se ale pro tvůrce dalo udělat, je zprostředkovat informaci, že vůbec daný tvůrce a jeho práce existuje. Já osobně na fóru navštěvuju téměř výhradně jen sekce vlastní tvorby, a můžu říct, že i po tom asi roce se mi občas (typicky zcela náhodou skrze link v podpisu či podobně) podaří objevit nového talentovaného umělce. A to jenom proto, že jeho vlákno leží zaprášené a zahrabané kdesi na dně diskusního fóra, kde jsem ho předtím vytrvale přehlížel.

Takový objev samozřejmě člověka potěší, ale na stranu druhou dané vlákno obvykle patří člověku, který už netvoří a na fórum už často ani nechodí, a to (a teď si domýšlím) možná i proto, že se o jeho práci pro komunitu nikdo nezajímal. A věřte nebo ne, pro nadšeného začínajícího umělce není nic horšího než pocit, že jeho práci nikdo neuvidí.
Protože forum není jako galerie. Možná by helflo nahodit něco jako tu starou galerii ? prostě by si kliknul na tvorbu galerie, vyjeli by ti poslední nahraný obrázky autorů, ty bys jim mohl hodit hvězdičkový hodnocení. (aspoň nějaká odezva)
Starou galerii nepamatuju, ale současný systém mi přijde docela dobrý. Obrázky i videa je možné sdílet přímo, u textů se holt hodí link někam na google docs. Problém je v tom, že sotva se něco zajímavého odehraje ve vlákně našeho tvůrce, během pár minut se to přeplácne aktivitou ve vláknech jako Generální audio vlákno, nebo Random MLP obrázky.
Já mám názor podobnej jako DaveL. Na netu máte hromadů úžasný tvorby od profesionálů a když vám jde jen o to najít něco dobrýho, budete hledat jinde než na fóru. Aby člověk lezl po fóru, je potřeba osobní angažovanost. Nestačí jen informovat, ale je potřeba lidi nějak vtáhnout dovnitř.
Já bych vystrčil tvorbu členů o úroveň výše. Už to tu bylo několikrát zmíněno. Tedy sekce "Tvorba" by mohla vypadat takhle (prosím přeházet pořadí dle libosti, avšak s rozumem):

Video
Video - tvorba členů bronies.cz
Audio
Audio - tvorba členů bronies.cz
Literatura
Literatura - tvorba členů bronies.cz
Obrázky
Obrázky - tvorba členů bronies.cz
Meme
Ostatní

Úvodní stránku by to zas o tolik neprodloužilo (4 další řádky ke stávajícím 35) a myslím, že by to hodně pomohlo.
V sekci "Představte se" se vlákna po několika dnech automaticky uzamykají. Do vlákna Vaše fotka někdo delší dobu nic neposlal, tak se automaticky zamklo